Şimdi Ara

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
49
Favori
84.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Harlan Coben'in Myron Bolitar serisini okuyorum. Malesef sıralı gitmiyorum, ama sorun olmuyor. Sadece bir-iki gönderme oluyor okadar, ama işi bozmuyor. Okuması çok kolay, direk anlatıyor, fazla detay yok. Hatta hiç yok. Ama Myron Bolitar karakteri eğlenceli biri. Zor Oyun ve Yanlış Bir Adım adlı kitapları okudum. Şimdi Son Detay'a başlayacağım. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Harlan Coben'in Myron Bolitar serisini okuyorum. Malesef sıralı gitmiyorum, ama sorun olmuyor. Sadece bir-iki gönderme oluyor okadar, ama işi bozmuyor. Okuması çok kolay, direk anlatıyor, fazla detay yok. Hatta hiç yok. Ama Myron Bolitar karakteri eğlenceli biri. Zor Oyun ve Yanlış Bir Adım adlı kitapları okudum. Şimdi Son Detay'a başlayacağım. Tavsiye ederim.

Bu dedigin seri neyi anlatiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnetotr

quote:

Myron Bolitar serisi 10 kitaplık bir seri. Sonuncu kitap 2011 yayınlanmış.
    Myron eski basketbol yıldızıdır. Sakatlandıktan sonra hukuk fakültesine gider ve avukat olur. Sonra spor menajerlik şirketi kurar. Dedektif değil ama dedektif gibi çalışıyor. Genelde eski sporcu tanıdıklarının ve menajerligini aldığı sporcuların başına bir şey geliyor. Olaylar birbirini takip ediyor, cinayet vs.
    Kankası Win var. Myron'a yardım ediyor. Daha nasıl anlatayım bilemedim.
    Okuması eğlenceli ve kolay. 4 günde 2 kitap bitirdim.

• anladım elimdekiler bitince ilk kitabıyla başlarım teşekürler
  • magnetotr kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Harlan Coben ben de ilk defa okuyorum. Ne kadar başaralı bilemiyorum. Benden daha fazla polisye okuyan arkadaşlar var. Belki onlar daha iyi yorumlar yapar. Diğer yandan ben fena bulmadım. Kolay okunan bir seri.
    İyi okumalar.
  • quote:

Polisiye son bir yıldır inanılmaz ilgimi çekiyor grange'ın kurtlar imparatorluğunu ve kızılnehirlerini okudum ikisini de beğendim ama cerrah daha ilgi çekici geldi şimdi çırağı okuyorum.Sizin önerilerininz neler?michael palmer hakkında görüşleriniz nasıl?

Jean-Christophe Grange'ın son 3 kitabı (Ölü Ruhlar Ormanı, Sisle Gelen Yolcu ve Kaiken) hariç hepsini okudum. En sevdiğim kitabı Leyleklerin Uçuşu kitabıdır. Bu arada ilginç bir husus var ki o da Leyleklerin Uçuşu kitabı yazarın ilk kitabıdır. Buna rağmen bana göre en iyi işi bu ilk kitabında çıkarmıştır.

Tess Gerritsen'in Martı Yayınları'ndan çıkan özel baskı kitaplarını aldım. Sanırım 6 kitaptan oluşuyor. Fiyatları da gayet uygun. Çırak kitabını daha önceden almıştım. Yaklaşık 2 ay önce de Cerrah kitabını aldım. Toplamda 8 kitap olunca yazım sırasına göre gitmeye karar verdim. Henüz senin okuduklarına gelemedim. Bıçak Sırtı ve Gece Nöbeti kitaplarını okudum. Gece Nöbeti adli tıp konusuna daha çok girmiş ancak finalde sıkıntıları olan kitaplar kervanına katılmaktan kurtulamamış.

Michael Palmer'ın 25. Madde kitabını okudum. Polisiye olduğunu söylemek zor. Beşinci Tüp kitabı ise bekliyor. Bu kitapların cep boylarını uygun fiyata bulabiirsin.
  • quote:

Harlan Coben'in Martı Yayınları'ndan çıkan özel baskı kitaplarını aldım. Benim bildiğim/aldığım toplam 7 kitap var.

Yazım sırasına göre serideki kitaplar: Oyun Bozan, Büyük Vuruş, Geri Dönüş, Asla Vazgeçme, Orman, Kayıp, Kapan

Çoğunluğu Myron Bolitar serisi. Oyun Bozan kitabını okudum ve şimdi de Büyük Vuruş kitabını okuyorum. Myron Bolitar ve ortağı Win oldukça eğlenceli karakterler. Okuyucuyu hiç sıkmıyorlar. Bu seriyi araştırırsan uygun fiyatlara alabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

Myron Bolitar serisi 10 kitaplık bir seri. Sonuncu kitap 2011 yayınlanmış.
    Myron eski basketbol yıldızıdır. Sakatlandıktan sonra hukuk fakültesine gider ve avukat olur. Sonra spor menajerlik şirketi kurar. Dedektif değil ama dedektif gibi çalışıyor. Genelde eski sporcu tanıdıklarının ve menajerligini aldığı sporcuların başına bir şey geliyor. Olaylar birbirini takip ediyor, cinayet vs.
    Kankası Win var. Myron'a yardım ediyor. Daha nasıl anlatayım bilemedim.
    Okuması eğlenceli ve kolay. 4 günde 2 kitap bitirdim.

Ekleme:

Myron Bolitar'ın hukuk okuduğu sıralarda FBI'la çalışmışlığı var. Bu dedektif ruhu oradan geliyor. Zaten bu olmalıydı; spor menajeri ve avukat birinin dedektifçiliğe kalkışması biraz garip dururdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 3 Ağustos 2013; 11:18:48 >
  • Evet zaten arkadaşa tavsiye ettim. Bana alıntı yapmışsın yanlışlıkla.

• Yanlışlık yok.

İlk mesajı sadece senin için yazdım.

Diğer mesajı da ikiniz için yazdım ancak magnetotr'nin adını eklememişim, şimdi ekledim.
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim. Ben sırasıyla gitmiyorum. Şimdi Son Detay'dayım. Keşke Harlan Coben'i biraz daha sağlam bir yayınevi çevirseymiş.
  • Bence daha iyi bir yayınevinden çıksaydı bu fiyatlara okuyamazdık.

Zaten mevzu anlaşıldığı müddetçe bir sıkıntı duymuyorum. Nihayetinde bunlar vakit geçirmek, rahatlamak için okunan kitaplar.

Fiyat konusunda çok haklısın. Kiler'de %50 indirim ile aldım. İyi ki de almışım. Kesinlikle kafa dağıtmak için birebir, özellikle iri puntolarla okuması çok kolay.
    2 kitap 850 küsür sayfa 4 gece bitti. Sıralamasız gidiyorum, ama pek önemli spolier yemedim. Son Detay bittikten sonra Oyunbozan'ı okuyacağım ve arada kalan
    diğer 2 kitabı. Teşekkürler yorum için.
    Harlan Coben gibi başka okuyup beğendiğiniz yazar ve serisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Harlan Coben'in Martı Yayınları'ndan çıkan özel baskı kitaplarını aldım. Benim bildiğim/aldığım toplam 7 kitap var.

Yazım sırasına göre serideki kitaplar: Oyun Bozan, Büyük Vuruş, Geri Dönüş, Asla Vazgeçme, Orman, Kayıp, Kapan

Çoğunluğu Myron Bolitar serisi. Oyun Bozan kitabını okudum ve şimdi de Büyük Vuruş kitabını okuyorum. Myron Bolitar ve ortağı Win oldukça eğlenceli karakterler. Okuyucuyu hiç sıkmıyorlar. Bu seriyi araştırırsan uygun fiyatlara alabilirsin.

Dostum Orman seriden değil, bağımsız.Aynı şekilde Kapan da öyle.
  • the right hand of evil kullanıcısına yanıt
    Demişim ki;

"Yazım sırasına göre serideki kitaplar: Oyun Bozan, Büyük Vuruş, Geri Dönüş, Asla Vazgeçme, Orman, Kayıp, Kapan

Çoğunluğu Myron Bolitar serisi."

Yani hepsi Myron Bolitar serisi değil demişim.

Asla Vazgeçme, Kapan ve Orman bu serinin dışındaki kitaplar.
  • Aynen hocam.

Mesela Cerrah kitabı Doğan Kitap'tan çıktı. Çeviri Ali Cevat Akkoyunlu'nundur ve iyi çevirmenlerdendir. Ancak kitabın liste fiyatı 19 TL görünüyor.

Martı Yayınları'ndan çıkan Çırak kitabının ise ciltli, ciltsiz ve cep boy 3 farklı çeşidi var ve liste fiyatları sırasıyla, 25, 17 ve 9.90 TL görünüyor.

Kitap önerisi olarak David Baldacci kitaplarını öneririm. Yalnız onun karakter serileri daha fazla.

Deve Kulübü (Camel Club veya David Stone olarak da bilinir), Sean and Maxwell, Shaw and Katie serileri var.

Hepsinden birer tane okudum ve birer tane de okunmayı bekliyor.

Okuduklarım: The Collectors (Kolleksiyoncular), Simple Genius (Oyunun Şifresi), The Whole Truth (Asıl Gerçek)

Bekleyenler: Hell's Corner (Cehennem Köşesi), Hour Game (Zamana Karşı), Deliver Us From Evil (Bedeli Ödenen Günahlar)

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Baldacci

Yalnız işte David Baldacci'nin kitapları çeviri konusunda çok kısır, çok azı çevirilmiş.
  • @Pulstar

Karışık bir sırada yazılınca yeni başlayacak olanlar karıştırmasın diye söylemiştim.
    Belki sizin mesajınızı görüp serinin sırasının o olduğunu zannedebilirler diye düzeltmek istedim ama
    sanırım ufak bir karışıklık oldu.
    Çok teşekkür ederim hocam. Bu bahsettiğiniz kitaplara bakacağım. David Baldacci'yi de araştırayım. Bu son bir-iki haftadır polisiyeye sardım.
    Harlen Coben kitapları da şu inanılmaz sıcak yaz günlerinde çok iyi geliyor
  • Hocam James Patterson'u unutmuşum. Onun da kitaplarına bak derim.

Adamın çok kitabı var. Bir kısmını kendi yazıyor. Bir kısmını da yazar ordusuna yazdırıp altına imzasını atıyor. Wikipedia bile kitaplarının listesini adı altına yazmamış ayrı sayfa açmış; o kadar kitabı var yani.

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Patterson

Bibliography bölümünde James Patterson bibliography'e tıkla.

Yalnız çok para verme. İndirimli veya sahaflardan almaya çalış. Çünkü yaklaşık 100 bölümden oluşan 300-400 sayfa arası kitapları var ve her bölümü 2-3 sayfa sürüyor; yani okuyana 1 veya en fazla 2 günlük kitaplardır. Ben dün sana yazdıktan sonra Harlan Coben'in "Büyük Vuruş" kitabını bitirdim. Şimdi de James Patterson'un arkadaştan aldığım 3 kitabından "Güller Kırmızıdır" kitabına başlayacağım. Bu yazarın da birkaç tane karakter serisi var.

Bu arada Jo Nesbo'nun 29 TL liste fiyatı olan "Nemesis" kitabı D&R mağazalarında ve internet sitesinde 9.90 TL'ye satılıyor. Ben dün aldım. Bi' hayli tutulan İskandinav polisiye yazarlarından biri olarak görünüyor.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Nemesis/Jo-Nesbo/Edebiyat/Roman/Polisiye/urunno=0000000427497

Diğer 9.90 TL'lik kitaplar ise şunlar:

http://www.dr.com.tr/Catalog/Home/?id=275&vtype=1

Bir de Doğan Kitap'ın bazı kitapları 5 TL'ye satılıyor. Ben pek tavsiye edilen Craig Russell kitaplarından "Karnavalın Efendisi" kitabını aldım. Yazarı daha önce okumadım, ilk kez okuyacağım. Bunun öncesi "Kanlı Kartal" kitabıymış. Haziran ayında İstanbul'dayken 5 TL'ye 2. elini bulmuş ve kararsızlıktan almamıştım daha sonra gittiğimde de satılmıştı. Şimdi bu kitabı alınca keşke alsaymışım dedim.

5 TL'lik kitaplar da şunlar:

http://www.dr.com.tr/Catalog/Home/?id=283&vtype=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 4 Ağustos 2013; 1:31:56 >
    Hocam çok teşekkür ederim. Çok güzel detaylı zaman ayırıp yazmışsınız.

Jo Nesbo'yu DR'de görmüştüm, ama karar veremedim. Öyleymiş kendisi bayalı seviliyormuş.
    Nemesis Herry Hole serisinin 4. kitabıymış. Baktım ve sonra vaz geçmiştim. Ama belki şimdi tekrardan düşünüp alırım.

Craig Rusell'e de bakarım dediğiniz gibi. Bir de Ruth Rendell'ın kitabını gördüm o da 5TL idi. Ama karar veremedim. Belki Jo Nesbo ile alırım beraber.

James Patterson'ı da biliyorum. Hatta kendisini Castle dizinde daha iyi tanımıştım. James Patterson, Stephen J. Cannell, Michael Connelly, and Dennis Lehane
    birlikte Richard Castle ile poker oynuyorlardı cameo olarak.
    James Patterson'ın kitaplarını okumak bu hayatımda kısmet olur mu bilemem, ama şöyle seçip bir kaç tane okumak isterim güzel tadımlık

Bu Myron Bolitar beni çok eğlendirdi. Büyük Vuruş ve Geri Dönüş kitaplarını alırsam, Son Detay'a kadar serinin bir kısmını tamamlamış oluyorum.
    Zaten diğer kitaplarda henüz çevirilmedi. Ama yakındır heralde sonbahara Darkest Fear'ı bekliyorum çünkü her mevsim birini yayınlıyorlar.

Bir başka konuda bir arkadaşta Tami Hoag kitaplarını tavsiye etmişti. Hepsiburada'da çok güzel kelepir olarak indirimde. Sepete attım, ama henüz alamadım.
    Siz de isterseniz bir bakın derim.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.