Şimdi Ara

Opel Astra J, 1.4 Turbo 140HP, Cosmo, Flexride Kullanıcı İncelemesi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
23
Favori
198.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese kolay gelin arkadaşlar. Ben de 2005 Astra H aracımı satıp geçen gün 1.4 140Hp Astra J Cosmo manuel aldım. Bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim şey şu: 1.Turbo hangi devirlerde ve/veya ne şekilde devreye giriyor?(örnek 1500 devirde devreye girer yada birden gaza yüklenirsen gibi ) 2.Aracın yakıt tüketimini turbo hangi yönde etkiliyor?(yani turbo devrede iken yakıt artar ya da turbo devreye girdiğinde yakıt azalır gibi)
    Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar, inceleme çok güzel olmuş.

Ben de bu aracı almayı düşünüyorum arkadaşlar, dizel istiyorum ama kasası ağır olan bir araç için 1.3 motor düşük kalıyor. 1.4 ya da 1.6 dizel çıkacak mı haberiniz var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCustomizer

Merhaba arkadaşlar, inceleme çok güzel olmuş.

Ben de bu aracı almayı düşünüyorum arkadaşlar, dizel istiyorum ama kasası ağır olan bir araç için 1.3 motor düşük kalıyor. 1.4 ya da 1.6 dizel çıkacak mı haberiniz var mı.

1.6 dizel motor cıkacak hatta almanyada zafirada kullanılıyor bildgm kadarıyla 1.6 motor

Aceleniz yoksa bekleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz araştırdım da bu yıl gelmez heralde, 1-2 bin lira da artmış fiyatlar. Cosmo dizel deyince fiyat 61.500 oluyor.

1.6 dizel beklesem onun fiyatı ne olacak acaba, 65-66 bin olsa 10bin lira fazla verip audi a3 alırım.

Belki yıl sonuna doğru indirim olur.
  • Opelin sitesinde 1.3 dizel cosmo astra sedan a 65 bin yazmışlar daha 2 ay önce 61 bindi sunroof lu hali,anlamadım gitti bu işi bu fiyatlar nereye kadar böyle yükselecek

• Selamlar..

Aracınız çok güzel bire bir aynısını almak istiyorum. Aklıma takılan konu flexride. Fiyatına 2760 lira dediler. Taktırmalı mıyım sizce? Tüm yazdıklarınızı okudum Spor modda gaza dokununca koltuğa yapıştırıyor mu merak ettim :)

Cosmo 1.4 Navi600 + Flexride 57000 dediler. Sizce fiyat uygunmudur.

Kısmetse önümüzdeki birkaç gün içinde almayı düşünüyorum.
  • quote:

Selamlar..

Aracınız çok güzel bire bir aynısını almak istiyorum. Aklıma takılan konu flexride. Fiyatına 2760 lira dediler. Taktırmalı mıyım sizce? Tüm yazdıklarınızı okudum Spor modda gaza dokununca koltuğa yapıştırıyor mu merak ettim :)

Astra 1.4T Cosmo aracımı 2011 şubat ta teslim almıştım ve sırf "40 - 45 gün daha beklersiniz" dediklerinden Flexride ı almamıştım, şimdiki aklım olsa kesin alırdım benden sonra Golf TDI sipariş eden arkadaşım aracını tam 7 ay (!) bekledi..

Sport tuşu hem gerçek gücü açığa çıkarıyor hem de yol tutuşu iyice iyileşiriyor üstelik tour modunda araç yumuşak bir yürüyen aksama kavuşuyor, ısrarla tavsiye ederim.

• Yorumunuzun üzerine taktırmaya karar verdim :) 1-2 ay bekleyelim napalım. Yıllarca kullanacağız. Teşekkür ederim
  • Super super super astra cosmo farklı bi arac gercekten uzadıgınızı hissettirmeyen makina

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra cosmo 1.4 turbo sunroof cd 500 teknik gri cok memnunum 2011 ama baska aracım daha oldugundan ara ara kullanıyorum henuz 13000 km de bebek her yıkanıs sonrası cila ama arexons şiddetle tavsiyem arabamı seviyorum opel opel opel evet cosmo farklı

• Ope gm astr j cosmo al pişman olmassın hakkını veriyor yolda zevk alacaksınız ama cosmo farklı cosmo cosmo

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Selamlar..

Astra 1.4T Cosmo aracımı 2011 şubat ta teslim almıştım ve sırf "40 - 45 gün daha beklersiniz" dediklerinden Flexride ı almamıştım, şimdiki aklım olsa kesin alırdım benden sonra Golf TDI sipariş eden arkadaşım aracını tam 7 ay (!) bekledi..

Sport tuşu hem gerçek gücü açığa çıkarıyor hem de yol tutuşu iyice iyileşiriyor üstelik tour modunda araç yumuşak bir yürüyen aksama kavuşuyor, ısrarla tavsiye ederim.

Sport tuşunun motor gücüne etkisi yok gaz tepkisini hızlandırır amortisörleri sertleştirir ve direksiyonun elektrik desteğini azaltarak daha hisli bir sürüş sağlar

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Merhaba arkadaşlar, inceleme çok güzel olmuş.

1.6 dizel motor cıkacak hatta almanyada zafirada kullanılıyor bildgm kadarıyla 1.6 motor

Aceleniz yoksa bekleyin

Astraya şu an 1.6 dizel öngörülmüyo diyelimki 6 ay sonra geldi zaten 2015 model yılının ya başında ya da ortasında j kasa bitecek. Golfe yönelmemi sağlayan nedenlerden biridir

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Sport tuşunun motor gücüne etkisi yok gaz tepkisini hızlandırır amortisörleri sertleştirir ve direksiyonun elektrik desteğini azaltarak daha hisli bir sürüş sağlar

E tabi, aracın ürettiği hp değişmiyor ancak gaz pedalının "telle çalışıyormuş gibi" direkt yanıt veriyor olması gücü daha çabuk ve net hissetmenize neden oluyor; özellikle kısa mesafede standart konumda pedala ne kadar hızlı bassanız da Sport tuşundaki anlık tepkiyi alamıyorsunuz.

Bu arada yeni aracınız hayırlı olsun, kasım teslimi demişsiniz; ne zaman sipariş etmiştiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 18 Ağustos 2013; 2:01:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

E tabi, aracın ürettiği hp değişmiyor ancak gaz pedalının "telle çalışıyormuş gibi" direkt yanıt veriyor olması gücü daha çabuk ve net hissetmenize neden oluyor; özellikle kısa mesafede standart konumda pedala ne kadar hızlı bassanız da Sport tuşundaki anlık tepkiyi alamıyorsunuz.

Bu arada yeni aracınız hayırlı olsun, kasım teslimi demişsiniz; ne zaman sipariş etmiştiniz?

Temmuz sonu sipariş ettim. Muhtemelen yarın üretim planı onayını alacağım net geliş tarihi belli olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 18 Ağustos 2013; 9:23:40 >

• Herkese Merhaba,

Bende geçen ay sıfır sunroof ve stil paketli 1.4 t sport astra active select aracımı aldım. Opel'den önce eski fiesta ve yeni fiesta araçlarım vardı. Bu arabayı da almadan önce kia ceed, toyota auris mi opel astra mı alsam diye çok arada kaldım. ve sonunda astra da karar kıldım. yaklaşık 1 aylık tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle aracın içiyle başlamak istiyorum. Aracın ön koltukları inanılmaz rahat. yaklaşık 7 saat araba kullandım ve 30 dk mola verdim. Eve geldiğimde yorgun değildim. ön koltukların yanında arka koltuk ve genişliği ideal 5 kişi normal boyulardaki insanlar rahatlıkla saatlerce yolculuk yapabilir. Direksiyon sport paket olması sebebiyle kalın ve inanılmaz güzel hissettiriyor. aynı şekilde ön panel, otomatik kliması, yağmur sensörü,hız sabitleyicisi, hız göstergeleri herşey on numara. sınıfının en süslü ön paneli de bence bu arabada.

Vites geçişleri neredeyse hiç hissedilmiyor.

Yakıt konusunda İzmit İstanbul arasını 4 kere gidip geldim. gidiş geliş 170 km mesafede 70 tl civarında yaktı. hızım 140-150 km civarındaydı. 120 km gidip gelmem de 65 tl civarında yaktı. Hem otomatik hem büyük bir kasaya sahip bir arabanın bu değerlerde yakması gayet normal. Bir gün şöyle bir deneme de yaptım. İzmitten otobana çıktıktan sonra trafiğin olmadığı 120 km sabit hızda yakıt ortalama değerini sıfırladım arabanın yakıt ortalaması istanbula geldiğimde 6.7 idi.Şehir içinde ise 2-3 km mesafelerle arabayı çalıştırdığım su dönemde ise yakıt ortalamam 9.8 civarında. Arabam şuanda 2 bin km.de bu değerin şehir içinde 9 seviyesine düşeceğini düşünüyorum.

Eski arabam olan 1.3 dizel yeni fieasta aracımdaki en büyük sıkıntım yol, motor sesi ve konforsuzluğuydu. Evet fiesta aracım km de 24 kuruş yakıyordu. ama araba kullanmaktan zevk almıyordum. Bu arabada bu sorunların hiç birini yaşamıyorum. motor sesi ve yol sesi çok az. aracı sürdükçe süresim geliyor. benzin çok umursamıyorum artık. bu konfora benzini de kabullendim.

Şuanda arabayla ilgili bir problemle karşılaşmadım. Ama 170 km hızla giderken çıt çıt diye çok küçük sesler geldi. 130 km de fln aynı sesle karşılaşmadım. Yüksek hzdan dolayı da olabilir. bilemiyorum.

Arabayla ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım.

Konfor isteyen herkese bu arabayı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Bence sedan icin cok iyi bir fiyat vermis en son 53'e birakiyorlardi diye hatirliyorum

Aracınız hayırlı olsun.. LPG takılabilir mi bu motora? Eger takılırsa tuketim % kaç farkeder?
  • bende 1.4 t 140 hb sport astra aldım 3 ay önce. erzurumdayım izmire gittim geldim erzurumda kullanıyorum aracı. benzinli kullanıyorum lpg düşündüm çok araştırdım herhangi bir sübap erimesi gibi bir sıkıntı yaşayan daha bu alemde duymadım görmedim. duyan varsa bilgilendirsin bilelim. sanırım şehir efsanesi en son bir arkadaş 120000 yapmış tık yok diyor. bence lpg gerekli mi herkesin ihtiyacına göre değişir. ben erzuurmdayım soğuk memleket memur adamım ayda yaptığm 300 km gerek yok ama inmiyorsanız aracınızdan bence taktırın. bundan önce auris 1,33 comfort vardı ondan sonra bu uçak gibi geldi haliyle uçak gibide yakıyor :) uzun yolda 100 km de 5,8 i gördüm cc hep 100 deydi. şehir içide 9lt. tavsiye ederim çok yakması konusuna takılmayın benzin pahalı :)
  • lpg nin benzine oranı %40 mış kullananların dediğine göre. lpg montajı landirenzo 2500-2600 civarıdı. bu parayı amorti etmek içinde aşağı yukarı 20000 km yol yapacksınız ki sonra lpg den tasarruf sağlayacaksınız. tabi bu sürede aracınızı satmazsanız. satarsanız külliyen zarar. benzinli binin zevkinizi alın sıkışınca satın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar :) bu arada arac 6 vites :)

merhabalar. İnsignia yeni SIDI 170lik AT hakkında yakıt performans olarak görüşlerinizi alabilirmiyiz acaba bilginiz var ise eğer tabi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSuNaMi_ -- 4 Kasım 2013; 14:21:08 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.