Şimdi Ara

Phenom ii x4 980 ve r9 280x

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartımı güncelliyorum bu kart bu işlemciyi karşılarmı ?

• Maalesef darboğaza girecektir çoğu yerde.

Phenom x6'ya çok o.c yaparsan yettirebilirsin gibime geliyor.Fakat buna elverişli soğutucun ve anakartın yoksa hiç masraf yapma,intele geç derim.

Yok biraz daha idare etsin,daha sonra yeni toplarım dersende;

R9 270 dual-x
    Phenom x6 1055

Alabilirsin ikisinide 2. Elden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

Maalesef darboğaza girecektir çoğu yerde.

Phenom x6'ya çok o.c yaparsan yettirebilirsin gibime geliyor.Fakat buna elverişli soğutucun ve anakartın yoksa hiç masraf yapma,intele geç derim.

R9 270 dual-x
    Phenom x6 1055

hocam phenom II X4 980 zaten phenom II X6 1055 kadar güçlü bir işlemcidir.

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

işlemcinize oc yaparsaniz fx-6300 gib besler.maximum fps belki daha düşük olur ama tek çekirdek performansı phenom II X4 980de daha iyi olduğu için minimum fps daha yüksek olacaktır.bu da oynanabilirliği artırır

• x4 955 ve 970 Gaming kullanıyorum ne hikmetse işlemci takozmudur nedir 1.43v ile anca 3.6ghz çalışıyor. 4ghz için ortalama 1.5v gerekiyor ki çok yüksek bir değer değmez yani. Velhasıl isterse x4 1080 olsun sonuçta x4 işte bende ki 955 den pek bir farkı yok sadece saat hızları yüksek. x4 945 kullanan biri de gelir OC yapar sizin değerler de kullanır al sana x4 980

Kısacası 280x için yetmez o işlemci
  • r9 280 darbogaz yaratir tavsiyem sapphire r9 270 dual-x almanizdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

x4 955 ve 970 Gaming kullanıyorum ne hikmetse işlemci takozmudur nedir 1.43v ile anca 3.6ghz çalışıyor. 4ghz için ortalama 1.5v gerekiyor ki çok yüksek bir değer değmez yani. Velhasıl isterse x4 1080 olsun sonuçta x4 işte bende ki 955 den pek bir farkı yok sadece saat hızları yüksek. x4 945 kullanan biri de gelir OC yapar sizin değerler de kullanır al sana x4 980

https://www.youtube.com/watch?v=CmuHux0wb04

https://www.youtube.com/watch?v=6D8Bn56D0V0

https://www.youtube.com/watch?v=1AnZXW304IQ
    evet sendeki işlemci takozmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugues de Payen -- 19 Şubat 2015; 21:24:01 >

• Yeter hatta fxlerin çoğundan iyidir p2 x4 980
  • arkadaşlar herkes bişi sölemiş tam anlayamadım daha açıklayıcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugues de Payen

quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

x4 955 ve 970 Gaming kullanıyorum ne hikmetse işlemci takozmudur nedir 1.43v ile anca 3.6ghz çalışıyor. 4ghz için ortalama 1.5v gerekiyor ki çok yüksek bir değer değmez yani. Velhasıl isterse x4 1080 olsun sonuçta x4 işte bende ki 955 den pek bir farkı yok sadece saat hızları yüksek. x4 945 kullanan biri de gelir OC yapar sizin değerler de kullanır al sana x4 980

https://www.youtube.com/watch?v=CmuHux0wb04

https://www.youtube.com/watch?v=6D8Bn56D0V0

https://www.youtube.com/watch?v=1AnZXW304IQ
    evet sendeki işlemci takozmuş

Verdiğin 1.link de adam 1.55v ile 4.2ghz kullandığını belirtmiş diğer linklerde de 4.2 için kaç volt belirtilmemiş. Ben zaten 4ghz için 1.5v veriyorum ve stabil kalıyor 4.2 için 1.55 denemedim belki yer belki yemez ama ''evet sendeki işlemci takozmuş'' derken bari biraz araştırıp forumda stok 1.4v ile 4ghz kullananları örnek gösterseydiniz keşke. Verdiğiniz linklerde ki işlemcilerin benim takoz işlemcimden pek de farkı yok

• LeqeWp kullanıcısına yanıt
    Phenom x4 955'i 3,5ghz'e oc yaparak kullanıyorum. Ekran kartım da Sapphire R9 280 Yani tam aradığınız adamım

Açıkçası yaşlandık mı bilmiyorum ama artık eskisi gibi oyun oynamıyorum. Ama ekran kartını aldıktan sonra az miktarda oynadığım 3 oyunda da 1080p çözünürlükte yüksek-ultra karışık ayarlarda bir darboğaz görmedim. Oynadığım oyunlar AC Unity, Shadow Of Mordor ve Witcher 2. Ki emin olmak için özellikle gpu-z üzerinden ekran kartı kullanımını ara ara gözlüyorum. Baktığım zamanlarda gpu usage genelde %90-100 aralığında oluyor. Min fps ise gözlemlediğim kadarıyla Unity hariç 45-50 fps civarında oluyor. Test yada benchmark olayları ile pek uğraşmadığım için sorarsanız onları bilemeyeceğim. Ben bildiğiniz düz kullanıcıyım.

Bunun dışında dx12 ile işlemci yükünün azalacağı iddiaları varken bence r9 280 alın derim. Nacizane fikrim bu şekildedir :-)

• 965 be ile kullanıyorum 3.8'de . Darboğaz yok Asus 280x Top . Ürünleri kullanmadan kafasına göre sallayanlara inanmayın canlı örnek veriyorum
  • burcumlop2 B kullanıcısına yanıt
    Zaten kullanmadan yorum yapanlara hasta oluyorum.
  • yarın kartı sipariş vericem arkadaşlar buraya da bilgilendirmek için yazarım deneyimlerimi gelince isteyen olursa 980 i 4.0 da kullanıyorum bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugues de Payen

quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

Maalesef darboğaza girecektir çoğu yerde.

R9 270 dual-x
    Phenom x6 1055

hocam phenom II X4 980 zaten phenom II X6 1055 kadar güçlü bir işlemcidir.

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

işlemcinize oc yaparsaniz fx-6300 gib besler.maximum fps belki daha düşük olur ama tek çekirdek performansı phenom II X4 980de daha iyi olduğu için minimum fps daha yüksek olacaktır.bu da oynanabilirliği artırır

Evet,tek çekirdek performansı bakımından phenom serisi fx işlemcilere göre daha güçlü.

Fx6300 ayarına gelse bile(ki çoklu çekirdek performansında fx6300 öne geçecektir)en fazla yeteceği kart R9 280'dir.Bizzat fx6300 kullanıyorum,R9 280 ile bazı sahnelerde yine darboğaz oluşuyor nadirde olsa(ikiside stok hızda).

Phenom x4'ün tek çekirdek performansında öne geçmesi ise saat hızlarından.Aslında ikiside aynı mimariye sahip.Aynı hızlarda yapılmış test bulamadım fakat benchmarklara görede phenom x6 multi thread performansında %14 öne geçiyor.

• Hocam selam,
    Phenom IIX4 955@4GHZ + R9280 + 8GB RAM
    BF3 multiplayer 64 kişilik haritalarda 1080p ultra grafik ayarlarında 4X FSAA ile 60 FPS civarında FPS alıyorum, işlemci kullanımı %70 - 80 civarı GPU ise %90 kullanımlara kadar çıkıyor.
    Phenom II sanırım bir süre daha iş görecek, velhasıl bu cpu ve gpu oldukça uyumlu ve birbirlerine dar boğaz yaratmıyor.

Phenom ii x4 980 ve r9 280x Phenom ii x4 980 ve r9 280x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratBayrakçı -- 24 Şubat 2015; 22:34:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LeqeWp

arkadaşlar herkes bişi sölemiş tam anlayamadım daha açıklayıcı olurmusunuz

X4-980 BE = 4 çekirdek, 3,7 GHz, toplam 4664 passmark, tek çekirdek 1166 passmark
    FX-6300 == 6 çekirdek, 3,5 Ghz, toplam 6361 passmark, tek çekirdek 1060 passmark

Görüldüğü gibi X4-980BE daha iyi tek çekirdek performansına sahiptir. Üstelik işlemci büyük olasılıkla 4.0 değerlerini görebilecektir. İyi ise 4.3-4.4 görmesi yüksek olasılıktır. (Rekor 4.73)

Oyunda ne olur. Günümüzde çoğu oyun 4 çekirdek çalışıyor. 6-8 çekirdeği hakkıyla kullanan oyun sayısı oldukça az. Üstelik DirectX 11 zaten tek çekirdek kullanıyor ve DX 12 de öyle olacak.

Bu yüzden illa 8 çekirdek demeyen veya en fazla 4 çekirdek kullanan oyunlarda FX-6300 işlemciyi bile geçer DX altında.

Yine de 280X gibi eski HD-7970 GHZ edition ayarında bir karta zayıf gelecektir.
    Ama eski HD-7950 kartın biraz gerisindeki R9-270X karta oldukça yeter. Hatta Full HD yüksek ayarlarda R9-280 kartı (7950 kartın biraz iyisi) da iyi kötü idare eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 25 Şubat 2015; 11:22:39 >

• X4 945 3.6 GHz sorunsuz kullanıyorum, ben ekran kartı ne alayım ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işlemciyi o.c 270x,280e yeter

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.