Şimdi Ara

Port değişikliği yaptırdım. Sonuçlar konuda :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
16.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceden adsl hız sorunum ile ilgili buraya konu açmıştım.

Konu linki:http://forum.donanimhaber.com/m_46042458/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46042458
    quote:

Düne kadar internet hızımın santrale uzak olduğu için yavaş olduğunu sanıyordum. (8mbitlik paketten ama ttnet müşteri hizmetlerini aradığımda santrale uzak olduğunuz için hızınız düşük dedi.) Dün akşam aynı apartmandaki komşumun bilgisayarına format atmaya gittim. Format işlemleri falan bittikten sonra bir internet hızına bakiyim dedim. Speedtest te 6mbiti görünce resmen şok oldum :S Dedim belki paketleri farklıdır. Ttnetin online işlemler merkezinden baktım. Net4 paketini kullanıyorlardı. Sizden ricam modem değerleriyle hızım doğru orantılı mı? Yoksa benim bağlantımda mı bir sorun var?

Buyurun değerler ve hız:

Cevaplarınız doğrultusunda ttnet müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum :)

Port değişikliğini tekrar müşteri hizmetleriyle görüştüm. Telefondaki adam bana türktelekom merkez binasına gitmemi söyledi. Bende cumartesi günü gittim. Kapalıydı ama şansıma içeriye giren iki kişiyle birlikte girdim. Orada bir adama port değişikliği yaptırmak istiyorum dedim. Benden telefon numaramız ilk 3 hanesini istedi. Söyledim ve beni bağlı olduğum türktelekom müdürlüğüne gitmemi söyledi. Biraz tarif etmeye çalıştı ama tam olarak neresi olduğunu bilmiyordum. Bugün saat 2 gibi şansımı bir kere daha deniyim dedim. Belki telefon üzerinden port değişikliği yaptırabilirim diye. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım. Bir bayan çıktı ve gerçekten çok yardımcı oldu. Bana aslında port değişikliği için türktelekom binasına gidip dilekçe vermeni gerekiyor dedi. Ama ben yinede arıza kaydına kaydediyim sizi dedi. Onlar değişikliği yaparlarsa sizi arıyacalardır dedi. Görüşme falan bittikten bi 15 dk sonra ev telefonu çaldı. Yine arayan bir bayan bana adsl hızının 8mbite yükseltiğini söyledi.

Buyurun bunlar yeni modem değerleri ve hızım:

Özet geçmek gerekirse; eğer modem değerleriniz iyiyse ama buna karşılık hızının kötüyle kesinlikle port değişikliğini bir deneyin derim.

• hayırlı olsun yeni hızınız.

yalnız ping nasıl 1ms oluyor ya? Üstelik uzaklık 100mil iken. Benimde hızım hemen hemen aynı Distance de 50mil ama 12-13 ms oluyor en az. Sizden rica etsem pingtest.net den ping testi yaparmısınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

hayırlı olsun yeni hızınız.

yalnız ping nasıl 1ms oluyor ya? Üstelik uzaklık 100mil iken. Benimde hızım hemen hemen aynı Distance de 50mil ama 12-13 ms oluyor en az. Sizden rica etsem pingtest.net den ping testi yaparmısınız...

Sanırsam değişiklikten sonraki ilk test olduğu için öyle çıktı :)
  • Evet anladım bi yanlışlık olduğunu. Bu arada ping değerleriniz pek iyi değil bu hıza rağmen. Test sırasında msn, tarayıcı sekmesi vb. açıkmıydı ?

Hızımız aynı buda benim ping değerlerim şimdi ölçtüm

Edit: Sizin uzaklık biraz fazlaymış, sanırım istanbulda değilsiniz? Bu yüzden yüksek olabilir ping değeriniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gang Starr -- 21 Şubat 2011; 16:56:07 >
  • Port değişikliğinden ziyade, hızınızı yükseltmişler. Zaten ilk modem sayfanızda 14 mbit'e kadar görebileceğiniz yazıyor. Portta ya da bağlantında bir sorun yokmuş ki. SNR ve Atenuations değerleriniz de oldukça iyi. Buradaki bir çoklarından daha iyi hem de. Port diyip hızınızı yükseltmişler büyük ihtimalle.
  • @MajestiC
    Ankara da oturuyorum. Bütün sekmeleri falan kapattıktan sonraki test sonucu:

@twilightened
    Müşteri hizmetlerini aradığımda portta sorun olabilir dedi. Bende port değişikliği adında onlarla görüştüm. Eğer başka birşeyden dolayı olduysa onu bilemeyeceğim.
  • port falan önemli değil, sağlıklı kullanabiliyorsan iyi. gayet yeterli bir hız
  • quote:

port falan önemli değil, sağlıklı kullanabiliyorsan iyi. gayet yeterli bir hız

Önceki hızımı aratmadığı kesin :)) Şimdi sıra indirilecekler listesi yapmaya geldi :)

• Port mort değil senin sorunun hızını 2 mb sabitlemiş çakallar o değerlerle 8 mb alınabilir. Ama bence kotalı üyeler 2 mb 4mb net kullanmalı. Ben kuzenimin internetini kotalı diye 4 e sabitlettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Port mort değil senin sorunun hızını 2 mb sabitlemiş çakallar o değerlerle 8 mb alınabilir. Ama bence kotalı üyeler 2 mb 4mb net kullanmalı. Ben kuzenimin internetini kotalı diye 4 e sabitlettim.

Olabilir aslında. Zaten teknik arızadan arayan bayan hızınız 8mbite yükseltilmiştir dedi. Netlimitsiz kullandığım için kota derdi yok :)
  • pardon net4 kullanıyorlardı demişsin ben kullanıyorum okudum hızlı okuyunca:D kaba taslak okudum. Merak etme ne kopma olur ne başka birşey değerlerin iyi. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SquallTieR

quote:

port falan önemli değil, sağlıklı kullanabiliyorsan iyi. gayet yeterli bir hız

Önceki hızımı aratmadığı kesin :)) Şimdi sıra indirilecekler listesi yapmaya geldi :)

listeye gerek yok

yapıştır işte 720p filmleri kökle hafızan yetene kadar, sana şimdi bide taşınabilir lazım :))

• @invisible
    Çok sağolasın :)

@MajestiC
    Masaüstünde boş yer pek yok. Şimdilik laptopa indireceğim. Ve sanırsam taşınabilir konusunda haklısın :) En kısa zamanda almak farz oldu :)
  • Ah be kardeşim boşuna uğraştırmışlar seni binalara filan..Senin zaten değerlerin ilk resimdeki için söylüyorum 8mbit i alırdı yani Port filan bahane Portunuzu değiştirmemişlerdir bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shiftless

Ah be kardeşim boşuna uğraştırmışlar seni binalara filan..Senin zaten değerlerin ilk resimdeki için söylüyorum 8mbit i alırdı yani Port filan bahane Portunuzu değiştirmemişlerdir bile

bu cevabı kim verecek diye sabırla sayfa sonuna kadar geldim
    port değişikliğini adamı kanser etmeden yapmazlar.ben 8ay uğraştım port değiştirmek için,bıktırma taktiğiyle sonunda değiştirdiler.öle 15dk lık bi iş değil.sadece hızını yükseltmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceqn -- 21 Şubat 2011; 22:53:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceqn

quote:

Ah be kardeşim boşuna uğraştırmışlar seni binalara filan..Senin zaten değerlerin ilk resimdeki için söylüyorum 8mbit i alırdı yani Port filan bahane Portunuzu değiştirmemişlerdir bile

port değişikliğini adamı kanser etmeden yapmazlar.ben 8ay uğraştım port değiştirmek için,bıktırma taktiğiyle sonunda değiştirdiler.öle 15dk lık bi iş değil.sadece hızını yükseltmişler.

Tamamen müşteri hizmetleri bana ne söylediyse bende onları yazıya döktüm. Daha önceden santrale uzak demişlerdi. Son günlerde de işte portta sorun olabilir dediler. Sonuç itibari ile 8mbit hıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SquallTieR

quote:

Orijinalden alıntı: oceqn

quote:

Tamamen müşteri hizmetleri bana ne söylediyse bende onları yazıya döktüm. Daha önceden santrale uzak demişlerdi. Son günlerde de işte portta sorun olabilir dediler. Sonuç itibari ile 8mbit hıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

hayırlı olsun,yaptıkları işlem mühim değil sonuç önemli tabi.izleyebileceğin film ve oynayabileceğin kadar oyun kadar download yapman dileğiyle.çok resmi oldu

• Hat değerleri gayet iyi, inşallah kopmalar başlamaz hattında.
  • Adil kullanim kotasını aştıktan sonra gorurum 720p filmleri ben (:
  • bu ttnet çok çakal vallahi. bende ilk 8 mbit limitsize geçtiğimde hızım 3 mbit olarak geliyodu. arkadaşla aynı sokaktayız ve interneti aldığımız telekom kutusu aynı. hemen aradım müşteri hizmetini. ben hızımı yükseltmek istiyorum dedim. oradaki kişi hızınız bunu destekliyor yükseltemeyiz dedi. bende arkadaşım da hız 8 mbit iken bende nasıl böyle oluyor hemde adamla aynı yerde oturuyoruz dedim. sonra arıza kaydı yaptılar 15 dk sonra hızımın 8mbite çıktığını gördüm.

bunlara insan gibi davranmıyacaksın arkadaş ancak o zaman iş yapıyorlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.