Şimdi Ara

OPEL'LER KOPYA CD OKUMUYOR MU???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
39.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2001 Opel Vectra CDX arabam var fakat 4'lü CD çaları kendi hazırladığım müzik CD'lerini çalmıyor.Orjinal teybi çıkarmadan yapabileceğim bir şey var mı sizce???Orjinal CD kullanırım genelde ama karışık CD yapamıyorum , tak değiştir olmuyor.

• sen karışık cd yazarken hata yapıyorsundur belki...

1. Kalite Cd kullan-Memorex-Verbatim

2. Aletin kafasını temizle açamıyorsan içini fırçalı CD ler var kafa temizleyici onla temizle

3. Neroda yavaş yaz mesela 4x te yaz

Bunlar dene olması lazım....
  • Bir arkadaşımda 2005 model Vectra var o da denemiş , onda da okumuyormuş.Yanlış yönlendirmiş olmayayım ama Opel Vectra sahiplerinden biri var mı acaba kopya CD çalıştırabilen???Biz de yanlış yazıyor olabiliriz CD'leri tabii...
  • yok öyle bişey okuyucuda arıza olabilir genelde servisler özelliklede mp3 çalarları arızalı olunca hemen kopyada ondan deyip işin içinden çıkıyor.
  • Haklısın sanki piyasada kopya olmayan mp3 diski kum gibi de biz almadık.Ama kopya cd leri normal hızda yazdırmak kanımca daha iyi sonuç veriyor isteyen deniyebilir.Bu arada yeri gelmişken sorayım benim 2006 corsa da tüm mp3 ler okunamıyor yani bazılarında takılma oluyor.Ama normal müzik cd si olarak yazılınca okunuyor.Mp3 player bozuk diye servisin kafasının etini yiyeyimmi?
    Şimdiden cevaplarınız için tşk.ler.
  • yi
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

sen karışık cd yazarken hata yapıyorsundur belki...

1. Kalite Cd kullan-Memorex-Verbatim

2. Aletin kafasını temizle açamıyorsan içini fırçalı CD ler var kafa temizleyici onla temizle

3. Neroda yavaş yaz mesela 4x te yaz

Bunlar dene olması lazım....

+1907 kaliteli cd kullan ve yavaş hızda çek

bizde 2004 vectra var bu sorun kalitesiz cd lerde oluyor ancak her okuyucu beyni aynı değildir eğer bu yöntemleri uygulandın ancak bir sonuç alamadınsa yapabilecek pek fazla birşeyin kalmamıştır
  • bazen banada oluyor kendim cd hazırlıyorum araba çalmıyor galiba cd kalitesinden.
  • bende de 2000 CDX var, içindeki 4'lü changer bazen orjinalleri okurken bile sorun çıkartıyordu.
    Çözümü yok, ben teybi değiştirip pioneer 5800 MP taktım, ses kalitesi de bir hayli yükseldi.
    Arabadaki standart hoparlörler oldukça kaliteli ancak standart teyp iyi değil,
    ekstra bir montaj vs. gerekmiyor, doğrudan pioneer'lar teyp soketine takılıyor, direksiyon kumandaları çalışmıyor ve de ekran
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

yi

Budur

Muhtemelen kalitesz cd den kaynaklanıyıor.. ayrıca size garip gelecek ama nero ile yazılan cd yi okumayan cihaz roxio ile yazılanı okumuştu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxu -- 7 Kasım 2006; 13:49:48 >
  • abi aynı sorun bende de vardı (bi zamanlar) orjinal harpten kıçmış gibi olan cd leri okuyordu ama gel gelelim
    mp3 cd lerini düzgün okumuyordu.aynı cd yi başka araçta denedim yavru gibi okuyodu.servise gitti geldi aynı.sonunda arabayı sattık ve kurtulduk.
  • yerınde olsam direk pıoner alpine gıbı cd mp3 playerle taktırırım araban saten 5yıllık garantisi dolmustur etkılemezde bence bole yap kokunden cöz olayı servıse gıdıcen yıgınla para ıstıcekler yada kopya cd ı deyıp baslarından atıcaklar yuzde yırmıde ıyıce bozacaklar
  • cd yi mp3 olarak hazırlıyosanız ve cd çalarınız mp3 çalmıosa olabilir..
  • bede cd çalar yok zaten eski model araç
    arkadaşta 2002 var oda aynı sorunu yaşadı
    cd yi ben çektim sonra
    çaldı
    bence olay çekimde ve kalitede
    yoksa opel telif haklarını falan kollamıyor
  • astra okuyo onu cok iyi biliyorum bende atlama yapiyodu cd olarakta magic kullaniyodum simdi fly kullaniyorum olay ortadan kalkti.
  • Sirketin 2003 Model Opel Astra Njoy Model Aracinda Bu problemi yasadim. Topici gorunce detayli yazma istegi uyandi.

Sunu bastan belirtmek istiyorum. Kaliteli CD kullandim

CD i sonuna kadar Doldurunca okumuyor. 80 Dk lik CD i en fazla 70 yada 65 dk olarak doldurun. Ayrica Doldurulmus Track CD i tekrar kopyalayinca

Error CD uyarisi cikiyor. Kopya CD okumama durumu bende bu sekildeydi. Mercedeste problem yok BMW de problem yok. Ayni CD ile 3 ayri aracta

denedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

yi

• opellerde duyduguma gore bu sIk rastlanan bir sorun. benim megane da 6 li changer var mp3 okumuyor zaten(ozellik yok), sorun yok, annemin clio3 de mp3 calar var orjinal sorun yok ancak, babamin 1994 model renault safrane inda tabiki yine mp3 yok ama orjinal cd calari artik okumamaya basladi(13 yillik cd calar), tuhaf bir sekilde cd seciyor, bir ara sadece mor ve otesi nin orjinal cd sini okuyordu baska orjinal cd bile okumuyordu sonra bir ara duzeldi,butun kopyalari okumaya basladi, cd temizleyici falan da kullandim cok fazla ise yaramadi, ne onerirsiniz? deck, cd calar ve kaset calardan olusuyor, kasette bir sorun yok, philips ve renault yaziyor ustunde...
  • bir arkadaşımda sizdeki aracın aynısı var,2001 vectra cdx.ondaki 4 lü cd changer da kopya cd leri okumuyor.birçok kez denedik ama sonuç değişmedi.
  • Audi de hic okumuyor.

Ne fly ne TDK ne FUJIFILM vs. vs.

Sadece memorex i duzgun olarak calıyor ama o da cogunda cd error veriyor.

Cd yi nero da make audio secenegiyle yapıyorum ve 16x 24x gibi hızlarda yazıyorum.Sorunu ortadan kaldıramadım Dün 3cd cektim TDK ve FUJIFILm ama 3 ude calışmadı cd error uyarısını verdi.3unude kırıp attım sinirimden.Bugun teknosadan 50lik memorex aldım 18ytl ye en iyisi memorex

Ayrıca bu temizleme cd leri oluyor pclerde.Onu kullansam faydası olur mu ki ? Yada zararı olurmu?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.