Şimdi Ara

ÖSYM için iki çift lafım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
2.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sınavda kötü bir sonuç almadım mezunum ve derecem ygs1 1600 ygs3 800. Edeceğim iki çift laf da ygs lys sınavları için değil obpden gelen puan içindir.
    Aobp bildiğiniz gibi iki yıl öncesine kadar geçerliydi ve herkes kendi okulunun puan ortalamasına göre puan alıp yerleşiyordu. Ancak bu kaldırılıp yerine obp getirilince ne oldu? Normal bir lisede yatıp 90 alan adam fen lisesi/anadolu lisesi/aol lerde canını dişine takıp 80 alan adamdan daha çok puan alır oldu. Sanki her lise aynı sınavı yapıyormuşcasına aldıkları puanlari eşit tutan ÖSYMye yazıklar olsun! Ham lysde 1600. olan adam yerleştirmede 2300e düşüyorsa araya 700 kişi girebiliyorsa orada bir sorun vardır arkadaş! Bir de emeğiniz emanetimizdir diyor. Ulan neresi emanet benim olduğum kazık sınavla daha alt seviyedeki sınavı sen nasıl bir tutarsın? Gram hakkım varsa haram olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamam
  • katiliyorum aynen. imam hatiplere yaranmak icin yaptilar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen sene kac k daydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptanPilot34

Gecen sene kac k daydın

26k

• Aynem kardesim haklisin.Bizim dershanede dış açının ne oldugunu bilmeyen biri kendi okulunda 90 almis.Biz 60 alsak bayram yapiyoruz.Farkimizi sinavda koymaliyiz diyecem ama zaten sen yapmissin.Tebrikler dercen gayet iyi.

• aynen öyle.
    11.sınıfım edebiyata şuna buna çalışmak zorunda kalıyorum, okulun en zor sınavları da sözel sınavları..
    ismi olan bi okuldayız diye de değiştirmeye ,koleje moleje gitmeye cesaret edemiyoruz. tipe bak ya.
  • okul puanı tamamen saçmalık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her yer anadolu lisesi oldu üstüne..
  • oneidiot kullanıcısına yanıt
    senin işine gelmediği için kötü geliyor sana.ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim okulda fen dersi en son 9.sınıf görülüyor(teknik meslek hariç) yani sayısal olma şansı 0. bende tm den hazırlandım ygs5 36k.lys de okulun katkısı 0.geçen sene dersaneye başladım eğer dersaneye gitmesem halim duman olurdu.obp ye gelirse meslek lisesi sınavları çok çok basit doğru ama ygs-lys katkısı 0.bir de meslek dersleri zor ciddi anlamda.bi de katsayı meselesi var allahtan kaldırdılar kaldırmasalar asıl haksızlık bu olurdu.bana göre yapılan katsayı-obp gerçek anlamda fırsat eşitliği tanıdı.

obp:45 gelecek.

• Düz lisede okuyanların ilk 2 bine girdiğini mi sanıyosun? O civardaki herkes fen-anadolu mezunu zaten. Özel okullarda şişirme not veriyolar dersen anlarım da düz lise karşılaştırması saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Henry Moseley

katiliyorum aynen. imam hatiplere yaranmak icin yaptilar.

Bu ne demek şimdi? Arkadaşım ben de İHL mezunuyum. Yıllardır hakkımız yeniyordu. Yaranma söz konusu falan değil bizim derslerimiz sizden daha zordu. YGS 1-2 de 15k geldi benim diploma notum 58 beni de en az 4k atıyor. Asıl sıkıntı özel okullar adamların 90+ ortalamaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dehset21 -- 7 Nisan 2014; 23:02:14 >
  • Eşit şartlarda rekabet işinize gelmiyor değil mi?
    Merak etmeyin düz lise veya meslek liselerine gidenler sizin gibi düzgün eğitim almıyor okulda.3 5 puan fark kapanacak diye böyle tutuşmana gerek yok.

• oneidiot kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım asıl senin dediğin tam bir haksızlık. Ben İHL mezunuyum bu sene benim 15k geldi. Diploma notum 58 sizinkinden daha zordu bizim okul. Ayrıca bu meslek liselerinde 90 alıyor dediğimiz adamlar sınavda zaten senin rakibin değil. Kendiniz diyorsunuz dış açıyı bilmeyen adamlar var. Senin burada asıl muhatabın özel okullar. Ortalamaları 90+ hepsinin. Siz şuan haksızlığı savunuyorsunuz. Bunu çözümü ortak yazılılar veya okul puanının etkisini sifira yaklaştırmak olabilir..

• Muhtemelen başıma gelecek olay. Gerçekten bu kadar geriye atması insanı deli eder, ben okulu yakarım. Arkadaşlarım salak gibi defter ezberleyip sınava girerken ben ygs çözüyorum. Sırf hocalara yaranamadım diye istediğim üniversiteden olursam okulu yakarım. O okul birincisine kırdırdıkları kütüğü artık ben nerelerine monte ederim bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dehset21

Arkadaşım asıl senin dediğin tam bir haksızlık. Ben İHL mezunuyum bu sene benim 15k geldi. Diploma notum 58 sizinkinden daha zordu bizim okul. Ayrıca bu meslek liselerinde 90 alıyor dediğimiz adamlar sınavda zaten senin rakibin değil. Kendiniz diyorsunuz dış açıyı bilmeyen adamlar var. Senin burada asıl muhatabın özel okullar. Ortalamaları 90+ hepsinin. Siz şuan haksızlığı savunuyorsunuz. Bunu çözümü ortak yazılılar veya okul puanının etkisini sifira yaklaştırmak olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

Eşit şartlarda rekabet işinize gelmiyor değil mi?
    Merak etmeyin düz lise veya meslek liselerine gidenler sizin gibi düzgün eğitim almıyor okulda.3 5 puan fark kapanacak diye böyle tutuşmana gerek yok.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalefet adam

aynen öyle.
    11.sınıfım edebiyata şuna buna çalışmak zorunda kalıyorum, okulun en zor sınavları da sözel sınavları..
    ismi olan bi okuldayız diye de değiştirmeye ,koleje moleje gitmeye cesaret edemiyoruz. tipe bak ya.

Bence imkanın varsa burslu vs geçmeni tavsiye ederim. Hem okulda daha iyi eğitim alırsın(muhtemelen) hem de not derdin olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: oneidiot

Arkadaşlar sınavda kötü bir sonuç almadım mezunum ve derecem ygs1 1600 ygs3 800. Edeceğim iki çift laf da ygs lys sınavları için değil obpden gelen puan içindir.
    Aobp bildiğiniz gibi iki yıl öncesine kadar geçerliydi ve herkes kendi okulunun puan ortalamasına göre puan alıp yerleşiyordu. Ancak bu kaldırılıp yerine obp getirilince ne oldu? Normal bir lisede yatıp 90 alan adam fen lisesi/anadolu lisesi/aol lerde canını dişine takıp 80 alan adamdan daha çok puan alır oldu. Sanki her lise aynı sınavı yapıyormuşcasına aldıkları puanlari eşit tutan ÖSYMye yazıklar olsun! Ham lysde 1600. olan adam yerleştirmede 2300e düşüyorsa araya 700 kişi girebiliyorsa orada bir sorun vardır arkadaş! Bir de emeğiniz emanetimizdir diyor. Ulan neresi emanet benim olduğum kazık sınavla daha alt seviyedeki sınavı sen nasıl bir tutarsın? Gram hakkım varsa haram olsun.

BİRADER SENİN OKUL PUANIN KAÇ GELİYOR?

• okul puanı saçmalığın daniskasıdır. meslek liseleri falan umrumda değil onlar kendi açısından haklı.ama 2 fen lisesinin sınavı bile birbirini tutmuyorken nasıl eşit bir şekilde karşılaştırılma yapılabilir ki? ya şu 2 sene önce dedikleri okul içi obp ye dönsünler yada ilkokuldaki gibi ortak sınav yapsınlar ygs lys den sonraki sistemde
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.