Şimdi Ara

PS3(Oyun,Blueray) , Popcorn(Mkv,Divx) ve HD Recever ile Beraber Kullanabileceğim TV Önerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim üç yıldır kullandığım panasonic plazma tv'im geçen hafta elektrikle ilgili bir problemden dolayı hdmi portu bozuldu bende yeni nesil led 3d tv almayı düşünüyorum.

Tv ile beraber kullandığım cihazlar ps3 oyun ve blueray disk oynatmak için popcorn mkv , divx film izlemek için ve birde hd receverım bulunuyor .

47' bir tv almayı düşünüyorum bütçem 7000 TL civarı en iyi performans alabileceğim tv önerebilir misiniz . Forumda 5-10 dakikalık araştırma yaptım LG markaların kendine özgü 3D teknolojisi olduğunu özellikle gözü yormadığını okudum.Sizin öneriniz nedir tv konusunda ?

• Cinema 3D TV serisi ile ilgili bilgi için ana başlığı okuyabilirsiniz, hemen herşey var o başlıkta.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

Özellikle 3D den fazlaca yararlanmayı düşünüyorsanız bu seri çok iyi. Hem FPR gözlüklerin hiçbir rahatsızlıkları yok hem de 3D parlaklığı çok çok iyi.
    TV lerde oyun modunda o şekilde maalesef, görüntü kalitesinden biraz feragat etmeniz gerekiyor.
  • yeni alacağım 3d led tv oyunlarda eski hd ready plazmamdan da mı kötü görüntü verecek ? nasıl bir kalite düşüşü oluyor
  • Kalite düşüşü oluyor demeyelim. Tabii ki yine Full HD oluyor, güzel bir görüntü oluyor ama bazı görüntü düzeltme ve tarama ayarları kapalı olduğu için oyun modunda aynı TV yi film izler kalitede oyunda kullanamazsınız demek istiyorum. Biraz daha yumuşak bir görüntü olacaktır.
  • Şimdi madem konunuzu açtınız, daha detaylı anlatayım buradan oyun konusunu.

Şimdi görüntü kalitesi yükseldikçe input lag sorunu artar dedim diğer mesajımda da, evet bu doğru bir yaklaşım. Şöyle ki görüntü kalitesinin yükselmesi demek görüntünün çok daha kıza sürede, çok daha fazla işlenmesi demek. Oyun kullanıcısı için bu görüntü işleme sıklığı bir dezavantaj oluyor zira TV görüntü kalitesini yükseltmeyi amaçlarken hızdan götürüyor ve gecikmeler yaşanıyor. Bu da özellikle FPS oyunlarında sıkıntı yaratıyor. Neticede monitör mantığıyla yapılmadığı için bir TV'nin bu şekilde çalışması çok normal.

Ancak zaten elinizdeki hangi TV olsa - LCD, LED, Plasma, 3D LED Tv vs. - zaten oyun oynamak istediğiniz zaman game mode'u aktif duruma getirmek zorundasınız. Zaten bu şekilde TV'niz normalde kaç Hz olursa olsun 50 ila 60 Hz'de sabitlenecek görüntü işleme süresi. O yüzden film ve normal kanalları izlerken aldığınız görüntü ile oyun sırasında aldığınız görüntü her marka ve her model TV'de farklı olacak.

Oyun için size önereceğim 3D TV kesinlikle LW4500 serisinden bir TV almanız. LW4500 serisi smart TV değil ancak konsolunuz olduğuna göre sizin zaten smart TV almaya ihtiyacınız yok internete bağlanmak için. Yine de özellikle online ve FPS oyunlarını çok fazla oynayan bir kullanıcı değilseniz smart modellere de yönelebilirsiniz.

FPR teknolojisine gelirsek, en önemli olan mevzu burada gözlüğün tamamen pasif olması oluyor. 3D görüntü almanızı sağlayan gözlük ile TV arasında hiçbir sinyal alışverişi olmuyor yani. Bu sayede baş dönmesi, bulantı, uzun süre izleyememe gibi sorunlar olmuyor. Ben migrenden muzdarip bir kişi olmama rağmen bu gözlüklerle yaklaşık 3-4 saat kalkmadan oyun oynayabiliyorum.

Yine de ve oyun konusunda gerçekten ama gerçekten tutkunsanız 7000 lira bütçeniz ile size hangi model olursa olsun 2 ayrı TV almanızı öneririm. Özellikle oyun için LG'nin 42LW4500 modelini, SD ve HD yayınları izlemek içinse yine LW serisinden FPR teknolojili bir 3D Cinema TV bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Şimdi madem konunuzu açtınız, daha detaylı anlatayım buradan oyun konusunu.

Şimdi görüntü kalitesi yükseldikçe input lag sorunu artar dedim diğer mesajımda da, evet bu doğru bir yaklaşım. Şöyle ki görüntü kalitesinin yükselmesi demek görüntünün çok daha kıza sürede, çok daha fazla işlenmesi demek. Oyun kullanıcısı için bu görüntü işleme sıklığı bir dezavantaj oluyor zira TV görüntü kalitesini yükseltmeyi amaçlarken hızdan götürüyor ve gecikmeler yaşanıyor. Bu da özellikle FPS oyunlarında sıkıntı yaratıyor. Neticede monitör mantığıyla yapılmadığı için bir TV'nin bu şekilde çalışması çok normal.

Ancak zaten elinizdeki hangi TV olsa - LCD, LED, Plasma, 3D LED Tv vs. - zaten oyun oynamak istediğiniz zaman game mode'u aktif duruma getirmek zorundasınız. Zaten bu şekilde TV'niz normalde kaç Hz olursa olsun 50 ila 60 Hz'de sabitlenecek görüntü işleme süresi. O yüzden film ve normal kanalları izlerken aldığınız görüntü ile oyun sırasında aldığınız görüntü her marka ve her model TV'de farklı olacak.

Oyun için size önereceğim 3D TV kesinlikle LW4500 serisinden bir TV almanız. LW4500 serisi smart TV değil ancak konsolunuz olduğuna göre sizin zaten smart TV almaya ihtiyacınız yok internete bağlanmak için. Yine de özellikle online ve FPS oyunlarını çok fazla oynayan bir kullanıcı değilseniz smart modellere de yönelebilirsiniz.

FPR teknolojisine gelirsek, en önemli olan mevzu burada gözlüğün tamamen pasif olması oluyor. 3D görüntü almanızı sağlayan gözlük ile TV arasında hiçbir sinyal alışverişi olmuyor yani. Bu sayede baş dönmesi, bulantı, uzun süre izleyememe gibi sorunlar olmuyor. Ben migrenden muzdarip bir kişi olmama rağmen bu gözlüklerle yaklaşık 3-4 saat kalkmadan oyun oynayabiliyorum.

Yine de ve oyun konusunda gerçekten ama gerçekten tutkunsanız 7000 lira bütçeniz ile size hangi model olursa olsun 2 ayrı TV almanızı öneririm. Özellikle oyun için LG'nin 42LW4500 modelini, SD ve HD yayınları izlemek içinse yine LW serisinden FPR teknolojili bir 3D Cinema TV bakabilirsiniz.

teşekkürler ayrıntılı bilgi için , 47" tv almayı düşünüyorum

SD ve HD yayınları izlemek için LW4500 modeli yerine başka bir LW serisinden FPR teknolojili model önermişsiniz . LW4500 Modelinde zaten FPR teknolojili bir model değil midir ? LW4500 Sd ve Hd yayınlarda yetersiz mi kalıyor demek istiyorsunu.

• Yanlış anlaşılma olmasın kesinlikle, LW4500 serisi de LG'nin 2011 model yeni nesil Full HD 3D Cinema TV serisinden. Bu seri de FPR teknolojisini kullanıyor ve en iyi 3D TV serilerinden biri, özellikle oyun kullanıcısı için.

SD ve HD yayınları izlemek için başka bir TV'yi tavsiye etmek demeyelim, ben sadece smart tv özelliği olsun isterseniz bir başka TV daha alabilirsiniz dedim bütçenize bakarak. SD ve HD yayınlarda yetersiz kalmak gibi bir sorun yok sadece LW4500 modelinde harici bir receiver almanız gerekecek. LW4500 serisinde entegre olarak receiver yok ancak bu çok da sorun değil bana kalırsa.

47'' değil, 55'' boyutundaki LW4500 modelini bile karşılıyor bütçeniz. Smart TV olmasın sorun değil derseniz kesinlikle bu model derim size.
  • hmm teşekkür ederim smart tv olmasına ihtiyacım yok zaten bütün harici türde cihazlar mevcut ps3 dreambox veya network media tank gibi 55" olan LW4500 inceleyeceğim teşekkür ederim.
  • Rica ederim, sormak istedikleriniz olursa seve seve yardım edebilirim. O kadar sağlam fiyata bir ürün satın alıp, sorun yaşamak istemez kimse sonuçta. 55LW4500 benim de isteğimdi ama evime 42LW4500 bile ancak sığdı maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m184

hmm teşekkür ederim smart tv olmasına ihtiyacım yok zaten bütün harici türde cihazlar mevcut ps3 dreambox veya network media tank gibi 55" olan LW4500 inceleyeceğim teşekkür ederim.

Denerken tavsiyem, TV yi oyun moduna getirip local dimming i kendinize göre ayarlayarak deneyin. Mağazada teşhire kutudan çıkarıp koyuyorlar çünkü hiç ayar yapmadan. Ayarları bilip gidin, 3D oyun, film, video vs denerseniz TV nin ortasına göre aşağıdan bakış açınızı ayarlamanız gerekir vs. Her TV için bu şekilde tabii sadece Cinema 3D TV serisi için konuşmuyorum. Oyun için isteyen arkadaşlar genelde gidiyor mağazaya, ayarlanmamış TV deki input lagı görünce vazgeçip küçük monitörlere yöneliyorlar.
  • bu tvlerde ne tür modlar var ps3 e geçince otomatik oyun moduna geçmiş mi oluyor nasıl işliyor sistem bilmiyorum her mod değiştiğimde ayar yapmam gerekmiyordur umarım birde şu dts ses mevzusu nedir benim harici media playarımla bağladığımda ses sorunu yaşamam söz konusu olmaz değil mi ?
  • İnternetten indirdiğin DTS formatlı filmlerde sorun olur, oyunlar konsolu ya da PC bağlantısında olmaz öyle bir sorun. Bu uzantılı filmlerde ise evet DTS destekli optik çıkışı olan bir media player kullanman gerekir.

Görüntü modları var işte TV lerde oyun, film vs vs, sen oyun moduna getireceksin. Bu modda input lag minimuma düşürülmeye çalışılır görüntü düzeltme özellikleri maksimum derecede kısılarak. Kendi geçmez TV nin sen halledeceksin.
  • bugune kadar indirdiğim mkv uzantılı yada divxlerde DTs var mıydı hiç bilmiyorum ama plazmada böle bi sorun yaşamadım sonuçta popcorn media player sesi alıp hdmi dan aktarıyor buna rağmen sesin gelmemesi ilginç bir sorun...
  • Media player ile home theater a verirseniz sesi optik çıkış aracılığıyla sorun olmaz zaten kesinlikle.
  • optik bağlamak ile hdmi dan bağlamanın arasında tv açısından nasıl bir fark oluşuyor da bu sorun çözülüyor
  • HDMI normalde ses ve görüntü geçirebiliyor ama DTS gibi yüksek kaliteli sesler için optik kablo kullanmak gerekiyor diye biliyorum.
  • Smart TV ve kontrast farkı var (7M:8M) farklar olarak. Bir de oyun konsolu için LW4500 daha iyi deniliyor forumda sürekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Smart TV ve kontrast farkı var (7M:8M) farklar olarak. Bir de oyun konsolu için LW4500 daha iyi deniliyor forumda sürekli.

Bende Ps3'ü ve bilgisayarı bağlamayı düşünüyorum zaten. Smart Tv kullanmıyorum. Kontrast oranıda küçük bir şey. Sırf onun için ekstra 200 TL vermek mantıksız. Teşekkürler cevap için.
  • Kesinlikle, full dinamik kontrast değeri teorik bir olay onu almanız imkansız gerçek görüntülerde. Oyun için alan arkadaşlar vardı LW4500 yazarlar konuya görürlerse zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.