Şimdi Ara

Philips 19' monitörümde aldığım hata: waiting for automatic adjustment

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
11.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dünden beri monitörde böyle bir hata geliyor. Ekran hafiften sağa sola gidiyor Attention - waiting for automatic adjustment diye bir hata yazısı çıkıyor.

Monitörümün tam açılımı şöyle Philips 190S6FS/00 19' LCD

Cd den driverlarını denedim. İnternetden yeni driverlar denedim ama nafile. Monitörün altındaki tuşlarda çalışmaz durumda. AUTO tuşuna basınca aynı hatayı veriyor. Ayar filan yapamıyorum yani anlayacağınız.

Ekran çözünürlüğüm 1280x1024 @ 60 hz

Yardımlarınızı bekliyorum..

• bu uyarı lcd ekranınınızın vermiş olduğu bir uyarı.

Sebeb: 1. muhtemelen ekran ayarlarınızı monitörünüzün desteklemediği çözünürlük,bit ve renk ayarlarına ayarlamışsınızdır.
    2. Mönitör ayarlarınızı pc nin desteklemediği bir ayara getirmişsinizidr.

Çözüm : 1. Mönitör ayalarınıza girip factory reseti seçtikten sonra uygulatın
    2. ekran kartı ayarlarınızı monitörünüzün desteklediği seviyeye ayarlayın. Muhtemelen 32 bit 1280*1024 tür
  • Google aramasında bunu bende buldum teşekkürler yinede. Ancak Burda yazılan ayarlarla oynamadım. Monitör ayarlarına giremiyorum ki fabrika ayarlarına döneyim. Dediğim gibi alttaki tuşlar çalışmıyor. Ekran çözünürlüğünüde belirtilen değerlerde zaten.
  • hemen servise gönder garantisi var ise
  • Garantisi var. En yakın zamanda yollayacağım başka çaresi yok anlaşılan. Tamda bayram arifesi başıma geldi hemen yollayamadım o yüzden.
  • İyi de bu hata değil bildiridir...

Yeni nesil LCD monitörler hizalama ayarlarını otomatik yaparlar.
    Bu verdiği uyarı da otomatik hizalama yaptığının göstergesidir.

Zaten bu uyarıyı verince düzeltiyordur tam hizalıyordur kenarları veya köşeleri...

Eğer sürekli oluyorsa bu, ekran kartından gelen görüntüde bi kayma olabilir driverleri felan tekrar kurun bi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

İyi de bu hata değil bildiridir...

Yeni nesil LCD monitörler hizalama ayarlarını otomatik yaparlar.
    Bu verdiği uyarı da otomatik hizalama yaptığının göstergesidir.

Zaten bu uyarıyı verince düzeltiyordur tam hizalıyordur kenarları veya köşeleri...

Eğer sürekli oluyorsa bu, ekran kartından gelen görüntüde bi kayma olabilir driverleri felan tekrar kurun bi.

Sorun ekran kartından değil bundan eminim. Evde kardeşimin PC de denedim. Aynı şey yine var. Monitörle ilgili driverlarıda denedim ama değişen birşey yok maalesef.

• aynı sorun bende de var arkdaşlar bi çözümü yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrakON

aynı sorun bende de var arkdaşlar bi çözümü yok mu?

çözümü servise göndermendir arkadaşım
  • ancak 2 yıl geçti garantisi yok.ve aldığım yer kapandı. bu durumda pahalıya patlar mı bana acaba?
  • bendede aynı monitor var ben kasayı Tv.ye bağlayınca aynı hatayı veriyor bence sendeki hata 2. ekranı aktif hale getirmişsin ekran kartının ayarlarından 2. ekranı disable yapman gerekir.
  • ayarı nerdedir onun?
    leatek 7600gt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.