Şimdi Ara

Q6600 ya da E6850 Photoshop için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu karşılaştırma bir çok defa sorulmuştur fakat dikkat ettiğim bir nokta var. q6600 3d, video, ses uygulamalarında çok iyi değerler alırken Photoshop, winrar, Powerpoint PDF gibi testlerde E6850 nin gerisinde kalıyor. Süerkli büyük dosyalarla çalışan bir grafik bilgisayarı için (photoshop, pdf, illustrator, corel, indesign, winrar vs..) hangi işlemciyi önerirsiniz.?

• dediğin uygulamalarda 6850 daha hızlı olsada toplam faydada q6600 dha iyi olacaktır.
  • Photoshop şu anda 4 çekirdek kullanmıyor.
    Veri yolundan daha çok etkileniyor.
    Intel 1066 Mhz FSB den 1333 Mhz e geçince ; Photoshop %8 olumlu etkilenmişti.

Ama 1 sene sonra 4Ç. kullanmaya başlarsa bütün hesaplar değişir tabi.

RAID 0 yapmayı da ciddi şekilde düşünün derim. İşlemci ne kadar hızlı da olsa HDD hızına takılıyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: apemen

Photoshop şu anda 4 çekirdek kullanmıyor.
    Veri yolundan daha çok etkileniyor.
    Intel 1066 Mhz FSB den 1333 Mhz e geçince ; Photoshop %8 olumlu etkilenmişti.

Ama 1 sene sonra 4Ç. kullanmaya başlarsa bütün hesaplar değişir tabi.

RAID 0 yapmayı da ciddi şekilde düşünün derim. İşlemci ne kadar hızlı da olsa HDD hızına takılıyorsunuz.

Bu makinayı en az 3 sene kullanırım diye düşünüyorum... ki bu durumda q6600 tercih edeceğim gibi görünüyor. Yıllardır raid 0 kullanıyorum ama bu sefer olay oldu. WD raptor ve Seagate 410AS arasında tercih yapamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kızılejder

sadece o tür programlar ise e6850 derim
    http://www.thgtr.com/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=871&model2=872&chart=437

işte beni çıldırtan konu da bu, aradaki fark %5-10olsaydı hiç düşünmeden q6600 alırdım ama %23 fark var. Anakartım da 1333 fsb destekleyeceği için bu farkı hissedeceğimi düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wincent

Bu makinayı en az 3 sene kullanırım diye düşünüyorum... ki bu durumda q6600 tercih edeceğim gibi görünüyor. Yıllardır raid 0 kullanıyorum ama bu sefer olay oldu. WD raptor ve Seagate 410AS arasında tercih yapamadım.

Seagate 410AS RAID 0 ile 150-160mb/s yi gören oldu sanırım forumdan...
  • hd tach vistada çalışmıyor.
    sandra da 4x250 410 as ile 270 mb, oradaki sıralamada raptor 4xraid 230 - 240 arası bişi cıkıyordu
  • Hocam Q6600 alır 3 GHz'e O/C edersin olur biter. Böylece E6850'yide geçmiş olursun. Photoshop geliştiricileri çoklu çekirdek desteğini iyi oturtamamış anlaşılan. Ancak kısa zamanda düzeltirler. Malum Adobe photoshop için ikide bir güncelleme yeni versiyon yayınlar durur. Yakında 4 çekirdekli işlemci patlaması olacağından fazla sırtlarını dönemezler bu mevzuuya. O/C'tan anlıyorsunuzdur umarım. Ayrıca winrar'da q6600 daha iyi.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2quad-q6600_11.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 6 Aralık 2007; 23:11:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: broken

hd tach vistada çalışmıyor.
    sandra da 4x250 410 as ile 270 mb, oradaki sıralamada raptor 4xraid 230 - 240 arası bişi cıkıyordu

hd tach vistada çalışır. Uyumluluk modunda xp sp2 yi seçmen lazım.
    410as'de raid0 da (2 disk) 175 mb'a kadar çıkıyor average read'de hard disk bölümünde görmüştüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.