Şimdi Ara

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.626
Cevap
46
Favori
206.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yani nasıl product olarak TCL firması pioneer a yapmış

Bende çinliler durup dururken pioneer i mi buldular böyle güzel firmware yapacak diye soruyordum kendime..

BTW, Pioneer didn´t manufacture it, it was built for them by Chinese manufacturer TCL. That might be one of the reasons why several people at for example Amazon.com reported that the drive emits loud noises, that the menu of the player has faults or that the software embedded in the player crashes often - they don´t trust the Chinese even though they have been manufacturing high quality devices for years. I however have not witnessed something like this in the one month I´ve used it: for me it has been working without flaw, played every disc and every file I´ve fed it with so far. The drive is fast and doesn´t emit loud noises, the player also doesn´t get very warm. In short: since I got it it has been working very reliably.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 14 Şubat 2013; 18:56:06 >

• Bu arada BUDA özelliği nedir anlayamadım. Setup'ta options menüsünde var ve harici depolamalara BUDA adlı klasör oluşturuyor.

Arkadaki USB girişine USB hub taktım ve hub üzerinden biri 500 GB diğeri 1 TB olmak üzere 2 adet 3.5" bağladım, sorunsuz görüyor.

Network üzerinden PC'deki 1080p filmi oynattım ama bitrate'i düşüktü.

Bir de oynatma menüsüne SWF geldi, bunun da ne anlama geldiğini bilmiyorum.

Ekleme: Söylemeden geçmeyim, AVR ve ses sistemi bu cihazla beraber kendine geldi diyebilirim, elimdeki mevcut medya player çoğu formatı sorunsuz oynatmasına rağmen ses konusunda sınıfta kalıyordu.
    Şimdi bu cihazla DTS HD MA ne demek onu anlamış oldum. Kulaklarım bayram etti desem yeridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 14 Şubat 2013; 19:17:12 >
  • Sırf bu DTS HD-MA yüzünden bluray iso arayışındayım
    o derece yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel
    Son olarak, bu harici yazılım ile Pioneer BDP-140 bana göre eşsiz bir alet oluyor.Blu-ray ler için Full menü desteği ve bu şekilde altyazı desteği vermesi bulunmaz nimet. Üstelik cihaz da Çin işi bir alet değil, Pioneer. Hatta bu sebeple Himedia 900a 3D media player ımı elden çıkarttım.

Hocam harika bir inceleme olmuş. Çok bilgilendirici. Paylaşımınız için çok teşekkürler

Birkaç sorum olacak. Custom FW ile:
    -Altyazı senkronizasyonu (ileri geri alma) yapılabiliyor mu?
    - Cihaza telnet, ftp yapma imkanı, script çalıştırma imkanı var mı?
    - Cihazda fan var mı?
    - İşlemcisi nedir bu cihazın?

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

Orijinalden alıntı: charnel
    Son olarak, bu harici yazılım ile Pioneer BDP-140 bana göre eşsiz bir alet oluyor.Blu-ray ler için Full menü desteği ve bu şekilde altyazı desteği vermesi bulunmaz nimet. Üstelik cihaz da Çin işi bir alet değil, Pioneer. Hatta bu sebeple Himedia 900a 3D media player ımı elden çıkarttım.

Hocam harika bir inceleme olmuş. Çok bilgilendirici. Paylaşımınız için çok teşekkürler

Birkaç sorum olacak. Custom FW ile:
    -Altyazı senkronizasyonu (ileri geri alma) yapılabiliyor mu?
    - Cihaza telnet, ftp yapma imkanı, script çalıştırma imkanı var mı?
    - Cihazda fan var mı?
    - İşlemcisi nedir bu cihazın?

Saygılar...

Bildiklerimi cevaplayım, altyazı senkronizasyonu yok, fan da yok, bir önceki sayfada bi arkadaş içinin resmini koymuştu ordanda görülebiliyor.

• ben cevaplıyim

fan yok
    altyazıyı ileri alma geri alma ve senkron yok
    telnet yapılamıyor
    işlemcisi realtek ti galiba emin değilim ama yanıltmıyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 14 Şubat 2013; 19:54:30 >
  • ARKADASLAR 2. EL OLARAK BULDUM BU CİHAZI ALMAYI PLANLIYORUM LAKİN CFW NİN SORUNSUZ BİR SEKİLDE YÜKLENMESİ İÇİN ÜRÜN ÜZERİNDE Kİ YAZILIMIN KAÇ OLMASI GEREKİYOR ACABA ? TESEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati
    Bildiklerimi cevaplayım, altyazı senkronizasyonu yok, fan da yok, bir önceki sayfada bi arkadaş içinin resmini koymuştu ordanda görülebiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

ben cevaplıyim

fan yok
    altyazıyı ileri alma geri alma ve senkron yok
    telnet yapılamıyor
    işlemcisi realtek ti galiba emin değilim ama yanıltmıyim...

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Fan olmaması gürültü olmaması açısından güzelmiş ama altyazı senkronizasyonu ve telnet, program yükleme vs olmaması benim açımdan büyük eksiklik. Yine de eski bir Pioneer kullanıcısı olarak olarak, bu markanın yeni ve güzel bir ürününü görmek beni mutlu etti. Özellikle menülü 3D ISO bekleyenler için biçilmiş kaftan. Tabi ben onlardan değilim, o başka :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 14 Şubat 2013; 20:29:04 >

• Dostum hiç farketmiyor her versiyondan geçebilirsin

Bu arada teknosada temiz bulabilirsin 299 tl 6-8 taksite 2. el kaça buldun ki almaya değecek?
  • quote:

Dostum hiç farketmiyor her versiyondan geçebilirsin

Bu arada teknosada temiz bulabilirsin 299 tl 6-8 taksite 2. el kaça buldun ki almaya değecek?

aslında sıfırla aynı fiyat ama teknosa da ve diğer magazalarda bulamadım 18 ay devam eden garantisi var
  • teknosa izmir mavişehir de 2 tane
    istanbul maltepe carrefour da 3 tane
    istanbul nautilus ta 2 tane
    suadiye istanbul da 2 tane var
  • quote:

teknosa izmir mavişehir de 2 tane
    istanbul maltepe carrefour da 3 tane
    istanbul nautilus ta 2 tane
    suadiye istanbul da 2 tane var

aslında eğer her versyona atılıyorsa almayı planlıyorum. lakin teknosa nın sitesinde alamıyoruz. ben ordu ilinde ikametgah ediyorum. yarın ordu/teknosa subesine gidip getirtebilirmiyim acaba ?
  • Cihazın işlemcisi Çift çekirdekli MediaTek MT8555 (http://www.mediatek.com/_en/01_products/04_pro.php?sn=71)
    DAC olarak ise AK4430 kullanılmış. (http://www.asahi-kasei.co.jp/akm/en/product/ak4430/ak4430.html)

Ah bir de PQLS desteği olsaydı. Çinliler bunu da başarabilir mi acaba? Malum üst modellerde mevcut.

#

Rus forumunda 5.08A yazılımı konusunda gelişmeler var sanırım. Yine kırmayı başarmış olabilirler tam emin değilim. "SN pio" isimli aktivasyon yazılımı geliştirmişler. Buna dayanarak konuşuyorum. (Eski versiyona da ait olabilir. ) Fakat gördüğüm kadarıyla USB den yüklenemiyor. USB-TTL adaptör gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regor -- 14 Şubat 2013; 21:08:05 >
  • AVC.DTS-HD.MA TAM OLARAK ACILIMI NEDİR. ARKADASLAR BOYUT COK YÜKSEK LAKİN FORMAT MKV FORMATI BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVNİRİM TESEKKÜRLER
  • bende teknosa dan az önce aldım BDP-140 ı. @charnel, senin sayende aldım valla sağolasın. Custom FW çalışmalarına başlayacağım bende bugün. Durumu bildiririm.

Ek olarak 100$ ı verip son versiyon Custm FW kullanmamız için ne yapmamız gerekiyor ?

Teşekkürler, bu konu epey hit yapacak gibi gözüküyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydindril -- 14 Şubat 2013; 21:30:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugomistral88

AVC.DTS-HD.MA TAM OLARAK ACILIMI NEDİR. ARKADASLAR BOYUT COK YÜKSEK LAKİN FORMAT MKV FORMATI BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVNİRİM TESEKKÜRLER

Gittiğiniz teknosa mağazasında stok kontrolü yapıp getirtirler merak etme

DTS-HD MA

DIGITAL THEATRICAL SOUND HIGH DEFINITION MASTER AUDIO

Osmanlıcası sesin ilk kaydedildiği sıkıştırmasız saf hali
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

bende teknosa dan az önce aldım BDP-140 ı. @charnel, senin sayende aldım valla sağolasın. Custom FW çalışmalarına başlayacağım bende bugün. Durumu bildiririm.

Ek olarak 100$ ı verip son versiyon Custm FW kullanmamız için ne yapmamız gerekiyor ?

Teşekkürler, bu konu epey hit yapacak gibi gözüküyor :)

100$'a değecek kadar fark yok 5 ve üzeri sürüm yazılımda.
    Aktivasyon gerektirmeyen 4.03 yazılımını yükleyin. Bir çok beklentinizi karşılayacaktır.
    Zaten kısa süre sonra son yazılımı da kırar bu ruslar, güveniyorum. Sürekli çalışıyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugomistral88

AVC.DTS-HD.MA TAM OLARAK ACILIMI NEDİR. ARKADASLAR BOYUT COK YÜKSEK LAKİN FORMAT MKV FORMATI BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVNİRİM TESEKKÜRLER

Gittiğiniz teknosa mağazasında stok kontrolü yapıp getirtirler merak etme

DTS-HD MA

DIGITAL THEATRICAL SOUND HIGH DEFINITION MASTER AUDIO

Osmanlıcası sesin ilk kaydedildiği sıkıştırmasız saf hali

cevap için tesekkürler bu iyi bişey sanırsam yalnız dosya mkv dosyası bu kalitesiz oldugu anlamamı geliyor ?

• Bugün öğleden sonra İzmir>Mavişehir>Teknosadan bende almış bulunmaktayım. Eleman açılmamış 4 kutu daha olduğunu söyledi birde teşhirde vardı ilgilenenlerin bilgisine.
  • Acaba blurayde olduğu gibi, dvd disk oynatımında da " sub.str " ile harici altyazı dosyası kullanılabiliyor mu?
    Ya da belki dvd klasör oynatımında altyazı dosyasını belirli bir konuma koyarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 14 Şubat 2013; 22:18:54 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.