Şimdi Ara

Nvidia yine yeniden isimlendirdi: GeForce 9800GT -> GeForce GTS 240 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
8.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

9800 gt = gts 240 olduğuna göre

9600 gt = gts 230

9500 gt = gts 220

9400 gt = gts 210 olursa kimse şaşırmasın arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 27 Temmuz 2009; 13:10:10 >
  • yakında "8800gtx ultra"yı gtx345 falan yaparlarsa şaşmam :) veya 8800gt- 9800gt- gts240- gts330- gt420 diye gider bu :D
  • gts 250 amp mi iyi yoksa gts 240 mı arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurs@tz

9800 gtx+ = gts 250

9800 gt = gts 240 olduğuna göre

9600 gt = gts 230

9500 gt = gts 220

9400 gt = gts 210 olursa kimse şaşırmasın arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Miralay25

gts 250 amp mi iyi yoksa gts 240 mı arkadaşlar ?

Bunu matematiksel olrk kolayca çözebilirsin ~ ( 250, 240'tan büyük 1 rakam.)
  • nvidia bir kutu hazırlıyormuş

KÜLLERİNDEN DOGDU!!!!!!!!!!!!!!

ACILARIN 8800GT Sİ ŞİMDİ YENİ YUZU İLE GTS 240
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Power

Nvidia İyice Şaçmalaya Başladı . 8800GT = 9800GT = GTS 240 Burdaki Amaç Nedir Anlamıyorum ...

Bu kart 2007 senesinde çıktı 2 sene önceki kartı üçüncü senesine girerken tekrar isimlendiriyor nvidia

@ (((TeAcHeR)))

dostum 16300 e 16k değil 17k diyorsun 3DMark06 mı sence ekran kartlarının performansını Değerlendirme programı ..

Şu Andaki Oyunlarda hd4890 yada gtx285 özellikle tek gpu lu kart verdim bunların yarısı fps leri ancak alıyor .

Hiçte Abartılacak bir kart değil , evet yeni çıktığında çok iyidi ama bu sene çıkan hiç bir oyunu full ayarda oynatamaz . ( aa ve af dahil )

Nasıl oynatamıyormuş, ben nasıl oynuyorum full de.Ayrıca nvidia her isim değiştirdiğinde kartda da bazı değişiklikler yaptı; gerek üretim teknolojisi gerekse paralel işlemci sayısı, son olarak GTS240 çıktı ondada saat hızlarını arttırmış.

• dx11 çıkmadan satabileceği kadar dx10 kartı satmaya çalışıyor nVidia. Taktik açısından bakarsak doğru ve başarılı olabilecek bir taktik. gts240 tam olarak 9800gt ye eşit değil ufak performans artışları var overclock ile ama, tabi ki tamamen yeni teknoloji değil. Tıpkı GTS250 ve 9800gtx+ gibi 9800 lerin sayısı o kadar artmıştı ki 9800gtx+ pek satmadı. 9800gt, 9800gtx, 9800gtx+ derken bi X veya + için ekran kartı değiştirmeye değmez düşüncesiyle (veya daha fazla para vermeye değmez) kullanıcılar 9800 yerine ATİ tercih etti. Geç kalınmış bir isimlendirme politikası gibi ilk kartlar arasında belirgin isim farkları olmalıydı. Ayrıca kullanıcılarada yararı var düşük fiyata orta seviye dx10+physx kart alabilirler. Çokta düşük performans kartlar değil. Üretici ve Tüketici yararları olan Pazarlama açısından güçlü bir taktik bence.
  • Bir yemek bile döne döne ısıtılıp sunulmaz. Dx 11 arifesinde stokları eritmeye mi çalışıyor bunlar.
  • Bu sonuçlardan biraz daha fazla score alır GTS240. Dediğim gibi bunlar kötü kartlar değildi. Başarılı olucağına eminim.
  • Ben şahsen 8800gt (o üzerinde Nazi subayının bulunduğu Company of Heroes hediyeli Asus 8800gt) çıktığından beri bu kartlara ilgi duyuyordum o zamanlar ATi kullıyordum. 8800gt sahibi olamadım, ama zamanının en iyi kartlarındandı. G92 serisi bence efsaneleşmiş bir mimari oldu. Yeniden isimlendirme falan reklamın iyisi kötüsü olmaz. Nvidia ve Ati istese yepyeni mimari çıkarabilir her 3 ayda bir şimdiki kartlardan 2-3 hatta 5 kat daha iyi kartlar çıkarır o zaman demez misiniz? Durduramıyoruz teknolojiyi paramız yetmiyor. Ufak tefek bu değişikler uygun fiyata kart almamızı sağlıyor. Oyun yapımcılarıda ona göre oyun yapıyor. Şimdi GTS250 veya GTS240 yerine yeni mimariler çıksa ona göre hazırlanmış yeni oyunlar çıksa panik olmaz mısınız yeni kart almak için paralar kazanmaya biriktirmeye başlamaz mısınız? Şahsen DX11 ne kadar gecikirse benim o kadar işime gelir. Yepyeni bir kütüphane diyorlar, yeni kartlar alıcağız sırf dx11 için ne için? dx9 ile 10 arasında pek fark yoktu 11 ile gerçekten olucak mı? Ama alıcağız napalım bnce böylesi daha kötü eski kartları güçlendirmek bana daha mantıklı geliyor.

• @Dark-Power

Dostum kart bana fazlasıyla yetiyor, zaten önemli olan da bu.(benim full den kastım son çöz. son kalite , eğer kart buna rağmen 30+ ise o zaman aa ve af açarım)(bu kartın 1680*1050 full kalitede oynatamadığı oyun yok[bazılarında aa kapalı olmak şartıyla])

Önceki testde dediğin gibi olmuş sanırım aa ve af işlememiş ama GTS250 konusunda oyunun kendisinden açtım 16x istersen bakabilirsin o ss lere.

Bu da sana herşeyi açıklıyor:

Nvidia yine yeniden isimlendirdi: GeForce 9800GT - GeForce GTS 240

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreonal69 -- 27 Temmuz 2009; 23:27:28 >

• 9800GT ile 4870 arasında 9800GT daha iyi derim.4870 kullanıyorum ATI kadar sorun cıkartan kart görmedim.GT300 gpu ları sürsün piyasaya yeni Nvidia kartları almayı düşünürüm.Ama ATI ne kadar erken cıkartsada azım yandı ATI kart almam.GTA yı bırak 1680*1050 yi.medium ayarlarda 1280*1024 de bile arasıra kasarken görüyordum.Nvidia güzel çalışan kartlar.Ne kadar saat hızları düşük olsa bile.Driverları saglam yapıyor yazılımcıları.O yüzden tartışmaya hiç gerek yok o kart guzel bu kart guzel.8800GT ile bile Full acabilirsin cogu oyunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Power

@

" Dostum Bana Kart Fazlası İle Yetiyor " Laf Döndürüyorsun , Biz Burda Sana Yettiğini mi Konuşuyoruz bir bak bakalım . ben kart son 1 sene oyunlarını akıcı çalıştırmıyor yazdım sen ise hayır akıcı dedin şimdide bana yetiyor diyorsun .

" Benim Full den Kastım Son Çözünürlük ve SOn Kalite " Laf Döndürüyorsun , Bak Bakalım Ben SOn Kalitemi Yazdım 16xaa ve 16xaf yazdığımda akıcı dedin bana . şimdi ise benim full den kastım aa ve af ler değildi diyorsun .

Daha Az Önceki Resminde 16xaa ile 20fps verdiğinde 16xaa da akıcı diyordun şimdi ise 8xaa da 14 fps verince ben aa ve af yi kastetmemiştim diyorsun .

Hiç Birşeyi Kabullenmezmisiniz siz ? Altta Kalmak Hele Hiç Size Göre Değil . İyi Forumlar Dilerim Mesajlarımı Konuyu Kirletmemek İçin Siliyorum .

1) Ben sana, benim akıcılıktan kastımın ne olduğunu söyledim değil mi.

2)Ben size başta dedim mi bu kart 16xaa 16x af de tüm oyunları rahat açıyor diye, ben sadece full de dedim ve full den kastımında (30+ olduğu yerlerde ekstradan aa af açmam olduğunuda söyledim.)

3)Siz bana 16x aa 16xaf açın dediniz nasıl açacağım seçenekde olmayan şeyi , sürücüden açacağım elbet.

4)Hele siz şu crysis warhead ss lerini bir kıyaslayın neden bendeki daha iyi çıkmış?

5)crysis bench ini niye kaldırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreonal69 -- 27 Temmuz 2009; 23:52:57 >

• Mesajlarım Silinmemiştir , konunun ( 2007 kartının 2009 oyunları dahi son ayarda akıcı oynattığı ) uzamaması için kendim sildim
  • Yine profesörler konuşmuş yahu Nvidia'nın 4830'a rakip olarak koyabileceği başka kart varmı piyasada daha üstü GTS250 4850'ye rakip onun üstü zaten GTX260 Synergy bunun arasında başka model olmadığına göre bunları kullanıyor alınırmı denirse bende alınmaz derim ama herkez üst seviye kart alıcak durumda değil 1280*1024 çözünürlüklü bir ekranda bir müddet daha rahatlıkla kullanılabilir yani bu kullanılacak ortama bağlı ben 8800GT ile 1680*1050 çözünürlüklü ekranda çoğu güncel oyunu rahat oynadım bu modelde bellek bant genişliği arttırılmış ALU hızı zaten G92'Lerde yüksek olduğundan o kadar kötü bir kart sayılmaz fiyatı 4830'dan daha uygun olursa pekala alınır yani herşey fiyatına bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Temmuz 2009; 9:00:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreonal69

@Dark-Power

Dostum kart bana fazlasıyla yetiyor, zaten önemli olan da bu.(benim full den kastım son çöz. son kalite , eğer kart buna rağmen 30+ ise o zaman aa ve af açarım)(bu kartın 1680*1050 full kalitede oynatamadığı oyun yok[bazılarında aa kapalı olmak şartıyla])

Önceki testde dediğin gibi olmuş sanırım aa ve af işlememiş ama GTS250 konusunda oyunun kendisinden açtım 16x istersen bakabilirsin o ss lere.

G92 çekirdeğinin kötü,yada başarısız olmadığına eminiz.Sorunda zaten bu değil...Ufaktan hız aşırtma makyajlı bu yeni isimlendirmenin hedef kitlesi zaten donanım bileşenleri bilgisine yakinen vakıf insanlarda değil..Nvidianın asıl hedef kitlesi,konudan yarım yamalak haberdar olan,yeni bir geforce yada ati,nede olsa iyidir mantığıyla hareket eden tüketim odaklı kullanıcılardır..Benim eleştirdiğim nokta Nvidia'nın işte bu kitleyi yolma niyetidir.Bu art niyettir.Fakat,G92 çekirdekli kartlara bi indirim yapsaydı,,haydi buyrun deseydi,,o zaman daha samimi bir tutum olurdu,bizde takdir ederdik...

• quote:

Orijinalden alıntı: Şahi_13

quote:

Orijinalden alıntı: emreonal69

@Dark-Power

G92 çekirdeğinin kötü,yada başarısız olmadığına eminiz.Sorunda zaten bu değil...Ufaktan hız aşırtma makyajlı bu yeni isimlendirmenin hedef kitlesi zaten donanım bileşenleri bilgisine yakinen vakıf insanlarda değil..Nvidianın asıl hedef kitlesi,konudan yarım yamalak haberdar olan,yeni bir geforce yada ati,nede olsa iyidir mantığıyla hareket eden tüketim odaklı kullanıcılardır..Benim eleştirdiğim nokta Nvidia'nın işte bu kitleyi yolma niyetidir.Bu art niyettir.Fakat,G92 çekirdekli kartlara bi indirim yapsaydı,,haydi buyrun deseydi,,o zaman daha samimi bir tutum olurdu,bizde takdir ederdik...

Arkadaşın biri dandik bir kart sanıyor da ona ispat etmek için koydum, 4890 daha kötü sonuç alınca kaldırdı ss yi.

• walla nederle suyu cıkdı 10.1 gecmeyecez dediler ++++ koydular kartlara sonra 10.1 gectiler 200 lere gectiler anlamadığı birşey var mille hicmi araştırmıyor alacağı ürünü adamlar öyle yada böyle satıyor helalolsun nediyelim
  • nvidiaya yakışmıyor böyle şey olurmu yaw :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.