Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
34
Favori
146.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Sn halken!

C200 ve dune hdmax hdmi 1.3 olmaları sebebiyle elendiler.

demişsiniz..

3D yi ( mkv olarak) ben C200 ile ve 1.3 HDMI kablo ile izleyebiliyorum.
    1.4 versiyonda bildiğim kadarıyla 2 tane ek kanal var.
    Bir tanesi ethernet diğeri ise yeni AVR lerdeki ses geri dönüşü ile ilgili olan kanal.
    Tam olarak 3D için 1.4 olmazsa olmaz değil gibi geliyor bana..

Bir bilen arkadaş konu ile ilgili gerçek durumu yazarsa memnun olacağım.

evet bu konu bir acaip . bende 1.4 kablo gerekir diye biliyorum 3d için ancak . digitürkün uyduruk kablosu ile bile 3d seyredilebiliyor nasıl iş anlamış degilim
  • Birşey daha var ki
    PS3 e 3D desteği geldi diyorlardı.
    Bildiğim kadarıyla PS3 te 1.4 HDMI da yok.

Eminim bir arkadaş teknik olarak bizi tatmin edecek ve bilgilendirecek bir şeyler yazacaktır.
  • Demekki oyle bir arkadas yok
  • Sahibinden de 93 Vardı Biri 750 Biride 900EU İstiyor TR Garantili Sıfır Cihazlar...
  • quote:

Birşey daha var ki
    PS3 e 3D desteği geldi diyorlardı.
    Bildiğim kadarıyla PS3 te 1.4 HDMI da yok.

Eminim bir arkadaş teknik olarak bizi tatmin edecek ve bilgilendirecek bir şeyler yazacaktır.

Bildiğim kadarıyla iki soruya da cevap vereyim.

1) Digitürk'te ve MKV player'da izlediğiniz 3D filmler ,belgeseller ve maçlar ÇAKMA 3D SBS (SidebySide) veya TaB (Top and Bottom) olanlardır. Digitürk'ün 720 P olduğunu düşünürseniz ekrana sadece 1280x720 bir görüntüyü getirebilir. Bu görüntü içerisine hem sağ göz hem de sol göz için yanyana iki görüntüyüde yerleştirip yolluyor. 3D Tv veya Projektör bu görüntüyü alıp analiz ediyor ve iki tane 1920 x1080 görüntü haline getirip arka arkaya gösteriyor. Aslında upscale ediyor. Aslında her bir görüntünün çözünürlüğü 640x720 yani ÇAKMA . Ancak yapılan araştırmalar sonrasında MKV endüstrisi( yani korsanlar) FULL HD SBS diye bir format çıkardılar 3840x1080 olan bu formatla yeni nesil 1.4 MKV oynatıcılarda FULL HD 3D izlenebilecek. Benim kullandığım WDTV HUB 1.4HDMI ancak firmware bekliyordu en son ...

2) PS3 'deki 3D ise daha değişik bir durum yani yarı ÇAKMA diyebiliriz. PS3 'ün FULLHD bir makine olduğunu biliyoruz ancak bildiğimiz gibi FULL HD oyun yok denecek kadar az. Bu şekliyle kendisini kabul ediyoruz ve kullanıyoruz. 3D PS3 e aslında oyunlar için geldi. Filmler ikinci planda. PS3 3D oyun ve Filmleri TV'ye 1.4 HDMI'si olmadığından 1080p değilde 1080i yolluyor. Yani SBS değil ama FULLHD 3D 'de değil. Ancak bunu o kadar iyi yapıyor ki 42inç bir TV'de herhangi bir fark hissedilemiyor. Ancak bir projektörde durum değişir

Umarım faydalı olmuştur. Tekrar söylüyorum bunlar bildiklerim.

• Teşekkürler HIDEFMAN.

Fakat ben hala 1.3 HDMI kablom ile örneğin OPPO nun optik sürücüsünden 3D Bluray film seyredebilecek miyim? sorusuna cevap alamadım.
    Haftasonu Sn by@li Oppo BDP95 ini denemek için bana getirdi. Aklımız sonradan başımıza geldi ki gidip bir CD almamıştık denemek için. Yoksa cevabımı almış olacaktım.
  • Bence hayır.
    Ben Panasonic Blu Ray ve 3D TV ile denediğimde BDP menüsünde 3d TV bulunamadı diyordu v1.3 kablo ile...
  • quote:

Teşekkürler HIDEFMAN.

Fakat ben hala 1.3 HDMI kablom ile örneğin OPPO nun optik sürücüsünden 3D Bluray film seyredebilecek miyim? sorusuna cevap alamadım.
    Haftasonu Sn by@li Oppo BDP95 ini denemek için bana getirdi. Aklımız sonradan başımıza geldi ki gidip bir CD almamıştık denemek için. Yoksa cevabımı almış olacaktım.

Artık bunun cevabını kendi oppo bdp-95'inde arar bulursun Refik

Hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim.

• Oppo BDP-95'i ipad2 veya iphone4 üzerinden kontrol edecek, müzikleri, filmleri başlatacak durduracak bir uygullama bulamadım, bilen gören duyan buraya not düşsün lütfen.

Şükrü hocam nerelerdesin yaw sen bilirsin bu işleri
  • Teşekkürler by@li
  • BD TOUCH uygulamasını dene by@li
    olursa ben de yüklerim Oppo gelince
  • Olmadi Refik oppoyu gormuyor networkte
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Olmadi Refik oppoyu gormuyor networkte

Plug player denermisiniz. DLNA üzerinden olması lazım
  • Ilk onu denemistim. En az on tane daha uygulama denedim bir turlu olmazdi.
  • Yurt dışı forumlarından okuduğum kadarıyla Iphone-Ipad için henüz bir uygulama yok..

Bir de son EU yazılım değişikliğinde ISO dosyalarının desteğini kaldırmışlar..
    Sanırım film stüdyoları böyle istemiş..
    Eski versiyonlarında resmi olarak duyurmadıkları halde ISO desteği varmış..
    Fakat son versiyonda kaldırmışlar ve bundan sonraki yazılım güncellemelerinde de ISO desteği olmayacakmış.
  • Peki Oppo-93 ün mkv oynatımı hakkında tecrübesi yada bilgisi olan varmı? Oppo-95 in 93 e göre en büyük üstünlüğü Audio performansı galiba videoda aynı gibi video chipler aynı...

Sony BDP-780 ne göre Oppo-93 ün çok artısı olurmu acaba yoksa direk oppo-95 mi lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickelx

hd dune max tan artıları olucakki terfi edelim bu cihaza tamam dac ları iyi streoda iyi olabilir fakat medya esnekliği duneda çok fazla iso menuler herşey var yazdıklarım fakat streoda oppo iyi gibi rotel trafo sacre 32 bit dac balance artılar

Whathifi Dune HD Max reviewi yeterli cevabı taşıyor "so-so picture and sound quality" ve Dune HD Max sadece 2 yıldız almış...

http://www.whathifi.com/review/dune-hd-max-0
  • so-so nun tercümesi fena değil,idare eder ve şöyle böyle olduğunu düşünebiliriz ama 2 yıldızın karşılığı olsa olsa şöyle böyle resim ve müzik kaltesi var demek oluyor herhalde
  • refik hayırlı olsun oppo 95 in.
    yauv ben de cd çalar almaktan vazgeçsem de oppo 95 mi alsam
    okuma hızı felan nasıl? blu ray playerlar yavaş okuyor cd leri ben kıl olurum yaauv.
    cd okuma ve stereo performansı için ne diyorsunuz arkadaşlar?
  • quote:

BD TOUCH uygulamasını dene by@li
    olursa ben de yüklerim Oppo gelince

hayırlı olsun,keyifli seyirler...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.