Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
96
Favori
620.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yaran

karayel senin araç 1.4 hdi mi ? arkadaşlar clio4 1.5 dizel icon araç bakıyordum fiyatlari biraz fazla geldi 38-39 arası 2 el 208 1.4 hdi ler var km leri düşük ? 3 kişilik bir aileyim bana yeter diye düsünüyorum tavsiye edermisiniz yoksa üstüne 3-4 daha koyup clio 4 e mi yönelmeliyim .Aracı en az 3-4 sene binmeyi düsünüyorum .Ekseride uzun yol yapıcam . 120 km de 1.4 hdi lerin devir göstergesi ne gösteriyor ? Şimdiden cevaplar için sağolun ..

Özür dilerim yazmamışım benim araç 1.2 vti. Ben çok km yapmayacağımdan benzinliye karar vermiştim . Eğer yılda 15000-20000 km yaparsanız dizel. Ama 1.2 vti dizelden aşağı kalır yanı kesinlikle yok.şehir içinde uzun yolda 2500 deviri geçmediğiniz taktirde motoru çok memnun eder. Yokuş falan çok varsa ve devirli araç kullanıyorsanız o zaman biraz keşke torku yüksek bir araç olsaydı diyebilirsiniz.haaaa yanlış anlaşılmasın araç yokuşda sorun çıkarmıyo fakat devirli gitmek zorunda kaldığınız için benzinin hakkını veriyo :))) zaten her zaman yokuş diye birşey yokki:))ben hemen hemen Renault un her modeline baktım ama iç kokusundan motor sesinden duruşuna kadar o paralar etmeyecek araçlar.tek hoşuma giden aracı elektrikli küçük teziyor :))))clio ilk önce tasarımında çok ilgi gördü heryer kırmızı cliolarla doldu e haliyle bunalttı.e burası Türkiye piyasası var :))neyse clionun iç plastiklerinin kalitesini beğenmedim ama tabi size kalmış. 208 in dizeli daha verimlidir belirteyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler hazır mevsimi iken sorayım: Klima hakkında ne düşünüyorsunuz? Bende tek bölgeli manuel 6 fan kademeli versiyon var. Hava 35+ C iken açıyorum, en soğuğa kıvırıyorum ama Toyota'lar kadar soğutmuyor gibime geliyor. Pek tatminkâr gelmedi bana?

Haklısın kliması etkili bir soğuk vermiyor sevise de defalarca sordum ama problem yok dediler. Zaten klimanın fazlası zararlı Fransızlar bizleri düşünmüşler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: depakin241824

Arkadaşlar 2013 model 1.2 vti acces etg5 aracim var. 1.Buna cruise kontrol takilirmi. 2. Daha öncebu araca taktiran varmi. 3. İzmirde taktiran varmi ve hangi sserviste. Teşekkürler.

Tahminde bulunayım. Bence yazılımsal olarak bu mümkün olabilir ama donanımsal olarak bu mümkün görünmüyor.

• albani kullanıcısına yanıt
    üstat hayırlı olsun.dolu bir araç için fiyat gayet güzel.sıfır araç ve sorunsuz 3-4 sene kullanırsın.az km yaptığın için zaten yakıt problemide olmaz
  • jek55 kullanıcısına yanıt
    Ben fransız kesiksiz kalın yaptırdım, şöyle görünüyor:

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
  • emreerdal E kullanıcısına yanıt
    bu siyah çerçeveli sanırım? çerçevesiz nasıl duruyor? ayrıca mühür olmadığı için polis skıntı çıkardımı hiç?
  • Yok bu da cercevesiz. 30000 km edirneden gurcistana samsundan hataya bircok cevirmeye girdim, hicbirisinde soz konusu etmediler. Ancak yasadigim yerde zaman zaman polisler pusu kurup app avi yapiyorlarmis, cok duydum ama hic denk gelmedim (karabuk-safranbolu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreerdal -- 27 Ağustos 2014; 20:09:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba , bende bu modeli çok beğeniyorum açıkçası almayı da düşünüyorum . Sitesinden baktım , e-hdi olanlar daha ekonomik gibi . Model olarak : 1,4L e-HDi 68 hp
    Auto5R S&S düşünüyorum bu modeli kullanan arkadaşlar cevap verirlerse memnun olurum , daha önce sorulmuştur sanırım ama yakıt konusundan düşünüyorum , özelliklerde 3,2 yazıyor , araç sahipleri 100 km te kaç gösteriyor bilgi verirseniz memnun olurum .

Ya clio yada bu modelde kalmıştım ki ama bu 208 bence daha hoş .
  • Bursada araç bakıyodum , 208 1.4 hdi şu gold kaplama olan bir araç vardı 42,5 istiyo sahibi , bende üzerine birazdaha koyup yine bursadan c4 comfort plus 1.6 hdi araç aldim 46,5 a . Arada 4 bin var ama dağlar da var . Bu arada sigortacının aracı 208 1.4 accesti onada binmiş olduk motoru , kalkışı falan fena değildi araç , ama teybi kötüydü , oraya ön konsola gömme teyp olması lazım diye düşünüyorum ...
  • Sevenhillli S kullanıcısına yanıt
    Otoyolda 90 a sabitlersen 3 lt
    70 e sabitlersen 2,6 lt
    110 a sabitlersen 3,4 lt
    Şehiriçi kullanın senin yaşadığın yere göre değişir.sürekli kısa mesafe soğuk motor olmayacaksa 5 lt yi geçmen mümkün değil.benim 33km ort hızla tüketim 4,5.
    Ekonomik arabadır ve donanımı güzeldir.stop-start mevcuttur ve güzel çalışır.bende aracı alırken clio ile arasında kalmıştım ama aynı fiyata otomatik vites olduğu için 208 i seçtim ve pişman değil memnunum

• yaran Y kullanıcısına yanıt
    confor plus c4 eğer 2012 model vs. ise çok düşeş almışsın..tabi hasar kaydı vs önemli burda
  • Sevenhillli S kullanıcısına yanıt
    eğer yılda 15-20 bin km yaparım dıyosan dizelini al..ama yok okdr yapmam diyosan 1.2 benzinlide az yakıyor bence..dün 1.2 etg benzinli aracımla 60 km gidiş dönüş yol yaptım ortalama hızım 34 yakıt tuketımı 5.4 lt idi..ortalama hızdanda anlıcagınız gibi yoğun akıcı bir trafilkti
  • günde ortalama min 30 km yapıyorum . sizinki de az yakmıs ama km cok yapıorum gıt geller sehır ıcı sehır dısı zıyarettı fılan falan ole oluyor . clio ile kıyaslandıgında gayet uygun bır model . hayırlısı olsun ınsallah .
  • Arkadaşlar arabada balata aşınma göstergesi var mı? Metal sürtünme sesi geliyor balatalardan, 29.000 km araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jek55

confor plus c4 eğer 2012 model vs. ise çok düşeş almışsın..tabi hasar kaydı vs önemli burda

Araci citroen bayisiden aldım 27.000 km de cebimde parayla gittim :) sağlam pazarlıkla 46,5 verdi , araçta hasar kaydı yok hem plaka hem şasi sorguladım , day-mot ta computset yaptırdım Sonuc temiz ...

ilanıda bu ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-bayraktar-otomotiv-bursa-2012-c4-confort-plus-dizel-176097106/pasif-ilan

• yaran Y kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun o zaman içinde küfür bile edilmemiş diyosun :) buarada manuel sanırım bu fiyat oldguna göre?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karayel52

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler hazır mevsimi iken sorayım: Klima hakkında ne düşünüyorsunuz? Bende tek bölgeli manuel 6 fan kademeli versiyon var. Hava 35+ C iken açıyorum, en soğuğa kıvırıyorum ama Toyota'lar kadar soğutmuyor gibime geliyor. Pek tatminkâr gelmedi bana?

Haklısın kliması etkili bir soğuk vermiyor sevise de defalarca sordum ama problem yok dediler. Zaten klimanın fazlası zararlı Fransızlar bizleri düşünmüşler :)

Bugün bir kez daha bu durumdan şikayetçi oldum diyebilirim. Yav, Allah'ın kliması, üç beş kapasite neyse daha güçlü bir gaz tankı ve kompresör koysalardı ya...Dışarısı 35 derece, Bursa'dayım, fanı 5'e aldım, derece en soğukta (en üstte), yemin ederim vantilatör gibi geliyor soğutması. Acaba arıza veya gaz kaçağı mı var diye kendime sordum ama sizde farkettiğinize göre sanırım genel bir yetersizlik. Bu haliyle Adana, Diyarbakır, Mersin, Şanlıurfa'da bu aracla yola çıkana Allah sabır versin klima bakımından.

Not: Dış havayı kapatma düğmesine basarsanız ve sağ ön yolcu ızgarasını kapatıp sürücü tarafına yönlendirirseniz az miktar daha soğuyor normal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Ağustos 2014; 15:43:55 >

• Hisler belki kişiden kişiye değişir ama ben 45 dereceyken nemli havada bile 3. Ayarda açtığımda gayet iyi soğutuyordu. Sanırım kullandıkça daha iyi soğutuyor başlarda bende pek memnun olmasam da ( belki de uygun ayarlayamadığımdan) şimdi gayet iyi çalışıyor.
    Eski aracımda polen filtresini değiştirdikten sonra soğutma tatmin edici bir şekilde artmıştı bir kontrol edin isterseniz.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    ben tam tersini hissediyorum.şimdiye kadar en fazla 3. seviyeye getirdim klimayı.1'de ble çok soğutuyo bence.ızgaralardaki dugmelerı kontol et bence
  • Benim araba siyah olduğu için klima yetersiz kalabiliyor birde yolcu tarafına vermek zorunda kalıyorum hemen on cama vurduğu yerde buhar yapiyor.aslinda kullandıkça da olabilir ben fazla klima sevmiyorum da :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.