Şimdi Ara

Polo'yu satıp Egea almayı düşünüyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
4.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aylık 650-700 km arası yapıyorum. Şuan ki aracım 1.4 Polo 90BG Dizel
    Ama artık küçük gelmeye başladı, bende satıp daha geniş olan, ve sürüşünüde beğendiğim egea hatchback modelini almayı düşünüyorum.

Sizce 50-60 bin fiyat skalasına göre c segmentinde hatchback olarak hangi aracı tercih edebilirim.

İkinci el almayı düşünüyorum, lütfen 60 bini aşmasın kredi çekip borca girmeyi istemiyorum.
    (Benzinlide olabilir)

Teşekkürler cevap yazan herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cessabit -- 27 Mart 2018; 10:40:11 >

• Merhaba,

Evli misiniz, çocuk var mı bilmiyorum. Size kendimden örnek veriyim, bizde fiesta vardı (Evliyim, 2 kızım var) ve araç yetiyor bize desem de kendimi kandırıyordum. Bebek arabasını bagaja koyunca, bagajda yer kalmıyordu, bebek arabası bile zar zor sığıyordu bagaja. Eşim küçük kızımızla ilgilenmek için (altını değiştirmek v.s.) arkaya oturduğunda yer darlığından sıkıntı yaşıyordu. Neyse bir imkan hasebiyle "0" araç alma durumumuz oldu. Benim aklımda hep artık eskiye nazaran büyümüş olan "b" sınıfı araçlar vardı. İbiza, fabia, rio, İ20 v.s.

Bi hafta sonu çoluk çocuk toplandık bindik fiestamıza araç bayilerini gezdik. Önce Egea baktık (HB), araç resmen çekirdek aile için biçilmiş kaftan, içi geniş, bagajı geniş, iç malzeme kalitesi de kullandığımız 2010 fiesta ile aynı. En azından dokunduğunda verdiği hissiyat aynı. Belki zaman içinde fiestadan daha erken yıpranır, onu kullandıkça göreceğiz. Akabinde büyümüş diye düşündüğüm "b" sınıfı ibiza, fabia v.s. araçlara baktık ve Egea dan sonra içleri o kadar dar geldi ki (ibizanın bagajı iyiydi) biz artık 2 çocukla bu araçlara sığamayız dedik.

Ncaptan 3/4 yıldız almış olmasına, malzeme kalitesinin soru işareti olarak bir kenarda durmasına rağmen (forumdan bazı arkadaşlarımızın da müspet görüşlerini dinleyerek) bagaj hacmi ve iç hacmi hasebiyle Egea hb de karar kıldık.

Anladığım kadarıyla siz de benzer durumdasınız, eğer bütçeniz yetiyorsa kaliteli "c" sınıfı hb bakın elbette. Alman olur, japon olur v.s. kafanızda soru işareti kalmaz. Ama sınırlı bütçe ile bakıyorsanız "c" sınıfında yaşı küçük araç egea oluyor el mahkum.
    Eğer Polo size küçük geliyorsa değiştirmek mantıklı.

Egea Polo'dan kötü bir otomobil değil, fakat Polo'dan çokta üstün bir otomobil değil.

Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda Polo'nun gerisinde kalıyor.

Fakat bu sizin için önemli bir kriter değilse, değiştirmek mantıklı. Zira kendimde 2015 model 1.2 TSI Polo kullanıcısıyım ve bana da ufak geldiği için değiştirmeyi düşünüyorum.

Örnek bir Egea linki;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-garantili-temiz-egea-hb-541939610/detay

En dolu paket ve turbo benzinli bir araç üstelik. Fiyat için 60 bin tlye şansınızı zorlayın, bu fiyata bu ayarda araba bulabilmek imkansız. Süspansiyonları konforlu, yalıtımı iyi, multimedya sistemi Polo'dan daha iyi, motoru da daha esnek ve daha atak bir aracınız olmuş olacak, + donanımları da cabası.

Araç hakkında söyleyebileceğim olumsuz bir diğer nokta, HB modelinin uzun farları aşırı zayıftı, eğer satın alırsanız gerekeni yaparsınız

Aracı Fazla kötüleyen arkadaşlara da bakmayın, HB modeli üzecek bir araç değil, Sedan'dan daha fazla özenilmiş ve gerçek bir c segmenti otomobil.
  • Hem Polo, hem Egea ya bindim. Açık ara Egea önde. Alın geçin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırdır, son günlerde Egea içeren konularda bir artış var.
  • Eyvah
  • egea hb pahalı belki benzinli hb bulunur ama dizeli pek ucuz olucağını sanman sedan urban dizeli bulunur 60 bine

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Eyvah

neden eyvah dediniz hocam, egea olmak zorunda değil, tavsiye alabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Hem Polo, hem Egea ya bindim. Açık ara Egea önde. Alın geçin.

bu haftasonu egea'yı bir daha test edeceğim. bende egea nın sürüşünü çok beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cessabit -- 27 Mart 2018; 11:29:25 >
  • Egea bravo megane3 Astra J 308

• quote:

Orijinalden alıntı: LiteraryN

Egea bravo megane3 Astra J 308

hocam merhaba, 308 lere bütçem yetişmiyor.

sadece 1.2 82BG Benzinli olanlara yetişiyor. Onuda bilemedim siz ne düşünüyorsunuz 82BG lik olan model hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cessabit

quote:

Orijinalden alıntı: LiteraryN

Egea bravo megane3 Astra J 308

hocam merhaba, 308 lere bütçem yetişmiyor.

sadece 1.2 82BG Benzinli olanlara yetişiyor. Onuda bilemedim siz ne düşünüyorsunuz 82BG lik olan model hakkında.

Eski kasasını bulabilirsin ama ben beğeniyorum 1.2 leri performansı çok iyi değil ama yakıt olarak ideal ben olsam en fullünden Megane 3 alırım dizel otomatik içinin krem rengi olmasını ben çok beğeniyorum.Uzun süre kullanacaksanız bravo da öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Cessabit

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Eyvah

neden eyvah dediniz hocam, egea olmak zorunda değil, tavsiye alabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Hem Polo, hem Egea ya bindim. Açık ara Egea önde. Alın geçin.

bu haftasonu egea'yı bir daha test edeceğim. bende egea nın sürüşünü çok beğendim.

Egea aldığınıza eyvah demedim. Donanımhaberde vw'i bırakıp egea alacağını söylemek zor iştir vesselam

• Focus , Megane 3 , Astra , Corolla , Octavia

• Al geç dinleme kimseyi. Düşük segment araçlarda farklar o kadar bariz değil. Arabadan gelen anlık çıt sesine laf atacak tiplerle dolu buralar.

• Yeni Egea HB aldım. 1.6 Dizel Loung Plus --- Punto ve Getz e göre bariz iyi Lexus CT200h'a göre iç seviyede kötü kalıyor. Performansını filan beğendim. :) H
  • hocam aklınızda varsa alın kimsenin ağzına bakmayın buraya bakarsanız araba alamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gabriel.Espaso

Yeni Egea HB aldım. 1.6 Dizel Loung Plus --- Punto ve Getz e göre bariz iyi Lexus CT200h'a göre iç seviyede kötü kalıyor. Performansını filan beğendim. :) H

Hb egea nın puntoya göre yol tutuşu nasıl?
    Puntoyu 16" jantlı düşünürseniz?
    Yalıtımı daha iyi ancak sürüş özellikleri nasıl?
    Getz ile zaten karşılaştırılmaz hatta puntoyla getzi karşılaştırmam bile.
  • hocam 30 bin tl ye kadar, bekar birine 2005-2006 polo önerir misiniz?

konu dışı oldu kusura bakmayın. kullanıcısına sorayım istedim

• Egea denen arabanın bana göre sanderodan pek farkı yok hocam başka bişey düşünmeni tavsiye ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer Polo size küçük geliyorsa değiştirmek mantıklı.

Egea Polo'dan kötü bir otomobil değil, fakat Polo'dan çokta üstün bir otomobil değil.

Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda Polo'nun gerisinde kalıyor.

Fakat bu sizin için önemli bir kriter değilse, değiştirmek mantıklı. Zira kendimde 2015 model 1.2 TSI Polo kullanıcısıyım ve bana da ufak geldiği için değiştirmeyi düşünüyorum.

Örnek bir Egea linki;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-garantili-temiz-egea-hb-541939610/detay

En dolu paket ve turbo benzinli bir araç üstelik. Fiyat için 60 bin tlye şansınızı zorlayın, bu fiyata bu ayarda araba bulabilmek imkansız. Süspansiyonları konforlu, yalıtımı iyi, multimedya sistemi Polo'dan daha iyi, motoru da daha esnek ve daha atak bir aracınız olmuş olacak, + donanımları da cabası.

Araç hakkında söyleyebileceğim olumsuz bir diğer nokta, HB modelinin uzun farları aşırı zayıftı, eğer satın alırsanız gerekeni yaparsınız

Aracı Fazla kötüleyen arkadaşlara da bakmayın, HB modeli üzecek bir araç değil, Sedan'dan daha fazla özenilmiş ve gerçek bir c segmenti otomobil.

• Mantıklı düşünmüşsünüz, şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

• lanet olsun su vergi duzenine. adam dunya kadar para veriyor ama arabaya binemeden ölüp gidicek.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.