Şimdi Ara

Philips Rytmıc Wawe 5.1 Ses Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Neredeyse 5 - 6 yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum Philips 5.1 ses sisteminden ses çıkmaz oldu.
    Düne kadar gayet güzel dinlediğim sistemden 8hiç bir hoparlörden ) gram ses gelmez oldu. ne yapmalıyım neye bakmalıyım hiç bir fikrim yok. Kabloları kurcaladım olmadı. Sorun 5.1 de mi yoksa bilgisayarda mı...
    Anlayan arkadaşlardan ricam.
    Sırası ile neleri yapmam gerekiyor neyi konrtol edeyim , neye bakacağım bilen varsa yardımlarını bekliyorum. Yoksa kasayı ve hop kucaklayıp bilgisayarcıma götüreceğim. Son bir hamle ile belki de çözülecek basit bir şey olabilir....

Yardım ve önerileriniz beklemekteyim.....

• Arkadaşlar,
    Henüz kimse katkı sağlamamış sağlık olsun ...
    Şunu bilgiyide sizinle paylaşmak istiyorum belki çözüme katkısı olur. Bu 5.1 lerin hiç ses vermemesinin BIOS ayarlarının bozulması ile bir ilgisi olabilir mi...

Bunu şunu için yazdım. Bundan 3 gün önce sabah işyerine gelip bilgisayarımı açtığımda ekranda " American Megatrens " başlıklı bir yazı ve kırmızı bir üçgen şeklinde bir logo belirdi. Altımda da "Bıos F2....." uzantılı bir takım yazılar. Bilgisayarcım F2 tuşuna basın düzelir dedi ve eğer aynı olay tekrar ederse bıos pilini değiştirmemiz gerekir dedi. 3 gündür bir numara yok bilgsayar normal açılıp kapanıyor.

Demek istediğim bu " BIOS" meselesinden sonra 5.1 lerden ses çıkmaz oldu. Bu durum Bıos ayarlarındaki bu problem ve bilgisayarcımın bana yaptırdığı işlem bu ses sistemin çalmamasına yada ses sisteminin mevcut ayarlarının bozulmasına mı neden oldu.... Anladığım bir iş değil o yüzden bu detayı da vereyim istedim...

Yardıcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler....

• Ses kartı olarak onboard'mu yoksa harici bır ses kartımı kullanıyorsun?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.