Şimdi Ara

Port değişikliği yaptırdım. Sonuçlar konuda :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
16.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Port değişikliğinden mucizeler beklenmemeli zaten, atıyorum alttaki porttan üstteki porta geçince 100 mbit alacak haliniz yok zayıflama değerleriniz belki 0.1 oynar oynamaz. (Portta donanımsal arıza yoksa, ki öyle birşey varsa zaten sinyal gelmez) Asıl önemli olan saha dolapları ve bina içi ankastreler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozansanci

Adil kullanim kotasını aştıktan sonra gorurum 720p filmleri ben (:

istersen adil kullanım kotasını 5 e katla yinede hız düşmüyor
  • Saha dolabı çok önemli hız olayında yakında TT ile görüşüp 20 yıldır aynı olan dolabı değiştirmelerini isteyeceğim gidip baskın yapacağım Avcılar müdürlüğüne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

quote:

Orijinalden alıntı: ozansanci

Adil kullanim kotasını aştıktan sonra gorurum 720p filmleri ben (:

istersen adil kullanım kotasını 5 e katla yinede hız düşmüyor

O zaman pekte adil kullanim kotasi degil bu kota he ilerde cogu bolgede akıllı port sistemine gecilecek ondan sonra bu kota tam anlmiyla calisir, o zamana kadar downloada devam

• Bende port değişikliği yaptıracam . 3 mbitle giriyorum. Dilekçe örneği varmı :D yarın türk telekom müdürlüğüne gidecektim. :/
  • ben iki defa port değişimi yaptırdım
    ikisinde de kullanıcı adı ve şifre yeniden belirlendi

senin bence port değişmemiş hızını yükseltmişler
  • Evet arkadaşlar varmı dilekçe örneği :D ne yazacağımı bilmiyorum. Port değiştirmek istiyorum dediğimde türk telekoma dilekçe vermeniz gerekiyor demişlerdi. Ayrıca hızım yavaş demiştim önceden 8 mbit yapınca net gelmiyordu. Bina altyapısı,santrale olan uzaklık falan filan -.- yardım edecek varmı (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceqn

quote:

Orijinalden alıntı: SquallTieR

quote:

Orijinalden alıntı: oceqn

quote:

Orijinalden alıntı: Shiftless

Ah be kardeşim boşuna uğraştırmışlar seni binalara filan..Senin zaten değerlerin ilk resimdeki için söylüyorum 8mbit i alırdı yani Port filan bahane Portunuzu değiştirmemişlerdir bile

bu cevabı kim verecek diye sabırla sayfa sonuna kadar geldim
    port değişikliğini adamı kanser etmeden yapmazlar.ben 8ay uğraştım port değiştirmek için,bıktırma taktiğiyle sonunda değiştirdiler.öle 15dk lık bi iş değil.sadece hızını yükseltmişler.

Tamamen müşteri hizmetleri bana ne söylediyse bende onları yazıya döktüm. Daha önceden santrale uzak demişlerdi. Son günlerde de işte portta sorun olabilir dediler. Sonuç itibari ile 8mbit hıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

hayırlı olsun,yaptıkları işlem mühim değil sonuç önemli tabi.izleyebileceğin film ve oynayabileceğin kadar oyun kadar download yapman dileğiyle.çok resmi oldu

BEYLER BEN 1 AY OLDU TTNETE GEÇELİ SANTRALLE ARAM 200 MT YOK SABAH 7.50 + MB İNTERNETİM OLUYO PİNGİM 10-15 CİVARI AKŞAMLARI NASIL DİİYİM SAAT 8 DE BİRDEN BİRE HIZIM GİT GİDE DÜŞÜYO VE 1 SAAT SONRA 9 DA PİNGİN 150+ NET HIIZM İSE -1 MB E DÜŞÜYO BEN ARADIM PORT DEĞİŞEBİLİRİSNİZ DEDİ.PORT DEĞİŞTİRSEM Bİ YARARI OLURMU?

• Ne port değişikliği yahu bariz hız güncellemesi bu
    Port değişikliği bir günlük iş değil ki. Sanırım fişi oradan çekip ötekine takmak gibi sanıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Ne port değişikliği yahu bariz hız güncellemesi bu
    Port değişikliği bir günlük iş değil ki. Sanırım fişi oradan çekip ötekine takmak gibi sanıyorsunuz.

kardeşim bilgin varsa cevap verirmisin port değişikliği yapmam işe yarar dimi aradım fiziksel bi işlemmiş ama problem yokmuş sözde ben her akşam keyfimden arıyorum ttneti :D sorun gözükürse değiştirceklermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: doomcry1000

quote:

Ne port değişikliği yahu bariz hız güncellemesi bu

kardeşim bilgin varsa cevap verirmisin port değişikliği yapmam işe yarar dimi aradım fiziksel bi işlemmiş ama problem yokmuş sözde ben her akşam keyfimden arıyorum ttneti :D sorun gözükürse değiştirceklermiş

Port değişikliği her zaman işe yaramaz.

• Selamlar arkadaşlar,son 1,5 haftadır oldukça sinirliyim ve sizlerin de yaşadığı problem şuan benim başımda mevcut...

Öncelikle stabil şekilde 8mbit alabildiğimi belirtmek istiyorum.Son 1,6 haftadır hızım düşürülüyor ve ben 4440375 arayarak gerekli güncellemeyle hızımı 8mbit'e sabitlettiriyorum.

Yaklaşık 1 saat önce hız problemi yasadım ve 4440375 arayarak gerekli güncellemeyi yaptırdım ve hızımı 8mbit'e sabitlettirdim.
    Bu güncellemeyi yaptırırken özellikle hızımın 8 mbit'e sabitlenmesi konusunda kayır olusturttum.Yaklasık 30 dakika önce hızım 2mbit'e düşürüldü.Tekrar arayıp güncelleme yaptırmaya kalktıgımda,bulundugum ilçenin santralinden kendilerine bilgi geldigini ve hattımın bu kadarını destekledigini söylediler.Bu yanıt hemen nasıl geldi şaşırtıcı...

Lütfen ne yapmam gerektigi konusunda bana da fikir verin dostlar,muhakkak bu problemi yasayıp çözenler olmuştur.

Asagıda ttnet'e yazmayı düsündügüm şikayet dilekçesi bulunmaktadır.Şikayet dilekçesinin içeriginde 8 mbit'i stabil alabildigime dair screenshot'ın bulundugu bir linkte vardır.

''Sayın yetkili;Halen hazırda kullanmakta olduğum 8mbit'e kadar internetimin son 1,5 haftadır bilgim dışında hızı düşürülmektedir.
    4440375 destek hattını arayarak ve gerekli güncellemeleri yaptırarak hızımı tekrar 8mbit'e çıkarttırmaktayım.Fakat açıkçası artık sürekli aynı işlemleri yapmaktan ve bu manzarayla karsı karsıya kalmaktan oldukca sıkıldım.
    Bulundugum ilçenin adsl santraliyle ilgili bir problemim(kesinti,kopma v.s.) kesinlikle yok ve sıkıntısız 8mbit alabilmekteyim.Bununla ilgili ekran görüntüsü ise asagıdaki linktedir.

http://d1211.hizliresim.com/13/9/fsdpd.jpg

Konu ile ilgili kalıcı çözüm getirlmediği çalışanlarınız kendi kafalarına göre hareket etmemeleri konusunda uyarılmadıgı takdirde öncelikle yasal yollara basvuracagımı ve devamında ise farklı internet saglayıcılarına yönelecegimi tarafınıza bildirmekteyim.Teşekkürler...''

• Dostlar; Normal şartlarda 8mbit hızı rahatlıkla alabiliyor ve kullnabiliyorum.

Keza 4440375 ttnet destek hattını aradığımda yaklaşık 2mbit'e düşürülen(gıcıklığına veya başka nedenden ötürü) adsl hızım gerekli güncellemeler yapıldığında tekrar 8mbit'e çıkabiliyorsa,ben modem arayüzümde birazdan aşağıda ekran görüntülerini paylaşacağım hızı görebiliyorsam ve ben belirttiğim gibi problemsiz ve stabil şekilde bu hızı kullanabiliyorsam demek ki sorun yok ve sorun bende değil(sorun kafasına göre iş yapanlarda muhtemelen) öyle değil mi?

Dolayısıyla öne sürdüğüm fikir ve birazdan paylaşacağım ekran görüntüleri itibariyle bana kalkıpta ''hattınız 2mbit v.s kaldırıyor'' açıklaması ve mazereti geçerliliğini ver gerçekçiliğini tamamen yitiriyor.

Eğer ben gerçekten bu hızı alamayacak pozisyonda olsam veya altyapıda problem olsa, 4440375 ttnet destek hattından güncelleme yaptırdığımda asla hız 8mbit'e sabitlenemez ve ben bu hızı göremem,alamam,problem yaşarım.
    Dolayısıyla ttnet destek hattı da ''gerekli güncellemeleri gerçekleştirdik fakat malesef hızınız bu kadar 8 mbit alamıyorsunuz'' cevabını verirdi ve bende daha müsterih olurdum.

Keza en son paragrafta yazdıklarımı da az önce ttnet destek hattında konustugumuz bayanla doğrulamış bulunmktayız.Kendisi de benimle aynı fikirde ve ''herhangi bir problem görünmüyor'' cevabını verdi.

http://b1211.hizliresim.com/13/b/ft1pc.jpg
    http://b1211.hizliresim.com/13/b/ft1q2.jpg
    http://b1211.hizliresim.com/13/b/ft1qf.jpg
    http://b1211.hizliresim.com/13/b/ft1qq.jpg
    http://b1211.hizliresim.com/13/b/ft1r0.jpg
    http://b1211.hizliresim.com/13/b/ft1rc.jpg

• Benim de bağlantım çok kopuyor artık sabrım kalmadı.
  • Acaba port değişikliği dışarıdan arama gelince hat gürültüsünün artması sonucu bağlantı kopmalarına karşı işe yarar mı? Bu yönde tecrübesi olan var mı?

Not: Birden fazla kaliteli splitter ile denendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Acaba port değişikliği dışarıdan arama gelince hat gürültüsünün artması sonucu bağlantı kopmalarına karşı işe yarar mı? Bu yönde tecrübesi olan var mı?

Abi aynı swich'te oldugun sürece değişen pek bişey olmaz. Dışardan arama gelince snr up. kısmı 2 değer düşüyor bendede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 11 Kasım 2012; 20:00:12 >
  • quote:

quote:

Acaba port değişikliği dışarıdan arama gelince hat gürültüsünün artması sonucu bağlantı kopmalarına karşı işe yarar mı? Bu yönde tecrübesi olan var mı?

Abi aynı swich'te oldugun sürece değişen pek bişey olmaz. Dışardan arama gelince snr up. kısmı 2 değer düşüyor bendede.

Bizde Down kısmının Snr marjı 8-10 db birden düşüyor arama gelince. 5 senedir aynı bina ve kablo tesisatını kullanmamıza rağmen sorun yeni baş gösterdi ve düzelmiyor. O yüzden dedim port değişikliği işe yarar mı diye.

• quote:

quote:

quote:

Bizde Down kısmının Snr marjı 8-10 db birden düşüyor arama gelince. 5 senedir aynı bina ve kablo tesisatını kullanmamıza rağmen sorun yeni baş gösterdi ve düzelmiyor. O yüzden dedim port değişikliği işe yarar mı diye.

Anladım , bu kadar çok kayıp iyi değil. Birkaç snr düşmesi normalde , 8-10 baya fazla. Hatta kaç mbit hız tanımlı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım , bu kadar çok kayıp iyi değil. Birkaç snr düşmesi normalde , 8-10 baya fazla. Hatta kaç mbit hız tanımlı ?

5991 kbps tanımlı, yani 6 mbit. 8 mbit fazla geldi diye düşürdüler. Hatta 4096'ya kadar düşürdüler ama değişmedi. Santrale 750 metre uzağım ve Bursa'nın göbeği. Herkes bu rezaleti okusun ve TT'den uzak dursun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim ben geçen telekom müdürlüğüne gittim santral değişikliği için adam baktı pc den dedi sizin portunuz oldukça eski bi port sorununuz portta çekmece santraline bildirdim gerekli işlem yapıldıktan sonra arayacaklar" dedi sizde bi düzelme olurmu benim sıkıntım sabahları +7 mb olan pingin ise 10 u geçmediği olan internet akşam saatlerinde birden bire 0.33 mb ping 160+ oluyodu bunu söyledim oda sorun portta dedi.sizde düzelirmi ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.