Şimdi Ara

Panasonic 50VT20 3D Plazma - Değerlendirmeler, Ayarlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
1
Favori
22.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brskrts

eklemek istediğim bir detay; genel olarak disbiritör garantisi olmadığı için birçok ürünü ib en uygun fiyata veriyor . şu an vt20 bluray+3d gözlük+promosyon hediye çeki vs kampanyalarla zincir mağazalarda nerdeyse garantili olarak kafakafaya bir rakama geliyor.
    panasonicin aracısız piyasaya soktuğu bu ürün arada tekofax tadında bir aracı olsa muhtemelen en az 1000 tl lik fark yaratırdı örn. samsung ürünleri i.b -bayii fiyatı arasında müthiş fark var

Ya arkadaşlar, Vallahi de billahi de konuşmayayım diyorum ama şu İ.B den ben 5ay önce yine Panasonic 42G10 plazma almıştım. 1 haftada eve 3 tane geldi gitti. 1 ncisi 3 ölü piksel, 2ncisi ekran arka çepherinde ilk bakışta kıl olduğuna yemin edebileceğiniz tuhaf bir çatlak, 3 üncüsünde de güya getirip kuran arkadaş depoda ölü piksel testi yapıp getirdi. Açtık 4 tane ölü piksel...ben bu kadar tesadüfe inanmam...Hani bütçenizi düşünüyorsunuz tamam, arada 1000-1,500 TL oynuyor, ciddi de bir fark ama ben çok dikkatli davranarak...almanızı öneririm.
    Bu bahsettiğim kötü tecrübe beni Panasonic markasından soğutmuştu....ama bu 50VT yi alırken ölü piksel çıkmayacağına dair hem stand taki arkadaş, hem servis görevlileri o kadar kesin ve emin konuştular ki, açıp kurduk hakikaten bir tane bile ölü piksel olmamasına hem şaşırdım hem sevindim.
    4ncü Panasonic ten de ölü piksel çıksaydı.. o zaman İ.B ye soru işaretiyle bakmayabilirdim... bunları sadece kulağınızın bir köşesinde bulunsun diye yazdım..para da karar da sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paulbroke -- 6 Haziran 2010; 20:19:04 >

• quote:

yaw pioneri yere göğe koyamıyonuz tamam da! yok piyasada bu cihaz ne yapalım,eldeki en iyi olası plazma bu.
    ben kendi adıma dünya kupasına az kaldı alırız bakarız dedim benim açımdan tek inandırıcı analiz konuyu başlatan paul arkadaşın olumlu birkaç sözüdür benim tarzımda kullanıcılar için bu tarz samimi analizler yeterlidir
    albani hocam senden ricam bu alemde kralsın bırak bu pioculuğuda şu vt20 yi bir test et! reel konuş madem mevzu bu; artısı şudur eksisi şudur şeklinde
    pionun referans olduğuna görmesemde bu sitede ikna oldum
    size yakışanda bence bu saatten sonra bu tarz analizlerdir'' bu cihaza bu para verilmez'' bence test etmeden sizin için bile iddalı bir söylem, yabancı sitelerde gayet olumlu eliştiriler alıyor ciha,z önyargılaarınızdan arınıp objektif bir testi bu cihaz hak ediyor bence.
    eklemek istediğim bir detay; genel olarak disbiritör garantisi olmadığı için birçok ürünü ib en uygun fiyata veriyor . şu an vt20 bluray+3d gözlük+promosyon hediye çeki vs kampanyalarla zincir mağazalarda nerdeyse garantili olarak kafakafaya bir rakama geliyor.
    panasonicin aracısız piyasaya soktuğu bu ürün arada tekofax tadında bir aracı olsa muhtemelen en az 1000 tl lik fark yaratırdı örn. samsung ürünleri i.b -bayii fiyatı arasında müthiş fark var

Kardeş yazdıklarımı iyi okumamışsın!!
    Ben bir dünya insana Pany aldırdım ve aldırmaya devam ediyorum

Satır aralarında zaten msg larıda verdim
    2010 Model V/G ler genel olarak OK dir+
    VT lerde aynen öyledir,ancak VT ler çok daha doğru bir S/W(SM düzeni ile geliyor)

FULLHD 50" altını ben zaten tavsiye etmiyorum(alan alır tabiki!!)
    Ama ben panelleri uçurmuyorum örneğin o bahsettiğin bazı siteler gibi
    Uçan panel sadece Pio lardır!

O Test sitelerinin durumlarını bir kaç senedir konuşuyoruz;ben bir kaç yer hariç bunlara itibar etmiyorum yada yazdıkları herşeye katılmıyorum!
    AVF den Mr.Hinton bvenim için yeterlidir günümüzde(zaten diğer Siteler dediğin uyanıklar ise çoğu bir kaç kişiden bunları alıp veriyor)

PDP içinde kendi görüşlerimi ve ne için alınması gerekiğinide belirttim ki bunlar "doğru" değerlerdir;çünkü PDP lerin asıl amaca özellikle FILM
    izleme için Projection Systemlerin yerini bir başka biçimde veya daha geniş açıdan kullanılmasına yöneliktir!
    Kısaca bunlar ince ayrıntılardır ve ben;sen bu paneli beğendin yada alacağın için sana övecek yada yemleyecek bir bilgide vermem!!
    Kaldıki panel zaten geneli itibarıyla çoğunun ihtiyacını görecek seviyede başarılıdır!

++

• Bu arada Paul,panelin yaklaşık kullanım saatini bir kenara yaz veya kafandan yaklaşık hesap et!!!

Settings için min 100 saat geçsede,200/300 saat sonra set etmek daha doğru olacaktır!!
    Şimdilik BIP sürecini düzgün geçir+FILM lerde alt-üst barların oluşturduğu siyah boşluğu Film izleme bittikten sonra,30/60dak.
    kadar normal yayın vererek aktif olmasını sağla!!! sonra paneli OFF yap

++
  • Bazı ayar notları veriyorum;Colour settings içinse daha sonra!

-Setup tan sanırım "HOME" seçtin???(Store da durmasın!!)
    -Picture format;Auto yap
    -Menu>>>Picture>>>Viewing Mode;NORMAL seç(SD/HDTV izlenimi için(FILM hariç! +Hollywood out-door Dizileri hariç!!!)
    buradan yapacağın settings için şimdilik beklemede kalıyorsun!!
    -Genel "FILM" izlenimi için(SD/HD) CINEMA Mode seç
    -BD/HD-DVD/PS3-1080p içerik için;THX MODE seç!!!
    --3D içeriklerde ise;True Cinema aktif olacaktır!
    Not;aslında bu modun esprisi,yada doğru kullanımı Mediaların(Recorded Discs) ""THX"" formatlı olması gerekiyor!!
    -Prof/1/2 Mode lar;Setup>>>Advance ISFccc;ON yap;aslında bu mod panele prof ISF yapılacağı zaman(sadece Canada/USA/UK de)
    kullanılması gerekiyor,şuanda gelen set değerleri ise pre-set değerlerdir!!!
    Prof.ISF için önceden SM ye bunun konumları girilmiş olup ISF den DayTime&NightTime olarak iki menü olarak çalışmaya başlıyor!!

-Vivid Colour;OFF
    -Colour Balance;Normal seç(Reddisk fazla ise o zaman Cool seç;bu RED i düşürürken Blue yu biraz yükseltir)
    -Reversal Film effect;OFF
    -C.A.T.S;ON
    -P-NR;OFF
    -3D Comb;OFF

-Menu>>>Setup>>>Display Settings>>>Side Panel;HIGH seç!!!!
    -Menu>>>Setup>>>Other Settings>>>IFC;içeriğe göre ON/OFF yapılacaktır(Sporda OFF yap)şayet ON yaptında hızlandırma sorunu
    varsa ileriye Stutter(Tavşan gibi sıçrama) veya Judder(takılma v.s)OFF yap!!
    -24p Smooth Film;Sadece 1080p içeriklerde aktif olur!!bu arada IFC yide OFF hale getirir!!!
    -3D 24p Film Display;ON/OFF 3D FILM lerde ON yap!
    -Resolution Enhancer;OFF veya SD lerde MID yap;HD lerde ise Picture format,16;9 olduğu zaman aktif olur!
    -16;9 Overscan;ON
    -DVI Input Setting;FULL

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bazı ayar notları veriyorum;Colour settings içinse daha sonra!

-Picture format;Auto yap
    -Menu>>>Picture>>>Viewing Mode;NORMAL seç(SD/HDTV izlenimi için(FILM hariç! +Hollywood out-door Dizileri hariç!!!)
    Not;aslında bu modun esprisi,yada doğru kullanımı Mediaların(Recorded Discs) ""THX"" formatlı olması gerekiyor!!
    -Prof/1/2 Mode lar;Setup>>>Advance ISFccc;ON yap;aslında bu mod panele prof ISF yapılacağı zaman(sadece Canada/USA/UK de)
    Prof.ISF için önceden SM ye bunun konumları girilmiş olup ISF den DayTime&NightTime olarak iki menü olarak çalışmaya başlıyor!!

-Vivid Colour;OFF
    -Colour Balance;Normal seç(Reddisk fazla ise o zaman Cool seç;bu RED i düşürürken Blue yu biraz yükseltir)
    -C.A.T.S;ON
    -P-NR;OFF
    -3D Comb;OFF

-Menu>>>Setup>>>Other Settings>>>IFC;içeriğe göre ON/OFF yapılacaktır(Sporda OFF yap)şayet ON yaptında hızlandırma sorunu
    -24p Smooth Film;Sadece 1080p içeriklerde aktif olur!!bu arada IFC yide OFF hale getirir!!!
    -Resolution Enhancer;OFF veya SD lerde MID yap;HD lerde ise Picture format,16;9 olduğu zaman aktif olur!
    -16;9 Overscan;ON
    -DVI Input Setting;FULL

++

Albani SenSei, teşekkür ederim de bazı noktaları sana buradan sorayım ki, diğer kullanıcılar da bu sayede bilgilenmiş olsun.
    Şu 16:9 overscan önceden de dediğim gibi ON olursa. Aspect ratio ne olursa olsun (oto, 16:9, tam) yanlardan görüntünün 1 cm lik gibi bir kısmı gidecek şekilde resme zoom yapıyor. Ekranda bu kısımlar görünmüyor. Ne zaman bu overscan ı off yaparsan ancak o zaman tüm resim ekrana dahil oluyor. Tabii o zaman da bazı DVD filmlerde (Ben Er Ryan ve Godfather 3 te denedim) 16:9 aspect ratio seçersen tüm kenarlardan 1 er cm gibi siyah şerit oluyor. Tam modunu seçersen ekrana resim tam oturuyor. Ama 720p oyun da ise 16:9 da bu kenarlardaki siyahlık olmuyor. Resim, tam (ideal haliyle) ekrana taşınıyor. Tam modunu seçersen oyun yine ufak bir zoom işlemi görüyor.

Ben dediğim gibi TV ye normal bir yayın bağlatmadım. Alt ve üst bar oluşturmayan filmleri izleyip, yine PS3 oyunlarını oynayarak bu BIP periodunu THX default ayarlarıyla geçiriyorum. THX modda senin de yukarıda OFF olması gerektiğini belirttiğin özellikler zaten kapalı geliyor.
    IFC yi 3D film alırsan ON yaparım. Şu an OFF olarak kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paulbroke -- 6 Haziran 2010; 22:12:38 >

• av forumda vt20 nin kuronun tahtına aday olduğu ve testini vermişler skoruda burda çoğu değereri referans değerlerde olması panelin ve cihazın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor ama fiyat biraz pahalı
     Panasonic 50VT20 3D Plazma - Değerlendirmeler, Ayarlar

G 20 ye akdar olan versiyonları sanırım asa yukarıda aynı özelliklerde 3d dahili tuner v.s ekipmanlar hariç 501 g20 sanırım ortadireğin yeni ideolü olacak tabi benimde ama halan trde yokk

• quote:

Orijinalden alıntı: paulbroke

quote:

Bazı ayar notları veriyorum;Colour settings içinse daha sonra!

-Picture format;Auto yap

-Vivid Colour;OFF
    -C.A.T.S;ON
    -P-NR;OFF
    -3D Comb;OFF

-16;9 Overscan;ON
    -DVI Input Setting;FULL

++

Albani SenSei, teşekkür ederim de bazı noktaları sana buradan sorayım ki, diğer kullanıcılar da bu sayede bilgilenmiş olsun.
    Şu 16:9 overscan önceden de dediğim gibi ON olursa. Aspect ratio ne olursa olsun (oto, 16:9, tam) yanlardan görüntünün 1 cm lik gibi bir kısmı gidecek şekilde resme zoom yapıyor. Ekranda bu kısımlar görünmüyor. Ne zaman bu overscan ı off yaparsan ancak o zaman tüm resim ekrana dahil oluyor. Tabii o zaman da bazı DVD filmlerde (Ben Er Ryan ve Godfather 3 te denedim) 16:9 aspect ratio seçersen tüm kenarlardan 1 er cm gibi siyah şerit oluyor. Tam modunu seçersen ekrana resim tam oturuyor. Ama 720p oyun da ise 16:9 da bu kenarlardaki siyahlık olmuyor. Resim, tam (ideal haliyle) ekrana taşınıyor. Tam modunu seçersen oyun yine ufak bir zoom işlemi görüyor.

Ben dediğim gibi TV ye normal bir yayın bağlatmadım. Alt ve üst bar oluşturmayan filmleri izleyip, yine PS3 oyunlarını oynayarak bu BIP periodunu THX default ayarlarıyla geçiriyorum. THX modda senin de yukarıda OFF olması gerektiğini belirttiğin özellikler zaten kapalı geliyor.
    IFC yi 3D film alırsam ON yaparım. Şu an OFF olarak kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar1457

av forumda vt20 nin kuronun tahtına aday olduğu ve testini vermişler skoruda burda çoğu değereri referans değerlerde olması panelin ve cihazın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor ama fiyat biraz pahalı

G 20 ye akdar olan versiyonları sanırım asa yukarıda aynı özelliklerde 3d dahili tuner v.s ekipmanlar hariç 501 g20 sanırım ortadireğin yeni ideolü olacak tabi benimde ama halan trde yokk

Evet ama bu panel bende olmasına rağmen, senin yukarıda verdiğin değerlendirmedeki 3d reference değerleri..biraz ham daha..zaten kaç tane 3d özellikli cihaz çıktı ki. Test edebildikleri arasından en iyi performans bu panelde diyerek reference kabul edilmiş. Ben kendi değerlendirmemi bir kaç 3d filmi iyice izledikten sonra buradan paylaşırım. Yanlış anlaşılmasın, ben 50VT nin 3d performansına laf etmiyorum. Samsung 46c8000 in de 3d performansını gördüm, Panasonic bu konuda daha iyi. Sadece bu 3d performansları daha çok su götürür gibi hissediyorum. Sonuçta ilk örnekleri bunlar...
    Diğer konularda özellikle fabrika çıkışı resim kalitesi ve doğallığı gözle de farkedilebiliyor. Benim bu panelde en beğendiğim özelliklerden birisi bu diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paulbroke -- 6 Haziran 2010; 22:26:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdar1457

av forumda vt20 nin kuronun tahtına aday olduğu ve testini vermişler skoruda burda çoğu değereri referans değerlerde olması panelin ve cihazın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor ama fiyat biraz pahalı

Evet ama bu panel bende olmasına rağmen, senin yukarıda verdiğin değerlendirmedeki 3d reference değerleri..biraz ham daha..zaten kaç tane 3d özellikli cihaz çıktı ki. Test edebildikleri arasından en iyi performans bu panelde diyerek reference kabul edilmiş. Ben kendi değerlendirmemi bir kaç 3d filmi iyice izledikten sonra buradan paylaşırım. Yanlış anlaşılmasın, ben 50VT nin 3d performansına laf etmiyorum. Samsung 46c8000 in de 3d performansını gördüm, Panasonic bu konuda daha iyi. Sadece bu 3d performansları daha çok su götürür gibi hissediyorum. Sonuçta ilk örnekleri bunlar...
    Diğer konularda özellikle fabrika çıkışı resim kalitesi ve doğallığı gözle de farkedilebiliyor. Benim bu panelde en beğendiğim özelliklerden birisi bu diyebilirim.

değerlendirmeyi yeni nesil teknolojilerde neye göre yaptıklarını bende bilmiyorum ama samsung c8000 3d led tv nin de değerlendirlemeleri aynı sitede var ve bariz fark var arada

• Paul selamlar

-Overscan/underscan ve aspect-ratio v.s durumlarında bahsettiğin durum her panel de zaten olur/olacaktır!!
    çünkü içerik formatı ile panel pict.formatları v.s birebir tutmuyor,ama bunlar problem değildir,sen nasıl istiyorsan öylede
    set edebilirsin!!

-Bu yukarıdaki test sonuçları sizi yanıltmasın onlar ISF ile bunu elde ediyorlar siz elde edemezsiniz bu neticeleri!!!

-Pany VT Samy C8x den çoğu kategoride daha iyidir!!

-Bu arada 3D çalışmasında VT yine Samy den daha iyidir!(hatta bayağı iyidir!!)

++

Paul bu arada senin Picture Mode;NORMAL

aşağıdaki konumların değerleri nedir??

-Contrast;???
    -Brightness;???
    -Colour;???
    -Tint;???
    -Sharpness;???

++
  • sevgili alban usta zaten sana hürmetimiz sonsuz bunun farkında olmalısın!
    benim söylemim net olarak bu; ortada bir ürün var pany vt20! ben yada diğer orta düzey forum kullanıcısı arkadaşların yapacağı yorumlar ;iyi,çok iyi.mükemmel,kötü,çok kötü,berbat şeklinde olabilir ama sen bu lüxe sahip değisin.
    benim gibi forumu takip eden ve arama motorunda yazdığı her anahtar kelimede karşısına çıkan isim albani ustadıdr
    en mantıklı ve reel verileri ortaya koyan odur , albani usta çıkıpta yav boş verin bu işleri tek gerçek piodur gerisi yalan derse, bu sitenin olayı biter ,muhabbet geyik muhabbeti olur , biride ordan çıkıp derki hey gidi şarplorenz ,heygidi grundig neydin ne oldun diye o zaman ne yorum yaparsın bilemem?:)
    reel veriler ortaya koyman lazım
    yazımı bir kaç kere yazdım sitede bir problem var tekrar tekrar girince ancak algılıyor bu konuya değinmiştim tekrar değineyim ben şu an 7 bin tl gözden çıkarıp plazma bir tv alıyorsam sayın albani hocamın 100 lerce yazısını okuyarak bu karara varmışımdır şu an herkes lcd ve ledçi daha doğrusu yükselen değer bu.
    plazma kullanıcısı olmak şu zamanda marjinal bir iş !
    hatta dün bir doktor arkadaşım bana şunu söyledi; tanıdığım plazma alan tek kişi sensin bu kadar anlatıyorsun alda bir görelim !

• plazma kullanıcısı olmak şu zamanda marjinal bir iş !
    hatta dün bir doktor arkadaşım bana şunu söyledi; tanıdığım plazma alan tek kişi sensin bu kadar anlatıyorsun alda bir görelim !

Arkadaşım, inan bana bu led lcd ve lcd lerin gazını en çok biz ve bizim gibi ülkeler yiyor. Plazma paneller özellikle USA ve UK de bilinç düzeyi standardın üzerindeki tüketiciler için hala (!) ve ısrarla 1nci sırada. Bu şuna benzer, bir çok kişi evine ses sistemi alırken gider hazır ses paketlerini alır (reklamlarla kandırılır). Zanneder ki sinemada yakaladığım ses kalitesine bu hazır paketle erişebilirim.
    Samsungun, panasonic in, veya Sony nin hazır paketleri mesela..bunlardan da kalitesizleri mevcuttur piyasada..
    Oysa bilinçli tüketici receiverini ayrı alır. (onkyo-denon-marantz v.b) ondan sonra da bu receiver in ses yapısına en uygun hoparlörü arar (definitive, B&W, KEF, Tannoy v.b). Bağlantılar için en uygun kabloyu arar vs bu liste uzayabilir.
    Kısaca demem odur ki, çoğunluğun tercihi her zaman en doğru ve en bilinçli seçim demek değildir.

• quote:

Arkadaşım, inan bana bu led lcd ve lcd lerin gazını en çok biz ve bizim gibi ülkeler yiyor. Plazma paneller özellikle USA ve UK de bilinç düzeyi standardın üzerindeki tüketiciler için hala (!) ve ısrarla 1nci sırada. Bu şuna benzer, bir çok kişi evine ses sistemi alırken gider hazır ses paketlerini alır (reklamlarla kandırılır). Zanneder ki sinemada yakaladığım ses kalitesine bu hazır paketle erişebilirim.
    Samsungun, panasonic in, veya Sony nin hazır paketleri mesela..bunlardan da kalitesizleri mevcuttur piyasada..
    Oysa bilinçli tüketici receiverini ayrı alır. (onkyo-denon-marantz v.b) ondan sonra da bu receiver in ses yapısına en uygun hoparlörü arar (definitive, B&W, KEF, Tannoy v.b). Bağlantılar için en uygun kabloyu arar vs bu liste uzayabilir.
    Kısaca demem odur ki, çoğunluğun tercihi her zaman en doğru ve en bilinçli seçim demek değildir.

• quote:

++

Paul bu arada senin Picture Mode;NORMAL

aşağıdaki konumların değerleri nedir??

-Contrast;???
    -Brightness;???
    -Colour;???
    -Tint;???
    -Sharpness;???

++

Üstad, normal görüntü modu
    Contrast :36
    Brightness : 0
    Colour : 30
    Sharpness : 5

bu değerler THX te de aynı ama zannedersem THX in kendi içinde renk ayarları falan farklı çünkü iki mod farklı resim veriyor. Ha tabii normal modda canlı renkler, eco mod, PNR falan açık.
  • quote:

sevgili alban usta zaten sana hürmetimiz sonsuz bunun farkında olmalısın!
    benim söylemim net olarak bu; ortada bir ürün var pany vt20! ben yada diğer orta düzey forum kullanıcısı arkadaşların yapacağı yorumlar ;iyi,çok iyi.mükemmel,kötü,çok kötü,berbat şeklinde olabilir ama sen bu lüxe sahip değisin.
    benim gibi forumu takip eden ve arama motorunda yazdığı her anahtar kelimede karşısına çıkan isim albani ustadıdr
    en mantıklı ve reel verileri ortaya koyan odur , albani usta çıkıpta yav boş verin bu işleri tek gerçek piodur gerisi yalan derse, bu sitenin olayı biter ,muhabbet geyik muhabbeti olur , biride ordan çıkıp derki hey gidi şarplorenz ,heygidi grundig neydin ne oldun diye o zaman ne yorum yaparsın bilemem?:)
    reel veriler ortaya koyman lazım
    yazımı bir kaç kere yazdım sitede bir problem var tekrar tekrar girince ancak algılıyor bu konuya değinmiştim tekrar değineyim ben şu an 7 bin tl gözden çıkarıp plazma bir tv alıyorsam sayın albani hocamın 100 lerce yazısını okuyarak bu karara varmışımdır şu an herkes lcd ve ledçi daha doğrusu yükselen değer bu.

Kardeş kusura bakma;dediklerini hiç anlamadım!!!
    Sen başka telden çalıyorsun sanırım(bana öyle geldi)

Zaten benim yazdıklarımdan,ne demek istediğimi ayrıca sende hiç anlamamışsın!

Ne lüxünden bahsediyorsun onuda anlamadım,ben biliyorsam konuşurum;bilmezsem konuşmam;örneğin PC den hiç çakmam,dolayısıyla ilgili bölüme
    giripte ahkam kesmem,sadece sorar ve çıkarım!

Panel aldırdığım insan sayısını(sadece TF/DH den)sayısı bini geçmiştir;Pany ler dahil!!! en pahalı panelden 900 kağıtlık panele kadar!!
    Elbette yeri geldimi muhabbette yaparım geyikte yaparım!!yeri geldimide şu İB çakallarına veririm odunu

Ben her panele yada daha doğru tanımla haybeye gaz vermem,ama işe yaramayan yada sıkıntılı panelede gaz vermem!!
    Gaz verdiklerimde zaten bir elin 5 parmağını geçmez;Pio da zaten bu alemin tek kralıdır ve hala 2.el/sıfır olarak hem TR de hemde dışarda
    satılmaktadır yani bitmiş değildir,bak şimdi İzmir den bir arkadaşa daha 6090 aldırıyoruz istersen sanada aldıralım??

"Marjinal iş" demişsin bunuda anlamadım ama anladığımı zayayım sana;kim sallıyor PDP işi marjinal v.s diye;bana gönder sen onu,işi öğretelim
    Ben LCD kullanıyorum ama işin doğrusu PDP dir!!
    "Yükselen değer" demiş;birileri LCD/LED için buda külliyen sallama

yaw bunlar boş laflar kardeşim,senin kafan sanırım bu "panel efsaneleri" dolmuş ve haklı olarak karışmış
    O Doktor arkadaşına benden selam söyle;ama o da sallamış çok fena ++

Sonuç;çoğunuzun yanıldığı şudur;bir kere hala aldığınız bu panel tip TV leri CRT TV gibi sanıyorsunuz!!!CRT ayrı,Paneller ayrıdır;yaw ikiside TV değilmi dediğiniz
    içinde aynen yanılıyorsunuz!!
    Aldığınız bu panel tip TV den her bir atraksiyonu yapmak istiyorsunuz!!Hayır bu paneller her bir atraksiyonu yapamazlar!!

Fiyatı şu kadar diyerek;aldığınız panelin adeta uçmasını ve her bir şeyi süper yapmasını istiyorsunuz!!

Bu panel tip TV ler kısaca size her bir şeyi veremez!!!artıları-eksileri ile size gelir(bin defa bunu alnattım)
    Bu panel tip TV ler bu kadardır;bundan öteside yoktur;bundan ötesini istiyorsanız o zaman yeni nesil SED/FED/TOLED/AMOLED/OLED/P_MOLED v.s gibi
    panelleri bekleyeceksiniz dolayısıyla kimse bu klaisk panellerdne mucize filan beklemesin veya yüksek bedeller ödeyipte panel almasın!!!
    Üretici bilgileri zaten sallamadır,onların gazını yerseniz buna bir şey diyemem tabiki

++
    Ben aslında PDP ciyim ve Pio cuyum,LCD olarakta Sharp çıyım!
    PDP ler hala en iyi Display üniteleridir LCD ler ardından gelir!
    PDP olarak Pany/LGE/Samy kaldı;Pany bir adım önde gidiyor;ama uçmuyor tabiki!!!

Siz bardağın dolu yada boş kısmına bakacaksınız;doluya bakarsanız mesele yok;boş kısmına bakarsanız zaten hiç panel almayın siz!!!
    Ama ne alırsanız alın elbette bazı sıkıntıları olacaktır!!

Örneğin 50VT25/20 serisinde Game MODE>>>Input-LAG 30/32ms dir!!! Hard-Core Gamer iseniz sorun yaşabilirsiniz;normal Standard mod olarak ise panel 40ms gibi
    RT değeri sunuyor!!sorun yaşanmaz

Şimdi PDP dir diyerek 30ms yi çok bulabilirsiniz ama 50" ve üstü panellerde hız düşer!!!! PDP bile olsa!!!
    Zira çakal Satıcılar PDP leri satarken .....abi bunda LAG sıfırdır.....diye müşteriyi "kandırırlar" herif sankim CRT Monitör satıyor da sıfır LAG diyor

++

• quote:

quote:

Sevgili Paul bir düzelteme yapayım;

Özellikle USA da insanlar "FILM" izleme manyağı oldukları için;En doğru tercih olan(ama en pahalı olduğu için)Projection System yerine PDP kullanırlar!!!
    Ama paraya kıyan yada daha hasta olan PDP de almaz ve Projection system kurup FILM lerini izler;zaten doğrusuda budur
    İşte PDP burada gerek PS ye çok çok ekonomik olması çok daha pratik olması v.s sebebten ama sadece FILM ve birazda HD ye yönelik kullanılıyor!
    Ama burada esas izleme FILM içindir,adam bizim gibi SD yi izlemez koca PDP den yada ne verirse OK der!! SD için zaten LCD kullanılıyor çeşitli ebatlarda!
    (Canada/UK de dahildir bu bahsettiğim olaya)

Ama buna karşılık Japonlar hiç PDP kullanmazlar,hatta evlerinin önünden bile geçirmezler,çünkü onlar paso LCD dirler ve ve paso SHARP kullanırlar
    Herifler Oyun manyağıdır;SD yi zaten bilmezler

Bizde ise defalarca yazdığım üzere PDP yi alan ondan haklı olarak her bir şeyi yapmasını istiyor buda elbette mümkün değildir;kimi şeyi iyi yapacak kimi şeyi
    daha zayıf yapacak veya bazı teknik riskleri olacak v.s v.s

Bizdeki PDP alımı yine yanlış yapılıyor ve olaya aslında ekonomik sebebler giriyor ve adam 1700 kağıda 50" PDP alıyor ama o paraya LCD alamıyor!
    Veya Ebat/Fiyat mukayesesi yapıp PDP alıyor v.s v.s

Kısaca bizdeki PDP olayı;aslında olması gereken bir panel alımı gibi değildir!!!

++

• offf albani hocam çok rahatsız edici bir üslubun var!
    neyse bende biraz uzatmışım haklısın özür dilerim!
    neyse başlık Panasonic 50VT20 3D Plazma - Değerlendirmeler, Ayarla.r zamanın olursa birgün test edip değerli bilgilerini paylaşırsan memnun olurum, şimdiden teşekkürler
  • Bu panel üzerindeki bir haftalık oyun ve film (hem bluray hem dvd) deneyimlerime göre, Pany nin çok başarılı bir iş çıkardığını söyleyebilirim artık.
    Önceden Pioneer 436 ımda da seyrettiğim tüm DVD ve BluRay filmler bu panelde çok daha başarılı. Filmleri ile kez seyrediyormuşum hissine kapıldım.
    Özellikle BBC nin "Planet Earth" diye 4 bluray lik bir bluray paketi var ki (belgesele meraklı dostlara şiddetle önerilir) bu panelle görüntüleri zirve yapıyor. Kısaca film ve oyun konusunda bu panel benden tam not aldı. Oyun derken PS3 oyunlarını deniyorum fakat multiplayer oyunları oldum olası sevemediğim için bu konu özelinde bir tecrübem olmadı...dolayısıyla multiplayer (özellikle aksiyon içerikli oyunlarda) performansını bilemiyorum.
    Gran Turismo, Nba 2k9, Uncharted 2, Metal Gear Solid, Fight Night Round 4 oyunlarının performansını, gerek oynanış gerek renklerin ekrana taşınması yönünden çok başarılı buldum. Fikirlerimin sadece kendi tecrübe ve beğenimin sonucunda oluştuğunu da ayrıca belirteyim...
    Paylaşmaya devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paulbroke -- 8 Haziran 2010; 13:28:03 >

• alan arkadaşlara hayırlı olsun. çok güzel panel, dün sony ile VT20 test etme imkanım oldu ,panasonic daha başarılı bence. projektör zevkim olmasa ? gidip drek alcağım panel olurdu
  • bende istinye park ta panasonic 3d plasmayı denedim. diğer 3d panellere göre doğallık ve 3d performans açısından çok daha başarılı buldum. özellikle grand canyon demosunda nehirde suyun yüzünüze çarpıyo hissi vermesi çok süperdi. benim merak ettiğim bişey var. plasmalarda ekran yanığı sorunu hala devam ediyormu. ben plasmaları normalde led ve lcd lere tercih ederim fakat bu ekran yanığı olma korkusu beni diğer panellere itiyor. bu konuda bilgi verebilirmisiniz...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.