Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (1367. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121.006
Cevap
561
Favori
3.399.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13651366136713681369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Japonya'da geç çıkmasının el konsolları ile en ufak bir alakası yok. Bir defa adamlar zayıf oldukları yeri destekleyecek, madem zayıfsa neden Japonya ilk faz ülkeler arasında yok. Bu tamamen Sony'nin güçlü olduğu ülkelerde rekabet edecek bir rakibi olmadığından bu ülkeleri ikinci plana atmalarından kaynaklanıyor. Dikkat edin tüm ilk faz ülkelerde ciddi bir MS vs Sony rekabeti var. Adamlar doğal olarak bu taktiği belirledi, bu o ülkeyi önemsemediği anlamına gelmiyor, tamamı ile üretim miktarı ve rekabet gücü ile alakalı bir durum. Uzun zamandır hiç bir firmadan worldwide çıkış göremedik, kolay değil başlangıçta az üretim bandı ile bu kadar ülkede konsol çıkartmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Illusionist

Hala rahat ve lagsız oynamayı mbit yüksekliğiyle ölçen arakadaşlar var. Rahat ve lagsız oynamanız oyunun serverlarına ne kadar yakın olduğunuza ve pinginize bakar, 1 mbit hıza sahip birisi serverlara sizden daha yakın olsun uzak olan kişinin neti ister 20 ister 50 mbit olsun yakın olan kişi (ping düşük olacağından) sizden daha rahat oynayacaktır. İndirmeler içinse hızlı bir internete sahip olmak avantaj tabii.

1 Mbit ile PS4 oyna dostum ozaman madem hız sadece indirmelerde önemli :)
  • Yani...
    Yoksa adamlar o kadar da salak değil, mecbur üretim yetişmeyince Abd gibi ülkelere öncelik verdiler, yalnız arada ismi geçen bazı ülkeler cidden çok komik duruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir şey söyleyeyim mi,bizim ülkedeki ps kullananların avuntusu olmuş herhalde bu şimdi ama olay öyle değil.ne demek istediğimi sony müdürünün açıkladığı fiyattan da anlarsın.makul ölçüde vergiye göre düzenlenmiş bir fiyat çıkacak dendi ve bu da birçok arkadaşın kafasında olan 1249 tl idi.şimdi fiyatın 1299 ile 1399 arasında oynayacağı söyleniyor.yani demek istediğim şu:zaten senin ülkene geç getireceği konsol için (rekabet yok ya buralarda her yer sony'nin nasılsa) sana bir de daha masraflı geliyor sony türkiye de sağolsun zaten onların düzenbazlığı ve laf cambazlığı yüzünde sipariş veremedim amazondan bir kere daha güvenip.adamlar türkiyeyi ikinci faza attılar öteki ülkelerde daha çok satıldığı için,ilk elden piyasaya hükmedecekleri bölgeleri seçtiler ve türkiyede almış başını gitmiş olan spot piyasa ile yetişemedi bizim orjinal satan sektör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurosaki_Ichigo -- 22 Ağustos 2013; 20:42:55 >
  • Bu nesilde Amerika çıkışından 3-4 ay sonra çıktı da ne oldu, sonuçta cihaz çıkacak ve ülkemize resmi olarak geldiğinde de biz de alacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurosaki_Ichigo

bir şey söyleyeyim mi,bizim ülkedeki ps kullananların avuntusu olmuş herhalde bu şimdi ama olay öyle değil.ne demek istediğimi sony müdürünün açıkladığı fiyattan da anlarsın.makul ölçüde vergiye göre düzenlenmi bir fiyat çıkacak dendi ve bu da birçok arkadaşın kafasında olan 1249 tl idi.şimdi fiyatın 1299 ile 1399 arasında oynayacağı söyleniyor.yani demek istediğim şu:zaten senin ülkene geç getireceği konsol için (rekabet yok ya buralarda her yer sony'nin nasılsa) sana bir de daha masraflı geliyor sony türkiye de sağolsun zaten onların düzenbazlığı ve laf cambazlığı yüzünde sipariş veremedim amazondan bir kere daha güvenip.adamlar türkiyeyi ikinci faza attılar öteki ülkelerde daha çok satıldığı için,ilk elden piyasaya hükmedecekleri bölgeleri seçtiler ve türkiyede almış başını gitmiş olan spot piyasa ile yetişemedi bizim orjinal satan sektör.

Sony Türkiye ile merkez birimler arasında kendi istekleri konusunda muhakkak görüş ayrılığı vardır. Emin olun sizden, bizden daha fazla PS4'ü ülkemize getirme konusunda isteklilerdir. Sonuçta onlar içinde bazı hedefler var, ayrıca bu fiyat konusunda da döviz artışının ne kadar olduğunu hepimiz biliyoruz. %20 ÖTV dahil zaten cihaz 1250 lira ediyor, 1250-1350 lira normaldir, ben PS3'ün 1800 liraya satıldığı günleri bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

bir şey söyleyeyim mi,bizim ülkedeki ps kullananların avuntusu olmuş herhalde bu şimdi ama olay öyle değil.ne demek istediğimi sony müdürünün açıkladığı fiyattan da anlarsın.makul ölçüde vergiye göre düzenlenmi bir fiyat çıkacak dendi ve bu da birçok arkadaşın kafasında olan 1249 tl idi.şimdi fiyatın 1299 ile 1399 arasında oynayacağı söyleniyor.yani demek istediğim şu:zaten senin ülkene geç getireceği konsol için (rekabet yok ya buralarda her yer sony'nin nasılsa) sana bir de daha masraflı geliyor sony türkiye de sağolsun zaten onların düzenbazlığı ve laf cambazlığı yüzünde sipariş veremedim amazondan bir kere daha güvenip.adamlar türkiyeyi ikinci faza attılar öteki ülkelerde daha çok satıldığı için,ilk elden piyasaya hükmedecekleri bölgeleri seçtiler ve türkiyede almış başını gitmiş olan spot piyasa ile yetişemedi bizim orjinal satan sektör.

Sony Türkiye ile merkez birimler arasında kendi istekleri konusunda muhakkak görüş ayrılığı vardır. Emin olun sizden, bizden daha fazla PS4'ü ülkemize getirme konusunda isteklilerdir. Sonuçta onlar içinde bazı hedefler var, ayrıca bu fiyat konusunda da döviz artışının ne kadar olduğunu hepimiz biliyoruz. %20 ÖTV dahil zaten cihaz 1250 lira ediyor, 1250-1350 lira normaldir, ben PS3'ün 1800 liraya satıldığı günleri bilirim.

ps one'dan beri ülkemizde olan bir firmanın bizi böylesine az insan yerine koyması beni üzüyor.hala bile bu firma bizi ikinci bölge diye ayırıyorsa;ki sony türkiyeden yetkili birinin aynı anda çıkacak demesine rağmen sözü geçmiyorsa bilemeyeceğim durum ne kadar vahimdir artık.hele ki o 1800'lü fiyatlar ps3'ün karanlık yıllarıdır hiç konuşmayalım 2 tane almış biri olarak o eski fat kasalardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurosaki_Ichigo -- 22 Ağustos 2013; 20:49:27 >
  • aklima ps2 ü bekleyip hayal kirikliga ugradigim zaman geldi, belkide ps4 de yine hayal kirikligi yasayabiliriz tamam adamlar reklamlarda onu yapacaginiz bunu yapacaginiz böyle olacak söyle olacak diyor ama elimize alip denemeyince görmeyince oynamayinca durumlar degisebilir bence gözümüzde cok büyüttük tamam bende sevdim ps4 ü ama cok cok beklentiye ne zaman girdimse hep hayal kirikligi yasadim bundan dolayi ben simdi kendimi biraz frenledim ve cok beklentilerden uzagim bekle ve gör diyorum elbette iki yere siparis verdim garantiye aldim kasim 29 unda ALLAH izin verirse ,nasipse elimde ,
  • Herkes maliyeci muhasebeci kesilmiş, oyundan çok ötv kdv madeve hesaplamalar konuşuluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bir şey söyleyeyim mi,bizim ülkedeki ps kullananların avuntusu olmuş herhalde bu şimdi ama olay öyle değil.ne demek istediğimi sony müdürünün açıkladığı fiyattan da anlarsın.makul ölçüde vergiye göre düzenlenmiş bir fiyat çıkacak dendi ve bu da birçok arkadaşın kafasında olan 1249 tl idi.şimdi fiyatın 1299 ile 1399 arasında oynayacağı söyleniyor.yani demek istediğim şu:zaten senin ülkene geç getireceği konsol için (rekabet yok ya buralarda her yer sony'nin nasılsa) sana bir de daha masraflı geliyor sony türkiye de sağolsun zaten onların düzenbazlığı ve laf cambazlığı yüzünde sipariş veremedim amazondan bir kere daha güvenip.adamlar türkiyeyi ikinci faza attılar öteki ülkelerde daha çok satıldığı için,ilk elden piyasaya hükmedecekleri bölgeleri seçtiler ve türkiyede almış başını gitmiş olan spot piyasa ile yetişemedi bizim orjinal satan sektör.

Playstation Türkiye facebook sayfasında video ile paylaşılmış . 29 Kasım çıkışından 1-2 hafta , max. 1 ay sonra geleceği açıklandı. Fiyatta 1249-1349 dendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

quote:

Orijinalden alıntı: The_Illusionist

Hala rahat ve lagsız oynamayı mbit yüksekliğiyle ölçen arakadaşlar var. Rahat ve lagsız oynamanız oyunun serverlarına ne kadar yakın olduğunuza ve pinginize bakar, 1 mbit hıza sahip birisi serverlara sizden daha yakın olsun uzak olan kişinin neti ister 20 ister 50 mbit olsun yakın olan kişi (ping düşük olacağından) sizden daha rahat oynayacaktır. İndirmeler içinse hızlı bir internete sahip olmak avantaj tabii.

1 Mbit ile PS4 oyna dostum ozaman madem hız sadece indirmelerde önemli :)

ps 15 bile oynar. çok bilmişlik yapmayın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

ps one'dan beri ülkemizde olan bir firmanın bizi böylesine az insan yerine koyması beni üzüyor.hala bile bu firma bizi ikinci bölge diye ayırıyorsa;ki sony türkiyeden yetkili birinin aynı anda çıkacak demesine rağmen sözü geçmiyorsa bilemeyeceğim durum ne kadar vahimdir artık.hele ki o 1800'lü fiyatlar ps3'ün karanlık yıllarıdır hiç konuşmayalım 2 tane almış biri olarak o eski fat kasalardan.

PS1 ve PS2 döneminden beri ülkemizdeler ama kaçımız gidip mağazadan aldık konsollarımızı, orijinal oyun kullandık. Orijinal oyun kullanmaya mecbur kaldığımız bu nesilde bile çoğumuz oyunları ya dışarıdan ya da spottan aldık. Sony'nin iki kara kaşı yok, aynı bizlerin de olmadığı gibi, bu iş ticari bir iş. Oyunları da bizim hatırımıza değil, içerideki pazarı büyütmek için yapıyorlar. 450 bin üyesi varmış Türkiye PSN'in ama bu topluluğun %1 dijital oyun alıyormuş. Bu işte rakamlar ve para konuşuyor açıkçası. Ben aynı durumda olsa ne MS'ye, ne de Sony'ye kızarım, bunlar aşırı duygusal olur. Maksat oyuna ucuz yoldan ulaşmak, ikinci el pazarını rahatça kullanmak ve garantili konsol alabilmek. İki hafta geç olsun, iki ay geç gelsin, sorun etmemek lazım bu tip işleri.
  • Arkadaşlar şuan Amerika 15 kasım çıkışıyla birlikte buraya kargolanabilecek sipariş verebileceğim bir site var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvoRoncatto

quote:

bir şey söyleyeyim mi,bizim ülkedeki ps kullananların avuntusu olmuş herhalde bu şimdi ama olay öyle değil.ne demek istediğimi sony müdürünün açıkladığı fiyattan da anlarsın.makul ölçüde vergiye göre düzenlenmiş bir fiyat çıkacak dendi ve bu da birçok arkadaşın kafasında olan 1249 tl idi.şimdi fiyatın 1299 ile 1399 arasında oynayacağı söyleniyor.yani demek istediğim şu:zaten senin ülkene geç getireceği konsol için (rekabet yok ya buralarda her yer sony'nin nasılsa) sana bir de daha masraflı geliyor sony türkiye de sağolsun zaten onların düzenbazlığı ve laf cambazlığı yüzünde sipariş veremedim amazondan bir kere daha güvenip.adamlar türkiyeyi ikinci faza attılar öteki ülkelerde daha çok satıldığı için,ilk elden piyasaya hükmedecekleri bölgeleri seçtiler ve türkiyede almış başını gitmiş olan spot piyasa ile yetişemedi bizim orjinal satan sektör.

Playstation Türkiye facebook sayfasında video ile paylaşılmış . 29 Kasım çıkışından 1-2 hafta , max. 1 ay sonra geleceği açıklandı. Fiyatta 1249-1349 dendi.

29 Aralık'ta 1349 TL'ye satılır o zaman.

• PS4'ün fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili resmi açıklama!

https://www.facebook.com/photo.php?v=564592976932094

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 22 Ağustos 2013; 21:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

"PS4 Ön Siparişleri Nefes Kesici Derecede Yüksek"

Gamescom konferansında PlayStation 4'ün 1 milyondan fazla ön sipariş aldığını açıklayan Sony, kendi içerisinde de bu rakamı gerçekten başarılı buluyor. Sony'nin İngiltere ayağının başındaki isim, Fergal Gara, ön sipariş sayısı için bunları söylüyor:

"Dürüst olmak gerekirse, ön siparişlerin daha da hızlanması için çabalamıyoruz. PS4 ön siparişleri şu an nefes kesici derecede yüksek. Herhangi bir ön sipariş sorunu yaşamıyoruz."

Gara, konuşmasının devamında, Sony'nin PS4'ün çıkışından sonra, konsolun değerlenmesi için uğraşacağını ve bolca oyunla destekleyeceğini söyledi.

BSC

Sevgili sony,Ön siparişler nefes kesici diyorsun ama oyun namına neler olacağının planlamasını açıklamıyorsun ...Açıkçası çıkışında oyun sıkıntısı olan bir konsolu tercih etmem ben...Madem donanımın var övünüyorsun o zaman çıkış oyunları olarak god of war çıkar, gran turismo 7 final fantasy çıkar...gidip de multiplatform oyunlarla sunum yapılması çok aciz bir durum bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: VESRAP

quote:

Gamescom konferansında PlayStation 4'ün 1 milyondan fazla ön sipariş aldığını açıklayan Sony, kendi içerisinde de bu rakamı gerçekten başarılı buluyor. Sony'nin İngiltere ayağının başındaki isim, Fergal Gara, ön sipariş sayısı için bunları söylüyor:

"Dürüst olmak gerekirse, ön siparişlerin daha da hızlanması için çabalamıyoruz. PS4 ön siparişleri şu an nefes kesici derecede yüksek. Herhangi bir ön sipariş sorunu yaşamıyoruz."

Gara, konuşmasının devamında, Sony'nin PS4'ün çıkışından sonra, konsolun değerlenmesi için uğraşacağını ve bolca oyunla destekleyeceğini söyledi.

BSC

Sevgili sony,Ön siparişler nefes kesici diyorsun ama oyun namına neler olacağının planlamasını açıklamıyorsun ...Açıkçası çıkışında oyun sıkıntısı olan bir konsolu tercih etmem ben...Madem donanımın var övünüyorsun o zaman çıkış oyunları olarak god of war çıkar, gran turismo 7 final fantasy çıkar...gidip de multiplatform oyunlarla sunum yapılması çok aciz bir durum bence....

Bunlar yeterli bence.
    PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

• quote:

quote:

BSC

PS4 alacak insanlar bu konsolu çıkışındaki oyunları için değil , hangisinin geleceği var şeklinde bakarak alıyor (En azından ben ).. Çıkışına baktım işime yaramayan oyunlar almayayım ben bu konsolu mu diyeceğim , 2 ay ömrü mü var bunun ? 5-6 yıl kullanacağım ve Sony'e güvenim Microsoft'a olduğundan daha fazla eminim gelişmeler olacaktır ki bahsettiğiniz oyunlarda mutlaka çıkacaktır. Ayrıca KZ SF - İnfamous SS , Titalfall ile Ryse ı benim gözümde tokatlar , ayrıca İndie seven olur kişisel tercih. .Çıkışına bakarak konsol mu alınır arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvoRoncatto

quote:

quote:

BSC

PS4 alacak insanlar bu konsolu çıkışındaki oyunları için değil , hangisinin geleceği var şeklinde bakarak alıyor (En azından ben ).. Çıkışına baktım işime yaramayan oyunlar almayayım ben bu konsolu mu diyeceğim , 2 ay ömrü mü var bunun ? 5-6 yıl kullanacağım ve Sony'e güvenim Microsoft'a olduğundan daha fazla eminim gelişmeler olacaktır ki bahsettiğiniz oyunlarda mutlaka çıkacaktır. Ayrıca KZ SF - İnfamous SS , Titalfall ile Ryse ı benim gözümde tokatlar , ayrıca İndie seven olur kişisel tercih. .Çıkışına bakarak konsol mu alınır arkadaş

Kesinlikle. 2007 den beri PS bölümünde takılırım. O zamanlar PS3 çıktığı bir yıl hatta ilk iki yıl oyun yok diyordu millet. PS3 ile Xbox 360 karşılaştırmaları haliyle o zaman daha fazlaydı ve o zamanlar PS3'ün en önemli eksisi oyun azlığı deniliyordu. Ama sonradan çok rahat bir şekilde kapandı.

Yani her iki konsol da oyun bakımından sıkıntı çekmez zaten. Microsoft yeni xcler duyurmaya başladı, Sony'nin de arkasında sağlam stüdyoları var onlardan da elbet duyurular gelecektir.
  • ps3 de kullandığımız psn hesaplarını ps4 de kullanabilecekmiyiz? ayrıca ps plus hesabı geçişi nasıl olacak ps3 ve ps4 için ayrı ayrı 100 er lira mı vereceğiz?
    bir psn hesabı 2 konsolda aktif oluyor ben vita ve ps3 de aktifim plus ile plus konusunda aktiflik sayısı 3 e mi çıkacak ?

açıklama yaptılar mı acaba bu konularda ?
  • 
Sayfa: önceki 13651366136713681369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.