Şimdi Ara

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.626
Cevap
46
Favori
206.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rfve

şeytan diyor al bir tane bundan test et.

olmazsa lg nin yanına koyarsın.

2 tane 3d bluray player olsun

Şu harici ses olayını da deneyebilecek bir arkadaş varsa iyi olur.
    stoklar bitmeden bir yerlerden bulur alırım artık.

Yeni firmware yükleyip satmak lazım aslında 400 kağıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

quote:

şeytan diyor al bir tane bundan test et.

olmazsa lg nin yanına koyarsın.

2 tane 3d bluray player olsun

Şu harici ses olayını da deneyebilecek bir arkadaş varsa iyi olur.
    stoklar bitmeden bir yerlerden bulur alırım artık.

Yeni firmware yükleyip satmak lazım aslında 400 kağıda

güzel fikir aslında.

evde 2 tane medya player ,
    1 tane 3d bluray player+ses sistemi
    1 tane imito mx1 android stick
    ....

var .
    bunu da alırsan hanım kovacak beni artık evden.
    Almamak için kendimi zor tutuyorum. o ayrı

• FW yüklenince TR menüler gidecek. Hatta Youtube,Netflix gibi online özellikler de gidecek. Bunları önemsiz görüp atladım.

Ama artık Blu-ray player ından kalkıp Youtube a giren yoktur sanırım

Harici ses olayını denerim. Ama sanmıyorum hiç, olsa mutlaka dile getirilirdi bu önceden. Çinli arkadaşlar atlamış bu kısmı. Söyleyen olsa (ya da parasını veren) yaparlardı belki
  • avs forum linkini buldum

http://www.avsforum.com/t/1335651/pioneer-blu-ray-players-2011-bdp-140-bdp-440-bdp-lx55-bdp-53fd/1440

Ayrıca da iyi de fiyata almış oluyoruz bakım amazonda son 1 tane var hala

http://www.amazon.com/Pioneer-BDP-140-Blu-Ray-Disc-Player/dp/B005P58BBU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1360763670&sr=8-1&keywords=bdp-140

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 13 Şubat 2013; 15:55:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

FW yüklenince TR menüler gidecek. Hatta Youtube,Netflix gibi online özellikler de gidecek. Bunları önemsiz görüp atladım.

Harici ses olayını denerim. Ama sanmıyorum hiç, olsa mutlaka dile getirilirdi bu önceden. Çinli arkadaşlar atlamış bu kısmı. Söyleyen olsa (ya da parasını veren) yaparlardı belki

benden direkt 100 usd çalışır.
    yapsınlar yeterki.

sonra gelsin amazondan - zavvi den ucuz ucuz bluray lar. tr ses + altyazı ekle
    keyifine bak.

hayali bile güzel.

• quote:

quote:

FW yüklenince TR menüler gidecek. Hatta Youtube,Netflix gibi online özellikler de gidecek. Bunları önemsiz görüp atladım.

yapsınlar yeterki.

keyifine bak.

hayali bile güzel.

Harici ses bu kadar önemli mi ?

Siz gene alın Zavvi den ucuza Blu-ray i. Takın BDP-140 a. E işte harici altyazıda oluyor bu aletle birlikte. Daha ne olsun?

Mis gibi DTS-HD Master, Dolby Tru HD sesler varken kıytırık ac3 Türkçe ses kaydı dinlemek yazık olur bu filmlerde. Görüntü kadar ses te önemli sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

yapsınlar yeterki.

keyifine bak.

hayali bile güzel.

Siz gene alın Zavvi den ucuza Blu-ray i. Takın BDP-140 a. E işte harici altyazıda oluyor bu aletle birlikte. Daha ne olsun?

Mis gibi DTS-HD Master, Dolby Tru HD sesler varken kıytırık ac3 Türkçe ses kaydı dinlemek yazık olur bu filmlerde. Görüntü kadar ses te önemli sonuçta.

tabiki öyle . hatta orjinal dil ile seyretmek benim herzamanki öncelikli tercihim.

Ancak gençlikteki gibi değil durum. Aile olunca birlikte seyretmek lazım oluyor.
    öyle oluncada dublaj lazım oluyor haliyle.

Ancak Bluray disk ile birlikte direkt harici altyazı okutmak bile süper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 13 Şubat 2013; 16:22:05 >

• quote:

quote:

quote:

yapsınlar yeterki.

keyifine bak.

hayali bile güzel.

Dostum

Sizden bir ricam olacak
    bu başlık ve konu harika oldu bende
    cihaz ile ilgili ayrıntılı ve resimli bir inceleme / değerlendirme yapmayı düşünüyorum.
    Başlığı biraz toparlayıp inceleme kelimesini de eklerseniz buradan devam edelim cihazın konusuna

Görünüşe göre bayağı kullanıcının işine de yarayacak başlık.

• BDP-140 ı gectigimiz yaz almak icin niyetlenmistim Bluray Player olarak, sonra kalmıstı PS3 ten izlemeye devam etmistim.

Dun BDP-140 i Metrocity Teknosa dan 299 TL ye aldım.

arayanlar icin tavsiyem teknosa magazalarını tek tek arayın. ellerinde var mı yok mu, kapalı kutu mu, teshir mi diye sorun. Metrocity de 1 tane kapalı kutu, 1 tane teshir vardı mesela.

bu arada BDP-140 ile BDP-150 arasında ne fark var. daha 140 ın kutusunu acmadım. 150 ye de uygulanabiliyorsa bu update ve 150 daha iyi ise 140 a nazaran iade edip 150 arayayım
  • @Thai-Fun,

Ok. İnceleme kelimesini eklendi.
  • Teşekkür ederim dostum

Yabancı dilde inceleme linklerini koyayım şimdilik.

http://3d-blu-ray-player-review.toptenreviews.com/pioneer-bdp-140-details.html

http://shop.retrevo.com/m/s/Pioneer-BDP-140-DVD-Players-review-manual/id/24011bh531/t/1-2/

http://hometheaterreview.com/pioneer-bdp-140-3d-blu-ray-player-reviewed/

Ayrıca cihaz ile ilgilenenler için rastladığım bazı eksi yanları da hemen paylaşayım;

Cihazın entegre Wİ-Fİ si yok usb lerden birine uyumlu adaptör takmak veya ethernet kablosu gerekecek mutlaka net e bağlamak isteyecekler için
    Cihazın BLURAY LIVE için dahili memory si yok 1-2GB kadar en az bir usb belleğe ihtiyaç duyacak
    Cihaz 2d içeriği 3d ye yükseltemiyor
    Cihazın 6.1 veya 7.1 ses çıkışları yok dolayısı ile alıcısında bu girişleri olmayan kullanıcıları zorlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 13 Şubat 2013; 17:07:25 >

• @charnel arkadaşıma bir teşekkürde benden .Açtığı bu konu benim için 300-400 TL değerinde.Blurayin üstüne birde media player almayı düşünüyordum(Dune).Mkv filmlerde daha önceki yazılımları altyazı ve Tr karakteri desteklemediği için sorun oluyordu.Bu sıkıntıdan dolayı bu yeni çıkan yazılım yaptığı işi ayrıca media player alarak gidermeyi düşünüyordum ama bu yazılım bir media player almaktan vazgeçirdi beni.Cihaz tam bir bluray + media player olmuş.Tekrar konu için teşekkürler, açılmasa idi bu konu haberim olmayacaktı.

Not:Daha denemedim ama yazlım ile flac desteği geliyormu deneyen arkadaş varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 13 Şubat 2013; 17:00:54 >
  • quote:

Teşekkür ederim dostum

Yabancı dilde inceleme linklerini koyayım şimdilik.

http://3d-blu-ray-player-review.toptenreviews.com/pioneer-bdp-140-details.html

http://shop.retrevo.com/m/s/Pioneer-BDP-140-DVD-Players-review-manual/id/24011bh531/t/1-2/

http://hometheaterreview.com/pioneer-bdp-140-3d-blu-ray-player-reviewed/

Ayrıca cihaz ile ilgilenenler için rastladığım bazı eksi yanları da hemen paylaşayım;

Cihazın entegre Wİ-Fİ si yok usb lerden birine uyumlu adaptör takmak veya ethernet kablosu gerekecek mutlaka net e bağlamak isteyecekler için
    Cihazın BLURAY LIVE için dahili memory si yok 1-2GB kadar en az bir usb belleğe ihtiyaç duyacak
    Cihaz 2d içeriği 3d ye yükseltemiyor
    Cihazın 6.1 veya 7.1 ses çıkışları yok dolayısı ile alıcısında bu girişleri olmayan kullanıcıları zorlayacak.

Bu başlıkta wi-fi sorununu ucuz bir yöntemle çözdük.
    http://forum.donanimhaber.com/m_68220761/mpage_1/f_/key_pioneer+AS-WL300//tm.htm#69828763

7.1 çıkışı yok derken, HDMI ile DTS'te en fazla 5.1 mi destekliyor demek istediniz?
    En azından 7.1 olarak AVR'ye pass through yapması gerekir.

• HDMI üzerinden değil elbette

eski alıcılara giriş yapılabilecek rca soketler halinde kanal çıkışları yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy35

@charnel arkadaşıma bir teşekkürde benden .Açtığı bu konu benim için 300-400 TL değerinde.Blurayin üstüne birde media player almayı düşünüyordum(Dune).Mkv filmlerde daha önceki yazılımları altyazı ve Tr karakteri desteklemediği için sorun oluyordu.Bu sıkıntıdan dolayı bu yeni çıkan yazılım yaptığı işi ayrıca media player alarak gidermeyi düşünüyordum ama bu yazılım bir media player almaktan vazgeçirdi beni.Cihaz tam bir bluray + media player olmuş.Tekrar konu için teşekkürler, açılmasa idi bu konu haberim olmayacaktı.

Not:Daha denemedim ama yazlım ile flac desteği geliyormu deneyen arkadaş varmıdır?

Bunu bende çok merak ediyorum
    Bende buldum bdp140 sipariş verdim cuma elimde olacak inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

BDP-140 ı gectigimiz yaz almak icin niyetlenmistim Bluray Player olarak, sonra kalmıstı PS3 ten izlemeye devam etmistim.

arayanlar icin tavsiyem teknosa magazalarını tek tek arayın. ellerinde var mı yok mu, kapalı kutu mu, teshir mi diye sorun. Metrocity de 1 tane kapalı kutu, 1 tane teshir vardı mesela.

bu arada BDP-140 ile BDP-150 arasında ne fark var. daha 140 ın kutusunu acmadım. 150 ye de uygulanabiliyorsa bu update ve 150 daha iyi ise 140 a nazaran iade edip 150 arayayım

Bu deneme için birisinin elinde BDP-150 olacak ve riske girip bu firmware i yükleyecek.
    ancak böyle olur da zor iş bence..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

BDP-140 ı gectigimiz yaz almak icin niyetlenmistim Bluray Player olarak, sonra kalmıstı PS3 ten izlemeye devam etmistim.

Bu deneme için birisinin elinde BDP-150 olacak ve riske girip bu firmware i yükleyecek.
    ancak böyle olur da zor iş bence..

Hocam ne zaman deneyecek valla 4 gözle bekliyorum haberi

• yani birisi deneyecek zor demek istemiştim

nasteddin hoca kapıya çalı dikecek hesabı
  • .FLAC müzik dosyalarını da destekliyor bu yazılımla.

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

**

BDP-150 için ise sakat olabilir bu yazılım. Aleti bozmaz zannedersem ama uzaktan kumanda işlevini yitirebilir bir ihtimal. Farklı çünkü kumandaları. Sonra öyle ortada kalabilirsiniz.

Bunu bir sorarım yabancı bir forumda.

7.1 çıkış HDMI üzerinden tabi ki var bu arada. Orada bahsedilen sadece 7.1 analog çıkış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 13 Şubat 2013; 21:04:59 >

• Samet kardeş valla çok dua aldın bu iş sayesinde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.