Şimdi Ara

****Peugeot 206,206 + Paylaşım Alanı**** (213. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
34
Favori
695.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merak etme.tampona hiç bakılmaz satacak olursan.
    mühim olan kasa.
    bitane ilan var.şuna baksanıza adam uçmuş
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ozel-uretim-206-sitede-bundan-bitane-daha-yok-40162155/detay
    görkem bu 24 ise seninkini 20 ye elini öpene satarsın

• zaten ben de kasko degerı uzerınden ındırım yaparaktan 20000 tl dusunuyodum cıddı olarak.

ınşallah bakmazlar abı tampona. çok şükür kasası sağlam. zerre boya yok kasada.
  • İnşallah değil bakmıyorlar.
    Çok sordum ben.bütün ustalar,servisde dahil olmak üzere tamponlara kimse bakmaz diyorlar.mantıklıda
  • Murat 10 000 km bakımını yaptırmıştım mayısta sanırım 145 tl ödemiştim. Önümüzdeki ay 20 000 bakımına girecek bakalım. O zaman ne çıkacak fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruk33

İnşallah değil bakmıyorlar.
    Çok sordum ben.bütün ustalar,servisde dahil olmak üzere tamponlara kimse bakmaz diyorlar.mantıklıda

abi ön tamponun içinde radyatör ve klima tesisatı olunca korkmustum ki benim bunların hıcbırınde problem yok. zaten kenarından kırıldı. cok sagol, yoksa ben kafayı yemeye devam etcektım..
  • Geçen hafta perşembe sabahı yol ekranı -9 dereceyi gösteriyordu...
  • Akaryakıt ürünlerine gelen son artışlardan sonra, 50 litrelik dizel bir 206+ Plus'ın deposunu
    doldurma maliyeti 170,00 TL.oldu.( Ankara PO'da Euro-Dizel 3,40 TL.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erfe

Yanıtlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar....
    Biraz daha pazarlık yapıp alıcam heralde. Getz ile şehir içi 7lt civarı bir tüketim oluyor. (İstanbul) Son fiyatlarla bu km başına 25 kr olarak yansıyor. 206 lar için ise 20 kuruşun altından bahsediliyor. Araç 45000 den beri arkadaşımda. Almamdaki en büyük etken bu. Malum piyasa km ile oynanmamış, temiz dizel bulmak zor. Bu arada 206 sayfasındaki seviyeli muhabbette aracı seçmemde etkili oldu.
    Hayırlısı diyelim

Getz kaç model?

Bildiğim kadarıyla 2004-2006 yılları arası 3 silindir olanları var bunlar 82 HP ve 2006 sonrası olanlar var 4 silindir 88 HP bunlardan hariç VGT olan motoru var 110 HP lik model olarak.

Getz eğer 82 lik ise çok titreşimli çalışıyordur. Ford minibüsler gibi ses çıkartır. Fakat performansı tatminkardır. O arabanın ataklığını 206 da yaşayamazsınız. Titreşim olarakta 206 size benzinli araba motoru gibi gelecektir. Yakıt konusunda da 6.9 lt den aşağı pek düşüremezsiniz Getz i fakat 206 yaklaşık olarak 5,5 lt gibi bir değerde kalır. Getz in iç yapısı 206 ya göre daha geniş ve ferahtır. Direksiyonu çok yumuşaktır Getz in 206 nın ise alışana kadar çok ağır gelecektir sonraları 2 el kullanarak araç park etmeye alıştığınızda sorun teşkil etmeyecektir. Cep telefonuyla konuşurken tek elnizle U dönüşü yapamayacaksınızdır 206 ile :)) 206 ufak tefek değişikliklere izin verebilen bir araçtır. Boş zamanlarınızda ve artırdığınız paralarla arabanıza ufak tefek fabrikanın koymaktan kaçındığı parçaları tedarik ederek arabayı bir üst versiyona taşıyabilirsiniz.

Not : Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak yasaktır. :)

• süper anlatım.
    ama ben tek elimle u çekebiliyorum
  • Dar alanda zor oluyor Özgürcüğüm :)) Geniş alanda kurtarırda bir kaç manevra yapmak gerekirse sıkıntı teşkil ediyor :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEUC

quote:

Orijinalden alıntı: cemoandcemo

quote:

Orijinalden alıntı: SEUC

quote:

Orijinalden alıntı: cemoandcemo
    aracına sonradan sis farı taktıran var mı arkadaşlar ?

Sonradan sis fari taktiran dgil ama dusunen var :) hatta bugun dusundum ve servisi aradim tamponu orjinal sis farina gore kesip yapiyolarmis ve sigorta kutusu degisiyomus, sis farlari ve sigorta kutusu haric sadece iscilik 300 tl dediler cok gb geldi bana buna brde sis farlari ve sigorta kutusu eklenince 500 bulacak neredeyse bir arastirmak lazim daha makul bir cozum

Epey Bi fiyat çıkartmışlar benim bildigim bu kadar tutmaması lazım ben henüz fiyat almadım ama bu fiyat epey tuzlu geldi

Banada çok tuzlu geldiği için yaklaşmadım zaten hiç, tampon delmek için 300 lira sadece işçilik veremem ben, bu fiyatlara yaptırmam bu yüzden ama araştıralım bakalım sadece hakkını alıp işini yapan birileri vardır mutlaka.

Ben özel serviste 250 ye fiyat almıştım

75 TL x 2 Orijinal Sis Farı = 150 TL + 100 TL Montaj İşçiliği

Sanayide ise toplam 150 TL fiyat almıştım.

45 TL x 2 Depo Marka Sis Farı = 90 TL + 60 TL Montaj İşçiliği

Ben neden taktırmadım?
    Açıkçası ne özel servise nede sanayide ki adamlara güvenemedim tamponu keserken eğer bir yamuk yapacak olurlarsa ben mecburen bir GTI veya SEDAN tamponu almak zorunda kalacağım boyatılması sökülmesi takılması derken en azından bana 200-250 daha ekstra masraf çıkartacaklar.

Sis farlarını açmak için far kumandasını kullanabilme ihtimalim konusunda da pek bilgi sahibi değiller ve COM2000 de değişecek olursa en az 300TL de o masraf olacak ve astarı yüzünden pahalıya mal olacaktır.

Şimdilik beklemedeyim bakalım eğer referanslı bir yer bulursam her an yaptırabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MemoTech

Getz kaç model?

Bildiğim kadarıyla 2004-2006 yılları arası 3 silindir olanları var bunlar 82 HP ve 2006 sonrası olanlar var 4 silindir 88 HP bunlardan hariç VGT olan motoru var 110 HP lik model olarak.

Getz eğer 82 lik ise çok titreşimli çalışıyordur. Ford minibüsler gibi ses çıkartır. Fakat performansı tatminkardır. O arabanın ataklığını 206 da yaşayamazsınız. Titreşim olarakta 206 size benzinli araba motoru gibi gelecektir. Yakıt konusunda da 6.9 lt den aşağı pek düşüremezsiniz Getz i fakat 206 yaklaşık olarak 5,5 lt gibi bir değerde kalır. Getz in iç yapısı 206 ya göre daha geniş ve ferahtır. Direksiyonu çok yumuşaktır Getz in 206 nın ise alışana kadar çok ağır gelecektir sonraları 2 el kullanarak araç park etmeye alıştığınızda sorun teşkil etmeyecektir. Cep telefonuyla konuşurken tek elnizle U dönüşü yapamayacaksınızdır 206 ile :)) 206 ufak tefek değişikliklere izin verebilen bir araçtır. Boş zamanlarınızda ve artırdığınız paralarla arabanıza ufak tefek fabrikanın koymaktan kaçındığı parçaları tedarik ederek arabayı bir üst versiyona taşıyabilirsiniz.

Not : Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak yasaktır. :)

Getz 2006 idi. 4 silindir 88 HP. 110 HP olanlar da 88 HP olanlarda VGT. Arada yazılım farkı var diye biliyorum. 206'nın içi getz e göre biraz daha dar gibi geldi. Ama bagaj biraz daha büyük sanırım. Yakıt farkını zamanla görücez. Şahin deneyimim olduğu için direksiyon konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Araca parça ekleme gibi bir niyetim yok. Bu şekilde binerim. Getz ci arkadaşlar hala 206 almamam konusunda ısrarcılar ama, ben niyetimi bozdum.

• Bugün kapı altlarına aydınlatma yaptım ve araç çok değişik bir tepki verdi.Hangi kapı açılırsa oranın ışığı güçlü yanarken diğer kapılar kapalı olmasına rağmen az bir ışık veriyor ve kapı altları gece o kadar güzel gözüküyor ki görmeniz lazım.

Gelelim diğer sorulara

Getz Vgt'lerde değişken geometrili turbo farkı var.Daha fazla basınç basıyor turbo.Aradaki fark sadece yazılım değil.

Sis farı için sigorta değiştirilmesi gerekmiyor.Araya bir röle atılıyor o kadar.Kolu değiştirmek istemezseniz ister arka sise paralel bağlarsınız,isterseniz benim ilk yaptığım gibi içeriye ayrı bir düğme koydurtarak sisleri bağımsız yakabilirsiniz.İleride kol değiştirdiğinizde kola alırsınız sis farlarını.

O 24bin isteyen adama deli demek lazım.Biraz daha koyar 0 207 alırım çok daha mantıklı olur.Sahibinden.com'da araç satıcıları fiyatları o kadar şişirmiş durumdaki piyasayı allak bullak ettiler.Ha arabasını satmak isteyenler zaten aracına değerinde fiyat koyuyor ve araç anında satılıyor.Diğerleri o fiyatta sazan arayadursun.

Barbaros abi ve Görkem verdiğiniz servis fiyatları için teşekkür ederim.Dizelle benzinli aracın bakımları arasında hiç bir fark olmadığını öğrenmiş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HRMNKY -- 7 Şubat 2011; 21:54:26 >

• @erfe

Hayırlı olsun diyelim biz o zaman.

@HRMNKY

24 bin isteyen vatandaş keşke seninle tanışsaydı Muratcığım arabasına yol bilgisayarı ekleyerek arabasını 30 bine satabilirdi bu sayede :)))
    Arabasında yol bilgisayarı olduğunu düşünüyormuş baksana :D
  • sorma mehmet.
    ben şikayet ettim adamı.sallamış diye.
    yol bilgisayarı yazmış,yokuş kalkış desteği yazmış,tavan airbagi yazmış..sallamış durmuş.
  • İstanbul'dan bahsettigimiz gibi sis fari montaji yaptirmis arkadaslar varsa fikir verebilirler :)
  • Murat kapı altı aydınlatmaların hayırlı olsun, güle güle kullan. en kısa zamanda fotoğrafları bekliyoruz.
  • murat hayırlı olsun gule gule kullan. sana tarif ederken led uygulamasını diyot koymanız lazım demıstım. o yuzden kapı kapandıgında da kısık bı sekılde yanıyor ledler. ama sanırım sen duzeltmıceksın bu seklı daha hosuna gıtmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorky_13

murat hayırlı olsun gule gule kullan. sana tarif ederken led uygulamasını diyot koymanız lazım demıstım. o yuzden kapı kapandıgında da kısık bı sekılde yanıyor ledler. ama sanırım sen duzeltmıceksın bu seklı daha hosuna gıtmıs

Diyot miyot bilmem de bayağı hoşuma gitti bu durum
  • Hayırlı olsun Murat, akşam fotosu isteriz :)
  • 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.