Şimdi Ara

Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekonomi dipsiz bir kuyuya dogru gidiyor ve insanlar bunun farkında, eski krizlerde anlık dibi görüp sonra yükselme şeklinde oluyordu, su an geleceğimiz bile satılmış durumda. Geçiş garantili yollar köprüler, hasta garantili şehir hastaneleri, yolcu garantili hava alanları, hepsi de döviz cinsinden bütçede ciddi açıklara neden oluyorlar, ayrıca elde avuçta kamuya ait kurum şirket de kalmadı piyasaya yön vermek için, toparlanmak uzun yıllar alacak, döviz kuru malum. Genç işsizlikten, pandeminin yarattığı sıkıntıda,hiç edilmiş emeklilik haklarımızdan bahsetmedim bile...
    O yüzden herkes ne alacaksa saldırıyor resmen, çünkü bugun alamazsa yarın hiç alamaz farkında, o yüzden ben de müstakil ev yapabileceğim tekirdağda arsa bakıyordum, kapanmamın son günü persembe begendiğim arsayı üçüne beşine bakmadan bu yüksek kredilere ragmen aldım, emin olun etrafımda herkes aynı psikolojide o yüzden su an satışlar yüksek olabilir, şahsi fikrim nededi budur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hayret yorumlarda bu habere bakarak ekonomik tahlil yapan sivri zekâ çıkmamış ya da ben görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

10 yıllık ortalamaya göre de hiç düşük değil.
    pandemi var, vergiler tavan yapmış durumda, yarın ülkece ne olacağımız belli değil ama yine de satılıyor.
    Türk milletinin kutsalı otomobildir.

Ne pahasına olursa olsun o havalı güneş gözlüğü takılıp o direksiyona geçilecek. Yoksa gözü açık gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: determinant1

Ekonomi dipsiz bir kuyuya dogru gidiyor ve insanlar bunun farkında, eski krizlerde anlık dibi görüp sonra yükselme şeklinde oluyordu, su an geleceğimiz bile satılmış durumda. Geçiş garantili yollar köprüler, hasta garantili şehir hastaneleri, yolcu garantili hava alanları, hepsi de döviz cinsinden bütçede ciddi açıklara neden oluyorlar, ayrıca elde avuçta kamuya ait kurum şirket de kalmadı piyasaya yön vermek için, toparlanmak uzun yıllar alacak, döviz kuru malum. Genç işsizlikten, pandeminin yarattığı sıkıntıda,hiç edilmiş emeklilik haklarımızdan bahsetmedim bile...
    O yüzden herkes ne alacaksa saldırıyor resmen, çünkü bugun alamazsa yarın hiç alamaz farkında, o yüzden ben de müstakil ev yapabileceğim tekirdağda arsa bakıyordum, kapanmamın son günü persembe begendiğim arsayı üçüne beşine bakmadan bu yüksek kredilere ragmen aldım, emin olun etrafımda herkes aynı psikolojide o yüzden su an satışlar yüksek olabilir, şahsi fikrim nededi budur.

İmza...

• fbyram kullanıcısına yanıt

Katılıyorum. Bu satış rakamlarının içinde 2. el piyasasından sıfır araç piyasasına kayan talep de var. 2. el satışlarındaki düşüş gözönüne alınırsa toplam piyasa düşmüş bile olabilir.

• Verilerin yalan olmasına gerek yok, baz etkisi olayını araştırın.

En büyük yükselişler krizlerden sonra olur, önümüzdeki sene pandemi bitsin Avrupa'da %10 gibi olağanüstü büyüme rakamları göreceğiz niye çünkü çok kötü bir dönemden çıkıldı.

Türkiye'de baz etkisinin yanında talebin öne çekilmesi olayı da var araç almak yatırım oldu enflasyon sağolsun.

• Sorsan arabalar pahali kriz var peh.

• Değerli yorumcular dediklerinizde haklısınız da esas bu artış nedeni talebin öne çekilmesi kaynaklı. Dolar 7,30lardan 8,30lara çıkınca insanlar fiyatı artabilecek tüm ürünlere saldırdı. Araç fiyatlarına güncellemeler geliyor dikkat ederseniz.

Beyaz eşya fiyatlarını takip edenleriniz aynı zamların beyaz eşyaya da gelmekte olduğunu görmüştür. Arkadaşımı diş hekimi aramış. İmplant yapacaktık gel hemen başlayalım da fiyatlar artmadan implantı alalım demiş.

Malesef herşey dövize bağlı. Döviz fiyatları gözetilmeden alınan her karar bizlere daha çok zam olarak geliyor.

• Araba galerileri alıyor üstüne kar koyup satıyor

- bin di iribi biyisindin ilirim

Bulursan alırsın

• Arabalar her geçen gün zamlanıp değer kazanıyor dolar ve altın gibi, o yüzden almamak saçma olur. Millet alıp kâr yapma peşinde

• quote:

Orijinalden alıntı: WSniper10

Sorsan arabalar pahali kriz var peh.

Kaldırımlarda park edecek yer yok, avmler dolu, otoparklarda sıra var, herkesin elinde ayfon var, marketlerden millet poşet poşet alışveriş yapıyor, kimsenin yamalı elbisesi yok eğeğeğeğeğeeğeğe

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Hayret yorumlarda bu habere bakarak ekonomik tahlil yapan sivri zekâ çıkmamış ya da ben görmedim.

Ne kadar sabırsızsın. Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı Al işte senden sonra damladı bi tane Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı 

• Yok filo yok galeriler yok alan 3-5 kişi diye kabullenemeyenler atağa kalkmışlar. Sizler kabul edin etmeyin vatandaş çatır çatır araç alıyor. yeterli arz yok olsa yüz mislini de alır. Sizler de karalar bağlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skywaterr

Kimsenin bir şey aldığı falan yok arkadaşlar. Verilerle oynuyorlar fazla gösteriyorlar sırf millete bu kazık fiyatları yedirsinler diye. Tabiki satın alan vardır ama artış falan yoktur. Gelmeyin bu oyunlara.

Edit: Bu yorumuma cahil diyen bir arkadaş var kendisine şu şekilde cevap verdim.

Bir yorumumdan cahil olduğumu çıkarabiliyorsunuz demek. Hmm çok bilimsel bir yaklaşım. Cehalet size göre sadece araba satın alımıyla ilgili bir konuya yapılan yorumdan bulunabiliyorsa bu buluşunuzu harvarda falan açıklayın yazık harcanırsınız burada.

Ben fikrimi söyledim. Belki de gerçekten insanlar zenginleşiyordur, nitekim bu fiyatlara fakir alamaz. Belki de ben yanılıyorumdur ama sadece bu yanılsamamdan dolayı cahil olduğumu anlayamazsınız. Cahillik nedir önce onu bir öğrenin. Ama kısa bir not: Bugünlerde önüne gelen herkese cahil diyenler bence en büyük cahillerdir. Tabiki yine cahilin tanımı (vikipedinin genel tanımı dışında) kişiye göre değişir. Mesela ilk çağ filozoflarına göre geometri bilmeyen cahildi. Belki ilber hocaya göre tarih bilmeyen belki de celal hocaya göre coğrafya bilmeyen cahildir. Neyse gelelim bizim asıl konuya, bu oranın içerisinde galericiler, al satcılar, kara borsacılar, markaların kendi tuttukları adamlar. Araştırmanızı tavsiye ederim. Genellikle sosyo-kültürel-ekonomik düzeyi düşük olan ülkelere yüksek fiyattan bir şey satarken ''bak herkes satın alıyor satışlar artıyor'' dayatması her zaman işe yarar. Hele ki bizim gibi gösteriş meraklısı bir millet için. Son olarak dediğim gibi bende yanılıyor olabilirim. Tabiki de satın alan vardır ama genel olarak ben o oranın gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Saygıla

Şu rezalet yorum nasıl bu kadar beğeni alıyor.Koskoca donanım haber cahil kaynıyor, çok üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Yok filo yok galeriler yok alan 3-5 kişi diye kabullenemeyenler atağa kalkmışlar. Sizler kabul edin etmeyin vatandaş çatır çatır araç alıyor. yeterli arz yok olsa yüz mislini de alır. Sizler de karalar bağlarsınız.

Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı

• Vergi kaçırmak için yüzlerce araç alıp satan firmaları ve devlet kurumlarının aldığı araçları saymazsak %90'ı felan eksilir heralde bu sayıdan..

• quote:

Orijinalden alıntı: CaglarAkcam

Özel bi sektörde Muhasebe müdürüyüm, hanımda İSG uzamanı. İkimizin maaşı ortalama bi aileden biraz yukarı diyebilirim çok şükür. Bir araç alacağız 4-5 aydır düşünüyoruz nasıl alsak neyle ödesek nasıl kredi çeksekte ödemede zorlanmasak diye. Ülkenin %50'si asgari ücretli %15'i de işsizken bu fiyatlara araç almayı kim başarabiliyor merak ediyorum doğrusu.

hocam bu devirde kredi ile araç alınmaz. elinizdeki paraya göre alın derim.

• ByGalaxyS3 kullanıcısına yanıt

+1 bunu yazmaya gelmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: kordexa

Alıntıları Göster
    Hahahaha

Uzman oldugu alanmış bide

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Hahahaha

Uzman oldugu alanmış bide

Alıntıları Göster

Ekonomi nedir diye sorsan 2 cümle kuramaz Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı ama gelmiş burda milletin aldığı arabadan tahlil yapıyor analiz kasıyor Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı 

Hani sokak röportajlarında ne dediği anlaşılmayan böyle yaşlı dayılar var ya "çikir tilifinini cibindi kiç pirilik tilifini vir" diye çıldıran... Bu da aynı Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.