Şimdi Ara

ÖSYM için iki çift lafım var (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
2.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben obp den en az 4k geriye atılacak biri olarak yin ede obp nin adalet oldugunu düşünüyorum. O zaman millet okulda yazılıya çalışmaz sınava çalışır çoğu dersi önemsemez. Yata yata okul bitiren adamla her gün düzenli derse katılan sınavlara iyi çalışan ödevlerini yapan adam aynı değerlendirilemez ödül ve ceza olmalı. Okullar adaletli davranırsa bence doğrusu bu. Sapla saman ayrı arkadaşım. Bence çok yanlış düşünüyosun.
  • Asıl aobp saşmalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2F240332 -- 10 Nisan 2014; 1:49:20 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum. Hayır nasıl yürüyor bu işler, biri de çıkıp demiyor mu yetkililerden bu haksızlıktır; her okulun şartları aynı değil vs vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ösym ye sıır bestelenıyordu bnde seytana uydum3.kısılere hakaretten 1 hafta uzaklastırma aldım oyuzden olculu ol:D
  • 440 yaptim anadolu lisesine girdim 63 puan ortalamayla mezun oldum. Arkadasim düz lise ortalaması 85le mezun oldu.

• Normal liseye giden biri 90 puan alamazki en az 50 diye biliyorum anadolularda en az 60

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vücudunun her yerine kopya yazıp okula michael scofield gibi gelen arkadaşım vardı doğal olarak okul ortalaması iyi geldi ben bu işlerle pek uğraşmadım kötü geldi adalet yok malesef dediğiniz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilboBagginss

quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

Eşit şartlarda rekabet işinize gelmiyor değil mi?
    Merak etmeyin düz lise veya meslek liselerine gidenler sizin gibi düzgün eğitim almıyor okulda.3 5 puan fark kapanacak diye böyle tutuşmana gerek yok.

+1

bende bunu diyecektim. +2

• quote:

Orijinalden alıntı: hamamtellagi

quote:

Orijinalden alıntı: zekasavar

quote:

Orijinalden alıntı: Henry Moseley

katiliyorum aynen. imam hatiplere yaranmak icin yaptilar.

şu zihniyetinizi bir atın artık. imam hatipte okuyan ne kadar arkadaşım varsa obp'si 45'i geçmez. adamların gördüğü din derslerinin haddi hesabı yok. çalışmıyorsanız benim gibi suçu imam hatiplilere yıkmak ayıptır.

Biz mi dedik imam hatipe git diye. Sizin mesleki dersleriniz sizedir biz diğerleri açısından karşılaştırıyoruz. Madem seçiyorsunuz her alanda da aynı başarıyı göstermek zorundasınız. Eğer o dersler konmumuşsa oraya paşa paşa yapacağız ama aynı zorlukta olmalı.

imam hatipli değilim. kurduğum cümleyi bile anlayamacak kapasitede değilsen boşver okuma sen. bu ülke senin gibi zihniyetler yüzünden bu halde. gördüğün üç saat kimyayı beş on bir şey zannediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekasavar -- 10 Nisan 2014; 17:26:16 >

• Arkadaşa kesinlikle katılıyorum.Bizim zaten meslek liselerine bir lafımız yok ama fen lisesindeki hoca iyidir ama meslek lisesindeki hoca kötüdür diye bir şey yok.Her okulda iyi ve kötü hoca vardır.Ben iyi bir okula gidiyorum.Yüksek bir puan ile girmişim liseye sayısal hocalarımızın çoğu beş para etmez.Hoca evi yakın diye okula tayin olmuş.Kimiside notu kıt verip kurs verme peşinde.Çok var bizim okulda öğrencilerine kurs verip de notlarını şişiren.Ha noluyor not alma yüzünden öğretmenler kullanıyor bizleri.Yok olimpiyat sorusu sor.Yok zeka sorusu sor.Sayısal öğrencisine coğrafyadan bir türkiye haritasındaki dağların tamamını ezberlet yazılıda sor.İyi kardeşim biz sınava değil okula çalışak.Ama ne oluyor.Sınava çalışan insan sınavdan çok çok yüksek alıyor.Çok yüksek notlu kişiler sınavdan istediği puanı alamıyor.Ne oldu.Bizim okulda okul birincilerinin hiçbiri okul sıralamasında sınavda birinci olamadı.Hep ortalaması 80-70 civarı olan okulun orta sıralarındaki kişiler sınavda birinci oldu+ türkiye dereceleri yaptı.Biriside türkiyede 3. oldu hatta okulda.Türkiye 1.si bile var.Ne oldu o kadar yüksek notlarla bunlara yetişebildiler mi?YANİ KARDEŞİM FAZLA DA SIKMA KAFANI.SINAVIN İYİ OLSUN HALLEDERSİN.AMA NOT İLE SENİ GEÇEN KİŞİLERDE GERÇEKTEN SİNİR EDİYOR.ZAMANINDA BİZİM SBS SINAVI OLDUĞU ZAMANLAR ÇOK YÜKSEK PUAN ALDIM.OKULDAN 1 PUAN GELDİ.ARKADAŞIM KÖTÜ BİR OKULDA OKUL 1.CİSİ OLMUŞTU.15 PUAN OKULDAN ALARAK BENİ GEÇMİŞTİ.NEREDE ADALET?ÖSYM BANA KALIRSA İSTİFA ET VE YAZILI DENİLEN ŞEYİ KALDIR HERKES 4 SENE BOYUNCA SINAVLARA HAZIRLANSIN.LANET MÜZİK DERSİ İÇİN BİLE UĞRAŞIYORUZ YA!ÖSYM BEDDUA EDİCEM AMA NEYSE BÜYÜKLÜK BEN DE KALSIN ÖSYM'NİN SEVİYESİNE DÜŞMEYEYİM.

• İyi bir anadolu lisesindeyim geçen sene müziğim 3 gelmişti

• +1600

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Obp hak yemektir

• Hadi düz lıseyı gectım kolejlerdekı şişirme notlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ademaydin

senin işine gelmediği için kötü geliyor sana.ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim okulda fen dersi en son 9.sınıf görülüyor(teknik meslek hariç) yani sayısal olma şansı 0. bende tm den hazırlandım ygs5 36k.lys de okulun katkısı 0.geçen sene dersaneye başladım eğer dersaneye gitmesem halim duman olurdu.obp ye gelirse meslek lisesi sınavları çok çok basit doğru ama ygs-lys katkısı 0.bir de meslek dersleri zor ciddi anlamda.bi de katsayı meselesi var allahtan kaldırdılar kaldırmasalar asıl haksızlık bu olurdu.bana göre yapılan katsayı-obp gerçek anlamda fırsat eşitliği tanıdı.

obp:45 gelecek.

İlkokulda eşek gibi çalışıp +460 puan alanlardan bi farkın olmalı ama değil mi ?

orada okumayı sen seçtin ne de olsa

• Obp kalkmali tamamen. Kolej bebeleri bedava 90 100 aliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: İsimSoyisim

quote:

senin işine gelmediği için kötü geliyor sana.ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim okulda fen dersi en son 9.sınıf görülüyor(teknik meslek hariç) yani sayısal olma şansı 0. bende tm den hazırlandım ygs5 36k.lys de okulun katkısı 0.geçen sene dersaneye başladım eğer dersaneye gitmesem halim duman olurdu.obp ye gelirse meslek lisesi sınavları çok çok basit doğru ama ygs-lys katkısı 0.bir de meslek dersleri zor ciddi anlamda.bi de katsayı meselesi var allahtan kaldırdılar kaldırmasalar asıl haksızlık bu olurdu.bana göre yapılan katsayı-obp gerçek anlamda fırsat eşitliği tanıdı.

İlkokulda eşek gibi çalışıp +460 puan alanlardan bi farkın olmalı ama değil mi ?

ilkokulda eşek gibi çalışıpta +460 alıp lisede de yine eşek gibi çalışıp 380 altı alan sayısal demiyorum tm bir sürü arkdaşım var dersanede.benim farkım ise sadece 1,5 senede ygs5 36k lysde de rahat 10k yaparım.hukuk yazarım :) farkım işte :)

14 yaşındaki çocuk ne kadar doğru seçim yapabilir ki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İsimSoyisim

quote:

ilkokulda eşek gibi çalışıpta +460 alıp lisede de yine eşek gibi çalışıp 380 altı alan sayısal demiyorum tm bir sürü arkdaşım var dersanede.benim farkım ise sadece 1,5 senede ygs5 36k lysde de rahat 10k yaparım.hukuk yazarım :) farkım işte :)

14 yaşındaki çocuk ne kadar doğru seçim yapabilir ki

Sonradan bozanları demiyorum aslan sonuçta zaman/emek harcanmış zamanında, onun karşılığı olmalı.yoksa senin başarına da eyvallah şapka çıkartırım

• kusura bakmayında sizin aldığınız eğitimle, düz lisedeki adamın aldığı eğitim farklı. o yüzden yok bize daha zor soruyolar falan yalan bunlar. zor soruyolar ama ona göre öğretiyolar. ayrıca ben düz liseden mezunum. ayrıca izmirin en kötü düz liselerinden birinden mezunum. hocalarda hiç öyle kafadan sözlü notu vermedi. son sene resim'im 1 geldi. yani yok torpil yok havadan puanlar falan hayal. adalet olsa okul puanı diye bişey olmaz.
  • ademaydin A kullanıcısına yanıt
    Çok da doğru diyor, ne diye liseye giriş sınavı yapıyorlar o zaman? Benim üstün bir liseyi kazanmamın bana ne katkısı var? Katkısını geçtim zarara bile geçiyoruz.

Üstte bir eleman da "zor soruyorlar ama ona göre eğitim veriyorlar" demiş. Nerden biliyorsun arkadaşım, kaynağını göster. Hatırı sayılır liselerden birindeyim ve iddia ediyorum, görüp görebileceğiniz en mal iki biyoloji öğretmeni bizim okulda. Ve sınavları da çok zor hazırlıyorlar, 12. sınıfa geldim sadece bir dönem 4 geldi karneme.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.