Şimdi Ara

PC sürekli donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar emektar sistemim P4 1.7 Ghz cpu, 512 mb ram, 645dx çipsetli abit anakart, 60 gb hdd'den oluşan pc son zamanlarda donuyor. Donma şekli şöyle; ekran görüntüsü son haliyle kalıyor. Ne fare ne de klavye işliyor. Sadece resetlememle birlikte pc yeniden başlıyor. Aklıma gelen herşeyi denedim. Parçaları söküp taktım, tek tek takıp çalıştırıp denedim ama nafile. Donmanın en belirgin özelliği pc'nin ilk çalıştırıldığı 5-10 dk içinde daha sık yapıyor. Psu'yu daha yeni değiştirdim ama çare olmadı.

• ''Değiştir beni'' diyor.
  • Format attınızmı atmadıysanız formatlayın format attınız çare olmadı cpu ve ekran kartı fanını kontrol edin onuda kontrol ettiniz ram kullanımına bakın sistem 512mb'ı aşkın ram kullanıyorsa msconfig den otomatik başlayan programların gereksiz olanlarını kaldırın eğer sorun bu ise ram takviyesi iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 18 Ağustos 2008; 18:26:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

''Değiştir beni'' diyor.

Yanlış bu şekilde yardımcı olamazsınız.
  • Ekran kartı pasif soğutmalı gf2-mx400. Cpu fanıda düzgün çalışıyor. Formatda attım. Şunu belirtmek isterim pc'yi sadece internette gezinti için kullanmaktayım. Fazla bir beklentim yok Görünüyor ki arıza basit gibi görünmüyor. Bu saatten sonra ısrarcı olmamın anlamı yok zaten.
  • kardeş bilgisayarı aç daha sonra aygıt yöneticisinden ethernet kartını devre dışı bırak. virüs den dolayı bunu yapıyordur. eğer ethernet kartını devre dışı bıraktığında kilitlenme olmassa . kesinlikle virüs tür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.