Şimdi Ara

Phenom II ile overclock çılgınlığı; 6.4GHz görüldü, 3DMark 05 rekoru kırıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
10.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda bu işin cıvkı çıkar. Koptu gidiyor. AMD OC meraklılarının gönlünü alacak sanırım. Darısı benim gibi düz kullanıcıların başına (gönül alma konusunda tabii)

Intel 7GHz görecekti, acaba bu konuda bir bilgi var mı?
  • HWBot'ta 3D Mark 2005 rekoru Hipro5'in elinde ve INTEL E8600 işlemciyle alınmış. Detaylar: 3Dmark 2005 - 43394 marks - hipro5 (H.O.T. (Hellas O/C Team)) Processor: Core 2 E8600 (3.33G... @ 6411mhz on LN2Videocard: Radeon HD 4870X2 @ 1000/1070mhz [#1 Radeon HD 4870X2 in 3Dmark 2005] on LN2
    Memory: 2048MB DDR3 PC14400 @ 962mhz
    Motherboard: Rampage Extreme
    Global Rank: 1st - 102.3 points
    Hardware Rank: 1st Radeon HD 4870X2 - 15.0 points
    Description: Not bad with low VGA clocks.... :o)
    Verfication: verification link screenshot
    Scan date: 31-12-2008 05:37
    Compare url:http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=806571

Yani burada alınan rekorun valid'i nerede? ben göremedim şahsen

• quote:

Orjinalden alıntı: cyraxus

-242 dereceye ulaşabileceklerini sanmıyorum .. -273 mutlak 0 noktası :)

http://www.foruz.net/viewtopic.php?f=67&t=1957

Şu adrese bir bak istersen "CERN'DEKİ BAZI ÇARPIŞTIRICILAR VE DEDEKTÖRLER" kısmında -271 dereceden bahsediliyor, yani inilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanKoKan -- 14 Ocak 2009; 0:57:30 >
  • Sanki CoK Güzel Bide Azota Para VER Bilmem Ona Buna Para Ver Soğuk Tutucam Die İşlemcimi, Cebim Yansın.Hava Civa Bunlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

diger bütün versiyonlarda ht düşüodu. bunda düşmemiş. way bea...

3.5 havayla benim sistemde görsün sb600lü asus anakartımda zerotherm nirvanayla başka bişi istemem.. saygılar

bi sb600 ve zerotherm nirvana da bende var. elime böyle bi phenom geçsin 4 ghz yapmadan bırakmam. Oc konusunda çok acımasızım ayıptır söylemesi
  • İki katından bile fazla hızaşırtma güzel bence,tabi bunun performansa etkisi iki kat değil orasıda ayrı bi konu
  • quote:

Orjinalden alıntı: akkinooo

HWBot'ta 3D Mark 2005 rekoru Hipro5'in elinde ve INTEL E8600 işlemciyle alınmış. Detaylar: 3Dmark 2005 - 43394 marks - hipro5 (H.O.T. (Hellas O/C Team)) Processor: Core 2 E8600 (3.33G... @ 6411mhz on LN2Videocard: Radeon HD 4870X2 @ 1000/1070mhz [#1 Radeon HD 4870X2 in 3Dmark 2005] on LN2
    Memory: 2048MB DDR3 PC14400 @ 962mhz
    Motherboard: Rampage Extreme
    Global Rank: 1st - 102.3 points
    Hardware Rank: 1st Radeon HD 4870X2 - 15.0 points
    Description: Not bad with low VGA clocks.... :o)
    Verfication: verification link screenshot
    Scan date: 31-12-2008 05:37
    Compare url:http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=806571

Yani burada alınan rekorun valid'i nerede? ben göremedim şahsen

Phenom II ile overclock çılgınlığı; 6.4GHz görüldü, 3DMark 05 rekoru kırıldı

• 6300Mhz de 3D05 testi tamamlaması inanılmaz bir başarı bence.
    Demekki bir iki revizyon, iyileştirme derken 7.0Ghz de test alabilen Quad işlemciler hayal olmaktan çıkacak.
  • overclock hayranlarinin boyle dusundugunu sanmiyorum :)

quote:

Orjinalden alıntı: KeNaN-AsLaN

Sanki CoK Güzel Bide Azota Para VER Bilmem Ona Buna Para Ver Soğuk Tutucam Die İşlemcimi, Cebim Yansın.Hava Civa Bunlar.
  • özellikle yorum yazan arkadaşlar dikkatlice okursa sevinirim

sözüm parasının kıymetini bilen ve bilgisayarında performans isteyen mantıklı insanlara.

"Phenom II X4 920 modeli 235$, 940 Black Edition modeli i285$ olacak." denmiş

am2 uyumlu olacağı için kabul edilebilir ve çok güzel bir fiyat. İşlemciyi su ısıtma amaçlı kullanacak arkadaşlar elbetteki amd yi sevmeyecektir.
    hangi işlemcide stok fanla % 50 oc yapıp stabil kalınır bilemem ama ben bunu AMD 4000+ x2 de yapıyordum. hemde 48 derece üstüne çıkmıyordu. Phenom 2 hava soğutma ile 4000 mhz de stabil çalışıyor denildiğine göre oldukça iyi. Zaten önceki işlemcileride neler yapabileceğinin göstergesi.

Gelelim CORE i7 isteyen arkadaşlara

"Avrupa fiyat listelerine yansıyan ön fiyat ..... 920 modeli 378 Avro, Core i7 940 modeli 678 Avro ve Extreme Edition 965 modeli de 1163 Avro seviyesinden listelerde yer almaya başladı. " denmiş

AYRICA core i7 severlere duyurulur "EVGA'nın X58 yonga setli anakartı 408$"

core i7 için DDR3 bellek almak zorunda kalacağınızıda belirtmek gerekiyor.
    (inteli tebrik ediyorum. yola gelip bellek kontrolcüsünü içeriye aldı.)

core i7 için 480 dolar , anakart için 408 dolar ve ddr3 ram için para bayılıp intel işlemciyle sözde performans elde etmek isteyen hayırsever arkadaşları bilemem. onların sayesinde intel işçi çıkarmayacak ve dünya ekonomisine katkıda bulunacaklar. Ama parasının kıymetini bilen Fiyat/performans isteyen profesyönellere tavsiyem elbette amd olacaktır.

Not: 600 dolar fazla paranız varsa ve illaki harcayacaksanız 2 tane sistem alın birini kendi harika bilgisayarınız olarak kullanın diğerini okula bağışlayın. en azından çocuklarımız faydalansın :D

• AMD yapınca "azotu nerden bulucaz" oluyor,intel yapınca başarı.Geçen sene yerden yere vurulan serinin devamı hayvan gibi oc olmuş daha ne istiyoruz anlamadım.
  • http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=483738

yeni rekor aynı anakartla başka birisi tarafından.
  • İntelden kazık yiye yiye gözlerine perde inmiş AMD nin yaptığı herşey onlara göre başarısız zaten
  • Yorumları okuyunca insanların bu amd - intel taraftarlığını baya fanatikliğe dönüştürdüğü görülüyor :-)
  • yeni oc lord u amd phenom 2 940 olucak galiba.çoktan core2 lerin pabucunu dama attı.

6.4 ghz de çok değilmi yav ayıp bunların yaptıkları yav.

forever amd
  • Intelinde CES2009 da OC şowları yapacağı haberini okumuştum birkaç yerde böyle bir etkinlik oldumu. Benmi kaçırdım haberlerini.
  • Arkadaş adam sana al azotu çık 6ghzye demiyo ki, bunlar sadece alınabilinen en uç sonuçlar, hem zaten evde azot kullanmak tehlikeli ve yasak :P
  • Güzel iş çıkartmışlar tebrik ederim...
  • AMD coştu umarım arkası gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali277

az daha çıksa evren rekoru kıracak :D

iyi çıkmış

uzaylılar -1000 derece yapıyordu demi
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.