Şimdi Ara

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU-- (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.212
Cevap
45
Favori
277.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nymhepa

yani bilgisayardan yaptığım her neyse televizyona bağlamak suretiyle televizyonun ekranında o oluyor değilmi o zaman bilgisayarı televizyona bağlayıp internete girip istediğim sitelerde dolaşıp istediğim filmi sıkıntı olmadan izleyebilirim doğrumu anlamışım

Eğer TV 'yi PC monitörü olarak kullanacaksanız ekranda görüp izleyebilecekleriniz PC ' nizin yetenekleriyle sınırlıdır...
  • buyur burdan yak ben pc monitörü olarak kullanmak için almıcam fakat internetten film falan izlemek için bu şekilde yapabilirmiyim onu öğrenmeye çalışıyodum pc nin yetenekleri derken neyi kastediyosun mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: nymhepa

buyur burdan yak ben pc monitörü olarak kullanmak için almıcam fakat internetten film falan izlemek için bu şekilde yapabilirmiyim onu öğrenmeye çalışıyodum pc nin yetenekleri derken neyi kastediyosun mesela

Sanırım yanlış anlaşıldı...Elbette ki TV alıyorsunuz ama bir üstte sorduğunuz soru TV 'yi PC monitörü olarak kullanabilmeyi içeriyordu. O yüzden cevabım o şekilde oldu. Örneğin TV 'de DTS desteği yok fakat sizin pc nizde uygun kodek paketiniz v.s. varsa bu sorun olmaz...Diğer bir örnek ekran kartınız düşük özelliklerde ise FHD desteği yok veya HDMI çıkışlı değilse yüksek kalite resim ve video alamayabilirsiniz...Anlatmak istediğim sadece buydu, saygılar...

• anladım sağolasın ekran kartım fena sayılmaz fakat laptopun fhd desteği varmı onu bilmiyorum ne yalan söyleyim birde hdmı çıkışı makinanın yani benim öğrenmek istediğim şuydu bu tv de internetten film izleme şansı yokmuş bende bunu için sormuştum bilgisayarı tv ye bağlayarak hdmı kablosu ile bilgisayarımda izlediğim filmin aynı anda televizyondan da seyredebilirmiyim idi anladığım kadarıyla bu mümkün gibi umarım doğru anlamışımdır
  • TV işi ciddi şans işi, servis işi ondan daha büyük şans işi, firma ise şans ötesi birşey. 6877 aldım. Bundan önce lm660s almıştım. Banding yüzünden biraz mücadele ile geri vermiştim. Philips müşteri hizmetleri daha iyi dediler. Çok daha ilgili, sorun çözer dediler. Gittim 47pfl6877 aldım. Banding LG den daha fazla çıktı, maçlarda tam eziyetti. Servisi çağırdım, bu ne yaa dediler. Ama isterseniz ana servise götürelim dediler. Saf biriyim sanırım, götürün dedim. Aldılar 15 gün incelediler. Zor iş demek ki tespit etmek. Sonra birşey yok deyip geri gönderdiler. Bu sırada Philips ile 32 telefon görüşmesi yaptım. Bu öylesine salladığım bir rakam değil. Şeceresini tutuyorum. :) Moral bozuk tabi getirin bari dedim. TV geldi, yine saflık mı öküzlük mü nedir bilmiyorum TV ye öyle bi baktım. Köşelerde soyulma vardı. Elemanlara bu ne dedim, hemen geri götürelim dediler. Götürüp ne yapacaksınız dedim, tutanak tutulmasını istedim. Olmadı gönderdim elemanları. Aradan bir süre geçti, TV yi kontrol etmek aklıma geldi. Bir baktım TV nin içi açılmış. Üst çıta ileriye doğru bombe yapmış ve 3 yerden kırılma olmuş. Philipsi aradım, defalarca kez mail yazdım. Verdikleri tek cevap; TV de sorun olmadığı için müdahale edilmedi. Defalarca kez dile getirdim hasar gördüğünü, bu konuda yardım istedim. Her defasında aynı cevabı verdiler. LG servislerine ve müşteri hizmetlerine laf söylediğim için kendimden utanıyorum. Philips bu konuda ciddi mesafe almış ve müşteri memnuniyetinde 10 üzerinde herhangi bir rakama tekabul etmeyecek notu hak ediyor. Bu arada ekranı silmeye kalkınca da panel içeri girip çıkıyor. Kime açtırdılarsa TV yi ya da açılmadı da üstünde çocuk mu zıpladı onu bilemiyorum. Elektronik belki şans işi, ama firmayı seçmek kişiye bağlı. Bilinçli olmak için bazen ciddi kazıklar yenmesi gerekiyor. Evdeki elektronik eşyalarımın yüzde 80 i philips. Bugüne kadar servis ya da müşteri hizmetleriyle hiç muhatap olmadığım için memnundum. Ama demek ki sadece bir sorunlu cihaz yetiyormuş insanın tüm düşüncelerimi değiştirmesine.

İşim yüzünden vakit bulamıyorum ama ilk fırsatta kaymakamlığa gidip dilekçe ile hakem heyetine başvuracağım. Sorun TV deki görüntü ya da hasar değil artık, "nasıl geçirdik malı ama" şeklindeki tutumdan canım çok sıkıldı. Biraz da hukuki yollarla konuşalım, bakalım anladıkları dil bu muymuş? Bir daha tövbe ediyorum Philips almaya. Philips Global e de mail yazacağım. Marka ve ürün konusundaki beğenimi Philips Türkiye ve müşteri hizmetlerinin yerle bir etmesini anlatacağım. Bakalım onlar nasıl yaklaşacaklar.

• valla çok geçmiş olsun inşallah düzelir çektiğin sıkıntı
  • arkadaşlar sizinde panel sağ ve sol üstten aşağıya kadar bastırınca içine göçüyormu?
    yani yukarıdan aşağıya kadar parmagınızla pastırınca panel hareket ediyormu içeri dışarıya dogru?
  • quote:

Orijinalden alıntı: perkam

TV işi ciddi şans işi, servis işi ondan daha büyük şans işi, firma ise şans ötesi birşey. 6877 aldım. Bundan önce lm660s almıştım. Banding yüzünden biraz mücadele ile geri vermiştim. Philips müşteri hizmetleri daha iyi dediler. Çok daha ilgili, sorun çözer dediler. Gittim 47pfl6877 aldım. Banding LG den daha fazla çıktı, maçlarda tam eziyetti. Servisi çağırdım, bu ne yaa dediler. Ama isterseniz ana servise götürelim dediler. Saf biriyim sanırım, götürün dedim. Aldılar 15 gün incelediler. Zor iş demek ki tespit etmek. Sonra birşey yok deyip geri gönderdiler. Bu sırada Philips ile 32 telefon görüşmesi yaptım. Bu öylesine salladığım bir rakam değil. Şeceresini tutuyorum. :) Moral bozuk tabi getirin bari dedim. TV geldi, yine saflık mı öküzlük mü nedir bilmiyorum TV ye öyle bi baktım. Köşelerde soyulma vardı. Elemanlara bu ne dedim, hemen geri götürelim dediler. Götürüp ne yapacaksınız dedim, tutanak tutulmasını istedim. Olmadı gönderdim elemanları. Aradan bir süre geçti, TV yi kontrol etmek aklıma geldi. Bir baktım TV nin içi açılmış. Üst çıta ileriye doğru bombe yapmış ve 3 yerden kırılma olmuş. Philipsi aradım, defalarca kez mail yazdım. Verdikleri tek cevap; TV de sorun olmadığı için müdahale edilmedi. Defalarca kez dile getirdim hasar gördüğünü, bu konuda yardım istedim. Her defasında aynı cevabı verdiler. LG servislerine ve müşteri hizmetlerine laf söylediğim için kendimden utanıyorum. Philips bu konuda ciddi mesafe almış ve müşteri memnuniyetinde 10 üzerinde herhangi bir rakama tekabul etmeyecek notu hak ediyor. Bu arada ekranı silmeye kalkınca da panel içeri girip çıkıyor. Kime açtırdılarsa TV yi ya da açılmadı da üstünde çocuk mu zıpladı onu bilemiyorum. Elektronik belki şans işi, ama firmayı seçmek kişiye bağlı. Bilinçli olmak için bazen ciddi kazıklar yenmesi gerekiyor. Evdeki elektronik eşyalarımın yüzde 80 i philips. Bugüne kadar servis ya da müşteri hizmetleriyle hiç muhatap olmadığım için memnundum. Ama demek ki sadece bir sorunlu cihaz yetiyormuş insanın tüm düşüncelerimi değiştirmesine.

İşim yüzünden vakit bulamıyorum ama ilk fırsatta kaymakamlığa gidip dilekçe ile hakem heyetine başvuracağım. Sorun TV deki görüntü ya da hasar değil artık, "nasıl geçirdik malı ama" şeklindeki tutumdan canım çok sıkıldı. Biraz da hukuki yollarla konuşalım, bakalım anladıkları dil bu muymuş? Bir daha tövbe ediyorum Philips almaya. Philips Global e de mail yazacağım. Marka ve ürün konusundaki beğenimi Philips Türkiye ve müşteri hizmetlerinin yerle bir etmesini anlatacağım. Bakalım onlar nasıl yaklaşacaklar.

- Bu yazınızla olayın sanki benim başımdan geçtiği hissini verdiniz bana. Benimde söyleyeceklerim var...

- İster Sony ister philips ya da ister sharp olsun, en kral marka en iyi marka en çok satan en çok bilineni olsun hadi ! Yinede cahil-çoban-üç kağıtçı adamları bünyesinde çalıştırmaktan alıkoymaz.
    - Hani gelen adama bakarsın , oha bu mu koskoca philips servisi bumu sony servisi dersin. Bakın görünüşten değil tavırdan,usluptan bahsediyorum. Bana gelen servisin cahil maganda ve üç kağıtçının önde gideni olduğunu iki dakikada anladım. Adamın gözlerinin içine kadar ses tonuna kadar yalan kokuyordu. Genede insanlığı elden bırakmadım ''Hoşgeldin abi, çay koydum çökmek üzere hemen işe girme dinlen istersen sigarada içeriz (geldiği saat 20.30 olunca) dedim, ki ne biliyim belki biraz nazımız geçer. Hani mecburi yapması gereken şeylere bile naz amacı güdüyoruz ya ondan. Neyse kanalları yükledi, yazılımı yükledi, duvara asmamak için bin takla attı. USB kullanamazsın arkaya erişemezsin falan. Birde gelir gelmez, kaza olmuş ya falan ikide bir bunu arıyorlar cepten. Neyse baktım apar topar kaçmaya çalışıyor. Dedim usta bi dakka bi ölü pikseldi ışık sızmasıydı buluttu yağmurdu bi test yapalım olmaz böyle diye böyle ricalı şekilde söyledim. Ya zaten bişeyi yok temiz bize hiç şikayet gelmedi falan (ki bu lafları ağızlara sakızdır bilirsiniz, asla onlara şikayet gelmez. Satış danışmanı olsun servis olsun hayatında hiç üründen yana şikayet almamış ne hikmetse.) Gerçi ben eminim ki piksel ve diğer saydığım terimler nedir onu bile bilmez. Neyse bu gitti ben testimi yaptım. Sadece kırmızı resim üzerindeyken, tam ekranın ortasının biraz aşağısında çok küçük bir ölü piksel gördüm çok zor farkediliyor. Ama cloudingti sızmaydı,defalarca test ettim göremedim. Sadece kırmızı resimde falso vardı. Sonra ki günlerdede sanki ışık sızması görür gibi oldum bir an ama çok çok az alttan bakınca çok az görünür gibi geliyor. Ama genel olarak sorunsuz tek ölü pikselli diyebilirim.

- ORADA OLMAYAN ADAM kliksadan satın aldığım gün 7007nin sayfasında 7 adet 3D gözlük ve kumanda yazıyodu. Canlı destekten teyit ettim, doğrudur bi yanlışlık yoktur dedi. Defalarca sordum, bak sonra biz bi hata yapmışız pardon falan demeyesin , buna göre alacam TV yi dedim. Hayır alabilirsiniz 7 gözlük ve kumanda dedi. La dedim bu gözlüklerin tanesi 100 lira biliyomusun. Yok doğrudur dediğim gibi ne gördüyseniz o dedi. Dedim bak konuşmaları kaydedicem, ürün sayfasınıda kaydedip fotosunu çekicem. Nasıl isterseniz dedi iyi dedim bak alıyorum ha falan derken aldım.

- Tabi bu TV bana tek gözlükle geldi sonra bende bayağı sinirlendim, mail attım fotoğraflarla birlikte. Maile ; Kusura bakmayın hata olmuş 1 gözlük verilmektedir diye dönünce iyice delirdim. Bir kez daha sağlam dille yazdım sonra Şikayet vardan şikayette bulundum bu sefer, tedarikçi firmaya haber verdik gözlüklerinizi tarafınıza teslim edeceğiz özür dileriz dediler. Bende bekliyorum şu anda.

- Tv testi için sizlere tavsiyem. en az 720p ya da en kötüsü sağlam riplenmiş dvdriplerle test edin. 1080p ler malum, hayvan gibi çözünürlük var. Birde filmin başında bir iki dakika izlemeyin. İleri sarın ortalara gelin sonlara gelin vs. Çünkü bu yazacağım şey önemli ; Undisputed 3 dvdrip vardı elimde. Bu film ilk başlarken ( Yuri boyka abimiz kırık bacakla yerleri sildiği sahne) hafif teklemeli başlıyor görüntü. Sonra yağ gibi oluyor ortalara doğru, defalarca ayar değiştirip denedim. Emin oldum ki filmden. Yani elinizde katliam bi film varsa, Tv dendir diye aklınıza getirmeyin. Tv yi iyi test edin.

- ORADA OLMAYAN ADAM avantajix olayında yanlışın var. 2899 liralık Tv den bana 36.85 lira verdiler. Artık sen düşün. 2456 kdv siz fiyat ve birde kargo kesiyormuş ne kargosuysa artık ve rakam neyse. Yani bende en az 55-60 olarak hesapladım ama elime yarısı geçti. Bununla ilgilide bayağı atışmalı mailler yaşadım. Sonra sahibi beni aradı konuştuk ve haklı olduğumu söyleyip özür diledi, ama hala aynı kafada gidiyorlar, allah hayır etsin diyelim.

- Kendi sitesinde şöyle diyor ; Sen benim site üzerinden girip kliksadan TV alırsan ben sana % 2.5 öderim. Şöyle olur. Tv 1000 liraysa 25 lira eder 10 lirada ben hizmet bedeli keserim 15 lira veririm. Amaaa !!! bu işin 3 kağıtlık kısmı ve bu şekilde tutarsızlık-yanıltmacayı neredeyse herkes yapıyor.

- Doğrusu şudur. Tv den 25 lira kalmıyor 1000 liranın % 18 ini düşüyorum kaldı 820 lira ! Buna birde henüz ortada daha ne kadar olduğu meçhul olan ve senden sır gibi saklayacağım bir kargo parasıda kesiyorum, muhtemelen bu da 15 lira eder. Ne kaldı geriye sıfır ! İşte bunu sitede neden belirtmiyorsunuz diye defalarca sormama rağmen, bu tarz şeyleri yapan adamlar gibi konuştu.

- Yani alın hesaplayın abicim 2899 liralık tv aldım. Bana dönen para 36.85 !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknessjack -- 4 Şubat 2013; 5:39:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

Orijinalden alıntı: darknessjack

hoahahaha amboş , samoş, elci

Öldüm ya Alem adamsın.

- Bu arada 46pfl7007 yorumlarını yapacağım merak etmeyin, sadece kliksanın üç kağıtçılığı üzerine savaşıyorum şu anda.

- Dün darty'deydim, o kadar Tv içinde bir tv bas bas bağırıyordu. Bulaşık makinası satışına bakan bir personelde benim yanımdaydı. Bana dedi ki bunca Tv nin içinde sizce en neti hangisi şu anda, bende siz söyleyin sizce hangisi. - yok bende almayı düşünüyorum sizin gibi bakıyorum dedi. Ama şu çok iyi ya dedi , gösterdiği TV 7007k idi öhöm , dedim bir sürprizde benden gelsin. İşte ben o Tv yi 5 gün evvel aldım. Bayağı şaşırdı. Demoydu, mağazaydı, görüntüyü çoklamaydı, bunları biliyorum. Mağazadaki görüntü asla referans alınmamalı zaten. Referans için kullanıcılar ve bu işten gerçekten anlayan abilerimizden yardım almalı. flash diskten görüntü testi yapmalı, siyah kalitesi, aksiyon, 3d bunlarla ilgili görüntü testleri yapmalı ama sonuçta teşhirdeki ürünü gene almayacağız. Kutuda ki belki sorunsuz ya da teşhirdeki öyle. Söylemekten ve duymaktan nefret ettiğim birşey ''ŞANS'' ama siz şansa bırakmayın, internetten alın. İyice test edin beğenmediyseniz iade değişim yapın.

- Demem o ki 6877 de 7007 de hakikaten görüntü manyağı TV'ler ya da ben görüntüden anlamayan sıradan bir adamım.

Bu arada ; 40 yıllık filmim hatta 40 yıllık HD yayınım ama böyle panel görmedim diyorum

Hocam kliksanın ne gibi bir üçkağıtçılığı oldu?Şu iade para meselesi mi?
    Bu arada tv ile ilgili izlenmimlerinizi bekliyoruz

- 46pfl7007k Görüntü olarak hayatımda gördüğüm en net TV, zaten HD kanal görünce şok oldum ağzım açık kaldı, pürüz yok capcanlı kaymak gibi ve aşırı keskin. SD kanalları sevmiyorum, HD varken SD izlenmez . Hoş normalde TV izlemiyorum, filmciyimdir :D ama bu TV gelince dizici oluyum ne biliyim Vadi falan izliyim, diyorum :D ---- Aktif 3D si nefis ! Başta biraz korktum, karanlık ve hafif gözlükte bulanma var gibiydi, o da filme senkron yapıyormuş başlarda onu anladım, sonra geçti tabi. Ya aşığım bu Aktif 3D ye :D En güzel yanı ne biliyormusunuz. Çok nettir aktif 3D. Her zaman bunu söylemiştim diğer yazılarımda, özellikle Aktif 3D peşindeydim ilk izlediğimden beri. Baş ağrısı yok fakat gözlerde ve kaşların hizasında bir basınç var tabi... ama izlettirmeyecek cinsten değil ben alıştım diyebilirim. Fakat şu 2D to 3D olayını ben pek beğenemedim. Yani bazı görüntülerde iyi oluyor ama genel olarak hoşlanmadım. 6877 deki çevirmeyi daha çok beğenmiştim ilk gördüğümde. Ama pasifle Aktif 3d arasında derin bir uçurum var. Bu tadı alan bırakmaz. Gözlük şarzlı, usb den şarz oluyor. İlk gelirken boş halde oluyor siz usbden bağlıyorsunuz şarz oluyor, yaklaşık 2 saatte servise hazır.

- Gelelim en önemli konulardan biri olan Ps3 konsol performansına ; Açıkçası ikinci şokuda bu testte yaşadım, görüntü mükemmel kusursuz ve parlak. Ama unutmayalım ki ps3 grafik konusunda bilgisayar gibi asla olamaz. Olduğu kadarıyla çok memnun kaldım. Kusurlara gelince, hassas ve oyun konusuna hakim kişilerin hemen anlayacağı düzeyde bir LAG var oyunda. Biraz araştırdım, automatic e almışım ben ps3 ün display settings ayarlarını, 720p ye almak gerekiyormuş. Çünkü Ps3 zaten 720p.
    Bunu yapınca Lag tamamen kaybolmadı ama minimuma inerek neredeyse yokoldu gibi birşey.
    - Ben Atari salonu çocuğuyum, profesyonel dövüş oyunları oyuncusuyum ( Kof 94-95, street fighter- double dragon neogeo – aggressors of dark kombat-Mortal Kombat-tekken vs.) buna göre lag oldumu hemen anlarım.

Test ettiğim oyunlar ;

-The Elder Scrolls V Skyrim (Çok az lag var)
    -Super Street fighter Arcade Edition ( Lag yok)
    -Tekken Tag 2 Tournament (Lag yok)
    -Mortal Kombat 9 Komplete Edition (Çok az lag var)

Can sıkıcı yanı oyundayken 2D to 3D yaptığımda belirgin bir lag giriyor. Yani oyunu oynayamayacağım cinsten. Keşke bu konuda çözüm olsa. Ama henüz gerçek 3D oyun testi yapmadım, çevirme olayı farklıdır bilirsiniz.

-Altyazı olayına çare buldum zahmetli olsada, ilgilenenlere bilgi verebilirim. Ama keşke altyazı fontu değiştirme seçeneği olsaydı, biraz daha büyük olsa iyi olurdu.
    -Tv yi bir ara sabah kalkarken açık buldum. Halbuki zamanlayıcıydı vs. Kapalıydı neden oldu anlamadım ama artık stand by da bırakmayıp işim bitince fişi çekiyorum.
    -Menü yavaş evet, bilgisayardaki grafiği kasılması gibi.
    -Laptopu PC ye HDMI ile bağladım. Görüntüden çok memnun olmadım. Araştırmalarıma göre DVI veya VGA bağlantısıyla HDMI dan çok daha güzel görüntü elde ediliyormuş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardım etmesini rica ediyorum. Zira PS3 konusundada varsa yardım isterim.

-Ayrıca Tv için elinizde kendi bulduğunuz Görüntü Settingsleri varsa yazarsanız çok sevinirim.
    Şimdilik bu kadar, başka sorusu olanlarıda cevaplarım. Saygılar.

• Arkadaşlar şu anda kliksada satılan tv ile 6877k/12 olan arasında versiyon farkı mı var yoksa yanlış mı yazılmış?

http://www.kliksa.com/urun/philips-47pfl6877k-47-easy-3d-smart-led-tv/900335812
  • @darknessjack açıklamaların için teşekkürler.Umarım gözlüklerin gelir de birkaç tanesini satıp maliyeti düşürürsün birazda olsa Sonuçta nereyi araştırırsan araştır 7007'nin içinden tek gözlük çıkar.Ama sen hatayı iyi yakalayıp değerlendirmişsin tebrik ederim.
    Gelelim avantajix olayına.Valla ben hala senin komisyon olayından birşey anlamadım,heleki şu kargo olayını hiç anlamadım.Neyi neye göre hesaplamışlar nasıl yapmışlar ilginç doğrusu.
    Ben 47pfl6877'yi 31 Aralık günü 2599 liraya aldım.Avantajixin bana yatırdığı para 89 liradır.Hemen açıklayayım.Cihazın kdv'siz fiyatı 2202.54 lira olarak görünüyordu.Ödenecek para ise 99.11 lira görünüyordu.Yılbaşına özel görüntü ve ses sistemlerinin iadesi %4.5'ti.10 lirayı kestikten sonra bana ödenen para 89.11 lira.Bendeki hesaba göre aynı cihazı alacak arkadaşlara da 10 lirayı kesince 45 lira ödenmeli gibi görünüyor.Yani 2202 liranın %2.5'i 55 lira yaparsa 10 lirayı kesince 45 lira kalır diye düşünüyorum.Şu kargo olayını halen anlamadım ama sonuçta geri ödenen parada hesaba göre bende bir yanlışlık yok gibi görünüyor.Ancak sen bu yamukları biraz da olsa gözlüklerin bir kısmının satışından çıkarırsın artık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

hoahahaha amboş , samoş, elci

Öldüm ya Alem adamsın.

- Bu arada 46pfl7007 yorumlarını yapacağım merak etmeyin, sadece kliksanın üç kağıtçılığı üzerine savaşıyorum şu anda.

- Dün darty'deydim, o kadar Tv içinde bir tv bas bas bağırıyordu. Bulaşık makinası satışına bakan bir personelde benim yanımdaydı. Bana dedi ki bunca Tv nin içinde sizce en neti hangisi şu anda, bende siz söyleyin sizce hangisi. - yok bende almayı düşünüyorum sizin gibi bakıyorum dedi. Ama şu çok iyi ya dedi , gösterdiği TV 7007k idi öhöm , dedim bir sürprizde benden gelsin. İşte ben o Tv yi 5 gün evvel aldım. Bayağı şaşırdı. Demoydu, mağazaydı, görüntüyü çoklamaydı, bunları biliyorum. Mağazadaki görüntü asla referans alınmamalı zaten. Referans için kullanıcılar ve bu işten gerçekten anlayan abilerimizden yardım almalı. flash diskten görüntü testi yapmalı, siyah kalitesi, aksiyon, 3d bunlarla ilgili görüntü testleri yapmalı ama sonuçta teşhirdeki ürünü gene almayacağız. Kutuda ki belki sorunsuz ya da teşhirdeki öyle. Söylemekten ve duymaktan nefret ettiğim birşey ''ŞANS'' ama siz şansa bırakmayın, internetten alın. İyice test edin beğenmediyseniz iade değişim yapın.

- Demem o ki 6877 de 7007 de hakikaten görüntü manyağı TV'ler ya da ben görüntüden anlamayan sıradan bir adamım.

Bu arada ; 40 yıllık filmim hatta 40 yıllık HD yayınım ama böyle panel görmedim diyorum

Hocam kliksanın ne gibi bir üçkağıtçılığı oldu?Şu iade para meselesi mi?
    Bu arada tv ile ilgili izlenmimlerinizi bekliyoruz

- 46pfl7007k Görüntü olarak hayatımda gördüğüm en net TV, zaten HD kanal görünce şok oldum ağzım açık kaldı, pürüz yok capcanlı kaymak gibi ve aşırı keskin. SD kanalları sevmiyorum, HD varken SD izlenmez . Hoş normalde TV izlemiyorum, filmciyimdir :D ama bu TV gelince dizici oluyum ne biliyim Vadi falan izliyim, diyorum :D ---- Aktif 3D si nefis ! Başta biraz korktum, karanlık ve hafif gözlükte bulanma var gibiydi, o da filme senkron yapıyormuş başlarda onu anladım, sonra geçti tabi. Ya aşığım bu Aktif 3D ye :D En güzel yanı ne biliyormusunuz. Çok nettir aktif 3D. Her zaman bunu söylemiştim diğer yazılarımda, özellikle Aktif 3D peşindeydim ilk izlediğimden beri. Baş ağrısı yok fakat gözlerde ve kaşların hizasında bir basınç var tabi... ama izlettirmeyecek cinsten değil ben alıştım diyebilirim. Fakat şu 2D to 3D olayını ben pek beğenemedim. Yani bazı görüntülerde iyi oluyor ama genel olarak hoşlanmadım. 6877 deki çevirmeyi daha çok beğenmiştim ilk gördüğümde. Ama pasifle Aktif 3d arasında derin bir uçurum var. Bu tadı alan bırakmaz. Gözlük şarzlı, usb den şarz oluyor. İlk gelirken boş halde oluyor siz usbden bağlıyorsunuz şarz oluyor, yaklaşık 2 saatte servise hazır.

- Gelelim en önemli konulardan biri olan Ps3 konsol performansına ; Açıkçası ikinci şokuda bu testte yaşadım, görüntü mükemmel kusursuz ve parlak. Ama unutmayalım ki ps3 grafik konusunda bilgisayar gibi asla olamaz. Olduğu kadarıyla çok memnun kaldım. Kusurlara gelince, hassas ve oyun konusuna hakim kişilerin hemen anlayacağı düzeyde bir LAG var oyunda. Biraz araştırdım, automatic e almışım ben ps3 ün display settings ayarlarını, 720p ye almak gerekiyormuş. Çünkü Ps3 zaten 720p.
    Bunu yapınca Lag tamamen kaybolmadı ama minimuma inerek neredeyse yokoldu gibi birşey.
    - Ben Atari salonu çocuğuyum, profesyonel dövüş oyunları oyuncusuyum ( Kof 94-95, street fighter- double dragon neogeo – aggressors of dark kombat-Mortal Kombat-tekken vs.) buna göre lag oldumu hemen anlarım.

Test ettiğim oyunlar ;

-The Elder Scrolls V Skyrim (Çok az lag var)
    -Super Street fighter Arcade Edition ( Lag yok)
    -Tekken Tag 2 Tournament (Lag yok)
    -Mortal Kombat 9 Komplete Edition (Çok az lag var)

Can sıkıcı yanı oyundayken 2D to 3D yaptığımda belirgin bir lag giriyor. Yani oyunu oynayamayacağım cinsten. Keşke bu konuda çözüm olsa. Ama henüz gerçek 3D oyun testi yapmadım, çevirme olayı farklıdır bilirsiniz.

-Altyazı olayına çare buldum zahmetli olsada, ilgilenenlere bilgi verebilirim. Ama keşke altyazı fontu değiştirme seçeneği olsaydı, biraz daha büyük olsa iyi olurdu.
    -Tv yi bir ara sabah kalkarken açık buldum. Halbuki zamanlayıcıydı vs. Kapalıydı neden oldu anlamadım ama artık stand by da bırakmayıp işim bitince fişi çekiyorum.
    -Menü yavaş evet, bilgisayardaki grafiği kasılması gibi.
    -Laptopu PC ye HDMI ile bağladım. Görüntüden çok memnun olmadım. Araştırmalarıma göre DVI veya VGA bağlantısıyla HDMI dan çok daha güzel görüntü elde ediliyormuş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardım etmesini rica ediyorum. Zira PS3 konusundada varsa yardım isterim.

-Ayrıca Tv için elinizde kendi bulduğunuz Görüntü Settingsleri varsa yazarsanız çok sevinirim.
    Şimdilik bu kadar, başka sorusu olanlarıda cevaplarım. Saygılar.

O değilde 6877k almadan bana pasif 3d yi övdüğün ,görüntü kalitesine taptığın bizimde senin bu dneeyimlerine güvenerek aldığımız pm ler hala saklı bende :) Şaka gibi ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar sizinde panel sağ ve sol üstten aşağıya kadar bastırınca içine göçüyormu?
    yani yukarıdan aşağıya kadar parmagınızla pastırınca panel hareket ediyormu içeri dışarıya dogru?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sherchie

arkadaşlar sizinde panel sağ ve sol üstten aşağıya kadar bastırınca içine göçüyormu?

Evet dostum.Koruma ekranı olduğu için hepsinde öyle.Ben teknosaya gidip tüm 6 serilerine dokundum hepsinde aynıydı
  • Merhabalar,Promosyon kodları televizyonunuzu satın aldığınız Teknosa Mağazasından verilmektedir. Bu promosyon kodu ile Teknosa Film Kulübü akıllı TV,web sitesi veya android uygulamasını başlatın. Giriş'e tıklayıp altındaki promosyon kodu linkinden  yöneleceğiniz ekrana e-posta ve promosyon kodunuzu girin.Gönder düğmesine bastıktan sonra sistem size otomatik olarak giriş yaptıracaktır.Giriş yaptıktan sonra videoları izleyebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı adı ve şifre bilginiz de email adresinize gönderilecektir.Sorularınız ve sorunlarınız için destek@teknosafilmkulubu.com mail adresine mail gönderebilirsiniz.
  • arkadaşlar 6877 nin siparişini verdim allahtan hayırlısı hakkımızda inşallah üzmez bizi hayırlı olsuuuunnnnnn
  • quote:

Orijinalden alıntı: fato65

quote:

Orijinalden alıntı: AHMETSELCUK

merakla bizde bu dts sorunu olsun yavaslık sorunu olsun bunları cözecek güzel bi update bekliyoruz zamanla görücez..

Dün İçerenköy Teknosa'daki Philips görevlisi ile görüştüm. Bu ay içinde yeni bir yazılım çıkacağını söyledi. Smart TV ve yavaşlık konusuna çözüm getirecekmiş.
    DTS konusunda gelişme beklemiyorum, olursa sürpriz olur. Gerçi benim için önemli değil.

Zaten Aralık ayı gibi gelen güncelleme ile çözülmüştü bu sorun, şimdi daha da iyileştireceklerse piyasadakilerden de daha iyi olacak demektir Smart TV mevzusunda. Öte yandan DTS sorununa maalesef bir çözüm gelmeyecek.

• Arkadaşlar biz de bu tv den almayı planlıyoruz birkaç gün içerisinde. Fakat TV yi alacak olan tehzemler internetten alışverişe epeyi karşı :) ben çok alış veriş yaptım birşey olmuyor desem de ikna edemedim. İlla ki mağazadan almak zorundayız. Fakat magazası olan firmalarda bulamadım ürünü. En fazla 2000lira gibi bir bütçemiz var. Anladığım kadarıyla kimse LG nin 660s modelini önermiyor. İlk önce LG ye takılmıştım fakat bu ürün daha çok hoşumuza gitti. Hala önerdiğiniz bir ürünse eğer biraz daha araştırıp inşallah alacağız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaslar . bende bu ürün mevcut 42PFL6687k ancak sehpa ayaklığım ev taşıma esnasında kırıldı ve temin etmek istiyorum bu ürünü kullanan arkadaşlardan duvarda değerlendiren ve sehpa ayağını kullanmayanlar benimle iletişime geçerlerse sevinirim. bozkus06@hotmail.com 05077502006 şimdiden tesekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gx2delete

Arkadaşlar biz de bu tv den almayı planlıyoruz birkaç gün içerisinde. Fakat TV yi alacak olan tehzemler internetten alışverişe epeyi karşı :) ben çok alış veriş yaptım birşey olmuyor desem de ikna edemedim. İlla ki mağazadan almak zorundayız. Fakat magazası olan firmalarda bulamadım ürünü. En fazla 2000lira gibi bir bütçemiz var. Anladığım kadarıyla kimse LG nin 660s modelini önermiyor. İlk önce LG ye takılmıştım fakat bu ürün daha çok hoşumuza gitti. Hala önerdiğiniz bir ürünse eğer biraz daha araştırıp inşallah alacağız

Bu modeli teknosadan başka satan mağaza yok.Teknosa mağazalarını gezmeniz lazım

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.