Şimdi Ara

Opel Astra J, 1.4 Turbo 140HP, Cosmo, Flexride Kullanıcı İncelemesi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
23
Favori
198.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PcCopat

Navigasyon için harita güncellemeleri nasıl yapılıyor? Ekstra ücrete mi tabi?

çok geç ama cevabı hayır
    bi kart aracılığıyla yapıldığını biliyorum
  • Bu aralar Astra J'ye gez, göz, arpacık yapıyorum, araştırma aşamasındayım. Astra J kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacaktı;

- Arkadaşımın J kasasını kullandım, yalıtım Astra H'tan bariz daha iyi ama tırtıklı asfaltta kullanamadım. Uzun yolda dişli, tırtıklı asfaltta içeri yansıyan lastik uğultusu var mı nasıl?

- Cosmo'da Sport'a nazaran iç mekanda malzeme kalitesi olarak gelen ekstralar neler? Benim bildiğim yarı deri koltuk kaplaması var bir tek (katlanır yan ayna, bluetooth gibi donanımları hariç tutuyorum). Ayrıca Sport'taki düz tabanlı direksiyon Cosmo'da yok. Ön göğüs kaplaması vs. değişiyor mu?

- Arka koltuk tarafı için havalandırma çıkışları var mı? Orta konsolun arkasından mesela...

- Standart gelen 9 satır grafik ekrandan genel olarak memnuniyet nasıl? Flexride şasi düşünüyorum, konuyu açan arkadaşın fotoğraflarda paylaştığı Flexride kişiselleştirme ayarları stardart grafik ekranda yapılabiliyor mu? (Yapılabiliyor heralde )

- Arka koltukta yolculuk yapanlardan hiç kötü yorum alan oldu mu? Çok basık veya çok uğultulu vs. Astra H da eşim arka koltukta oturunca uzun yolculuklarda yol sesi ve lastik uğultusundan şikeyetçi.
    - Güncel araçların artık neredeyse hepsinde eletro-hidrolik yerine tam elektrikli direksiyonlar var. Daha yumuşak ama hissiz ve yol geri bildirimi yok. Sürüş keyfi açısından Astra J'nin direksiyon sistemini nasıl buluyorsunuz?

• Hortlatcam konuyu ama.. Bu araca lpg uyumlumudur ? Takılsa sorun yaşarmıyım almayı düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fnlht

Hortlatcam konuyu ama.. Bu araca lpg uyumlumudur ? Takılsa sorun yaşarmıyım almayı düşünüyorum..

Ben Aralıkta aldım. Servis daha pazarlık aşamasında LPG takalım mı buradan çıkmadan diye sordu.

Bende haliyle garantiyi sordum. Landirenzo takıyoruz garantiyi de bozmuyor dediler. Çok yol yapmadığımdan taktırmadım. Yanlış hatırlamıyorsa 2000-2200 TL gibi bir fiyatı vardı LPG'nin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

quote:

Hortlatcam konuyu ama.. Bu araca lpg uyumlumudur ? Takılsa sorun yaşarmıyım almayı düşünüyorum..

Ben Aralıkta aldım. Servis daha pazarlık aşamasında LPG takalım mı buradan çıkmadan diye sordu.

Bende haliyle garantiyi sordum. Landirenzo takıyoruz garantiyi de bozmuyor dediler. Çok yol yapmadığımdan taktırmadım. Yanlış hatırlamıyorsa 2000-2200 TL gibi bir fiyatı vardı LPG'nin.
    Teşekkürler.Bir de son olarak lpg taktırdığıma değer mi yani arada iyi bir fark olur mu tüketimde.Yıllık 10-12bin km civarı yaparım.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.Bir de son olarak lpg taktırdığıma değer mi yani arada iyi bir fark olur mu tüketimde.Yıllık 10-12bin km civarı yaparım.

LPG taktırırsan sanayiden çıkamazsın.Bunu yakından tanıdığım opel ustası söylüyor.Sakin kullanımda fazla yakmıyor zaten araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

benim ortalamam 8-8,5 arası değişiyor. Ama bu tüketim size çok bağlı. Bana sınırsız benzin verseler 20 litre ortalamayla da gezebilirim

Edit: forumda vardı lpg kullanan astra sahibi ama rumuzunu hatırlamıyorum. Görürse yardımcı olur herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi angel_f!re -- 22 Mayıs 2015; 23:25:23 >

• HORT

LPGnin bu araç ile uyumda ciddi bir sıkıntısı yok gibi.. Tek sıkıntısı, 30.000 - 60.000 km gibi LPG kullanımı sonrası, subapların değişimi gerekebilir.
    Çelik subap taktırırsınız olur biter.
    Onun da maliyeti 1.500 tl gibi biliyorum.

yani göze alınır bence..
  • Son zamanlarda çok ilgimi çekmeye başladı ya. Kullanan memnun olan olmayan vs var mıdır arkadaşlar? Yakıt tüketimi nasıl, bilgi verebilecek olan var mıdır? (:
  • Güzel inceleme, Güzel araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmxksk -- 8 Ekim 2015; 8:34:49 >
  • Konu hortlamış zaten neyse cevap veren olursa artık (: 2011 model 1.4 turbo j kasa astralarda cosmo paketinde bazılarında multimedya dolu dolu bazılarında çok kısır. Kullanan adam keşfetmemiş mi anlamadım ki. En dolu paketi bu değil mi sonuçta. Bazılarında aux bile yok 2.el satış sitelerinde iki tipi mi var bu cosmonun anlamadım bilen varsa açıklasın şunu lütfen.

• one1one kullanıcısına yanıt
    İki yıldır lpgli 1.4 t astra kullanan birisi olarak sanayiye yolum düşmüyor. Araç lpg ile çok uyumlu. Kaldıki bugün aynı motor hem Türkiye'de hem avrupada insignia ve astra da lpgli olarak sıfır satılmaktadır. Türkiye sitesinde var opelin. Sen bence ustanın değiştir seni kandırmış. Bilgisiz cahil ustaların elinden bu millet ne çekti.

• otomatik vitesten memnun musunuz? ve ben her sabah okula gidiyorum 25 km kadar istanbul da sabah dur kalk oluyor bazen trafik ortalama hız 40km/saat cıvarı arac ne kadar yakıyor. cok agresif kullanan biri değilim
  • Afyon sehir ici soguk motorla 6km ise gidiorm aksamda donuyorum, ort. Hiz 32.2 ort.tuk. 7.2. Arac 1.4 t otomatik

• Benzin 2 tl olsa düşüneceğim araçlardan biri. Lpg li focus kullandım, lpg atmosferikte düzgün işçilikle sorunsuz kullanılıyor ama turbolularda aynı başarının olmayacağını düşünmüşümdür hep. 500km kadar lpg li 1.6t insignia kullandığımda da aracın tepkilerinden lpg ye uyum sağlamadığını açıkça hissetmiştim.
  • kinghenryy K kullanıcısına yanıt
    7.4 bence normal benim dizel bir aracim var ortalamasi 6.5 lt onun yerine astra alsam cok bir kayip olmaz heralde sene de 15.000 km yapmiyorum peki otomatik vites nasil sanziman tepkileri nasil

• Ben bu şanzımanın ömrünü ve sorunsuzluğunu çok merak ediyorum ve bakım masraflarını esas.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Ben bu şanzımanın ömrünü ve sorunsuzluğunu çok merak ediyorum ve bakım masraflarını esas.

Active Select şanzımanlar klasik bir tork konvertörlü olduğu için uzun ömürlü, sağlam, ve bozulduğunda fazla masraf çıkarmayacak nitelikte şanzıman.
    Şanzımanın sağlıklı çalışması için 60000 kmde bir yağının değişmesi yeterli.4 ltlik kapasitesi var ve 70-80 TL civarı bir tutarla hallediliyor
    60000 bakımını özel bir serviste 250 TL'e yaptırdım(motor ve şanzıman yağı,arka silecek,hava ve klima filtreleri,rot-balans)
  • aslanemre58 A kullanıcısına yanıt
    Siz lpg ile mi kullanıyorsunuz ortalama yakıt tüketiminiz ne? Astra da kronik sorunlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Siz lpg ile mi kullanıyorsunuz ortalama yakıt tüketiminiz ne? Astra da kronik sorunlar var mı?

Aracımda lpg yok, şu an 500 km için ortalamam 6.4 lt %60-65 civarı şehiriçi kullanım.Sakin kullanıyorum fazla gaza yüklenmem.

Bildiğim kadarıyla 1.4 turboların kullanım şartlarına göre gaz kelebeği belli bir kmde kirlenip motor arıza ışığı yakıyor.Aracın kullanımında herhangi bir sorun teşkil etmiyor.Opel yetkili servisleri emme manifoldu değişimi yapıyor fakat yine aynı sorun başgösterebiliyor.Ben gaz kelebeğini yetkili serviste temizlettim düzeldi.Onun dışında bu araçlarda kronik başka bir sorun duymadım ve görmedim

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.