Şimdi Ara

Punto mu Corsa mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
8.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir kaç haftadır yoğun bir şekilde araç arıyorum. Bu iki arabadan birisini almaya karar verdim. Çok benzer arabalar olduğunu biliyorum fakat kararsızım. İlerde değiştirme olasılığımı da hesap ederek hangisi mantıklı sizce? Araca acil ihtiyacım var hemen almalıyım.

2012 Corsa 1.3 cdti essantial 34.500Tl 44.000 km'de

2012 Punto 1.3 multijet easy 34.500Tl 38.000 km'de

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper_gs

Araçlar aynı fiyatta. Punto da extra olarak jant ve sis farı mevcut benim bildiğim extra olarak. Ikisi de temiz araçlar uzun süreden beri sürekli bakıyorum. Bu arada çok dolandırıcı mevcut piyasada. Sizce ikinci elde hangisi avantajlidir. Piyasa olarak biliyorsanız fiyatları da uygun mudur. Ikisine de yakınım doğrusu o yüzden ikinci elini düşünüp alayim diyorum.
    Motorunda platformunda babası fiat.
    quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

aynı ikilem arasında kaldım sonunda kırmızı bi grande punto aldım.

Bir kere daha bu ikilimde kalsam düşünmeden corsa derim, düşünürsem tabi ki punto derim

Punto mu Corsa mı

resimdeki benim değil :) bendeki 4 kapıydı

Alıntıları Göster
    İki araç platform ortağı zaten. Motorları birebir aynı, mekaniğinin de %60 civarı aynı. Hangisi daha temiz ise onu alın. Punto görünüm olarak daha sportiftir.
  • 2013 Mjet Pop Aldim bende 5 Ay once. Memnunum Corsayla hemen hemen ayni zaten motoru vs..
    Punto daha Genis arka koltuklarindaki mesafe daha iyi. Ben punto derim hem easy paket dolu bir paketdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanKizil -- 3 Nisan 2015; 17:43:20 >
  • Punto parça olarakda corsadan ucuz.. Ben punto derim
  • Aynı fiyatsa corsa.
    Değilse tabi ki punto.
    Aynı sürüş dinamiği, aynı motor, vs. vs... Bu yüzden önündeki amblem için daha fazla para vermeye gerek yok.
  • Araçlar aynı fiyatta. Punto da extra olarak jant ve sis farı mevcut benim bildiğim extra olarak. Ikisi de temiz araçlar uzun süreden beri sürekli bakıyorum. Bu arada çok dolandırıcı mevcut piyasada. Sizce ikinci elde hangisi avantajlidir. Piyasa olarak biliyorsanız fiyatları da uygun mudur. Ikisine de yakınım doğrusu o yüzden ikinci elini düşünüp alayim diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper_gs

Araçlar aynı fiyatta. Punto da extra olarak jant ve sis farı mevcut benim bildiğim extra olarak. Ikisi de temiz araçlar uzun süreden beri sürekli bakıyorum. Bu arada çok dolandırıcı mevcut piyasada. Sizce ikinci elde hangisi avantajlidir. Piyasa olarak biliyorsanız fiyatları da uygun mudur. Ikisine de yakınım doğrusu o yüzden ikinci elini düşünüp alayim diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytradm

Alıntıları Göster

Bir kere daha bu ikilimde kalsam düşünmeden corsa derim, düşünürsem tabi ki punto derim

Punto mu Corsa mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_zula -- 3 Nisan 2015; 20:00:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

Punto mu Corsa mı

Alıntıları Göster
    İki araç platform ortağı zaten. Motorları birebir aynı, mekaniğinin de %60 civarı aynı. Hangisi daha temiz ise onu alın. Punto görünüm olarak daha sportiftir.

• Ben olsam punto alirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Ben olsam punto alirdim.
    multijet ödüllü motordur

punto daha iyi bana göre

parça fiyatları falan daha ucuz

bide yeni kasaysa vay bee denilcek araba

• quote:

Ben olsam punto alirdim.
    İç mekan genişliği yönünden punto bazı c sınıfı araçlarla yarışır.Dış ölçüleriyle de 4065 mm uzunluğu ile en iri b sınıfı hathcbak otomobil.Tasarım olarak da punto daha iyi bana göre.Karşıma 10 defa aynı fiyatta aynı özelllikte punto ile corsa çıkarsalar birinde bile corsayı seçmem.Yanlış anlaşılmasın corsa kötü demiyorum ama punto daha iyi bir araba.
  • quote:

Ben olsam punto alirdim.
    Corsa daha kaliteli geliyor insana aynı fiyat olmasından ve km farkının az olmasından dolayı corsa.
  • 2011 yılında sifir olarak aldim şuan 50 bin kmde. Gayet memnunum punto evo 1.3 mjet 95hp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

2011 yılında sifir olarak aldim şuan 50 bin kmde. Gayet memnunum punto evo 1.3 mjet 95hp.

Aracinizin ortalama yakit tuketimi nedir ? Bizde punto evo bakiyoruzda bu aralar
  • Aracın üzerinde suan kışlık lastikler var. İstanbul trafiği manuel viteste kullaniyorum yol bilgisayarnda 6.7 gosteriyor. Yazlik lastiklerle havanin isinmasiyla orantili 5.1 5.4 arasi gördüğüm oldu.
  • İksiinide kullandım kesinlikle punto.
    Aracımda punto 1.3 multijet 2012
    Sorun varsa sorabilirsiniz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

İksiinide kullandım kesinlikle punto.
    Aracımda punto 1.3 multijet 2012
    Sorun varsa sorabilirsiniz hocam
    Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yorumlarınız çok yardımcı oldu. Son mesajımdan sonra ben de puntoya daha yakındım, sizin mesajlarınızdan sonra da puntoya karar verdim satan arkadaşla da anlaştım. Bir aksilik yaşamazsak puntoyu alacağım kısmetse.
  • Teyzemlerde punto vardi,sattilar corsa aldilar.Surus olarak falan Corsadan daha memnun olduklarini soyluyorlardi.
  • fiesta
  • Bence corsa.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.