Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
674
Cevap
34
Favori
513.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • balatalar mı yükseltmiş fiyatı acaba? ne kadar yazmışlar onlara?
  • arkadaslar 2008 model dizel fiestamın istanbul anadolu yakasında ilk periodik bakımını (11000km) en uygun nerede ve kaca yaptırabılırım acaba?
  • ford duğles'te standart 15.000'lik bakım. 148.55 tl tuttu kdv indirimli hali.
  • Selam arkadaşlar,

Ford Focus 2006 Ghia / Benzinli (55.000 Km'de)

Aracımın periyodik bakımlarını şimdiye kadar Antalya Oto Koç'ta ve Antalya Bilaller'de yaptırmıştım.

Aracımın garantisi bittiği için ve de teknik servis fiyatları çok yüksek olduğu için Antalya'da özel bir Ford servisi araştırmaya başladım.

Araştırmalarım sonucunda, Antalya Eski Sanayi Sitesi 664. sokakta bulunan, Modern Oto Ford Özel servisi'ne (0.242.3456899) ulaştım.
    Son derece ilgili ve samimi davrandılar.

24 Mart Salı günü aracımın 60.000 bakımı yapıldı.

Bujiler 45.000'de Bilaller'de değiştirilmişti. Bu nedenle 60.000 bakımında yenilenmedi, fakat kontrol edildi.
    Fren balatalarının kontrolü yapıldı iyi durumda olduklarından değiştirilmeye gerek görülmedi.

Yapılan İşlemler : Motor yağı değişimi (Mobil 5/30), Yağ Filtresi değişimi, Hava Filtresi değişimi, Polen Filtresi değişimi, Hidrolik yağı değişimi

İşçilik Dahil Toplam Maliyet : 150,00 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnguckaya -- 27 Mart 2009; 1:55:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tergen

ford duğles'te standart 15.000'lik bakım. 148.55 tl tuttu kdv indirimli hali.

Bakım sonunda ödediğin net olarak 148.55 TL mi? Standart bakım olarak bildiğimiz işlemler;
    -Filtre değişimleri,
    -Yağ değişimi,
    -Sıvı ilaveleri
    Bunların haricinde yapılan başka işlem var mı acaba?
  • Slm.lar.. Bişi sormak istiyorum...

Bir arkadaş şöyle bişi söyledi..

Benzinli araçların karbüratöründe mixer var. Bu mixer i sökünce performans artıyor ve yakıt tüketimi düşüyor.

Böyle bişi var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackdaniels_35

quote:

Orjinalden alıntı: tergen

ford duğles'te standart 15.000'lik bakım. 148.55 tl tuttu kdv indirimli hali.

Bakım sonunda ödediğin net olarak 148.55 TL mi? Standart bakım olarak bildiğimiz işlemler;
    -Filtre değişimleri,
    -Yağ değişimi,
    -Sıvı ilaveleri
    Bunların haricinde yapılan başka işlem var mı acaba?

başka herhangi birşey yapılmadı. daha önceki bakımda buji ve hidrolik değişmişti. ödediğim net rakam bu.
  • Bende bir ford kullanıcısıyım ve malesef servisle ilgili sorun yaşayanlardan birisiyim.
    Aslında anlamakta cidden zorlanıyorum.Hem dünya markası olarak hem Türkiyede ilklerin içinde bir firma olarak,verdiği servis hizmetinin bu kadar kötü olmasını kendileri nasıl karşılıyorlar.
    Ücret olarak ta ucuz olduklarını idda edemezler ama hizmet olarak ve memnuniyet olarak bence sınıfta kalıyorlar.
    2008 c maxx dizel kullanıyorum .26 000 de ve serviste 2 kere işim oldu .ilkinde debriyaj balatası yanmıştı arabanın ve sadece 10 000 de idi araç.Resmen kavga döğüş adamlara değiştirttim balatayı .
    İkincisi ise sağ aynanın kapagı içindi.ayna kağagı br çarpma sonrası düşmüş ve sadece kapak için 150+kdv fiyat istendi.,
    Oysa sanayideki bir tamirci bunun için servisi aradı ve 56 ytl ye gidip servisten aldı ve getirip taktı.
    Bunun adına ne denir blemeyeceğim ancak kocaelide esoto artık benim gözümde tükenmiştir.
    Umarım ihtiyacım olmaz .
    Umarım kimsenin olmaz.
    Umarım kendilerinin büyük firma oldugu iddasındaki Ford yetkilileri artık isimlerini emanet ettikleri bu servislerle ilgilenir ve birşeylerin düzlmesini sağlarlar.

• Ankara'da yetkili servisler içinde en iyisi: tur oto. Otokoçu salla, paraya doymuşlar.Ben bu kadar ilgisiz bu kadar insanların mallarına kayıtsız ve hoyrat bi servis görmedim.Kapısından geçmeyin.O kdar ki içeri girince eğer siz söylmeyin yarım saat sizinle ilgilenecek hiç kimseyi bulamazsınız.Otokoç husunda yalnız olmadığımı da bu forum aracılığı ile görmüş oldum.
    Ha tabi ki aracımın garantisi bittiği için artık özel servise gidiyorum.Ostimde(Sıtkı İkiler Otomotiv).Temiz insanlar, hakları ne ise onu alıyorlar. Geçen yıl ki rutin bakım da yetkili servis 300 lira fiyat çekerken, özel serviste 140 liraya bakımını yaptırdım.Hem özel serviste arabanın başında durursunuz, tüm işlemlere tanık olursunuz.Kimsenin kimseyi soymaya hakkı yokBu bakımda yağ, hava, benzin ve yağ filitresi değişti ve diğer rutin bakımlar.Yetkili servisin yapacağı da bu.

• merhaba 2009 focus tdci 15.000 bakımına götürecem arkadaşlar..

mazot filtresi ve polen filtresinin değişmesine gerek yok zaten 30.000.de değişmesi gerekiyor dediler..

ve 205 tl fiyat verdiler herşey dahil nasıl iyimidir sizce..

bide şu mazot filtresi ve polen filtresinin değişmesine gerek yok durumuna açıklık getirebilirmisiniz..
  • aracım 2009 model focus daha gelmedi mayısın 2. haftası bende olcak inşallah.aracı edirne tuzculardan aldık.trend modeli olduğu için sis farı yok.aldığım yerin servisine sordum sis far takımı 315 tl+işçilik 350 tl dediler.pahalımı sizce?park sensörünüde 150 tlye takacaklarını sölediler
  • Arkadaşlar kulaktan dolma yanlış bilgilere itibar etmeyin ve kimseyede sormayın.Aracı satın alırken sizlere verilen GARANTİ VE SERVİS KILAVUZU var onu okuyun.Hangi bakımda nelerin değişeceği , nelerin kontrol edileceği orada yazıyor.Onların hepsinin tam olarak yapılıp yapılmadığını kontrol edin yeter.15000 bakımı standart bakımdır ve onun hizasında YAKIT filtresi yazıyor ve 15000bakımında benim filtre değişti.
    quote:

Orjinalden alıntı: ahyakbaba

merhaba 2009 focus tdci 15.000 bakımına götürecem arkadaşlar..

mazot filtresi ve polen filtresinin değişmesine gerek yok zaten 30.000.de değişmesi gerekiyor dediler..

bide şu mazot filtresi ve polen filtresinin değişmesine gerek yok durumuna açıklık getirebilirmisiniz..

• 12 senedir Ankara Tur Oto ya giderim ve mükemmel seçimdir. Bir arkadaş servisler arası rekabet yok demiş. Tur oto bir kaç yıl önce tüm Avrupa Ford Servisleri içinde birinci seçilmişti. Dikkat! Tüm Avrupa'da diyorum Türkiye bile değil. 20 tane ustası var diyelim. Üçü kötüyse ve bunlardan birine denk gelirseniz o servisten şikayetçi olursunuz. Aksi durumda fiyatlar sizin de gördüğünüz gibi çok farklı değil.

%30 fark bence az bile. yetkili servis olabilmek için gereken kriterler özellerde yok. maliyet ilgisiz derecede düşük. eskisi gibi değil kardeşim servisçilik. ustalık yetmiyor artık. her şey yazılım oldu. onlar da sadece yetkili servislerdeki cihazlarla yapılabilir. kimse bana bosch servis demesin, yemezler. sadece cihaz yetmiyor, yazılımı markanın kendisi geliştiriyor.

bir arkadaş sağolsun müthiş bir örnek vermiş. C-max parçası pahalı Symbol'e göre. Kendisine söyleyecek kelime bulamıyorum. Muş ile Londra da ikizkentler.

bazı arkadaşlar parça ve servis fiyatlarından şikayetçi. arkadaşlar Ford bir Tofaş ya da yerli Renault değildir. Kimse kusura bakmasın.

Ford rakiplerine bakarak fiyatlarını analiz edebilirsiniz. Opel, VW, Honda, Toyota vb. Bunların içinde açık ara en uygun parça ve servis ücreti Ford'dadır.

Siz yurtdışındaki servis fiyatlarını bilseniz dudaklarınız uçuklar. Sakın yabancıların alım gücünden bahsetmeyin. Onlardan daha pahalıya benzin alıp daha pahalı arabalarla geziyorsunuz ama

kısaca çok iyi özel servisler olduğuna eminim. çok iyi yetkili servis çalışanları da var. ben sizler sayesinde daha ucuza yetkili servise giderken siz de benim sayemde daha ucuza özel servise gidiyorsunuz. yani biribirimizin işine her daim yarıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xedos. -- 1 Mayıs 2009; 11:47:29 >

• Yeni aldığım Fusion 2006 1.4 TDCİ'yi bugün ustama götürdüm.
    Yağ değişti 4 LT Castrol Magnatec
    Hava, yağ, mazot ve polen filtresi değişti (orjinal Ford Otosan)
    Balatalar değişti (orijinal Ford Otosan)
    Park lambasının biri yanmıyordu değişti. Aynı farın arka kapağı yokmuş onu da taktılar.
    İşçilik dahil 290 TL verdim.
    Ne dersiniz???
    Bu arada Bor da almıştım onu da ilave ettim :)
  • Arkadaşlar merhaba,

Dün itibariyle ben de Alfa Romeo 156 aracımı sattıktan sonra 2006 model 115binde Focus TDCI HB satın aldım. İlk başta alfa 156 gibi spor bi tad vermediği için zevk alamamış olsam da kilometrede 40 kuruş yerine 14.5 kuruş yakıt sarfiyatını görünce zil takıp oynayasım geldi Aracım hakkında sizin bilginize danışmam gerekiyor. Araca en son 96bindeyken 90bin bakımı yapılmış. Bildiğim kadarıyla her 15binde bakıma giriyor. Yani 105bin bakımı geçmiş ve 120bin bakımı yaklaşmış. Yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Zaten aracın garantisi bitmiş durumda ve sadece kontrol için dahi 150 tl + kdv istediklerine göre kim bilir bakımda nasıl bir fiyat çıkarırlar Sizden ricam 105bin ve 120bin bakımında değişen parçalar neler ve işçiliği sağlam, güvenilir şekilde dışarıda hangi serviste ne kadara yaptırabilirim? Bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.
  • slm

benim 2006 1.6 TDCI Focus Ghia Sedan aracım var 90bin bakımına 5-6Bin km kaldı.
    90bin bakımı ağır bir bakım olduğundan bahsedilir hep. Bursa da hangi servisi yada ustayı tavsiye edersiniz?
    yakın zamanda yaptıran oldumu maliyet hakkında bilgi verebilirmisiniz

Teşekkürler.
  • Focus 2007 Trend TDCI 90.000km periyodik Bakımı yetkili serviste ne kadar tutuyor. Hangi parçalar değişiyor.

Bakım yaptıran veya bilgisi olanlar bizimlede paylaşırlarsa memnun olacağız. Malum ortalıkta çok çeşitli, farklı, çoğu şişirilmiş yetkili servis fiyatları var. Bilgili bir şekilde servise gidersek nereye kadar pazarlık yapabıleceğimizi bilir, en azından gereksiz kazık yememiş oluruz.

Bilgisini paylaşan arkadaşlara teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahyakbaba

merhaba 2009 focus tdci 15.000 bakımına götürecem arkadaşlar..

bunun gibi 15-30 bakımına giden arkadaşlar 90 bin bakımını sorsalar da bilmeyen-bakıma gidecek arkadaşlara yardımcı olsalar?
  • 2001 Focus otomatik aracım var.şanzıman yağını değiştirmek için servisten fiyat almaya gittim.
    389 tl dediler. 8 lt yağ kullanacaklarını bunun 4 lt'sini yıkama için kullanacaklarını söylediler.150 tl'si zaten filtre dediler.

Ayrıca 55 tl tek sis farı...
    22o tl disk (motorcraft )
    47 balata

Toplam 40-50 tl işçilikle toplam maliyet 750 tl dediler öneriniz nedir.Fiyatlar uygun mu?
  • Arkadaşlar aracım 2007 ford connect 75 hp aracımın garantisi yeni bitti bugüne kadar Ankara başerde bakımları yapıldı. Yine aynı yere götürmek istiyorum Birkaç sorum var

1-benim son gittiğimde mobil yağ kullanıyorlardı. opete geçilmiş diye bir haber geziyor ortalıkta bilgisi olan varmı

2- aracım 40.000 de 45.000km bakımı yapılacak. fiyat hangi aralıkta olur?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.