Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (474. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3008 dizel otomatik, 2010 model aracimin yakit tuketimi asagidaki sekilde. Forumdaki sayfalarin tamamini okumadim, belki bahsi gecmistir ama yol bilgisayarinda gozuken ortalama ile gerceklesen ortalama arasinda 0.8-1 lt fark olabiliyor.

858 km nin yaklasik olarak 250-300 km si istanbul adapazari arasinda otobanda yapilmistir, fazla hiz yapmam, 120-140 arasi. Digerleri ise istanbul trafigidir ve klima hep acikti.

Depoyu doldurup, km yi sifirlayip, yol yaptiktan sonra ayni yerde tekrar dolduruyorum.

858 km icin litresi 4.2 den 225 TL ye doldu.

225 / 858 = 26.22 kurus. 26.22 / 4.20 = 6.2 litre...

PEUGEOT 3008

• bende yaklaşık iki yıldır 3008 kullanıyorum bir aracı en fazla iki yıl kullanırım ama yaptığım araştırmalara göre 3008 in alternatifini bulamadım sanırım yeni 3008 bekleyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngzhan

göral bu sefer baya acımasız oldu. Şoku atlatayım aksam yapılanları sizinle paylasacağım

bekliyorum hocam yoksa bende abc ye mi gitsem fark oluyormu akşam ayrıntılı yazın
  • Merhaba
    http://public.servicebox.peugeot.com/ beliki daha öncede yazılmıştır. Siteye üye olup araçlarımızın teknik detaylarını inceleyebiliyoruz. site çok işime yaradı.
  • nizzzzzy kullanıcısına yanıt
    öncelikle benim gereksiz gördüğüm bir çok şeyi değiştirmişler. filtrelerin hepsini değiştirmişler ne gerek vardı bilmiyorum. öğleden sonra arayıp aracın disklerinin ve balatalarının değişmesi gerektiğini söylediler gerek varmı dedim değişmeliler dediler. iyi tamam dedik aracı almaya gittiğimde diskleri ve balataları bitmişmiydiki bu kadar masrafa soktunuz dedim gösterdiler evet bitmişti. Aracın bakımı bin tl tuttu. .ben o kadar filtrelerin değişmesini doğru bulmadım bugun memnun kaldınız mı anketi için aradılar bende fazladan parça ve bakım yapılmıs dedim bunlara gerek varmıydı dedim incelediler geri döndüler seksenbin bakımı için gerekli olanlar yapılmıs denildi. tüm bakımlarını göralda girdi bu bakımda böyle oldu. ama ben memnunum bu bakım hariç tabi. Aracı değiştirmeyi düşünüyordum, 3 yıldır kullanıyor hatun. bu aslan kadar tat verenini bulamadık. luks segmentte ben buldum hatununda hoşuna gitti ama lüksten uzak durduğu için kaldı. bu bakımdan sonra biraz daha binsin hem.
     PEUGEOT 3008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 1 Ağustos 2014; 21:43:02 >

• tesekkurler hocam ben 30000 bakimina gircem 1 ayakadar bakalim ne olcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam bakımlarını servis dışında yaptırmayın garantisi oluyor işçilik yuksek alıyor ama bir sorun çıktığı zaman başınız ağrımıyor. Eski aracımda dilim yandı o günden beri iki aracımın bakımlarını serviste yaptırıyorum.
  • yok hocam serviste yaptiracam ya abc ya goral ikisinden birinde sizce ?

göral derim abc'ye gitmedim.
  • erimesguttayim ev orda abc daha yakin bakalim ikisinide ararim durumu burdan belirtirim tesekkurler cengizhan hocam

• Selam arkadaşlar

Daha önce aynı model ve özellikte 3008 kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

özellkle dizel araç alacağım için yakıt tasarrufu istiroyum konfor ve memnuniyet tecrübelerini aktarırlarsa çok sevinirim

ilgilendigim ararç ilani sahibinden_sitesinde.. ilan no

169324868

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-ilk-sahibinden-1.6-automatic-dizel-peugeot-3008-alure-169324868/detay

değerlendirirseniz memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanOnur26 -- 2 Ağustos 2014; 19:53:30 >

• Ayni model olmasada benzeri 2010 model premium pack var. Ikinci sahibiyim, 16.000 km de aldigim aracim suan 72.000 de. Genellikle esim kullaniyor. Tavan yuksekligi ve genisligi tam bir aile arabasi. Yakit ekonomisi ise yukarda paylastigim gibi sehir ic dis 6.2 litre. Suan degistirirsem alacagim arac fiyat / performans sebebiyle yine 3008 olur. Ilk basta alirken fransiz arabasi diye cevremde bilmeden cok fazla konusan oldu, sizde de varsa kullanmayanlarin yorumlarina cok kulak asmayin derim. Cok sukur araci servise 15.000 de bir goturuyorum. Tam otomatik olmadigi icin dusuk viteslerde biraz yigilma yapiyor ama zamanla alisiyorsunuz. Aracta yok yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: HasanOnur26

Selam arkadaşlar

Daha önce aynı model ve özellikte 3008 kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

özellkle dizel araç alacağım için yakıt tasarrufu istiroyum konfor ve memnuniyet tecrübelerini aktarırlarsa çok sevinirim

ilgilendigim ararç ilani sahibinden_sitesinde.. ilan no

169324868

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-ilk-sahibinden-1.6-automatic-dizel-peugeot-3008-alure-169324868/detay

değerlendirirseniz memnun olurum

Renk olarak sedef beyaz tavsiye ederim en çok tutulan renk. km olarak biraz daha düşük bakabilrisiniz.

• arkadaslar trafik cezası geldi ödeme yapacağım fakat internet vergi dairesinde cezanız bulunmamaktadır deniyor dalgamı geçiyorlar ? cezayı kestikleri yeri görseniz birazdan koyacağım gerçekten çok komik. Cezam var mı yok mu anlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • Buda cezayı kestikleri yer. hatun sağa dönecektim ve yeşilin yanmasına 3 saniye bile yoktu hareket ettim diyor. internet vergi dairesinde cezamız yok görünuyor. ödeyemiyorum bugun 15 gün dolacak indirimden de yararlanamayacağım sonra ne yapmalıyım ?
     PEUGEOT 3008
    Merhaba,

İskitlerde Fatih Peugeot 'yu da deneyebilirsiniz.

Telefonu:0312 384 11 88
  • quote:

Buda cezayı kestikleri yer. hatun sağa dönecektim ve yeşilin yanmasına 3 saniye bile yoktu hareket ettim diyor. internet vergi dairesinde cezamız yok görünuyor. ödeyemiyorum bugun 15 gün dolacak indirimden de yararlanamayacağım sonra ne yapmalıyım ?
     PEUGEOT 3008

internet vergi dairesinden beyana dayali yerinden odeyin

• quote:

Buda cezayı kestikleri yer. hatun sağa dönecektim ve yeşilin yanmasına 3 saniye bile yoktu hareket ettim diyor. internet vergi dairesinde cezamız yok görünuyor. ödeyemiyorum bugun 15 gün dolacak indirimden de yararlanamayacağım sonra ne yapmalıyım ?
     PEUGEOT 3008

Yeni yazılan cezaları sisteme hemen işlemiyorlar, Siz kendiniz makbuz numarasını girerek beyanlı trafik cezası olarak ödeyeceksiniz.

• MMETYA M kullanıcısına yanıt
    @nizzzzzy vergi dairesine gittim. 129 tl ödedim. yaklasık 7 yıldır ceza ödemediğim için bazı şeyler değişmiş ve unutmusum. 15 gun sonra vergi dairesinin internet sitesinde görünüyormuş. yaya geçitleri ve ışıklara dikkat edin acıması yok adamların. :) teşekkür ederim cevaplar için. iyi forumlar
  • metehan028 M kullanıcısına yanıt
    birçok kişi benim gibi 3008 e alternatif bulamıyorsa demekki doğru arabadayız..araba değiştirmeyi seviyorum.
    .ama her değiştirigim araba bana bir artı katmalı..ama yükseklik ama donanım ama konfor...3008 in üstüne tıkandım kaldım...araba bulamıyorum..kafamda 100 bin gibi bir rakamım vardı..
    çok begendigim bir araba olursa 115-125 zorlarım diyordum...ama araba bulamıyorum..denediklerimden en çok Volvo v 40 beğendim..oda çok alçak...suv yada crossover kesinlikle değil..
    mersedes gla şimdilik biraz yaklaştığım araba...o da benzinli...yılda 35 bin km yapan birisi için önemli bir eksi...
    citroen ds 5 i zorladım..alçak..basık...yeni kaskai x trail denedim..hiçç beğenmedim...gaza basıyosun...motordan homurtu geliyor...şanzuman gücü yutuyor..0 ivme..
    bilmiyorum..kafam çok karışık...makyajı 3008 işiöe gelmiyor..35 bin ver aynı arabayı al...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasss1980 -- 4 Ağustos 2014; 19:51:15 >
  • 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.