Şimdi Ara

outlook harici IP kısıtlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Maliyeti yüksek bir internet altyapımız var (Uydu üzerinden).
    Bu yapıda çalışan bilgisayarın hiç bir şekilde internete çıkmasını (bağlantı hızı zaten düşük), Windows güncelemesi yapmasını, adobe vb güncellemelerin kapalı olmasını istiyoruz.
    Sadece Microsoft Outlook kullanılabilsin ve outlook a ait port numaraları aktif olsun.
    (İnternetin 1 mb i 1,08$ olduğu için)
    Sizce nasıl bir çözüm bulabiliriz.
    Bilgisayar notebook,
    WinXP veya Win7 kurulu
    Bağlantı PPPOE tipinde (dial-up) bağlantı yapılıyor.
    Outlook tan gönder al ı tıklayında dial-up tarzında pppoe arama yapılıyor, cihaz internete çıkış alıyor, mail gönderme ve alma bitince bağlantı otomatik kesiliyor. Fakat internete bağlı olduğunu windows görünce hemen update e (update normalde kapalı) geçiyor.
    Cevabınız nedir?

• Otomatik guncellestirmeler icin bir servis var; otomatik guncellestirmeleri kapattiktan sonra kontrol panel->yonetimsel araclar->servisler kismindan otomatik guncellestirme servisini devre disi birakin. Ayrica update yapan tum programlar baslangicta guncellestirmeler icin bir program calistirir, msconfig ile baslangicta calisan bu tip programlara bakip hepsini devre disi birakin (ilk dusununce aklima gelenler; adobe, java, google toolbar, muhtelif toolbarlar) . Antivirus programinin guncellestirme ayarlarini kapatin, veya kapatamiyor iseniz sunucu ayarlari , kullanici adi-sifre ayarlari ile oynayarak guncellestirme yapmasini engelleyin.
  • 1. Windows güncellemeleri kapalı,
    2. msconfig üzerinden eklenen programları başlangıçtan kaldırdım,

Böyle olmasına ragmen hala güncelleştirme var (Yani bir data akışı var)
    Benim bu data akışını kesmem gerekli.
    Bana sadece Outlookun kullandığı SMTP ve POP3 adres portlarının açık kalması yeterli.

Şimdi Güvenlik ilkeleri üzerinden port kapatabilirmiyim diye bakıyorum.
    21,23,25,80 ve 110 portların açık olması yeterli. (sanırım)
    Elinde Benim düşüncem için daha önceden hazırlanmış IP güvenlik ilkesi olan varmı? (IPsec) (*.msc)

Birde sistem; Eskiden hatırlarsınız dial-up ımız vardı. (100.000 liranın altında fatura gelmezdi bana. Babamdan çoook azar işitmişimdir)
    Sistem outlooku aç-gönder al de,dial-up sisteme bağlantı kursun ve iş bitince kapansın şeklinde kurulu ama bir dezavantaj var. İsteyen direk dial-up u tıkladığında sistem nete çıkıyor faturalar kabarıyor. Amaç bunu iptal etmek ve faturayı düşürmek.
    Saygılarımla.

• güncel..
  • Bizim şirkette benzer sistem var. Ben nasıl olur da internete bağlanabilirim diye uğraşıyorum. Sadece outlook bağlanabiliyor. ip dns ayarlarını filan kurcaladım olmuyor.
  • araya firewall kurmuşlar. Benimde istediğim sadece o.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.