Şimdi Ara

PowerBank Dolmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
54.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ttec 5000mah'lık powerbankim var. Ben bunun kutusundan çıkan kabloyu kaybettim. Elimde samsung orjinal kablosu var. Bu kabloyla şarj etmeye çalışıyorum fakat gece boyu şarjda bırakmama rağmen hala tek ışık yanıp sönüyor.(Toplamda 4 ışık var dolum oranına göre hepsi yanıyor. Prize takılı iken yanıp sönüyor ışık.)Yani şarj olmuyor. Ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler yarımcı olabilecek yokmu ?
  • Kullandigin sarj adaptoru kac amper?

Kullandigin kablonun orijinal adaptoru kac amperdi?

Bir bozukluktan degil de akim yetersizliginden kaynaklaniyor buyuk ihtimal. 1,5 A uzeri adaptor + ic telleri kalin olan bir kablo kullanmalisin.

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle cevapların için teşekkür ederim.

Şuan kullandığım adaptör 1A fakat önceden kullandığım adaptör de 1A idi. 1A ile şarj ediyordum.

1.5A üzeri olması gerektiğini düşündüğümde bilgisayardan da şarj etmeye çalıştığım geldi aklıma. Sorun 1A olmasında olsaydı bilgisayardan da şarj olurdu değil mi?

Sorun kabloda anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: varanus gouldi

Hocam öncelikle cevapların için teşekkür ederim.

Şuan kullandığım adaptör 1A fakat önceden kullandığım adaptör de 1A idi. 1A ile şarj ediyordum.

1.5A üzeri olması gerektiğini düşündüğümde bilgisayardan da şarj etmeye çalıştığım geldi aklıma. Sorun 1A olmasında olsaydı bilgisayardan da şarj olurdu değil mi?

Sorun kabloda anladığım kadarıyla.

Rica ederim. 1A le de şarj edersin, sorun yok. Sadece yavaş olur. 5A lik bir powerbank 1,5-2 amperle şarj edilir normalde. Ama senin durumun saatlerce şarj olmama olduğundan kabodan kaynaklı büyük ihtmal. Defelarca yaşadım bu sorunu. Kablo yeterli akımı geçirmezse adaptörün gücü bir işe yaramamış oluyor. Bilgisayardan şarj olayına gelince usb3.0 da 1A, usb 2.0 da 0,5A akım alırsın. Kablo olarak yüksek amperli şarj adaptörüne sahip olan telefonların kablolarından kullanabilirsin. Bir ipucu daha vereyim, kablo ne kadar ince olursa olsun boyu kısa olduğunda yeterli akımı taşıyabiliyor. Eski Nokia kabloları gibi. Eğer kalın kablo bulamazsan elindeki lazım olmayan ince kablolardan birinin her iki ucundan 5-6 cm bırakıp keserek kalan kısımları birleştirebilirsin. Bu da biraz daha hızlı şarj eder ama senin adaptörün 1A olduğundan pek bunlara gerek yok gibi.

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    kardeşim benim de benzer bir sorunum var powerbak in normal kablosunu adaptöre takıp şarja koyduğum halde 66 ışığı sürekli yanıp sönüyor. yaklaşık yarım saat-kırkbeş dakika aynı şekilde şarjda durduğu halde şarj olmuyor ve adaptöre dokunduğumda 50 derece sıcsklığa ulaşmış oluyor fakat powerbank ten telefona şarj etmeye çalıştığımda 10000 mah kapasiteli powerbank in 4000 mah kapasiteli telefonuma aynı hızda şarj gidiyor mesela telefonum 10 dkda yüzde 10 telefonum şarj oluyorsa aynı 10 dk da powerbank ten yüzde 20 civarı şarj gidiyor ama powerbanki prize taktığımdaki gibi bir ısınma yok.açıklayabilirmisin şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuseren5

kardeşim benim de benzer bir sorunum var powerbak in normal kablosunu adaptöre takıp şarja koyduğum halde 66 ışığı sürekli yanıp sönüyor. yaklaşık yarım saat-kırkbeş dakika aynı şekilde şarjda durduğu halde şarj olmuyor ve adaptöre dokunduğumda 50 derece sıcsklığa ulaşmış oluyor fakat powerbank ten telefona şarj etmeye çalıştığımda 10000 mah kapasiteli powerbank in 4000 mah kapasiteli telefonuma aynı hızda şarj gidiyor mesela telefonum 10 dkda yüzde 10 telefonum şarj oluyorsa aynı 10 dk da powerbank ten yüzde 20 civarı şarj gidiyor ama powerbanki prize taktığımdaki gibi bir ısınma yok.açıklayabilirmisin şimdiden teşekkürler
    Birçok etken var şimdi bunda. Powerbank in hızlı şarj destekliyorsa kapasitesi yüksek olmasına rağmen telefonunla aynı hızda şarj olabilir. Ancak %66 tan sonra artmıyor mu?

Isınma olayı çekilen akımla alakalı. Powerbankin şarj olurken telefonundan fazla akım istiyor anlaşılan. Üreticinin yazdığı özelliklerde adaptör kullanıyorsan sorun olmaz. Yalnız gördüğüm kadarıyla powerbankin ölü. %10 şarj edip %20 azalması buna işaret ediyor. En iyisi full şarjda bataryası sağlam olan bir telefonu kaç kere şarj edebildiğine bakmak lazım. 5000 mah bir powerbank 2000mah lik bir telefonu 2 defa şarj edebiliyorsa gayet iyidir.

• 12.000 lik powerbank im var. Bunu orjinal vestel adaptörü ile sarj etmeye çalışıyorum etmiyor fakat daha düşük amper çıkışlı apple başlık ile sarj etmeye çalıştığımda sorunsuz ediyor. Sorun kablodanmı acaba diye 2 farkli kablo aldım fakat kabloyla alakası yokmuş.
    Resimler aşağıda ekledim. Özellikleri ise;
    Vestel
    İnput : 0.5A
    Output : 5/9/12V. 3A/2A/1.5A

Apple
    İnput : 0.15A
    Output : 5V. 1A

PowerBank Dolmuyor

PowerBank Dolmuyor

• https://sihirliyelpaze.com/2022/04/power-bank-yanp-sonuyor-ama-sarj.html
    burada cevabını ben gördüm okumanı öneririm

• iki yıl önce alınmış powebank , enerji depolama düşer mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.