Şimdi Ara

‖‖ Piranha ZEN - ANA KONU ‖‖ (342. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.899
Cevap
40
Favori
291.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam shendu rom var dı bilir misiniz harika kamerası ve arayüzü vardı birkaç sorunu vardı rica etsek çözebilir misiniz
    1-)gmaile yeni eklenen telefonları kaydetmıyordu
    2-)türkçe kullanınca kamera önizlemesi çalışmıyordu
  • hocam shendu rom var dı bilir misiniz harika kamerası ve arayüzü vardı birkaç sorunu vardı rica etsek çözebilir misiniz
    1-)gmaile yeni eklenen telefonları kaydetmıyordu
    2-)türkçe kullanınca kamera önizlemesi çalışmıyordu
  • böyle bi link buldum bizim telefonun asıl üreticisi Blue Life One M için Masrshmallow olduğunu iddia eden bir rom acaba bu rom üzerinde durmalımıyız 90 dk batarya süresi flan dio linkte acaba durusu programını burda kullanabilirmiyiz ?

Blue Life One M Marshmallow

#Edit indirme linkleri reklamlı sayfalara açılıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim1238 -- 3 Temmuz 2016; 2:43:52 >
  • Ismail bey, galeri problemi hakkinda bilgim var, rehbere kayitta gmail i seçince kaydolmuyor dogrumu anlamisim?
    Şuanda memleketimdeyim, cumartesi gunu geri donecegimden hemen bakarim.

Selim bey mtk kaynak kodlarini yayimlamadigi icin cihazimiz orjinal ureticisinin malesef birsey yapabilceklerini sanmiyorum ki verdiginiz linkteki reklam amacli site oldugunu hemen anladim zaten.

Gm discovery kitkat romlarini birisini begeninirseniz ve linkini buraya atarsaniz ben sizin icin cihazimiza uygularim arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlg00 -- 6 Temmuz 2016; 13:35:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki ozaman bizim telefon mt6589 üzerinde çalışıyor discovery de mt6589 üzerinde çalışıyor e bizim telefonun sıkıntısı var ama discoveryin yok niye böyle ozaman
    sorun eğer kernel de ise kerneli portlama gibi bi şansımız var mı
  • Selim bey, bildigim kadarıyla portlanmasi için iki cihazında kitkat kernel sourcesi gerekiyor. Discovery sourcesi mevcut ama üretici piranha 3.4.67 açık kaynak kodunu yayımlamadı. Mesaj attım onlara ama kodları vermek yasak diyor maalesef.

• Herekese iyi günler. Ben bu sene 12.sınıfım. Sene boyunca bu telefonla idare etmem gerekiyor. Telefonun ses kısma tuşlarını bozdum bu sebeple room yüklemek için recovery modu açamıyorum. Ses tuşları olmadan recovery modu açabilir miyiz? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pluton9 -- 10 Temmuz 2016; 14:41:27 >
  • (http://i.hizliresim.com/OMbqXZ.png)

uygulamayı indirerek recoverye girebilirsiniz fakat anladığım kadarıyla ses tuşları çalışmadığı için girseniz bile işlem yapamicaksinz, onun icin isterseniz size dokunmatik li recoveryi yüklemeniz icin buraya upload edebilirim?

• Valla yaparsanız çok sevinirim haberinizi bekliyorum
  • Merhaba anlattıgım yöntemi kullanarak recovery yükleyebilirsiniz, normal recovery yüklemeden farkı dokunmatik li recovery'dir. Ses tuşu çalışmayanlar bu sayede custom rom kurabilirler.

1.Buradan telefonumuzla bu linke girerek (https://goo.gl/0D7mvO) recovery başlatma aracını kuralım.
    2.Şu dosyayı da bilgisayarımıza indirelim (http://s4.dosya.tc/server2/77amc0/Rom_Yukleme_Araclari.zip.html)
    3.Dosyayı zipten masaüstüne çıkartalım, (MS_USB_ComPort_Driver_exe_v1.1032.1 ve MTK_USB_COM_Driver_SDK_v1.12.32.0) dosyaları içindeki install driver yazanları bilgisayarımıza kuralım
    4. Flash tool dosyasının içindeki ''Flash Tool.exe'' dosyasını açalım
    5. Sağda ''Scatter loading'' e bastıktan sonra (buraya dikkat!) indirdiğimiz klasör içindeki zen recovery dosyasının içine girip MT6589.. isimli txt dosyasını seçelim.
    6.Daha sonra aşağı kutucuklu gelecek olan yazılardan Recoverye çift tıklayalım, recovery_philz.img i seçelim.
    7.Son olarak telefonumuzun bataryası çıkaralım ve USB Kablomuzun bilgisayara giren tarafını bilgisayarımızın portuna sokalım ve flash toolda downloada basalım daha sonra bastıktan hemen sonra usb nin diğer tarafını telefonumuza bağlayalım.
    8. Telefonumuzu açalım ve telefonumuza kurdugumuz programı açarak recoverye giriş yapabiliriz.

Ekbilgiler:

* Bu işlemleri yapmadan önce hafıza kartınıza (kesinlikle en fazla 512 mblik hafıza kartı gerekiyor) istediğiniz custom romu indirin.
    * (Android 4.4 custom romları için Mustafa bey'in sitesine bakabilirsiniz. ''durusu.net/android'')
    * Recovery kullanımı: Recovery girdikten sonra install zipe dokunalım. ''Chose zp from /sdcard'' a dokunalım. Daha sonra custom roma ait dosyayı seçelim. Kendisi yükleyecektir.

-Lütfen işlemler bitince yaptınızmı yapamadınız mı bildirirseniz mutlu olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlg00 -- 15 Temmuz 2016; 19:37:37 >
  • Arkadaşlar zen telefonumda 68 mb lik boş yer gozukuyor ancak daha fazla olmasi lazim.. Resim de gostermeye çalişacağim
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Konuyla ilgili yardimci olucak arkadaşlara şimdiden teşekkur ederim

• Merhaba, telefonun 8GB lik kapasitesi ?u ?ekilde bölünmü?

2 GB : Sistem hafyzasy

1 Gb: uygulama
    5 GB: Hafyza alany

sizin her kurdugunuz uygulama, uygulama hafyzasyna girer onun için ne kadar çok uygulama yüklerseniz bu hafyza o kadar dolar. Birazcyk yer açmak için önbellek verilerini temizleyebilirsiniz.
  • İlgilendiğin ve zaman ayirdiğin için teşekkur ederim...

• Merhaba arkadaşlar, asus romu için uğraşıyordum. Rom içeriğini editledim ve yandex diske attım fakat upload hizim yavaş olduğundan uzun sürüyor yarın linki aticagim, romda batarya suresi 3 saat 45 dakika, Mustafa beyin romlari kadar uzun süreli olmasa da baya iş görüyor.

• Merhaba arkadaşlar yeni bir rom edit-port işlemi yaptım, gerçekten çok başarılı bir rom oldu diyebilirim. Direk özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

-Romda performans gerçekten üst düzeyde.
    -Romda gerçek asus uygulamaları mevcut.
    -Romda asusun tema desteği mevcut.
    -Hiçbir çökme hata yoktur.
    -Batarya süresi normal internet gezinmede 4 saat ekran süresi rahat alıyor.
    -Son uygulamalar bölümü marshmallowa daha çok benzetilmiş.
    -Rom boyutu 477 mb-
    -init.d scripti de oldugu için Mustafa beyin yaptıgı durusu uygulamasıyla beklemede sarj azalmıyor denilcek seviyede.
    -Görüntülü konuşmada mevcut.

Resimler:

Hataları:

Hata hiç yoktur.

İndirme linki:

İndirmek için tıklayabilirsiniz...
  • Elinize sağlık Tolga bey, çok güzel görünüyor. En kısa sürede indirip deneyeceğim. Bu arada benden istediğiniz miui romu da bitmek üzere. Kendi tarayıcısı ile ilgili bir sorun var, onunla uğraşıyorum. Bitince yüklerim.
  • Önemli değil hocam, yarın nougat (kitkat) ve cumartesi günüde danos romu (kitkat) larınıda paylaşacağım inşallah. şuan nougat evolation romunu editliyorum bitince yarın sabah paylaşacağım inşallah. hocam miui romunuzuda bekliyoruz :)
  • tlg00 T kullanıcısına yanıt
    hocam durusu uygulaması içinde gelıyor mu ?
    lollipop mu kitkat mi ss de 5.1 yazıyor da ?
    tek tuslauygulama sonlandırma var mı ?
  • Durusu uygulamasi evet içinde
    lollipop olarak görülüyor ama asusun lollipop deneyimini bu romda alabiliyorsunuz.
    tek tusla uygulama sonlandirma yok ama istediginiz anda telefonu sallayarak rami temizleyebiliyorsunuz.

mustafa bey miui v7 denedim gerçekten çok güzel olmus hiç kasma yok emeginize ve ellerinize saglik, ama fakat sim2 de 3G desteklemiyor, 3G sectigim halde tekrar malesef orda yine 2g olarak gözüküyor, malum benimde sim1 yuvas, simi okumuyor, bunun çözümü hakkinda bilginiz varsa cevaplarmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlg000 -- 5 Eylül 2016; 13:48:25 >
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.