Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
21
Favori
55.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba ozan bey 520-520K aynı hiç bir fark yok içiniz rahat olsun 3d desteği var K rengini belirliyor mesala türkiyeye gelmeyen S modeller var o yüzden takılmayın

emre bey yardımlarınız için teşekkür ederim,görüşürüz
  • quote:

merhaba ozan bey 520-520K aynı hiç bir fark yok içiniz rahat olsun 3d desteği var K rengini belirliyor mesala türkiyeye gelmeyen S modeller var o yüzden takılmayın

emre bey pioneer htp-170 modelini tedarik edemiyorlar htp-071 modeli varmış ellerinde ne dersiniz htp-071 alınır mı?tüm özellikler htp 170 ile aynı sanırım çıkış gücü 3d uyumu gördüğüm kadarıyla hoparlörler biraz zayıf gibi htp-071 de birde mikrofonlu hoparlör kalibrasyonu yok sanırım cevabınızı bekliyorum.
  • constantine41 C kullanıcısına yanıt
    merhaba ozan bey açıkçası üzücü bi durum şimdi fiyat olarak nedir aynı aynıysa almayın derim birde işin gerçeği türkiyede o set tutmadı avr vsx-321 sub çıkışı pasif o yüzden pek tutulmadı onun yerine pioneer htp-322 set var ona bakın bir tek kalibrasyon yok oda çok mühim değil
  • quote:

merhaba ozan bey açıkçası üzücü bi durum şimdi fiyat olarak nedir aynı aynıysa almayın derim birde işin gerçeği türkiyede o set tutmadı avr vsx-321 sub çıkışı pasif o yüzden pek tutulmadı onun yerine pioneer htp-322 set var ona bakın bir tek kalibrasyon yok oda çok mühim değil

http 170 den 200 tl daha ucuz emre bey ya tümleşik bir sistem alıcam ya da bunu bu üründe kalibrasyon yok ne derece önemli bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz dediğim gibi sistemi zaman içerisinde değiştireceğimi sanmıyorum aldığım şekilde kullanırım sub un pasif olmasının etkileri nedir?geliştirmeye açık olmadığını düşünüyorum aslında beni tek düşündüren o hoparlörler beni tatmin edermi oldukça küçük ve sanırım 1 yollu.sub un pasif olmasının dışında avr de diğerine göre eksik bir yan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 5 Ağustos 2013; 18:05:29 >

merhaba 200 tl ise gene pahalı tahmini 1000 tl onun yerine htp-322 sete bakmanızı öneririm bence bi media marketlere bakın kalibrasyonun espirsi şu mesafe hesabı eq ses yüksekliğini ayarlıyor onu sizde yaparsınız çok takılmayın buna subın pasif olması iyi değil neden piyasada pasif sub var ama sete uyumu nasıl olur belli değil o ufak hoparlörler sıkıntı değil bende ilk onlarla başladım sonra kule sonra bookself gibi geliştirdim ama şu var 1000 tl ye o sisteme yazık derim var dediğim gibi htp-322 sete bakın hatta forumda alan arkadaşlarımız var 1100-1200 arası değişiyor tabi gene kararı size bırakıyorum
  • quote:

merhaba 200 tl ise gene pahalı tahmini 1000 tl onun yerine htp-322 sete bakmanızı öneririm bence bi media marketlere bakın kalibrasyonun espirsi şu mesafe hesabı eq ses yüksekliğini ayarlıyor onu sizde yaparsınız çok takılmayın buna subın pasif olması iyi değil neden piyasada pasif sub var ama sete uyumu nasıl olur belli değil o ufak hoparlörler sıkıntı değil bende ilk onlarla başladım sonra kule sonra bookself gibi geliştirdim ama şu var 1000 tl ye o sisteme yazık derim var dediğim gibi htp-322 sete bakın hatta forumda alan arkadaşlarımız var 1100-1200 arası değişiyor tabi gene kararı size bırakıyorum

fiyatı 880 tl otomatik kalibrasyon mühim değil diyorsanız ve şuanki şekliyle hoparlörler tatmin eder diyorsanız ki siz kullanmışsınız sanırım bu hoparlörleri benim için sorun olurmu bilmiyorum,dediğim gibi ben aldığım gibi kullanırım sonradan değiştirmeler yapmam. ama bu fiyatta pahalı bu para etmez diyorsanız ya tümleşik bir sistem alıcam ya da bir süre komple vaz geçicem

merhaba açıkçası siz bu işe yeni mi başlıyorsunuz sizi tatmin eder gibi gelelim hoparlörlere ben kullandım yalnız şu var pek detay beklemeyin neyse onu çalar bende biraz merak var o yüzden değiştirdim eğer bu bütçeyi aşmayım bana yeter derseniz alın yok biraz daha vereyim bi farklı modeli alayım derseniz iş değişir birde yok ben uğraşamayacağım bunlarla derseniz hazır alın ağrıtmayın başınızı derim kararı size bırakıyorum
  • quote:

merhaba açıkçası siz bu işe yeni mi başlıyorsunuz sizi tatmin eder gibi gelelim hoparlörlere ben kullandım yalnız şu var pek detay beklemeyin neyse onu çalar bende biraz merak var o yüzden değiştirdim eğer bu bütçeyi aşmayım bana yeter derseniz alın yok biraz daha vereyim bi farklı modeli alayım derseniz iş değişir birde yok ben uğraşamayacağım bunlarla derseniz hazır alın ağrıtmayın başınızı derim kararı size bırakıyorum

aklım karıştı iyice ben öncesinde tümleşik sistem kullanıyordum hala da kullanıyorum ama DVD ye göre almıştım eski sistem yani,ya http 071 ya tümleşik bir sistem ya da sadece ampilikatör alıcam şuan vsx-322-k var 700 tl ye sonrasında hoparlör takımı filan yapıcam ya da vaz geçicem bakalım sadece amfi için vsx-322-k 700 tl fiyatı nasıl?

merhaba valla karar sizin ben sadece elimden geldiğince yardımcı oluyorum vsx-322 için fiyat normal bu ara kurlar yüksek yoksa 600 e alınabilir kendiniz toplasanızda olur bütçeyi belki aşar ama güzel olur diye düşünüyorum şahsen o zaman size kolay gelsin
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim,bakalım bende bunaldım :)
  • quote:

merhaba valla karar sizin ben sadece elimden geldiğince yardımcı oluyorum vsx-322 için fiyat normal bu ara kurlar yüksek yoksa 600 e alınabilir kendiniz toplasanızda olur bütçeyi belki aşar ama güzel olur diye düşünüyorum şahsen o zaman size kolay gelsin

emre bey Pioneer vsx-322-k ile YAMAHA NS-PB150 uyumlumudur acaba çıkış güçleri nasıl uydurulmalı tam bilemiyorum anfi kanal başına 100 watt hoparlörler forntlar 60 watt center 80 watt woofer 100 watt kolonlar amfiden düşük olabilir yüksek olamaz

• Arkadaslar bende bu amfiyi alarak araniza katildim. Ancak bi kaç sorunum var. Stereodan hic ses alamiyorum. Stereo gibi ses veren mod sadece kumandadaki ADV. SURR da mevcut ancak o moddaki ses kalitesi beni hic memnun etmedi açikcasi.
    Stereo/ALC modu eminim daha iyi ses verir ancak calismiyor olmasi denememi engelliyor.

Quadral Quintias 5000f kulelerim.

Tesekkurler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

quote:

emre bey Pioneer vsx-322-k ile YAMAHA NS-PB150 uyumlumudur acaba çıkış güçleri nasıl uydurulmalı tam bilemiyorum anfi kanal başına 100 watt hoparlörler forntlar 60 watt center 80 watt woofer 100 watt kolonlar amfiden düşük olabilir yüksek olamaz
    Merhaba ozan bey baktım uygun çıkış güçleri fazla aşmasın az olmasında sıkıntı yok gene sorularız olursa cevaplarim

• quote:

Orijinalden alıntı: Oix

Arkadaslar bende bu amfiyi alarak araniza katildim. Ancak bi kaç sorunum var. Stereodan hic ses alamiyorum. Stereo gibi ses veren mod sadece kumandadaki ADV. SURR da mevcut ancak o moddaki ses kalitesi beni hic memnun etmedi açikcasi.
    Stereo/ALC modu eminim daha iyi ses verir ancak calismiyor olmasi denememi engelliyor.

Quadral Quintias 5000f kulelerim.

Tesekkurler şimdiden
    Merhaba demek istediğinizi anlamadim tam olarak aciklayin yardimci olayım
  • quote:

Merhaba ozan bey baktım uygun çıkış güçleri fazla aşmasın az olmasında sıkıntı yok gene sorularız olursa cevaplarim

kolonlar iyimidir emre bey tatmin eder mi,yamaha kaliteli mi?sizide yoruyorum ama kusura bakmayın artık
  • quote:

Merhaba demek istediğinizi anlamadim tam olarak aciklayin yardimci olayım

Emre bey şöyleki, tv den (optik ile) ve doc'tan amfiye bağlanti yaptim. Evimde sadece 2 adet kulem ve sub'im var. Stereo diblemek istiyorum ancak amfi uzerindeki stereo girisine girince ses gelmiyor hoparlorlerden, diger adv.surr girisinden ses alabiliyorum sadece. Ayarlardami eksiklik var acaba çözemedim.
    Tesekkur ederim ilginiz icin.
    merhaba ozan bey yamaha iyi bir marka yalnız şu var ben tamam dersem alırsınız istediğiniz gibi çıkmaz sonradan üzülmenizi istemem ama eğer dinleme imkanınız yoksa birde fazla bir şey beklemiyorsanız sizi tatmin eder ne yorması ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum gene kararı size bırakıyorum
  • Oix kullanıcısına yanıt
    merhaba açıkçası gene bir şey anladım siz en iyi nasıl bağladığınızı anlatın birde stereo için takılı olan selektörü seçmeniz lazım
  • quote:

merhaba ozan bey yamaha iyi bir marka yalnız şu var ben tamam dersem alırsınız istediğiniz gibi çıkmaz sonradan üzülmenizi istemem ama eğer dinleme imkanınız yoksa birde fazla bir şey beklemiyorsanız sizi tatmin eder ne yorması ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum gene kararı size bırakıyorum

emre bey saatlerdir araştırıyorum ve araştırdıkça gömülüyorum şuan iki set arasında kaldım Yamaha NS-PA 120 ve YAMAHA NS PB 150 ama işin içinden çıkamadığım konu şu herkes farklı şeyler yazmış amfinin çıkış gücü hoparlör gücüyle aynı olmalı diyen var hoparlörün gücü amfiden düşük olsun diyen var hoparlöerün gücü amfiden yüksek olsun diyen var ohm değerler ile ilgili konuşanlar var aslında yamaha ns-pa 120 alacağım amfi ile aynı değerlere sahip ama doğrusu bu mudur amfi hoparlör uyumu nasıl olmalı şuan ben bu konunun içinden çıkamıyorum ve kaldım :( emre bey kendi kullandığınız amfi ve hoparlörlerin değerlerinide yazarmısınız watt ve ohm değerleri ve bu konu hakkındaki (amfi ve hoparlör uyumu) bilgilerinizide aktarırmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 6 Ağustos 2013; 3:05:28 >

• quote:

merhaba açıkçası gene bir şey anladım siz en iyi nasıl bağladığınızı anlatın birde stereo için takılı olan selektörü seçmeniz lazım

Emre bey anlatımı bile zor Şimdi şöyle anlatayım, Tv'den optik ile DVR/VCR girişine bağlantı yaptım.

Selektor'ü DVR/VCR moduna aldım.

Listening mode. yazan bölümdeki, Stereo/Alc yazan yeri aktif ettim. Ama bu bölümdeki hiç bir sekmeden ses alamıyorum.

Adv/Surr yazan yere girip ses alabiliyorum sadece.

Ayrıca Stereo/Alc ile birlikte Auto/Direct kısmındanda ses gelmiyor.

Acaba girişimi yalnış yaptım, yada açmam gereken bir yermi var bunu anlamış değilim.

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.