Şimdi Ara

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
937
Cevap
13
Favori
56.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piranha'nın bir an önce 4.4.2 getirmesi gerekiyor. Yurtdışında 4.4.2 varken getirmemesi ilginç. En büyük rakibi Dark P60'a geldiyse mutlaka getirmeli. Güncelleme manyağı olduk hepimiz, herkes telefonun yazılımına bakıyor hemen. Üstelik bu cihaza firmanın verdiği desteği de gösteriyor. Yazılım güncellemesi yapmazsa P60 karşısında unutulur gider.
  • Dün 11.42'de Piranha'ya mesaj attım. 22 saat oldu cevap yok.
    İnternet teknolojilerini kullanmak bu kadar zor olmamalı. Gelen mesajlara idareten de olsa dönmek bu kadar uzun sürmemeli.
    Ayrıca bu cihazın yurtdışında bir sürü 4.4.2 romu varken-yayınlanmışken "Zen'e verilecek, ama Grande'ye verilmeyecek" denmesinin sebebi nedir? Ben anlamadım, anlayan beri gelsin. Sonra da biz niye battık, tüketicilere nerede yanlış yaptık diye düşünür dururlar.

İşte yolladığım mesaj:
    Merhaba,
    Grande cep telefonunuza 4.4.2 yazılım desteği gelecek mi?
    Cevabınız satın alma kararını etkileycektir.
    Piranha markası ile ne yazık ki piyasada iyi bir namınız yok. Bu cihazla ilgilenmenin en önemli yanı yurtdışında adı belli olan bir cihaz olması ve güncelleniyor oluşudur.
    Bu kötü algıyı yıkmanız-düzeltmeniz için cihazlarınıza güncelleme desteği şart.
    Ayrıca donanımhaber gibi sitelerde bir firma temsilcinizin olması, sorulara anında cevap vermesi de çok olumlu olacaktır.

cevabınızı bekliyorum,
    iyi günler.

Haberdar et kısmından Piranha Desteği buldum. Bakalım buradan dönüş nasıl olacak?

• isoomail kullanıcısına yanıt
    walla sizi tebrik ediyorum...gercekten işin peşinde davraniyorsunuz...bende dun itibariyle testi yaptım sabah saat sekizde yuzde yuz sarjdan aldım arkadasşlar ve almak ısteyen ınsanlara seslenıyorum burdan aksam saat sekızde yuzde on sarjı kalmıstı ogunde ortalama bır kullanım sergıledım ,kesinlikle oyun oynamadım bolca whatsupa ve internete girdim ve ortamam 12 saat yetti amam tekrar dedigim gibi sarj etme suresi usb ile cok fazla 3 saatin ustunde yani ancak kendi cihazı ile 3 saat civari cihazının ustunde 1000mA liık oldugu yazıyor genelde piyasadaki marka sahibi telefonlar 1800 mA ile sarj ediliyor..prianna garndenin buyuk bir pili olmasına ragmen dusuk Ma li bir saj aletiyle pıyasaya surulmesi malesef sarj suresını uzatıyor alacakalr bunu gozden gecırsın..ama sanırım boyle bır telefondan cabukcak sarj olmasını beklemem dedıgınızı duyar gıbıyım evet sanırım fıyatı dusunuldugunde dedıgınız dogru olabılır..şimdilerde camerayı 13 mps yapmak ıcın gerekli programı araıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Diabolious

walla sizi tebrik ediyorum...gercekten işin peşinde davraniyorsunuz...bende dun itibariyle testi yaptım sabah saat sekizde yuzde yuz sarjdan aldım arkadasşlar ve almak ısteyen ınsanlara seslenıyorum burdan aksam saat sekızde yuzde on sarjı kalmıstı ogunde ortalama bır kullanım sergıledım ,kesinlikle oyun oynamadım bolca whatsupa ve internete girdim ve ortamam 12 saat yetti amam tekrar dedigim gibi sarj etme suresi usb ile cok fazla 3 saatin ustunde yani ancak kendi cihazı ile 3 saat civari cihazının ustunde 1000mA liık oldugu yazıyor genelde piyasadaki marka sahibi telefonlar 1800 mA ile sarj ediliyor..prianna garndenin buyuk bir pili olmasına ragmen dusuk Ma li bir saj aletiyle pıyasaya surulmesi malesef sarj suresını uzatıyor alacakalr bunu gozden gecırsın..ama sanırım boyle bır telefondan cabukcak sarj olmasını beklemem dedıgınızı duyar gıbıyım evet sanırım fıyatı dusunuldugunde dedıgınız dogru olabılır..şimdilerde camerayı 13 mps yapmak ıcın gerekli programı araıyorum...

Slm.

Usb ile şarj bütün telefonlarda aynıdır.
    Ben şu anda kullandığım Samsung Galaxy S Plus telefonumu kendi şarj aleti ile 2 saati aşkın bir zamanda full yapabiliyorum. Ama bilgisayarımdaki usb girişlerinden birine bağladığımda 5-6 saati buluyor. Bu tamamen usb girişlerinin az akım vermesiyle ilgili bir durum, telefonla ilgili bir sorun değil.
    Bu büyüklükte bir telefon 3 saatte tam şarj oluyorsa bence yeterlidir.
    Kamerayı yazılımla 13 Mp yapmanızın size hiçbir faydası olmaz. 8 ile çekin, bilgisayarda çözünürlüğünü büyütün. Aynı sonucu verir, görselin kalitesi düşer, netliği bozulur. En doğrusu merceğin kapasitesi neyse onunla çekmektir.

• Diabolious D kullanıcısına yanıt
    kamera ayarlarından görüntü formatını 4:3 ayarlayıp 13 mp fotoğraflar çekebilirsiniz, geniş ekran ayarlıyken 8 mp çekiyor kamera

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tsk ederım bende sızın gıbı piranhaya mesaj atıcam ...belki bir farkındalık yaratabılırız..
  • niyomania kullanıcısına yanıt
    tsk ederım dedıgınızı uygulayacagım ve farkı test edecegım ..
  • Pil Hakkında :
    böyle telefonlarda pilin çok gitmesini istiyorsanız biraz telefonu kurcalamanız lazım, gereksiz yazılımları kaldırın. telefon ekran kapalıyken nelerin sürekli çalışıp pil tükettiğini bulun vs. ancak o zaman tam gün performans alırsınız. ayrıca sürekli oyun ve video zaten sizi ancak yarı gün götürebilir. Bir de tavsiyem gece şarja takın veya takmayın zamanlanmış açma kapama olayını ayarlayın. gece 2 de kapansın sabah 7 de açılsın vs. sonuçta donanımsal olarak da bazı şeylerin ömürleri var. sürekli açık olması iyi değil.

benim bugünkü pil kullanım oranım. konuşma, whatsup, facebook, foto çekme, haber okuma vs. yaparak elde edilmiştir. Artık en son %10 da iken şarja taktım :)

Kamera Hakkında :

Karema ayarlarında; tam ekran seçeneğini aktif edip öyle kullanın. 13 mp ben de tavsiye etmem. zaten gerek yok. 8 veya 6 mp ile çekin işinizi görecektir. Orjinal çeksin net çeksin. Kendi yazılımı gayet iyi iş görüyor başka program kurmanıza gerek yok . İlk mesajımdaki fotoğrafları gördüyseniz tatmin edici fotolar çektiğini anlarsınız. Sadece gece ve ışıksız ortamlarda kötü çekiyor bunu kabul etmek lazım. ( çoğu telefonda böyle gerçi bu telefona özel değil )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 3 Haziran 2014; 17:25:43 >

Dark firması hepimizi şaşırttı. GM 3 aydır 4.4.2 yi verecek. Eğer baskı sağlanırsa Piranha da verecektir eminim

• hep birlikte hareket edip mail vs. yoluyla sorgularsak bir sonuç alabiliriz. piranha yı eskiden beri tanırım müşteri hizmetleri SAÇ BAŞ yolduran cinstendir.. ama zorda olsa ilgilenirler.
  • Tarihte bir Vodafone945 vakası yaşadım.Vodafone ile uğraşmak, birlikte mailler atmak, sinirlenmek, tehdit etmek... O kadar yorulmuşum ki tekrar bu tarz bir olaya girmek istemem.
    Bir mail attım sorumu sordum. Cevap verir umursarlarsa kendileri kazanır.
    cevap vermezlerse kendileri kaybeder.

Vaktiyle vodafon ile ugrasanlardanim. Sonrasinda ben ve bir çok yakinim numaramzi taşidik.gördüğüm en garip m.h. sahip kurumsal firmalardandir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piranda sitesinde destek bölümüne üye olup çeşitli sorular sorabilirsiniz.

Güncelleme ile ilgili en son sorduğum ve gelen cevap; 30.05.2014

cevap :

Merhaba,

Güncelleme ile ilgili çalışmalarımız mevcut ancak yayınlanma tarihi henüz kesinleşmiş değildir. Cihazların işlemci ve özelliklerine göre yazılım tanıtılması zaman alabiliyor. Güncelleme ile ilili gelişmeler mail adresinize bildirilecektir.
  • awakado kullanıcısına yanıt
    umarım dedıgınız gıbıdır bende dun mesaj attım bır kac arkadasımın laacagından ancak guncelleme korkusuyla uzak durduklarından aldıklarının kısa sure sonra cop olmasından cekındıklerınden alamadıklarını soledım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diabolious

umarım dedıgınız gıbıdır bende dun mesaj attım bır kac arkadasımın laacagından ancak guncelleme korkusuyla uzak durduklarından aldıklarının kısa sure sonra cop olmasından cekındıklerınden alamadıklarını soledım

Güncelleme ile ilgili neden bu kadar ketum davranıyorlar, burunlarından kıl aldırmıyorlar anlamıyorum.
    Satışını yaptıkları cihaz Çin'de olan bir cihaz, kendileri baştan yapmadılar.
    Bu cihaza çıkan yeni versiyonu belki dil ile ilgili kısımlarını elden geçirip sunmak bu kadar zor mu?
    Kimse Piranha'dan Türk kullanıcılarına özel yazılım, özelleştirme beklemiyor ki. Ben internetten Gfive G9 romu yükleyip garanti riski alacağıma aynı rom'un yetkili satıcı tarafından yayınlanmasını istiyorum, yükleyince garantim gitmesin istiyorum. Bütün olay bu.

Bu arada şunu da hatırlatayım. Piranha sitesine daha önce aldığım bir ürün nedeniyle üyeyim. Ama üye giriş yapmadan attım mesajımı. Bütün istenen boşlukları doldurdum, web adresimi, adımı soyadımı yazdım ve gönderdim. Mailime de mesajınız alındı en kısa sürede dönüş yapılacak otomatik mesajı da geldi. Konuyu takip numarası vs. var. Ama tamı tamına 2 gündür bir cevap yok.
    Forumu takip etmek, gelen mesajlara dönüş yapmak bu kadar zor mudur? Bu işler için 2 eleman çalıştıramayan firmaya güvenip te nasıl cihaz alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 4 Haziran 2014; 10:14:28 >

haklısn arkadasım amam durum amlesef boyle...belkı ısrarcı olursak durum degısır dıye mesaj atıyoruz bızde .....
  • Piranha müşteri hizmetleri 2 gün sonunda soruma cevap verdi.

Ama ilginç olan üye olmadan mail adresimi yazarak yazdığım soruya, "cevap verildi, aşağıdaki linke tıklayarak üye girişi yapın ve cevabınızı görün" tarzı bir mesajla cevap geldi. Yani mail adresime gelen mesajda direkt cevap yoktu. Bu yaklaşım tuhaf geldi. Üye olmayanın soru sormaya hakkı yok der gibi.
    Bence cevap maile yazılmalı. Altta ise üye olmaya teşvik edici bir cümle olmalıydı.
    Süreci daha iyi takip etmek için sitemize üye olabilirsiniz. gibi.

Neyse, buna da şükür, cevap geldi, çalışma varmış. Umarım 2 ay sonra Piranha sözünde durmadı başlıkları görmeyiz. Güncelleme gelir ve satın alanlar mutlu olur. Benim gibi tedbirli davrananlar ise Piranha yeni telefon getirdiğinde tavsiye edecek-satın alacak duruma gelmiş olur. Artık yerli markalarımıza güvenelim. çok şey istemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 4 Haziran 2014; 15:08:59 >

donanım habere nasıl destek verıyorlar...sıtede onlar adına yazarlar mı bulunuyor ...yorum yapan bu kısım kafamı bıraz karsıtırdı..arkadasım insallah dedıgın gıbı guncelleme gelırde sende alırsın sarj problemı yanı 9 saat ortalama gıtmesı ,kulaklıgın cok dandık olusu sarj aletının kalıtesızlıgı ısında bır sorun yasamadım ben ....
  • Telefon görsel olarak oldukça başarılı, onlarca app yüklememe rağmen hızı da gayet tatmin edici. Ancak şarjı çok az gidiyor, gece %100'de şarjdan alıyorum ve sabah %70'lere düşmüş oluyor. Bir de internet konusu biraz sıkıntılı, Huawei'de bile dışarıda interneti seri bir şekilde kullanabiliyorken aynı verimi Grande'de alamıyorum. Bu iki sorunu çözebildiğim takdirde, gönül rahatlığıyla düşünen herkese tavsiye edebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakartal_okan

Telefon görsel olarak oldukça başarılı, onlarca app yüklememe rağmen hızı da gayet tatmin edici. Ancak şarjı çok az gidiyor, gece %100'de şarjdan alıyorum ve sabah %70'lere düşmüş oluyor. Bir de internet konusu biraz sıkıntılı, Huawei'de bile dışarıda interneti seri bir şekilde kullanabiliyorken aynı verimi Grande'de alamıyorum. Bu iki sorunu çözebildiğim takdirde, gönül rahatlığıyla düşünen herkese tavsiye edebilirim..

Telefondaki 1 gb ram az gibi dursada işlem hızı iyi olduğundan çok iyi çalışıyor. Çoklu uygulama açtığınızda çok seri geçişler yapıyor. İnternet konusuna gelirsek ben de tam tersi eski telefonum huawei de yüksek hızda intetnet paketim olmasına karşın çok hızlı gezemiyordum nette. Bu telefonda çok daha hızlı giriyorum. Avea kullanıyorum, 7 - 10 mb arasında hız çıkıyor dışarıda. Kullandığınız operatör üzerinde 3g intenetin açık olduğunu kontrol edin ve google play den speed test programını kurup hız testi yapın bence. ben tarayıcı olarak chrome kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.