Şimdi Ara

Para Çaldım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaş 16 otopark'ta çalışıyorum araba başı 10 tl alıyorum gün boyu kalıyorlar fiş kesiyorum belediye fişi (BLD otoparkı) bazen fiş almayanlar oluyor bende yazmıyorum parayı alıp cebe atıyordum pişmanım şimdi bu para çıkmadı benden ama çıkacağını biliyorum 100 küsür Tl attım cebe ama ne kadar attığımıda bilmiyorum yediklerimde vardır 30-45 falan artık ben maaşımı alınca 150 Tl gibi bir miktarı fakir bir aileye vermeye düşünüyorum bi abime söylemiştim o dedi bi aileye ver ramazan'da geliyo falan diye bugünde ablama dedim ablamda dedi günahsa onlarda günaha giricek bu sefer bilmiyorum dedi

Ne yapıyım bi yardım edin ben 1.800 tl ye gitar alacağım ondan çıkmasını istemiyorum töbe de ettim 5 gün önce daha yapmıyorum

• ablan yanlış biliyormuş. onlar da günaha girer diye bir şey yok, çünkü olayın onlarla alakası yok. onlar sadece yardım alacaklar. abinin dediği gibi fakir bir aileye vermen en doğrusu bence
  • fakir biri olmaz
    yine günah kazanırsın
    git aldığın adama ver
    korkuyorsan başka biriyle yolla
    yada en olmadı habersiz bırak

adam öbür tarafta yakana yapışır
    anlamaz fakire verdim fln
    gerçekten tövbe ettiysen
    Rabbim yine öbür tarafta yardım ettiğin için yardım eder
    ama işini öbür tarafa bırakma

ne yap yap o parayı sahibine ulaştır
    rezil olmak pahasına
    işten atılmak pahasına ki atılmazsın korkma(Allah Yardımcın)
    zira öbür tarafta rezillik daha kötü...!
  • geri vermek hiç aklıma gelmemişti oldukça mantıklı
  • Adam değil ki arkadaşım otopark'ta tekim kimsenin haberi olmuyor yani 45 arabalık bir otopark plajın kenarında bir arazi yani

Otopark ise belediyenin zaten 10 ytl park ücreti aldırtarak milleti soyuyorlar

şimdi birinz öyle biriniz böyle diyor :S
  • yazık seni yetiştiren aileye oğullarının hırsız olduğunu bilseler ne hissederlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .dolunay.

yazık seni yetiştiren aileye oğullarının hırsız olduğunu bilseler ne hissederlerdi.

ya bi git
    önemli olan yaptığın yanlışın farkına varmak
    aileye bağlama hiçbişeyi herkes kendi nefsinden sorumlu

arkadaş sen parayı kime veriyorsan ona ulaştır
    bilmiyorsan belediyeden tanıdıklarına sor
    tanıdık yoksa işi tatlılıkla çözebilecek birilerini ara bul
    ama bu işi hallet...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScORphY

quote:

yazık seni yetiştiren aileye oğullarının hırsız olduğunu bilseler ne hissederlerdi.

ya bi git
    önemli olan yaptığın yanlışın farkına varmak
    aileye bağlama hiçbişeyi herkes kendi nefsinden sorumlu

arkadaş sen parayı kime veriyorsan ona ulaştır
    bilmiyorsan belediyeden tanıdıklarına sor
    tanıdık yoksa işi tatlılıkla çözebilecek birilerini ara bul
    ama bu işi hallet...!

Peki ben en iyisi o zaman fazladan fiş kesip parayı koyayım kesmediklerimi yani en iyisi öyle olacak

• haram para ile hayır işlenmez.
    bi dahaki ay fazladan fiş kessen olmazmı?
  • quote:

iyi bir yorum değil bu. herkes yanlış yapabilir. önemli olan pişman olması, telafi etmek için bir şeyler yapmaya çalışması. ve bu çocuğun henüz 16 yaşında olduğunu da göz ardı etmemek lazım. senin düşüncenin aksine ben bu çocuğu tebrik ediyorum. çünkü yaptığını telafi etmek için yoğun çaba gösteriyor ve rencide edici yorumlar alma pahasına da olsa hatasını bu kadar insanla paylaşıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchihaitachi

haram para ile hayır işlenmez.
    bi dahaki ay fazladan fiş kessen olmazmı?

Elime para geçsin geçer geçmez fazladan fiş kesip şefe öyle vereceğim kimse anlamaz ama ayın 30 unda iş bitiyor o zamana kadar 150 tl bulmam lazım oda benim sorunum artık
  • fiş kesme bazı arabalara
    fiş kesmediklerinide cebe at
    cebe attığın paraylada bunu öde...!
  • Ben bu belediyeye ait otopark mevzusuna değinmek istiyorum.İstanbul'da otopark mafyası haberi yapan haberciler yalancıymış,her boş kaldırım kenarını sağolsun İspark kapmış,otopark mafyasının işlerini İspark engelliyor,ekmekleriyle oynuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScORphY

fiş kesme bazı arabalara
    fiş kesmediklerinide cebe at
    cebe attığın paraylada bunu öde...!

güzeldi
  • Dostum doğru yolu bulman çok güzel bir davranış tebrik ederim.
  • tekirdağlı robin hood efsanesini duymadın mı genç sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerazzuri

tekirdağlı robin hood efsanesini duymadın mı genç sen

sarhoşmuş onun için öyle yapıyormuş
    biz tasvip etmiyoruz burdam rabin hunu
  • bişi olmaz belediyelerin yediği ile 1istanbul daha kurulurdu seninki neki...

+artık belediyeler tc tapulu arsaları bölüp parça parça başkasına satıyor bune ne demeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamorrah

Yaş 16 otopark'ta çalışıyorum araba başı 10 tl alıyorum gün boyu kalıyorlar fiş kesiyorum belediye fişi (BLD otoparkı) bazen fiş almayanlar oluyor bende yazmıyorum parayı alıp cebe atıyordum pişmanım şimdi bu para çıkmadı benden ama çıkacağını biliyorum 100 küsür Tl attım cebe ama ne kadar attığımıda bilmiyorum yediklerimde vardır 30-45 falan artık ben maaşımı alınca 150 Tl gibi bir miktarı fakir bir aileye vermeye düşünüyorum bi abime söylemiştim o dedi bi aileye ver ramazan'da geliyo falan diye bugünde ablama dedim ablamda dedi günahsa onlarda günaha giricek bu sefer bilmiyorum dedi

Ne yapıyım bi yardım edin ben 1.800 tl ye gitar alacağım ondan çıkmasını istemiyorum töbe de ettim 5 gün önce daha yapmıyorum

Çaldığın parayla gitar çalacak olman tuhaf.

• çaldığın parayla gitar alıp çalmak günah değildir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.