Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.792
Cevap
96
Favori
622.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2014 model. Jant celik degil hocam. Butcemizi sinirlarda zorladik. Onceki aracimiz alasim jant ti kaldirima surttuk zedelendi biraz da onun etkisiyle almadik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 22 Haziran 2014; 23:20:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler. Active donanimini aliyoruz. Hiz sabitleme var. Yokusta kaymiyor ama yokus kalkis yok. Yokus kalkis olan araclarda 2-3 sn duruyor sonra kayiyor. 208 de sure siniri olmadan kaymadi test surusunde. 307 mizde tork konvertoru vardi o da kaymazdi.

ibiza style olanina baktik. Fark olarak ibiza da celik jant ve dijital klima vardi. 46.5 dedi ama pazarlik yapmamistik. Motor 1.2 tsi turbo 105 beygir ama yakiti 1 lt fazla. Bizim tip olarak hosumuza gitmedi. Birde 208 de led gunduz farlari var ve lcd smeg ekran var. Ibiza da yok. Birde ibizanin kasa degisimi yakin.

bunlarin disinda aklima gelen bir fark yok. Fiestanin icine bindigimizde basik havasivardi ve gorus acisi hosumuza gitmedi.

Polo kalite hissi verdi ama 5 bin tl fiyat farki kadar da degil.

c3 cool da zenit cam hos. Ama icine bindigizde kalite hissi diger c3 lere gore (confort a gore) dusuktu. Celik jant vardi. Yakit tuketimi daha az ama 0-100 hizlanmasi o siniftaki araclarin en kotusuydu. En onemli etkende bu oldu almamamizda.

biz 208 de karar verdik. Icimize de sindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 22 Haziran 2014; 23:41:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

linkte araç gözükmüyor

Düzelttim hocam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-208-urban-soul-tertemiz-kazasiz-garantili%2C18000-km-full-164528793/detay

Esp olmaması dezavantaj.bence biraz bekle.yakında esp li modeller 2.ele düşer

Zaten keyfe keder değiştirmeyi düşünüyorum acelem yok. Araç zaten hafif, biraz agresif kullanırım Esp olmaması korkutuyor.

Bir de değiştirdiğime değmesi lazım sonuçta. Aynı sınıf benzinli araba almak için üstüne para vereceğim. Dediğin gibi bekleyeyim ben zaten zorunlu olacak artık tüm araçlarda.

İ20 niz vardı herhalde.şimdi hatırladım
    O zaman biraz bekle.bu Thp 110 hp yeni motor çok büyük ihtimalle 208 e gelecek.satışlar zaten dipte.güzel fiyatla gireceğini düşünüyorum.araç zaten hafif.uçurur seni

• quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Tesekkurler. Active donanimini aliyoruz. Hiz sabitleme var. Yokusta kaymiyor ama yokus kalkis yok. Yokus kalkis olan araclarda 2-3 sn duruyor sonra kayiyor. 208 de sure siniri olmadan kaymadi test surusunde. 307 mizde tork konvertoru vardi o da kaymazdi.

ibiza style olanina baktik. Fark olarak ibiza da celik jant ve dijital klima vardi. 46.5 dedi ama pazarlik yapmamistik. Motor 1.2 tsi turbo 105 beygir ama yakiti 1 lt fazla. Bizim tip olarak hosumuza gitmedi. Birde 208 de led gunduz farlari var ve lcd smeg ekran var. Ibiza da yok. Birde ibizanin kasa degisimi yakin.

bunlarin disinda aklima gelen bir fark yok. Fiestanin icine bindigimizde basik havasivardi ve gorus acisi hosumuza gitmedi.

Polo kalite hissi verdi ama 5 bin tl fiyat farki kadar da degil.

c3 cool da zenit cam hos. Ama icine bindigizde kalite hissi diger c3 lere gore (confort a gore) dusuktu. Celik jant vardi. Yakit tuketimi daha az ama 0-100 hizlanmasi o siniftaki araclarin en kotusuydu. En onemli etkende bu oldu almamamizda.

biz 208 de karar verdik. Icimize de sindi.

hocam detaylı bilgiler için çok teşekkürler. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

son olarak istanbuldasınız sanırım. hangi bayiden aldınız bu fiyatı?

• 10 sene istanbulda yasadik. 6 ay once memleketimize donduk. Kayserideyiz, kayseri bayisinden aldik. Daha teslim almadik. 1-3 temmuz arasi.

Allah herkese kazasiz sorunsuz binmeyi nasip etsin.

• Beyler o değilde, kapı üstlerinde yolcu el tutacağı neden yok? Pintilik bu düzeyde olmamalı diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

accessde 5bin activede 1500 lira farkediyor

http://www.peugeot.com.tr/peugeot-fiyat-listesi/

O halde fiyatlar normal eğer active paketin düz ve etg farkı 5000 olsaydı anormal bir fiyat olurdu 1500 lira gayet normal.

• CEMS44 C kullanıcısına yanıt
    özür dilerim benim hatam varmış.bayide garip bir şekilde beni etg ye yönlendirmek varken direk olarak dizel almaya yönlendirmesi garip yani
  • Merhaba arkadaslar 208 aracım 1600 km de fakat servis ısigi yanıyor servise telefonla sordum bakım gelmiş dediler ilk bir yıl bakımıymıs,fiyat olarak 350 400 arası denildi nasıl sizce?bu bakım neleri icermeli,nelere dikkat etmeliyim?

• Aracım 1,2 benzinli.

• quote:

Orijinalden alıntı: dahlia

Merhaba arkadaslar 208 aracım 1600 km de fakat servis ısigi yanıyor servise telefonla sordum bakım gelmiş dediler ilk bir yıl bakımıymıs,fiyat olarak 350 400 arası denildi nasıl sizce?bu bakım neleri icermeli,nelere dikkat etmeliyim?

Yok öyle birşey, benim 2 ay oldu ve 2080 km'de ama servis ışığı yanmıyor. Servis ilk 3 ay içinde ilk bakımın ücretsiz olduğundan bahsetmişti hatta. Eğer aksini uygularsa benim servis buraya yazarım ama şimdilik böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Merhaba arkadaslar 208 aracım 1600 km de fakat servis ısigi yanıyor servise telefonla sordum bakım gelmiş dediler ilk bir yıl bakımıymıs,fiyat olarak 350 400 arası denildi nasıl sizce?bu bakım neleri icermeli,nelere dikkat etmeliyim?

Yok öyle birşey, benim 2 ay oldu ve 2080 km'de ama servis ışığı yanmıyor. Servis ilk 3 ay içinde ilk bakımın ücretsiz olduğundan bahsetmişti hatta. Eğer aksini uygularsa benim servis buraya yazarım ama şimdilik böyle.

üstad arkadaşın aracı galiba yaklaşık 1 yıllık olduğu için servis uyarı ışığı yanmış. Yani durum yıllık bakım için. Herhalde km si az olduğu için öyle düşündünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

quote:

üstad arkadaşın aracı galiba yaklaşık 1 yıllık olduğu için servis uyarı ışığı yanmış. Yani durum yıllık bakım için. Herhalde km si az olduğu için öyle düşündünüz.

Olabilir kardeşim, o da aklıma geldi ama senelik bakım diye birşey duymadım ben, KM'ye göre, Peugeot'da her 15000'de çağırıyorlar. Görevli ve bakım kitabı böyle diyor en azından. Yine de emin değilim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olabilir kardeşim, o da aklıma geldi ama senelik bakım diye birşey duymadım ben, KM'ye göre, Peugeot'da her 15000'de çağırıyorlar. Görevli ve bakım kitabı böyle diyor en azından. Yine de emin değilim.

garanti durumundan dolayı servis km sine gelsenizde gelmesenizde yıllık bakımı yaptırmak zorundasınız. Yani aracınız 5 bin km de 1 yılını doldurdu bakıma gitmek zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 24 Haziran 2014; 21:16:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

garanti durumundan dolayı servis km sine gelsenizde gelmesenizde yıllık bakımı yaptırmak zorundasınız. Yani aracınız 5 bin km de 1 yılını doldurdu bakıma gitmek zorundasınız.

Benim beyin şartlanmış 15000'e. Hatırlatma için teşekkürler. 15000 VEYA 1 yıl kıstası var para koparmak için, doğru. Neyse daha 10 ay var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Haziran 2014; 21:23:24 >

• Evet 1 yıl temmuzda doluyor o yüzden dedi servis,fakat bakımda nelere dikkat etmem gerekir fikir verirseniz sevinirim

• Acemiydim o yüzden az kullandim

• Arkadaşlar bagaj habuzu önerinizi alabilirmiyim marka marka farklımı serviste 135lira
  • Ben aracımı alalı 6 ay oldu 6000km deyim. 3000 km de ilk ücretsiz bakımını yaptırmıştım ve 5000km de servis ışığı yandı. Merak edip servisi aradım bana aracın üretim tarihi ile ilgili olarak yandığını , önemsemeden 1 yıl sonraki bakıma direk gelebileceğimi söylediler. Beni pek tatmin etmedi cevapları hafta sonu gidip söndürmeyi düşünüyorum. Ayrıntılı bilgi edinip tekrar buraya yazarım.
  • Bana servisin telefonda soyledigi,yaptirmazsam bu bakimi aracim garanti disi kalirmis o yüzden biran önce getirin dediler yarin yada perşembe gidicem daha yepyeni araca bakım yapacaklar

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.