Şimdi Ara

PHYSX için kart ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    DX 11 destekli nVidia kartların fiyatları malum, bu nedenle bir süre daha kullandığım gtx 275'le yoluma devam edicem.
    Fakat Batman ve Mafia II gibi physX destekli oyunlarda göze çarpar derecelerde performans kaybı yaşamamak için PhysX için ayrı kart atamayı düşünüyorum.
    Bunun için önerebileceğiniz hangi kartlar var, yani sadece PyhsX için hangi kart yeterli olur bilemedim.
    Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• gts 250 filan yeter ya
  • GT240 tan daha fazlası gereksiz.
    GT240 physx için çok uygun düşük güç tüketimi, yeterli fizik performansı.
  • PALIT GT240 512 128B DDR5
    http://www.netsiparis.com/detay/12821480070/PALIT-GT240-512-128B-DDR5-CRT-DVI

ama fizik kartının yeterli olup olmadığını yanına takıldığı kart belirliyor..
    ileride 5970 gibi bir kart almak niyetin varsa biraz daha güçlü bir kart al..
    mesela gts250
  • Sırf mafia 2 için düşünüyorum bende ... Gts 240 en uygunu.
  • İleride alıp kullanmayı düşündüğüm kartlar gtx470 veya gtx480 olur, veya ileride tekrar elden geçirilecek versiyonları da olabilir bilemiyorum çeşitli sebeplerden ötürü nvidia tercihimdir.
    Daha önce gts250 ile harmanlanmış çift gpulu kartlar sürüldü piyasaya yeterli olucaktır sanırım gts 250 diye düşünüyorum bende.
    Fakat gts250 ile gt240 arasındaki temel fark sadece gddr3 / gdd5 mi yoksa performans anlamında da getirileri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Vayvalak -- 11 Haziran 2010; 1:14:11 >
  • Performans olarakta çok farklılar. GTS 250 epeyi üstün.
  • PALIT GTS250 GREEN 512M 256B DDR3

http://www.netsiparis.com/detay/12821480069/PALIT-GTS250-GREEN-512M-256B-DDR3

KDV Dahil : 192,26 TL
  • p/w olarak 9800gt greenden iyi çözüm bulamazsın.. ikinci el ucuzundan alabilirsin.. physx konusunda önemli olan kartın sahip olduğu shader p. sayısı ve hızları.. 512mbdan fazlası da gereksiz.. tavsiyem, batmani(bence ne kadar güzel olsa da, 1 kere oynanıp atılan oyunlardan) filan bir kenara bırakırsak mafia 2yi bekleyip, ayrı bir karta ihtiyacın olup olmadığını görmen.. hem ağustosa kadar, ikinci elde biraz daha değer kaybeder alacağın kart..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 11 Haziran 2010; 2:19:45 >
  • İkinci bir kart daha fazla gürültü demek. Mümkünse pasif soğutmalı basit birşey al. Aslında bana kalırsa hiç alma. GTX 275 bir süre daha rahat gider. Nvidia' dan ikinci jenerasyon fermi gelene kadar beklerim ben olsam.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_40073492/tm.htm Burayı bir inceleyin karar vermenize yardımcı olur.
  • HD5970 alın , GTX275 fizik kartı olsun
  • GT 240 40nm olmasından dolayı düşük güç tüketimi avantajı var ama rop 8 olduğundan iyi performans alamayabilirsin. Bu durumda 2. el GTS 250 en iyi seçim olur veya 9800 GT, zaten psu konusunda sıkıntın yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 11 Haziran 2010; 9:10:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

p/w olarak 9800gt greenden iyi çözüm bulamazsın.. ikinci el ucuzundan alabilirsin.. physx konusunda önemli olan kartın sahip olduğu shader p. sayısı ve hızları.. 512mbdan fazlası da gereksiz.. tavsiyem, batmani(bence ne kadar güzel olsa da, 1 kere oynanıp atılan oyunlardan) filan bir kenara bırakırsak mafia 2yi bekleyip, ayrı bir karta ihtiyacın olup olmadığını görmen.. hem ağustosa kadar, ikinci elde biraz daha değer kaybeder alacağın kart..

Physx için ek kart düşünülüyorsa aynen böyle.
  • GT220, 9600GT den fazlasına gerek yok. Sen niye 9800GT aldın o zaman diyeceksiniz.
    Ben 30" monitör almayı planlıyordum. Çözünürlük 2560*1600 olacağından Fizik kartı da iyi bi şey olsun dedim. Fakat bu sırada paramın bittiğini fark ettim 4870x2 yi satarsam yedek kart olarak kullacancam.
    Bence 9600GT alabilirsin.
  • O halde kafamda physX için kart seçenekleri çoğaldı, ilk etapta GT240 veya GTS250 düşünüyordum fakat bu adaylara GT220, 9800GT ve 9600GT de eklendi.
    Bu linkteki testleri daha önce de değerlendirmiştim GTX260 + 9600GT kurulumu gayet başarılı geldi bana tek GTX260 kurulumuna oranla, fakat GT240'ın da 40nm oluşu beni cezbetti. Sanırım biraz daha physX için ek kart kurulumu incelemesi araştırmam gerekicek.
  • Forumda olsun başka yerlerde olsun bi çok test var siz de biliyosunuz zaten. İkinci kart olarak 9800gt den aşağısının performansı biraz düşük ama şimdiki oyunlarda gene de yeterli

Ati kullansaydınız derdim ki bi gt 240 güzel gider Bence şuan oyun için 2 nvidia kart biraz gereksiz gibi duruo bi mafia çıksın o zaman ona da bakarız O zamana da orta seviye fermiler çıkmış olur zaten
  • Galaxy'nin tek kart üzerindeki physX çözümü;
     PHYSX için kart ..

EVGA'nın tek kart üzerindeki çözümü;
     PHYSX için kart ..

Genel olarak baktığımda GT240'ın daha iyi bir karar olacağına vardım, birkaç gün içerisinde incelemeyi yapar sonuçları paylaşırım arkadaşlar, öneriler için teşekkürler.

• Arkadaşım ben bi soru soracam physx için ikinci kartı hangi tür anakartlara kartı ne olarak tanıtıyoruz.Bendede gtx275 var 5850 alsam misal ikili iyi olur.Bu ara gigabyte X48 DQ6 anakartım bi yardım ederseniz sevinirim.Tabi tek kart üstüne ikili çözümler çok hoşuma gitti ama türkiyeye bu kartlar geldimi ?
    Alttaki 275+240 çözümü helede
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

Arkadaşım ben bi soru soracam physx için ikinci kartı hangi tür anakartlara kartı ne olarak tanıtıyoruz.Bendede gtx275 var 5850 alsam misal ikili iyi olur.Bu ara gigabyte X48 DQ6 anakartım bi yardım ederseniz sevinirim.Tabi tek kart üstüne ikili çözümler çok hoşuma gitti ama türkiyeye bu kartlar geldimi ?
    Alttaki 275+240 çözümü helede

Bildiğim kadarıyla bu iki kartın da TR'de satışı yok.
    İkinci kartı yine PCI-Express slotuna takıyoruz, nVidia kontrol panelinden de bu kartı PhysX için atıyoruz. Fakat ATI kullanıyor olup da physX kartı atamayı bilmiyorum malesef...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.