Şimdi Ara

Q9400 ısınma problemi ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün e5200 yerine Q9400 yeni işlemci aldım oyuna giriyorum ve başlıyor işlemcim ısınmaya fanda 2500 devirde dönüyor işlemcimin sıcaklığıda 60-65 buluyor acaba nedeni ne olabilir fikirleriniz paylaşırsanız mutlu olurum

acaba sorun fandamı yoksa termal macun mu

• Termal macun sürdünüz mü ? Birde fanın montajını kontrol edin lütfen.
  • termal macun sürdüm ve hiç boşluk bırakmadım 5200 takılıydı okadar ısınımıyordu ve sesde yoktu acaba anakarttamı yoksa işlemcimde mi problem var daha önce O.C olan işlemciler genelde ısınırlarmı
  • Fanın montajını kontrol edin lütfen stok fan ise ayakları oturmamış olabilir, bir de anakartınız hangi model ?
  • gigabyte x38 DQ6 bios f8 internet sitesinde Q9400 baktım anakart için f9 bios günceli var onu yüklesem sorun kalarmı
  • Bios update'i deneyin tabi, macunu çok bulamaç gibi sürmediniz umarım webte bununla ilgili videolu anlatımlar var ne çok ne az olacak şekilde sağa sola taşırmadan sürün, fan montajını son kez kontrol edin.
  • tamam denemeye çalışayım ama anakartı nasıl güncelleyeceğiz 64 bit kullandığım için kabul edermi
  • Bios dosyasını indirin, m.üstüne alın ve Gigabyte'ın sürücü cd'den update programını kurun. gözat tan dosyayı gösterin, resimli anlatımlara bakın öncelikle webten, işletim sistemi sorun yaratmaz bağımsızdır bu işlemden.
  • bios dosyasını indirdim fakat o dosyayı çalıştıracak setup programı nasıl bulurum bana link gönderebilirmisiniz :D
  • Gigabayte anakart kullanıyorsan geçen gün bende biosu güncelledim. Şanslısın:) masaüstünde program halen duruyordu upload ettim

http://netload.in/dateiwQxnNd3Olp/@BIOS.rar.htm
  • teşekkürler fakat sorun çözülmedi yine acaba stok fan kullanıyorum diye bu kadar ısınıyor işlemci 4 çekirdekli olduğu için mi acaba; buna göre daha iyi fanlardan mı almak gerekir tşkler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.