Şimdi Ara

performansta 140lık astra 122 golfün gerisinde kalmış. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
8.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her ne kadar bu konu Golf & Astra karşılaştırma ile ilgili olmasa da yanlış ve/veya eksik aktarılan şeyler var arkadaşlar:

- Öncelikle Astra 1.4 140 Hp MT 'nin boş ağırlığı 1318 kg. (Otomatik vites ile ilgili teknik veri göremedim sitede) Golf DSG ise 1316 Kg. Yani aynı diyebiliriz.

- Golf 1.4 TSI 122 PS Tiptr. DSG modelinin Trendline yani baz donanım paketi 47.300 TL ve Golf'un baz donanımının gerçekten ne kadar boş olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Buna karşın Astra 1.4 Turbo'nun fiyatı 41.869 TL aradaki fark tamamen DSG şanzıman için verilen mebla. Zira Golf 1.4 TSI 122 PS Trendline Manuel Vites fiyatı 41.900 TL yani Astra 1.4 Turbo fiyatına denk.

- 47.300 TL ye Astra 1.4 T 'nin Sport paketi alınabiliyor ve donanım olarak Trendline vs. Sport karşılaştırması bile yapılmamalı diye düşünüyorum.

Neticede söylemek istediğim DSG gerçekten çok başarılı bir şanzıman,tork konvertoru olmadığı için de daha az yakıyor ve biryerde okuduğum kadarıyla vites geçişleri 200ms civarındaymış ki bu anlık değişim demektir vites geçişleri neredeyse hissedilemez ancak Golf'te sadece DSG şanzıman opsiyonu için 5400 TL fiyat farkı vermek gerekiyor. Hiç de küçük bir mebla değil yani.

Tabi bir de şunu düşünmek gerek, kaldı ki o güzelim DSG şanzıman arızalanırsa onun tamiri yada değişimi bizi ne kadar rahatsız edici bir fatura ile karşı karşıya bırakır. Hangi markanın yedek parçaları daha pahalı bilmiyorum. Ama DSG farkı 5400 TL ise arızası da el yakar.

Motor karşılaştırması yapmak gerekirse genel anlamda VW Opel'i döver.

Ancak estetik ve donanım konularında Astra da Golf'ü döver diye düşünüyorum.

• fanatikler iş başında
  • biri 140PS

biri 122PS

sonuc tam tersi
  • O FARK DSG FARKI 2 SİDE DÜZ OLSA İŞ DEĞİŞİR...
  • Geçse ne olur, geçmese ne olur? Yana yana parkedin, 100 kişiye sorun "Hangisi hızlıdır?" diye...
  • %10 kilo farkı,,, % 4 lük zaman performans farkını çoook rahat izah etmezmi sizce :):)
  • Aracim 1.4 sport... 20000 km ye geldi. Ben de golf astra arasinda kalmistim. Astrayi ilk alanlardan biriyim 23/04/2010...
    Sonuc: Yine sorsalar Astra alirdim...
  • fiat bravo 1.4 multiair 140 hp

0-100 8.5 sn

fiat bravo 1.4 t-jet 120 hp

0-100 9.6 sn

sadece motor değil şanzıman oranı tork bandı performansta çok önemli
  • vw cilerin psikolojik tatmini ederi 30-35 bin olan arabaya 50-60 verdikleri için aradaki %50-60 lık farkı böyle düşünsel orgazmla gideriyorlar :)) sadece gülüyoruz!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: musch-lee

O FARK DSG FARKI 2 SİDE DÜZ OLSA İŞ DEĞİŞİR...

aradaki fark saniyenin yizde ikisi değilki sonuç değişsin. oldukça fazla bir fark var.

birde 140ps golf ile kıyaslasalarmış fark ne olurdu acaba ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caddydsg

quote:

aradaki fark saniyenin yizde ikisi değilki sonuç değişsin. oldukça fazla bir fark var.

Akıl sınırlarını cok zorlama zaten ezilmisler 122 likle bide 140 la karsilastirilirsa yazık olur sonucta onada para veren var mühendisi işçisi var :))))))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

quote:

Akıl sınırlarını cok zorlama zaten ezilmisler 122 likle bide 140 la karsilastirilirsa yazık olur sonucta onada para veren var mühendisi işçisi var :))))))))))

bravo 120 hp t-jet te golf 122hp den 0-100 daha iyi golfe para verenlerin şimdi içine oturur o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

quote:

bravo 120 hp t-jet te golf 122hp den 0-100 daha iyi golfe para verenlerin şimdi içine oturur o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: poison of darkness

aynen. eğer öyle bişey varsa golf'e para verenleri ....
  • fiat kalitesi ile volkswagen kalitesini bir mi tutuyorsunuz :))
    model ne olursa olsun hepsi kaliteli ve güvenli araçlar aradaki fark o yüzden bu kadar fazla siz opel ve fiatlarınızda tatmin olmaya devam edin
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.