Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.449
Cevap
88
Favori
546.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 tane makinada denedim sendeki çip ne marka..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagi06

3 tane makinada denedim sendeki çip ne marka..

Unuttum gitti matrix infinity gibi bi seydi galiba
    ps2 de netten indirdigim ps1 iso lari cd ye cekip cok oynadim.
    Simdi kaldirdim gitti nerde oldugunu bile bilmem cihazin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuya hakim değilsiniz ama kesin cevaplar veriyosunuz ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagi06

konuya hakim değilsiniz ama kesin cevaplar veriyosunuz ama..

Afedersin dostum bi daha olmicak emin ol.

NOT;Sana yardım edende kabahat.
  • Pes 6 option file bilgisayar için olanı nasıl ps2 option file ye çevirebiliriz

• ramsey879567 R kullanıcısına yanıt
    öyle birşey hiç duymadım.olur mu bilmem
  • elimde ps2 var sanırım çipi yok, orijinal oyunumda yok, çip olmadan ps2 de oyun oynayabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VulcanoRosso

elimde ps2 var sanırım çipi yok, orijinal oyunumda yok, çip olmadan ps2 de oyun oynayabilir miyim?

Orjinal oyun cd sini takıp oynarsın onun dışında çipsiz oynayamazsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big Pun

öyle birşey hiç duymadım.olur mu bilmem

Pc için olanda xps dosyası falan var belki çevrilir diye aradım pek birşey bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ramsey879567 R kullanıcısına yanıt
    ps2 de çip varmış açılışta matrix yazıyor şimdi hdd den nasıl oyun yüklerim
  • elinde mc kart varsa USBUtil v2.0 ile usbden bazı oyunları çalıştırısın.
  • Konu ölmesin ya Ps2 kullanan hala binlerce insan var gelin konuyu canlandiralim arkadaşlar

• xbox aldığımdan beri ps2 fişi çıkık duruyor sehpada ama onda da çok oyun var, ps2 deki oyun hazinesi hiç bir yerde yok, ayrıca slim model bildiğin ajanda boyunda ve ağırlığında olunca taşıması çok çok kolay diğer konsollara göre :)
  • şuan oyun oynadığım tek mecra,daha dun akşam castelvanıa oynadım,bir kaç gunde bir mutlaka ziyaret ediyorum kendisini,gecenlerde buzzersda aldım ama tek kişi çok zevklı değil sinema sorularıda pek kolay geldi.

yılardır oynuyorum 2 problemım var
    gamepad uzun oynamaya elverişli değil bir süre sonra acı verıyor sırf bu yüzden yeni kusakta xbox a gecıcem
    oynamadığım dövüş oyun kalmadı ,aylardır kof 2006 yı en zorda oynuyorum butun karaekterlerle bitirince ne olcak bilmiyorum
  • Arkadaslar ps2ye hangi siteden oyun indirebilirim ve oyunu indirip dvdye nasıl yazdırmam gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: nahkog77

Arkadaslar ps2ye hangi siteden oyun indirebilirim ve oyunu indirip dvdye nasıl yazdırmam gerekir?

Emuparadise gayet iyi bir site
    imgburn ile dvdye en düşük hızda yaz genellikle 4x hız iyidir. DVD RW(Silinebilir DVD) alsan daha iyi olur oynayıp bitirdiğin Dvd yi silip tekrar kullanırsın.

• Saolasın buldum yöntemini

• Selam arkadaşlar. Öncelikle konuyu açan arkadaşa bu konuyu açtığı için teşekkür ederim. Dediği gibi forumda PS2'yi önemseyen fazla kişi yok. PS2'ye fanlık derecesinde hayranım. En çok almak istediğim, en çok ilgimi çeken konsoldur. Çünkü sadece bu konsoldaki kalite, yeni nesil konsolların tersi olarak PC'den daha yüksektir(renk ve efekt kalitesinden bahsediyorum. Yeni nesil konsollarda böyle bir olay yok).

Benim sormak istediğim birkaç soru var. Öncelikle PAL ve NTSC arasında çözünürlük farkı olduğunu okumuştum yabancı bir forumda. Fakat Türkçe olarak arattığımda çözünürlükten bahseden olmamış, sadece yayınların farklı olduğu için formatların farklı olduğundan bahsedilmiş. Bu konu hakkında bilgili birisi varsa hangi formatın kalite anlamında daha iyi olduğunu açıklarsa memnun olurum.

İkinci sorum Fat PS2 ile Slim PS2 arasında ne gibi kalite farkları var? Fat PS2'nin renklerinin daha canlı olduğunu duymuştum. Fakat ben Fat ve Slim PS2'yi ayrı ayrı oynamış biri olarak anlık olarak farkların ne olduğunu tespit edemedim. Aradaki kalite farklarını bilen varsa yazarsa memnun olurum.

Üçüncü sorum ise şu, yıllar önce ps2aksesuarları.com gibi bir sitede Euro-AV kablosunun olduğunu farketmiştim, bu kablo için "Renkleri daha canlıdır, mükemmeliyetçi oyuncular için üretilmiştir" yazıyordu. Bunun doğruluk payı nedir?

Son olarak PS2 için CRT televizyon almak istiyorum. Hangi markanın televizyonu en kaliteli görüntüye sahiptir? Hem resim kalitesi hem de renk olarak ve dayanıklılık da önemli tabi ama önceliğim televizyonun sunduğu kalite.

Şimdiden cevap verecek olanlara teşekkürler.

• Bence Slim modeli tercih etmelisin. Oyun ve konsol performansı olarak daha iyi olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptak

Selam arkadaşlar. Öncelikle konuyu açan arkadaşa bu konuyu açtığı için teşekkür ederim. Dediği gibi forumda PS2'yi önemseyen fazla kişi yok. PS2'ye fanlık derecesinde hayranım. En çok almak istediğim, en çok ilgimi çeken konsoldur. Çünkü sadece bu konsoldaki kalite, yeni nesil konsolların tersi olarak PC'den daha yüksektir(renk ve efekt kalitesinden bahsediyorum. Yeni nesil konsollarda böyle bir olay yok).

Benim sormak istediğim birkaç soru var. Öncelikle PAL ve NTSC arasında çözünürlük farkı olduğunu okumuştum yabancı bir forumda. Fakat Türkçe olarak arattığımda çözünürlükten bahseden olmamış, sadece yayınların farklı olduğu için formatların farklı olduğundan bahsedilmiş. Bu konu hakkında bilgili birisi varsa hangi formatın kalite anlamında daha iyi olduğunu açıklarsa memnun olurum.

İkinci sorum Fat PS2 ile Slim PS2 arasında ne gibi kalite farkları var? Fat PS2'nin renklerinin daha canlı olduğunu duymuştum. Fakat ben Fat ve Slim PS2'yi ayrı ayrı oynamış biri olarak anlık olarak farkların ne olduğunu tespit edemedim. Aradaki kalite farklarını bilen varsa yazarsa memnun olurum.

Üçüncü sorum ise şu, yıllar önce ps2aksesuarları.com gibi bir sitede Euro-AV kablosunun olduğunu farketmiştim, bu kablo için "Renkleri daha canlıdır, mükemmeliyetçi oyuncular için üretilmiştir" yazıyordu. Bunun doğruluk payı nedir?

Son olarak PS2 için CRT televizyon almak istiyorum. Hangi markanın televizyonu en kaliteli görüntüye sahiptir? Hem resim kalitesi hem de renk olarak ve dayanıklılık da önemli tabi ama önceliğim televizyonun sunduğu kalite.

Şimdiden cevap verecek olanlara teşekkürler.

1.ntsc oyunlar 320x240/60hz pal oyunlar 360x288/50 hz şeklinde ama progressive scan desteği olan oyunlar 720x480p/60 hz şeklinde çalışıyor o zaman pal/ntsc farkı kalkıyor ama Pro-scan oyunlar çoğunlukla ntsc.
    2.Fat kasa ile slim kasa arasında teknik bir fark yok sadece slimde ekstra olarak modem bulunur,fat kasada haricen satın almak gerekir.
    3.Eğer ki hdtv'niz varsa crt almaya gerek yok component kablo ile iyi görüntü alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 11 Aralık 2015; 21:39:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.