Şimdi Ara

Oğlum oruç tutmayacakmış...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son bir kac senedir oruc tutuyormus gibi yaptigini, disarlarda yemek yedigini düşünüyorum..
    Bu senede oruc tutmayacakmis gibi geliyor bana..
    Gerci cekinir benden..
    Sizden konu açıp fikir isterse fazla sallamayın..

• Doğru yolu bulmuş
  • ona sağlam bir hoşgörü göster. bi daha aklına bile gelmez, hoşgörü önemli
  • Tutmasın hocam sıkıntı yok sizde kastırmayın lütfen çocuğu yalan söylemek durumunda bırakmayın. Yapacağınız bir şey yok kendi dininizi kendiniz yaşayın illa çocuğunuz da sizden olacak değil sonuçta.
  • Ne kadar zorlarsaniz sizden o kadar uzaklasacak, o kadar sir saklayacak. Sizi dertlerini paylasabilecegi bir insan gibi gormesini istiyorsaniz zorlamayin, sen bilirsin oglum diyip gecin.
  • Eğer ciddi ise oğlunuza düzgünce sorun, anlatsın. Belki inançsızdır. Belki inançlıdır da sallamıyordur. Gidip oğlunuza da "oğlum şunu yap" vs derseniz de dinlemeyecektir. Kendi haline bırakın. Ne yapabilirsiniz ki zaten ? Kur'andan, incilden mucize mi göstereceksiniz ? Büyük adamlardan mı örnek vereceksiniz ? Pek bir şey değişmez söyleyeyim.
  • Baba senin burada ne işin var
  • bol bol cübbeliyi izletin ona o doğru yola getirir onu.
  • Birazdanda oğlu konu açar
  • Girme genç ile Allah arasına
    Sana ne babası
  • Yine troll din dusmanligi konusu vol99
  • Kaç yaşına gelmiş zorlamayla olmaz bu işler.
  • Serkan4554 S kullanıcısına yanıt
    İzlettiriyor zaten lütfen ona bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söylermisiniz.
  • Baba senin annemi aldattığını düşünüyorum bana daha akıllı telefon bile kullanamıyorum derdin verdiğimde kullanamazdin bakiyordumda haberim bile yok DH de falan takiliyosun daha sen ne işler ceviriyosundur Allah bilir Twitter'da ki mikli amcalar gibi takilmiyosundur baba ben eve geliyorum evde görüşücez
  • ciddi ciddi cevap vermişler bir de
  • Bırak tutmak istemiyorsa tutmasın. Eğer oruç tutmak istemiyor ve senden çekiniyorsa bu kötü bir şey bunun iyi bir şey olduğunu düşünme.

5 yıl sonra bu çocuk niye bu kadar ezik oldu diye ağlanırsın sonra buralarda.
  • Getir oğlunu 2 tokatlayayım aklı başına gelir
  • bunu gelip oglunun yasitlariyla tartisman muazzam hareket
  • Kendisi otuç tutmak istiyorsa tutar. Namaz kılmak istiyorsa kılar. Zorlayarak ibadet yaptırılmaz. Belki de inancı yoktur. Dini bilgisi yoksa bilgi verirsin. Kafasında şüpheler, tereddütler varsa bunları gidermek için cevaplar ararsın. Dini eğitim, 20 yaşına geldiğinde değil de daha çocukken verilmeliydi.

İbadetler Allah rızası için yapılır. Birisine zorlayarak ibadet yaptırdığın zaman hiç kıymeti olmadığı gibi işin içine şirk de girmiş olur.

"Niyet ettim babamın rızası için oruç tutmaya."
    "Niyet ettim babamın rızası için namaz kılmaya."
  • Karışma çocuğa...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.