Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
21
Favori
55.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun düzeldi çok teşekkür ederim yardımınız için.
  • constantine41 C kullanıcısına yanıt
    merhaba ozan bey anladım işiniz zor şimdi size elimden geldiğince yardımcı olayım şimdi biraz teknik konuşacağım amfi 6 ohmda 100 watt veriyor yalnız bu değer 1 khz de bu çıkış gücü bize lazım değil bize lazım olan 20 hz 20 khz arası verdiği değerdir o zamanda 80 watt civarı veriri 6 ohmda 8 ohmda ise 60 watt gibi bi güç verrir gelelim omaja pioneer 6-16 ohm arası bağlanabiliyor zaten yamaha hoparlörler büyük çoğunluğu 6 ohm dur o yüzden sıkıntı olmaz gelelim watt uyumuna şimdi fazla olursa birde hassasiyet düşük ise sese yükleneceksiniz bu seferde distorsiyon oluşturacak sesi bozacak düşük olması sıkıntı olmaz şimdi gelelim kendi örneklerime bende vsx-520 var hoparlör ise s-es3tb set bu set kuleler 8 ohm 150 watt diğerleri 8 ohm 120 watt şimdi vsx-520 8 ohmda 80 watt veriyor 20 hz 20 khz arası eeee ne oldu şimdi hoparlör 520 ye fazla geliyor son ses 80 ben 60 a kadar açabiliyorum oda bas tiz 0 da olmak kaydıysa yoksa sesi bozuyor birde şöyle örnek vereyim bende birde stereo amfi var bayağı eski 80 lerden çıkış gücü 30 watt ama bu değer gerçek kuleleri buna bağladığımda ciğerini söküyor oda yarısına kadar anca açabiliyorum onun için watt çok önemli değil siz omaja dikkat edin birde yamaha teknik değerlerde gerçek gücü yazar rated power yani sürekli kaldırabileceği güç değeri diğer 100 watt olan ise anlık dayanabileceği güç ve giriş gücü olarak kabul edilir biraz karışık oldu kusura bakmayın inşalla anlatabilmişimdir gene takıldığınız bir yer olursa sorun

• Oix kullanıcısına yanıt
    merhaba anladım valla ama çözüldüyse sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba ozan bey anladım işiniz zor şimdi size elimden geldiğince yardımcı olayım şimdi biraz teknik konuşacağım amfi 6 ohmda 100 watt veriyor yalnız bu değer 1 khz de bu çıkış gücü bize lazım değil bize lazım olan 20 hz 20 khz arası verdiği değerdir o zamanda 80 watt civarı veriri 6 ohmda 8 ohmda ise 60 watt gibi bi güç verrir gelelim omaja pioneer 6-16 ohm arası bağlanabiliyor zaten yamaha hoparlörler büyük çoğunluğu 6 ohm dur o yüzden sıkıntı olmaz gelelim watt uyumuna şimdi fazla olursa birde hassasiyet düşük ise sese yükleneceksiniz bu seferde distorsiyon oluşturacak sesi bozacak düşük olması sıkıntı olmaz şimdi gelelim kendi örneklerime bende vsx-520 var hoparlör ise s-es3tb set bu set kuleler 8 ohm 150 watt diğerleri 8 ohm 120 watt şimdi vsx-520 8 ohmda 80 watt veriyor 20 hz 20 khz arası eeee ne oldu şimdi hoparlör 520 ye fazla geliyor son ses 80 ben 60 a kadar açabiliyorum oda bas tiz 0 da olmak kaydıysa yoksa sesi bozuyor birde şöyle örnek vereyim bende birde stereo amfi var bayağı eski 80 lerden çıkış gücü 30 watt ama bu değer gerçek kuleleri buna bağladığımda ciğerini söküyor oda yarısına kadar anca açabiliyorum onun için watt çok önemli değil siz omaja dikkat edin birde yamaha teknik değerlerde gerçek gücü yazar rated power yani sürekli kaldırabileceği güç değeri diğer 100 watt olan ise anlık dayanabileceği güç ve giriş gücü olarak kabul edilir biraz karışık oldu kusura bakmayın inşalla anlatabilmişimdir gene takıldığınız bir yer olursa sorun

emre bey daha 2 gündür bu sistemleri tanımaya çalıştığım için anlatımınız oldukça teknik olmuş :) anlatımınızdan şunu anladım örnek yazdığım hoparlör sistemlerinden ns-pa120 her ne kadar kagıt üstündeki değerlere bakıldığında almayı düşündüğüm vsx-322-k amfiye tam uyumlu gibi gözüksede teknik olarak bakıldığında hoparlörler amfiye yüksek geliyor ns-pb150 ise amfiye düşük gibi görünsede değerlerini tam olarak karşılıyor,bunu sormamdaki amaç hoparlörlere zarar vermesinden korktuğum içindi gerçi apartmanda yaşıyorum zarar verecek kadar ses açamayacağım da bir gerçek,anlatımınız doğrultusunda ns-pb150 nin tam uyumlu olduğu sonucunu çıkartabiliriz sanırım ben bu sisteme yöneliyorum,yardımlarınız ve açıklamalarınız için teşekkür ederim.ns-pb150 seti içerisindeki subwoofer aktif sanırım herhangi bir açıklama bulamadım da saygılar

merhaba ozan bey biraz teknik oldu kusura bakmayın gene biraz bir şeyler kapmışsınızdır yamaha set ns-bp 150 sete karar verdiniz heralde subwoofer bende bulamadım ama büyük ihtimal aktiftir diye düşünüyorum tabi sormakta fayda var bi sorun size aktif lazım yardımım dokunduysa sevindim kalın sağlıcakla

• quote:

merhaba ozan bey biraz teknik oldu kusura bakmayın gene biraz bir şeyler kapmışsınızdır yamaha set ns-bp 150 sete karar verdiniz heralde subwoofer bende bulamadım ama büyük ihtimal aktiftir diye düşünüyorum tabi sormakta fayda var bi sorun size aktif lazım yardımım dokunduysa sevindim kalın sağlıcakla

teşekkür ederim,sizde kalın sağlıcakla

• Dsmart izlerken, AVR surround modundayken, surround hoparlörden (bose 141) garip bir ses geliyor, kıs civildaması gibi bir ses…
    Aynı ses bazen frontlardan da az miktarda geliyor
    Multi stereo kullandığımda hoparlörde bir sorun yok.
    Hoparlorlerin yerini (surround/center) değiştirdim, bu sefer buyuk jbl’lerden de aynı ses geliyor.
    Receiver’i değiştirdim, eski 10 yıllık Technics’i kullandım, yine aynı ses geliyor.
    Ses ozellikle tiz seslerde/konşmalarda başlıyor, müzik sesi vs normal gelirken, konuşma başlayınca avr veya hoparlör bunu çözemiyor ve bu garip ses çıkıyor.
    Ama laptoptan bir film izlerken bu sorun olmuyor.
    Dsmart’tan kaynaklanan bir sorun mu anlamıyorum.
    Dsmart ayarlarında PCM/Dolby seçeneklerini denedim, sorunu çözemedim.
    Laptoptan izlerken sorun olmayan surround ses dsmart receiverindan gelince neden bozuluyor, anlamış değilim…
  • multimode M kullanıcısına yanıt
    merhaba öncelikle durum şu sanal surround modunu kullanırsanız o ses normal çünkü 2 kanal sesi 5+1 yapıyıor eee malum kanallarında ses kalitesi vasat yani kaynak ne ise onu kullanın derim ben
  • merhabalar emre bey bir konuda daha size danışma ihtiyacı duydum :) farklı bir konu ama bilginiz olabileceğini düşünüyorum benim kullanmakta olduğum ses sistemi yanlış hatırlamıyorsam 2004 yılında almıştım panasonic SA-HT05 oldukça memnun olarak hala kullanmaya devam ediyorum ama bildiğiniz üzere bu cihaz yeni ses kodlarını çözemiyor zaten cihazda hdmi girişi bulunmuyor fakat analog 5.1 ses girişi bulunmakta ben bluray oynatıcı olarak samsungun BD-F7500 modelini almayı düşünüyorum ürünün linkihttp://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/dvd-bluray/bluray-player/BD-F7500/TK-support ürünü incelerseniz analog 7.1 ses çıkışı olduğunu görürsünüz yalnız öğrenmem gereken şu ve bu bilgiyi ne ürünün kullanım klavuzunda nede aradığım müşteri hizmetlerinde cevaplayamadılar bu tür anlog ses çıkışı olan sistemler ses kodlarını çözerekmi avr ye gönderirler yoksa çözmeden kodlu olarak gönderip avr nin çözmesinimi isterler,yani kısacası ben bu ürünü alıp kullanmakta olduğum ses sistemine 5.1 anologdan bağlasam yeni ses kodlarını çözebilirmiyim dtshd ddplus gibi bilginiz dahilinde cevaplarsanız memnun oluru

bu arada benim kullanmakta olduğum ses sisteminin linkihttp://shop.panasonic.com/shop/model/SC-HT05 gerçi ingilizce ve 5.1 analogdan bağlantı yapıldığında kendisi işlemiyor sadece anfi görevi görüyor diye biliyorum,saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 6 Ağustos 2013; 19:33:45 >

merhaba ozan bey şimdi sorular biraz karışık cevaplamaya çalışayım blu-ray hakkında anladığım kendi içinde dekoder var o şekilde çözüyordur ama çözmeden gönderir mi bilmem onu kullanana sormak lazım birde şu var avr ler de analog giriş olarak 7+1 yok diye biliyorum hdmi üzerinden 7+1 e kadar hem ses ve 3d görüntü yollayıp çözebiliyorlar birde sizin tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadım ses sisteminde foto yok o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama onlarında kendi içinde çözücüsü var birde şu var hd sesler hdmi dan başka aktarılmıyor diye biliyorum birde ne kadar sağlıklı olur benim bildiklerim bunlar gene benden daha bilgili üstadlar var onlarada sorun isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 6 Ağustos 2013; 19:53:06 >
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    http://www.auctiva.com/hostedimages/showimage3.aspx?gid=1720009&image=641360795&images=641360785,641360795&formats=0,0&format=0 avr nin arka yüzü

http://www.amazon.com/gp/product/B00BFRKYVM/ref=as_li_tf_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B00BFRKYVM&linkCode=as2 bluray playerin arka yüzünede buradan bakabilirsiniz benim bildiğimde hd sesler sadece optik kablo ile taşınamıyor diye biliyorum,analog 5.1 den ben sadece ses sinyalini taşıycam görüntüyü playerden tv ye direk hdmi kablo ile taşıycam,araştırmalarıma göre analog ses demek zaten işlenmiş ses anlamına geliyormuş sanırım yani bluray işlenmiş sesi analogdan çıkartıyor bende avr ye analog ile bağlantı yapınca ses sisteminden hd sesi alırım diye düşünüyorum.
    sizde haklı olabilirsiniz analogdan sadece dolby ve dts olarak çözüp gönderiyor olabilir sanırım hd sesler sadece hdmi ile taşınıyor haklısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 6 Ağustos 2013; 20:06:37 >

merhaba şimdi blu-ray çözüp çıkış veriyor fakat siz blu-rayi avr için alıyorsanız bence gereksiz şahsen ben media oynatıcı taraftarıyım sadece 1 hdmi yi avr ye taktınız mı hangi ses formatı olursa olsun sıkıntı olmuyor görüntüde o şekilde hemde daha uygun 5+1 sesler hem analog hemde optikle taşınabiliyor hd sesler ise sadece hdmi taşıyor diye biliyorum ses analog dada işlenir optiktede siz ne için alacaksınız zaten avr ise sadece hdmi yeter
  • quote:

merhaba şimdi blu-ray çözüp çıkış veriyor fakat siz blu-rayi avr için alıyorsanız bence gereksiz şahsen ben media oynatıcı taraftarıyım sadece 1 hdmi yi avr ye taktınız mı hangi ses formatı olursa olsun sıkıntı olmuyor görüntüde o şekilde hemde daha uygun 5+1 sesler hem analog hemde optikle taşınabiliyor hd sesler ise sadece hdmi taşıyor diye biliyorum ses analog dada işlenir optiktede siz ne için alacaksınız zaten avr ise sadece hdmi yeter

ben elimdeki mevcut avr için düşünmüştüm bunları mevcut avr de analog 5.1 girişi olduğu için ama oda patladı :) media oynatıcıda alırım ama bende şahsen 3d de orjinal bluray ı düşünüyorum internetten indirme 3d ler iş görmüyor iso formatında indirsen bile altyazı olayı hala bir problem diye biliyorum en son araştırdığımda bu şekildeydi sadece izlenmesi gereken kaliteli 3d yapımları orjinal bluray alarak izlemek daha mantıklı 2d filmleri zaten netten indirip izliyorum,ses sistemine pek bütçe ayırmak istemiyorum pioneer 071 fiyat olarak iyiydi ama woofer ın pasif olması içi bozdu artı o kibrit kutusu gibi kolonlar beni korkuttu bilmiyorum yavaş yavaş zamana yayarak bir sistem kurucam sanırım ilk başta bir bluray oynatıcı sonra kolon takımı en son avr olur herhalde :)

merhaba ozan bey anladım sizin kafanız çok karışmış anlaşılan siz en iyisi zamana bırakın biraz daha araştırın iyice öğrenin yavaş yavaş toplayın sistemi aceleye gerek yok bazen çok iyi fırsatlar denk gelebiyor takip edin
  • aynen emre bey aklıma geleni hemen uygulamak gibi bir huyum var istediğim hemen olmalı böyle oluncada insanın aklı gerçekten çok karışıyor dediğiniz gibi yavaş yavaş kuracam sistemi :) teşekkürler
    merhaba ozan bey kolay gelsin ne diyeyim önemli değil
  • Merhaba arkadaşlar, hali hazırda paket sinema sistemi kullanıyorum Samsung un fakat yetersiz gelmeye başladı.

Linkte yer alan Pioneer VSX-322 + S-ES3TB sistemi buldum.

Sizce ses olarak tatmin eder mi? Bluray izlemek için kullanacağım. Ayrıca yeter ama yanına şu da gerekir diyebileceğiniz bir şey varsa belirtir misiniz? Çok bilgili değilim.
    Teşekkürler

http://www.tamsaatinde.com/VSX-322-S-ES3TB,PR-2078468.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 16 Eylül 2013; 22:57:10 >
  • merhaba hocam şimdi öncelikle elimden geldiğince yardım edeyim
    1-) şimdi bende vsx-520 ve s-es3tb set var kuleler dışında diğerlerinden pek memnun değilim ufak kalıyorlar birde center da tweeter yok surroundlardada öyle bence büyük bi eksiklik
    2-) yok ben alayım zamanla değiştiririm uğraşırım subwoofer eklerim derseniz alınabilir
    şimdilik bu kadar merak ettiğiniz sormak istediğiniz bir şey olursa sorun bilgim dahilinde yardımcı olurum
  • herkese merhaba arkadaşlar birazda sistem fotolarını paylaşayım dedim

• des_955 kullanıcısına yanıt
    üstad. Güzel kurmuşsun sistemi. Front yukarıda duruyor da aşağıdaki amfinin üstündeki iki küçük hop. ne işe yarıyor?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.