Şimdi Ara

Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıllık ortalamaya göre de hiç düşük değil.
    pandemi var, vergiler tavan yapmış durumda, yarın ülkece ne olacağımız belli değil ama yine de satılıyor.

• CaglarAkcam kullanıcısına yanıt

Benzer durumda araç aldm. Karı koca 17k gelirimiz var ortalama, hangi bütçeyle araç alacağımıza karar vermemiz bir ay sürdü. 230 binlik arabaya 12 ay 40 bin kredi çekerken bile bin tane hesap yaptık zorlanmayalım diye. Engelli ötv muaf satışlarını çıksak bile hala baya araç satılıyor. Ve şu düzende artık esnaf da pek alamıyor. Araç alanların çoğu maaşlı çalışan. Şu kredi oranlarıyla 100-150 bin kredi nasıl çekiyolar anlam veremiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %77 otomatik satılmış. Parasızlıktan nasıl ibre dizelden benzine döndüyse bu da manuele dönmese bari.

• atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    para cok paraa

• Alma ya. Bir sene araba alma, ülkede protesto kültürü yok ki.

• 2020 ile kiyaslamak kolay karsilastirsana 2016 2017 ile.

2020 nisanda insanlar koronadan dolayi burunlarini disari cikarmiyorlardi. Bu ODD da arac satsin diye algi yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jquidd -- 4 Mayıs 2021; 14:50:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • palamutix P kullanıcısına yanıt
    Bende yok hocam çevremde de yok kimde bu paralar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artışın ana sebebi 2.elin haddinden pahalı olmasından kaynaklanıyor. 200bin deki araba ile sıfır araba fiyatını kıyaslayıp fiyat isteyen insanların olduğu bir ortam da daha yüksek satış oranlarını görürüz...

Yurt dışında 200-300 euro etmeyecek arabalar 50bin bandına geldi  

• Cebinde parası olmayan ülkede kriz filan var sanıyor. Hamdolsun Türkiye o eski Türkiye değil. İşte veriler ortada.

• scherzz S kullanıcısına yanıt

Esnaf niye alamasin hocam 320 binden satis gosterip amortismanini alan var, giderden gosteren var, var oglu var.

Esnaf diyince sadece yol ustunde dukkan sahibi kimseleri saymamak lazim. Muhalif tanidik var, her sene 4 tane arac alip yeniler aile fertlerinin araclarini. Gram sasmadi su ana kadar.

Devlet hali hazirda vergi kacirana kiyak gececegine bordrosu belli calisanlara el atsin, o zaman bu artislar dengeye gelir.

• Halk tv de açliktan ölen cehapeliler nerede, sözde ekonomik kriz den bahseden cehapeliler nerede?

• Dalga mi geciyonuz la . 3 4 ay once baktigim civic 300 binden assagi degil toyota 230 fiat desen egea haric yine 300 den assagi model yok . Butun bunlari talep edenler hep doktor mu mudur mu . Ne artmis ulan milletin cebinde ekmek alacak 1 tl si yol esnaf batmis aylik yuzbinlerce lira ciro yapan restoranlarda satis yok
    Millet bu kadarmi manyakti ihtiyaci vardi pandemide 300 binlik ev fiyatina araba almaya
    Kesinlikle sacmalik duzmece haber ekonomi iyi algisi yaratmaya calisiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 4 Mayıs 2021; 16:3:32 >
  • Kesin artmıştır aynen.

• quote:

Orijinalden alıntı: estimates29

Dalga mi geciyonuz la . 3 4 ay once baktigim civic 300 binden assagi degil toyota 230 fiat desen egea haric yine 300 den assagi model yok . Butun bunlari talep edenler hep doktor mu mudur mu . Ne artmis ulan milletin cebinde ekmek alacak 1 tl si yol esnaf batmis aylik yuzbinlerce lira ciro yapan restoranlarda satis yok
    Millet bu kadarmi manyakti ihtiyaci vardi pandemide 300 binlik ev fiyatina araba almaya
    Kesinlikle sacmalik duzmece haber ekonomi iyi algisi yaratmaya calisiyorlar
    Bana da öyle geliyor. Hem ekonomi iyi algısı hem de kışın yavaşlayan otomobil satışlarını fişekletmek için...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.elciler tok satıcı oldular böyle artık bir düzene girmeli bu işler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Otomobil ticari ürün oldu. Alanların çoğu binmeye değil satmaya alıyor. İşsiz kalanlar, kenarda parası olanlar, hepsi işin ticaretine soyundu. Bu yüzden bu iş böyle gider. Dun birisi konu açtı. Galerinin biri 25 tane polo highline çekti diye. Hondalar, toyotalar keza aynı durumda. Egea cross bile kar bırakır diye alınıyor. Bu TV matrahlarina ayar cekilmedikce böyle gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D-Assault -- 4 Mayıs 2021; 16:30:57 >
  • misal veriyorum 2013 gibi yılda senede 100.000 adet satılıyorsa 2020 de diyelim 10.000 adet satıldı 2021 de 20.000 satılınca otomobil satışlar yüzde yüz arttı oluyor aslında aşırı bir artış olmuyor verilerle yüksekmiş gibi gösterme oluyor benim izlemim bu yönde
  • Zaten 2020 pandemiye girdiğinde galericiler ağlıyordu sonra bir anda fiyatlar artınca artıyor deyip satışlar patladı şimdi de filolara alınan araçlarla sanki alım gücü artmış gibi bizi kandırıyorlar ama inanmayız. Temmuzdan sonra neyin yüzdesini fazla yapacaklar merak ediyorum hadi hayırlısı.

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt

Küçük esnaftan bahsetmiştim. %100 haklısınız. Bordrolu çalışanlar olarak en çok ezilen biziz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skywaterr

Kimsenin bir şey aldığı falan yok arkadaşlar. Verilerle oynuyorlar fazla gösteriyorlar sırf millete bu kazık fiyatları yedirsinler diye. Tabiki satın alan vardır ama artış falan yoktur. Gelmeyin bu oyunlara.

Edit: Bu yorumuma cahil diyen bir arkadaş var kendisine şu şekilde cevap verdim.

Bir yorumumdan cahil olduğumu çıkarabiliyorsunuz demek. Hmm çok bilimsel bir yaklaşım. Cehalet size göre sadece araba satın alımıyla ilgili bir konuya yapılan yorumdan bulunabiliyorsa bu buluşunuzu harvarda falan açıklayın yazık harcanırsınız burada.

Ben fikrimi söyledim. Belki de gerçekten insanlar zenginleşiyordur, nitekim bu fiyatlara fakir alamaz. Belki de ben yanılıyorumdur ama sadece bu yanılsamamdan dolayı cahil olduğumu anlayamazsınız. Cahillik nedir önce onu bir öğrenin. Ama kısa bir not: Bugünlerde önüne gelen herkese cahil diyenler bence en büyük cahillerdir. Tabiki yine cahilin tanımı (vikipedinin genel tanımı dışında) kişiye göre değişir. Mesela ilk çağ filozoflarına göre geometri bilmeyen cahildi. Belki ilber hocaya göre tarih bilmeyen belki de celal hocaya göre coğrafya bilmeyen cahildir. Neyse gelelim bizim asıl konuya, bu oranın içerisinde galericiler, al satcılar, kara borsacılar, markaların kendi tuttukları adamlar. Araştırmanızı tavsiye ederim. Genellikle sosyo-kültürel-ekonomik düzeyi düşük olan ülkelere yüksek fiyattan bir şey satarken ''bak herkes satın alıyor satışlar artıyor'' dayatması her zaman işe yarar. Hele ki bizim gibi gösteriş meraklısı bir millet için. Son olarak dediğim gibi bende yanılıyor olabilirim. Tabiki de satın alan vardır ama genel olarak ben o oranın gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Saygıla

Çevremden araba alan o kadar kişi var ki. Katılmıyorum bu dediğine. İnsanların parası var ve alıyorlar. Burada ağlayanların yok genel olarak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.