Şimdi Ara

Opel Astra J, 1.4 Turbo 140HP, Cosmo, Flexride Kullanıcı İncelemesi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
23
Favori
198.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Active select arızaları konusunda pek ycuz değildir arıza çıkarmaz normalde ama olur da çıkarırsa servis akıl almaz fiyatlar ister tecrübeyle sabit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Active select arızaları konusunda pek ycuz değildir arıza çıkarmaz normalde ama olur da çıkarırsa servis akıl almaz fiyatlar ister tecrübeyle sabit

Hocam Opel yetkili servislerinin sadece şanzımanda değil tüm yedek parçalarda kan emici olduğunu çoğu kişi biliyor; ama klasik bir otomatik olduğu için sanayilerde ustaları mutlaka daha ucuza bir çözüm planı uygulayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Siz lpg ile mi kullanıyorsunuz ortalama yakıt tüketiminiz ne? Astra da kronik sorunlar var mı?

Aracımda lpg yok, şu an 500 km için ortalamam 6.4 lt %60-65 civarı şehiriçi kullanım.Sakin kullanıyorum fazla gaza yüklenmem.

Bildiğim kadarıyla 1.4 turboların kullanım şartlarına göre gaz kelebeği belli bir kmde kirlenip motor arıza ışığı yakıyor.Aracın kullanımında herhangi bir sorun teşkil etmiyor.Opel yetkili servisleri emme manifoldu değişimi yapıyor fakat yine aynı sorun başgösterebiliyor.Ben gaz kelebeğini yetkili serviste temizlettim düzeldi.Onun dışında bu araçlarda kronik başka bir sorun duymadım ve görmedim

Bende de aynı problem vardı.opel odak ta kelebeği temizlediler. 10 bin km oldu maşallah hiç bie sorun çıkmadı tekrar

• malesef 140 hp dediği araç opelde insigia etkis bırakıyor .tekerden alınan güç 115 hp lerde kalıyor dinomo ölüçümü bu neden hala opel bunu tekere iletemiyor ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

malesef 140 hp dediği araç opelde insigia etkis bırakıyor .tekerden alınan güç 115 hp lerde kalıyor dinomo ölüçümü bu neden hala opel bunu tekere iletemiyor ilginç

2011 - 2014 yılları arasında Astra J 1.4T 140Hp aracım vardı, aracı İzmir de dynoya soktuğumda 141Hp çıkmıştı ki normali de budur zaten.

Bence ya gücün 115Hp çıktığı ölçümde ya da araçta bir sorun olabilir, dediğiniz gibi 25Hp kayıp ciddi bir hata / sorun belirtisidir.
  • quote:

malesef 140 hp dediği araç opelde insigia etkis bırakıyor .tekerden alınan güç 115 hp lerde kalıyor dinomo ölüçümü bu neden hala opel bunu tekere iletemiyor ilginç

2011 astra 1.4 t aracım var lpgli. Hem lpg ile ölçtürdüm hemde benzin ile sonuç ortada daha evvel burada konuda açmıştım. 148 hp çıktı. Düzenli olarak bor power kullandım.
     Opel Astra J, 1.4 Turbo 140HP, Cosmo, Flexride Kullanıcı İncelemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: alp___

quote:

2011 astra 1.4 t aracım var lpgli. Hem lpg ile ölçtürdüm hemde benzin ile sonuç ortada daha evvel burada konuda açmıştım. 148 hp çıktı. Düzenli olarak bor power kullandım.

bor nealaka kelin ilaçı olsa başına sürer bu kadar yıllık otomobilciyim hala cahillik diz boyu ya arkadaşlar bu.katkılardan bir çacık olmaz olsa üretci firmalar tavsiyeler de bukunurdur bormuş

• quote:

quote:

quote:

bor nealaka kelin ilaçı olsa başına sürer bu kadar yıllık otomobilciyim hala cahillik diz boyu ya arkadaşlar bu.katkılardan bir çacık olmaz olsa üretci firmalar tavsiyeler de bukunurdur bormuş

Cahil arıyorsan aynaya bak. Terbiyesizliğin alemi yok. 140 hp araca 115 hp güç veriyor tekerleklere dedin sana test sonucunu koydum. Sen elin bilgi belge varsa ekle görelim. Ben kendim yaptırdım testi. Senin gibi otomobilciyim diyeni atıp tutanı çok gördük. Ben bor kesin faydalı demedim kullanıyorum dedim. Sen neresinden anladın lafı. Yok 115 hep veriyormuş 140 hp araç. Sizin gibi cahiller yüzünden millet araçtan soğudu.

Konuşma üslubun bu şekilde olduğu için böyle konuştum. Konuyu okuyan diğer arkadaşlarda özür dilerim.

• UnInvited_Guest kullanıcısına yanıt
    J kasa Astra Cosmo'da bu durum sürekli olmakta maalesef, donanım üzerinden anlamsız değişikliklere gidilmekte. 2013'te aldığım cosmoda 7 hoparlör varken sonraki üretimlerde bu sayıyı 6'ya indirdiler (şu an ne durumda bilemiyorum). Satış görevlisi ile daha sonra görüştüğümde fiyat artırımına gitmek yerine malzemeden kısma gibi bir durum zaman zaman olmakta şeklinde yanıt almıştım. Cosmo J alınacağı zaman aman hepsi aynı nasıl olsa demeden donanım incelemesi yapmak şart.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Cahil arıyorsan aynaya bak. Terbiyesizliğin alemi yok. 140 hp araca 115 hp güç veriyor tekerleklere dedin sana test sonucunu koydum. Sen elin bilgi belge varsa ekle görelim. Ben kendim yaptırdım testi. Senin gibi otomobilciyim diyeni atıp tutanı çok gördük. Ben bor kesin faydalı demedim kullanıyorum dedim. Sen neresinden anladın lafı. Yok 115 hep veriyormuş 140 hp araç. Sizin gibi cahiller yüzünden millet araçtan soğudu.

Konuşma üslubun bu şekilde olduğu için böyle konuştum. Konuyu okuyan diğer arkadaşlarda özür dilerim.

boru çıkaraçak teknoloji var ama,yararlı materyale dönüştürecek teknoloji yok uzay mekiklerinde yakıt vs için kullanılıyor,bilmem nerede yaptırdığın dinometre değerlerinde lpg ile bu kadar iyi sonuç alıyorsan o lpg yi adapte eden arkadaşı tebrik ederim ,cahillik yazaçağıma cahil yazmişim cahil kelimesini şahsına demek istememiştim ama madem öyle boru arada bir sende iç beyin hp ne iyi geleckmi bir dene.

• Öncelikle bu denli kapsamlı bir incleme yazdığınız için teşekkür ederim. Eğer benzinli astra j hakkında bir sorum varsa direk size yönelticem.

Yakıt konusuna gelince açık kalpli olduğunuz için sağolun. Sonuçta doğruyu yazmak önemli. Forumda sayısız Wv konusunda jetta ve golf için 5.5 lt den bahsediliyor. Oysaki kapı komşuda jetta 1.2 TSI var ve adam yılların şöförü, ne kadar da verimli kullanmaya çalışsa adamın ortalama yakıtı hep 9.5-10 lt. Yakıt sarfiyatının astra da ağılıktan olduğu bahsedilmişti. Yeni çıkan astra K 200 kg azaltılan ağırlığı ve aerodinamik özelliklerinin artırılmasıyla daha verimli olduğu söylendi. Bekleyip görücez.

Fiyat yazdınız mı bilmiyorum ama eğer dizele denk gelen bir fiyatı varsa ben yine de dizel seçerdim. Varsın bir kaç donanımsal özellik olmasın. Hele ki 1.6 136 hp çok zevkli, tabi bu biraz zevk işi.

Mutlu günlerde kullanın...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

boru çıkaraçak teknoloji var ama,yararlı materyale dönüştürecek teknoloji yok uzay mekiklerinde yakıt vs için kullanılıyor,bilmem nerede yaptırdığın dinometre değerlerinde lpg ile bu kadar iyi sonuç alıyorsan o lpg yi adapte eden arkadaşı tebrik ederim ,cahillik yazaçağıma cahil yazmişim cahil kelimesini şahsına demek istememiştim ama madem öyle boru arada bir sende iç beyin hp ne iyi geleckmi bir dene.

Sana diyecek hiçbirşey yok. Kendi halindesin devam et. Allah yardımcın olsun..

• Üzücü bir durum bunun bir standardı olması gerekir. Yoksa paketlerin ne anlamı kaldı.
  • quote:

tekerde alınan güç
    insignia etkisi
    tekere iletemiyor

Bu ne arkadaşım, ukalalık yapacağım diye kendinizi komik durumlara düşürmeyin. Lisede arkadaş ortamında konuşun ama burada gelip böyle şeyler yazarsanız dalga geçerler.
  • quote:

quote:

Yanlış anlamayın aynı araca sahibiz. Fakat bence dynoda hata olma ihtimali yüksek.

Farklı bir dynoda da ölçüm olsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Birde lpg'yi serviste mi taktırdınız doşarıda mı? Kaç km oldu taktıralı? Sorun çıkarıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

quote:

quote:

Yanlış anlamayın aynı araca sahibiz. Fakat bence dynoda hata olma ihtimali yüksek.

Farklı bir dynoda da ölçüm olsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Birde lpg'yi serviste mi taktırdınız doşarıda mı? Kaç km oldu taktıralı? Sorun çıkarıyor mu?

Sevgili dostum saha öncede yaptırmıştım lpg takıldığında 111 kw çıkmıştı farklı bir yerde. Aynı araçtan aynı model kardeşimde var onunkide 108 kw çıktı. Ama inanın ben aracın gidişinin çok iyi olmasından ötürü merak ettiğim için test ettirmiştim. Sizde aynı aracı kullanıyorsanız birde siz dener misiniz ve burada sonucu paylaşır mısınız?

Selamlar...

• alp___ A kullanıcısına yanıt
    yaşadığım şehirden dolayı ölçüm yaptırma durumum yok. Fakat bir arkadaşta 2007 2.0tdi (140hp) passat var. Onunla bir deneme yapıp kendi aracımın durumunu görmek istiyordum.

Denediğimde buraya video atarım.

Birde LPG sormuştum gözünüzden kaçtı herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

yaşadığım şehirden dolayı ölçüm yaptırma durumum yok. Fakat bir arkadaşta 2007 2.0tdi (140hp) passat var. Onunla bir deneme yapıp kendi aracımın durumunu görmek istiyordum.

Denediğimde buraya video atarım.

Birde LPG sormuştum gözünüzden kaçtı herhalde

Lpg landirenzo marka. Turbo kit, olgun lpg kartal şubesinde takıldı. Şuana kadar bir sorun çıkmadı. İki yıldır lpg li kullanıyorum. Performans olarakta bir sıkıntı yok. Tüm samimiyetimle söylüyorum montajı yapan usta sadece 1 kw güç kaybın olur demişti bende onun için meraktan dynoya sokmuştum ve ustanın dediği gibi sadece 1 kw fark çıktı.

Saygılarımla

• arkadaşlar merhaba.golf 1.2 tsi comfortline alma arifesindeyken eşimin otomatik isteği yüzünden dsg ye bulaşmamak için benzinli turbo destekli(az yakan performanslı bir araç arıyorum eski bir 1.4 140 bg tsi leon sahibi olarak) araç arıyorum.sıfır 70 bine kadar cıkabilirim otomatik olarak.bu aracın otomatiginde servis çıkışlı lpg mevcut değil.bu konuda yardımcı olurmusunuz?
    otomatiklerde problem olma ihtimali mi var ve servis garantili otomatik 140 bg araç edinme şansım varmı bayiiden sıfır çıkışlı.bu bayanların otomatik derdi yüzünden kendimle sürüş zevkimle alakasız nice araç baktım opel zevkime en uygun araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mateach -- 31 Ekim 2015; 0:21:22 >
  • Merhabalar 2 hafta kadar önce 1.4T Astra aldık 2012 Sedan Sport ve Prins LPG'li :) FD6 Civic'ten sonra aracın gidişini gayet beğendim Civic otomatik olunca performans fazlasıyla törpüleniyordu :) Benim ufak bir sıkıntım var arabaö gazda çalışırken ara sıra rolantide (ilk çalıştırma anında zorlanma ya da titreme yok) genelde yoğun trafikte dur kalklarda vitesi boşa aldığımda ara sıra bi devir düşüp yükseliyor ve titreme oluyor. En son dün yine aynı şekilde oldu ve stop etti bu sorun canımı sıktı biraz gaz ayarına baktırdım Prins bayisinde ama her şey normal dediler. Kimi boğaz kelebeği sıkıntısından bahsediyor ama nedir hiç bilmiyorum. Fikriniz varsa esirgemezseniz sevinirim :) Bu arada aracım 60 binde

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.