Şimdi Ara

Phenom II ile overclock çılgınlığı; 6.4GHz görüldü, 3DMark 05 rekoru kırıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
10.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Orada kullanilan sogutma; Azot degil, helyumdur. -249 derecede kaynar yanlis hatirlamiyorsam.

Evet hocam o civarda olması lazım. Bende başka bir haber sitesinde işlemcinin sıvı helyum ile soğutulduğunu duydum ve biraz araştırma yaptım, -268 derece sanırım kaynama noktası. Tabi benimde bulduğum bilgiler kesin değil, belki sizin verdiğiniz bilgi doğrudur. Sonuçta -240 derece görülmüş diymi

Evet AMD'yi bende tebrik ediyorum. Her ne kadar PII'lerin standart performansları beklediğimden düşük çıksada, Sıvı azot ve Sıvı helyum ile iyi iş çıkartıyorlar

Her ne olursa olsun -245 derece col bug vermemesi inanılmaz bir olay.
    Bu işlemcinin daha ileri gitmesini engelleyen şey ne acaba, Onu çok merak ediyorum.

FSB veya Ramlar değil, Sıcaklıkta değil muhtemelen.
    Olsa olsa yeterli voltaj verilememesi olabilir mi acaba?

Evet hocam bende bunu merak ediyorum. Ya işlemcinin sınırı; ya da voltaj engeli. Yeni revizyon çıkınca hızlar daha da yükselecektir.

Sizin de söylediğiniz gibi -240 derecede çalışması çok enteresan. Fakat yukarıda da bahsettiğiniz ve bahsettiğim gibi sıvı helyumun hakkını veremiyor bir türlü

işlemciyi süper iletken olacak noktaya kadar soğutursak ne olur? onu merak etmeye başladım şimdi 4-5 kelvin dereceye kadar soğutursak süper iletken hale geçip akıma hiç direnç göstermeyince ısı da açığa çıkmaz. çok manyak bişey olur heralde

• hava soğutma ile olmuyorsa yaw ben özel soğutmayla olan 6.4 ü ne yapıcam bana hva soğutmayla max değeri önemli
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

quote:

Orjinalden alıntı: kenanclk

Vallahi intelden kazık yiyenler kervanına benimde adımı yazsınlar yaklaşık 2,5 sene önce aldığım P4 3,2GHZ İşlemciye 380 milyon gibi bir fiyat bayılmıştım şimdiki aklım olsa diyorum ama olan oldu birkere

sende o.c çek hacı

Phenom II ile overclock çılgınlığı; 6.4GHz görüldü, 3DMark 05 rekoru kırıldı

resimle oynama yapacaksan daha güzel birşey yap

• quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

hava soğutma ile olmuyorsa yaw ben özel soğutmayla olan 6.4 ü ne yapıcam bana hva soğutmayla max değeri önemli

http://forum.donanimhaber.com/m_29077923/tm.htm

• Arkadaşlar benim merak ettiğim bu işelmciyi overclock normal koşullarda en hızlı olarak sorunsuz bir şekilde kaç Ghz hile kullanabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.