Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
34
Favori
146.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yaklaşık bir ay önce aldım müthiş özellikle ses için aldım ancak hdd okumadada format olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ürün artık türkiyeye getiriliyor garantili olarak istinye migrosta bulunan extreme audio magazasından aldım çok memnunum.Almak isteyen olursa telefonları 0212 3230740
  • ne kadara aldınız
  • Bu ürünleri nerelerden ne kadara temin edebiliriz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: tronikavcı

Ben yaklaşık bir ay önce aldım müthiş özellikle ses için aldım ancak hdd okumadada format olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ürün artık türkiyeye getiriliyor garantili olarak istinye migrosta bulunan extreme audio magazasından aldım çok memnunum.Almak isteyen olursa telefonları 0212 3230740

Bence Extreme fiyatı çok yüksek. Yurtdışı fiyatı ile kıyaslayınca oradan almak daha mantıklı.
  • ben lstinye extreme magazasından aldım. Ancak aldığım fiyatı söylemiyecegime söz verdim . Ama fiyatta yardımcı oluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ben lstinye extreme magazasından aldım. Ancak aldığım fiyatı söylemiyecegime söz verdim . Ama fiyatta yardımcı oluyorlar.

Cok Doğru bir hareket
  • quote:

ben lstinye extreme magazasından aldım. Ancak aldığım fiyatı söylemiyecegime söz verdim . Ama fiyatta yardımcı oluyorlar.

Ne kadar yardımcı olsalarda söyledikleri fiyatla yurtdışı fiyatına yaklaşmaları çok zor bence. Aradaki fark çok fazla.
  • aradaki fark derken amerika fiyatını diyorsan haklısın çok. Ama amerika fiyatına bakıp ürün alınmaz bizim burlarda. hiiiç amerika fiyatlarını kafamıza takmayacazkiii bir şeyler alıp satalım
    avrupa ve fiyatları da 1000 euro sanırım. bu durumda çok da fark yok aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

aradaki fark derken amerika fiyatını diyorsan haklısın çok. Ama amerika fiyatına bakıp ürün alınmaz bizim burlarda. hiiiç amerika fiyatlarını kafamıza takmayacazkiii bir şeyler alıp satalım
    avrupa ve fiyatları da 1000 euro sanırım. bu durumda çok da fark yok aslında.

Yok hayır Amerika değil Avrupa fiyatıyla kıyaslıyorum. Amerika fiyatıyla kıyaslamak tabiki doğru değil.
    Avrupa fiyatı 1000-1100 Euro civarında iken buradaki fiyat 1640 Euro. Yani %50 pahalı.
  • Şöyle bir durum var ortada ...
    OPPO USA ve UK direk son kullanıcıya satış yapan bir organizasyona sahip bu sebeple son kullanıcı fiyatlarını sitelerinde yayınlıyorlar. Çoğu direk satış yapmayan üretici bir Liste Fiyatı yayınlar bir de MRSP (Üreticinin Tavsiye ettiği son kullanıcı fiyatı) bayilerde bu MRSP üzerinden kar alırlar bu sayede tüm dünyada benzer fiyatlara ürün almak mümkün olabilir ancak UK 'de 899 Pound olan fiyat Liste Fiyatı olmadığından OPPO ürünlerine direk satış fiyatından ulaşmak mümkün olmuyordur.

OPPO EUROPA sitesinde resmi bayi

Aztek Teknoloji Urunleri A.S.
    2.Soltas Evleri Hare Sok. G14
    Levent, 34335
    Istanbul
    Turkey
    Phone: 0090 212 279 88 89

sanırım Extreme yurtdışından başka bir kanal kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Şöyle bir durum var ortada ...
    OPPO USA ve UK direk son kullanıcıya satış yapan bir organizasyona sahip bu sebeple son kullanıcı fiyatlarını sitelerinde yayınlıyorlar. Çoğu direk satış yapmayan üretici bir Liste Fiyatı yayınlar bir de MRSP (Üreticinin Tavsiye ettiği son kullanıcı fiyatı) bayilerde bu MRSP üzerinden kar alırlar bu sayede tüm dünyada benzer fiyatlara ürün almak mümkün olabilir ancak UK 'de 899 Pound olan fiyat Liste Fiyatı olmadığından OPPO ürünlerine direk satış fiyatından ulaşmak mümkün olmuyordur.

OPPO EUROPA sitesinde resmi bayi

Aztek Teknoloji Urunleri A.S.
    2.Soltas Evleri Hare Sok. G14
    Levent, 34335
    Istanbul
    Turkey
    Phone: 0090 212 279 88 89

sanırım Extreme yurtdışından başka bir kanal kullanıyor.

Muhtemelen Extreme bu ürünü bayi olarak değilde Avrupa'da bir satıcıdan alıp satıyordur. O yüzden de fiyat biraz yüksek olabilir.

• benim bildigim extreme aztekten alıyor
  • evet bende extremin aztekden aldığını düşünüyorum. Aztek ile daha bu rüün yeni geldiği zaman konuşmuştum. Ürünü görebileceğim yer sorduğumda bana istinyede bayimiz var orda gidip görebilirsiniz demişti. Muhtemelen bahsettiği yer extremdi bu durumda.
    ama liste fiyatlarından peşin alımda hep bir güzellikler yapılır yahuu.
    Değil mi alan arkadaşlar 1640 euro ödemediniz herhalde
  • Aztek ile Extreem arasında bir bağ var. Ya bayisi yada ortağı gibi bişi.

Monster M serisi kablo sorduğumda Aztek, biz parekende satmıyoruz dedi ve Extreem' in telefonunu verdi. Geçenlerde Monster HTS 5100 satıldı Audiophile' de teşhir ürünü, satan Extreem' di
  • Yakın zamanda 3D projektör almayı planlıyorum. Bunun için de 3D oynatıcı alternatiflerine bakıyordum.
    Oppo-93 ses ve görüntü kalitesiyle beni uzun zamandır cezbediyordu ancak bir türlü aradığım bilgiye ulaşamadım.
    Cihaz hakkında merak ettiklerim;

1. Ürün harici diskten ve ağ üzerinden bluray, mkv vs. okuyor tamam da 3D de durum ne?
    yani malum 3 tip yaygın 3d tip var half-sbs, over-under (mkv ve m2ts formatlarında) ve 3D Bluray iso.
    Oppo network üzerinden yada harici bir hdd den 3D bluray iso dosyalarını 3D olarak oynatabiliyor mu?
    Bir yabancı forumda isoları görmediğini ancak bir klasör içine bluray içeriği atıldığında oynatığı yazıyor ancak bahsettikleri bluray 3d değil.
    Mantıken 3d de aynı şekilde davranması ancak bu kısım hakkında net bilgi yok.
    2. Hernekadar sadece 3D Bluray ile ilgilensemde bazı filmlerin 3d bluray iso larını (veya orjinal 3D BD lerini) bulamadığımdan half sbs veya üst alt şeklinde olan mkv leri kullanacağım. Ancak türkçe dublaj ile izlemeyi sevmiyorum o yüzden mutlaka altyazı ile izlenecek. İşte olay burada bitiyor.
    Bu durumda half-sbs filmlerde altyazıyı düzgün gösteriyor mu? Yani film 3d olarak birleştiğinde altyazının birbirine girmemesi lazım. Bunun için 3DSubtitler diye program kullanıyorum altyazıyı 3d yapmak için. Pc de bu işler hiç problem değil. Ancak amaç tüm arsiv için tek bir alet kullanmak.
    3. Full Sbs deniyen oldu mu? 3560x1080p. yanyana 2 1080p görüntü var. PC de stereopic player ile sorunsuz seyrediliyor. Başka oynatıcılar açamadı.
    4. Network üzerinden m2ts dosyalarını görmediği yazıyor gene başka bir forumda. Doğru mudur?

Bunları neden soruyorum çünkü normalde 3D için PC kullanıyorum ve türü ve formatı ne olursa olsun PC de sorunsuz oynatabilmekteyim.
    Hem 3D hem 2D bluray ve mkv oynatımı PC de sorunsuz.
    Ancak PC nin bir masaüstü olması sebebiyle hantal yer kaplayan ve gürültülü çalışması (Ekran kartının fanına çare bulamadım) alternatiflere bakıyorum.
    C200 ve dune hdmax hdmi 1.3 olmaları sebebiyle elendiler.(Zaten bende Egreat M34A var derdim 3D). Zotac zBox veya aynı fiyata toplayacağım HTPC bir alternetif ancak burada şu nokta var. Oppo için görüntü ve ses kalitesi çok iyi diyorlar ve bende de en iyi htpc den daha iyi bir görüntü ve ses elde edebileceğim kanısı oluştu. Ayrıca almayı düşündüğüm 3D projectörde üst sınıf bir PJ olacak o yüzden bu PJ nin hakkını verecek bir player almakta fayda var.

• Türkiyede Oppo93 kullanan çok az kişi vardır sanırım. Zira ürün resmi olarak daha birkaç aydır satılmakta.
    Sizin sorularına cevap verebilecek ve bu kullanıma yönelik olarak almış ve kullanmakta olan biri varsa ve buraya yazarsa ben de merakla okumak isterim.

Oppo 93 ve 95 temel olarak çok iyi bir BluRay Oynatıcı olması ile öne çıkan bir ürün. Diğer medya player özellikleri aslında yan özellikler diye düşünüyorum.

Tüm Oppocu ve Oppocu olmak isteyenlerin yeni yılları kutlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 30 Aralık 2011; 17:11:37 >

• gel veriyim sana pma 1500 ae yi siyah bak cambiridge gibi değill
  • Düşünen varsa bdp-93 ve 95 modelleri elimde mevcut
  • Sn halken!

C200 ve dune hdmax hdmi 1.3 olmaları sebebiyle elendiler.

demişsiniz..

3D yi ( mkv olarak) ben C200 ile ve 1.3 HDMI kablo ile izleyebiliyorum.
    1.4 versiyonda bildiğim kadarıyla 2 tane ek kanal var.
    Bir tanesi ethernet diğeri ise yeni AVR lerdeki ses geri dönüşü ile ilgili olan kanal.
    Tam olarak 3D için 1.4 olmazsa olmaz değil gibi geliyor bana..

Bir bilen arkadaş konu ile ilgili gerçek durumu yazarsa memnun olacağım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.