Şimdi Ara

PARİS'TE 3 GÜN! (Paris hk. bilgiler, merak ettiğiniz her şey ve sorularınız...) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
15
Favori
3.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam öncelikle güzel bir noktaya değindiğin için teşekkür ederim. Louvre'de iken inanın kafam çok dağınıktı. Not defterine Mushaf-ı Şerif diye kaydetmişim ama doğru mu değil mi tam bilmiyorum.

Şimdi bende orayı "Babür errai" diye okudum. Bu konu benimde aklıma takıldı, acaba hangi kitap diye 15 dakikadır düşünüyordum hocam ve bu yüzden bu tür konularda bilgili bir arkadaşa mesaj attım, büyük ihtimal tevrat olduğunu söylüyor.

Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim, bu hataya nasıl düştüm bende anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 22 Temmuz 2016; 1:06:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben resmi açamadım, neymiş doğrusu acaba?
  • Hayret kimse yazmamış çöp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Pari, se mua deyip Eyfel'in önünde kollarını açarak bağırdın mı?

1) neden Paris yerine Pari yazdınız.
    2- se mua ne demek.

tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .The_Chosen. . kullanıcısına yanıt
    Arkadaş okunuşunu yazmış, yazılışını değil. Fransızca'da Paris, Pari diye okunur. Hatta r harfi hırıltılı, boğazdan çıkar. Yani "pağri", " paği" gibi bir şekilde söylenir.

Bak mesela Indila, bu şarkısında Love Story kısmını "lav stoği" diye okur. Kız alışmış artık Fransızca'ya vazgeçemiyor o R harfinden.

İkinci sorunun cevabını kendin bulursun artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 28 Ağustos 2015; 18:20:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamers.

Arkadaş okunuşunu yazmış, yazılışını değil. Fransızca'da Paris, Pari diye okunur. Hatta r harfi hırıltılı, boğazdan çıkar. Yani "pağri", " paği" gibi bir şekilde söylenir.

Bak mesela Indila, bu şarkısında Love Story kısmını "lav stoği" diye okur. Kız alışmış artık Fransızca'ya vazgeçemiyor o R harfinden.

İkinci sorunun cevabını kendin bulursun artık.

eyvallah hocam cok iyi anlattınız. baska ornek varmı pekı?

• .The_Chosen. . kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. "Tourner Dans Le Vide" şarkısını dinle, dediğimi daha iyi anlarsın.
  • Eyfel Kulesi'nin yapımını anlatan fotoğraf..

PARİS'TE 3 GÜN! (Paris hk. bilgiler, merak ettiğiniz her şey ve sorularınız...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 8 Eylül 2015; 2:41:11 >
  • Indıla dışıdna herşey güzel
  • Nüfus, İKLİM, Para Birimi derken WC'ye niye geçtin
  • Fransızları sevmem; çok egoistler
  • Paris metrosu sidik kokuyor dememiş de Marmaray ı tercih ederim demiş
  • belli ki fransa yi cok seviyorsun ve bilgi sahibisin

fakat kusura bakma ki konu agir, ugrasilmis csb kokuyor

quote:

bazı fotoğrafları kendim çeksem de çok vakit ayıramadığımdan dolayı internetten aldığım fotoğraf ve tanımlar oldu, kusura bakmayın artık.

demissiniz paylasilan hicbir fotograf size ait degil

eger size ait bir fotograf var ise paylasin daha inandirici olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fokof -- 14 Eylül 2015; 19:50:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fokof kullanıcısına yanıt
    Gerek özel mesaj ile gerekse buradan herkese yardımcı olmaya çalıştım. Sizce bir insan neden CSB için bir günün gecesini gündüzünü basit bir konuya ayırsın? Ayrıca CSB yazsam bir hikaye aracılığı ile yazarım. Fotoğrafların birkaçı bana aittir, gerekli programları indirip, fotoğraf bilgilerine bakabilirsiniz eğer inanmıyorsanız. Ayrıca burada önemli olan fotoğraflar değil bilgiler. Fotoğrafları sadece konunun daha bir şık ve anlatıcı durması için ekledim. Eğer sizin de sorularınız varsa seve seve elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Gezi bölümünde açtığım konular ve danıştığım hocalar oldu. Dediğim gibi benim amacım burada insanlara Fransa'yı tanıtmak ve soruları cevaplamak. Yine de canınız sağolsun. Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

• kusura bakmayin o zaman benim hatam oyle dusundum

ilginiz icin tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fokof kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek. Yine söylüyorum, en ufak takıldığınız nokta olursa Paris ile ilgili, mutlaka bana danışın. Cevabı bilmesem bile arkadaşlarıma sorarım, internetten araştırırım, ansiklopedilere bakarım ama sonuç olarak sorunuzu cevapsız bırakmam.

• Geçen hafta bugünlerde pariste idim. 3 gün ayırdım ve metro nadir kullandım. Baya baya bir sokak dolaştım. Kaç km yürüdüm bilmiyorum açıkçası o derece. Kendim bulduğum harika sokaklar , hiç turistin olmadığı yerler , öğrencilerin okuldan çıktığı sokaklara kadar girdim. Çok güzel ve tarihi bir şehir. Eyfelin karşısında çimende oturmakta bi harika zaten. Gece eyfelin sarı ışığı çok güzel yapıyor kendi görüntüsünü.

Herkese 3 gün imkan varsa 4 gün tavsiye ederim limitli zaman için. Place de chilcy'de kaldım ben. Avenue de saxe sokağından eyfele doğru yürümeyü unutmayın.
  • Indıla dışında nefret ediyorum fransadan. Bilmiyorum kötü bir imajı var üzerimde.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Dostum sen anlattıkça gözümün önünde canlandırdım. Resmen Paris'teydim az evvel. Teşekkürler yorumun için.

PARİS'TE 3 GÜN! (Paris hk. bilgiler, merak ettiğiniz her şey ve sorularınız...)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.