Şimdi Ara

Nvidia GTX 970 mi GTX 1060 mıtavsiye lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar,imzamdan da görüldüğü gibi eski sistem PC im var! Yaptığım iş video editing ve converting!Şu anki ekran kartım MSI GTX 460! 4K video convert yaparken çok uzun zaman alıyor! Bildiğiniz gibi convert işlerinde CUDA kullanıyor! Mevcut sistemime daha hızlı convert ve edit yapabilmek için yeni bir ekran kartı önerebilirmisiniz? Yeni kartlar hakkında bilgim olmadığından tecrübeli arkadaşların yardımını rica ediyorum! Teşekkürler

• Bu konuda yardımcı olacak birisi yok herhalde!!
  • Gtx 1060 da 1280 cuda,gtx 970 de ise 1664 cuda var.Gtx 1060 sadece cuda da geride.Onun haricinde diğer bütün alanlarda daha iyi.Öncelikli amaç oyun değilse bence ikinci el 970-980 alın.Sıfır kart alıcam diyorsanız gtx 1060 alın.
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ancak GTX 1060 192 bit olması 256 bite göre bir sakıncası olurmu hız yönünden!?
  • chapitli C kullanıcısına yanıt
    Burada işi sadece CUDA'ya bakarak yapmanız pek mantıklı değil bence. NM'de yapılan atlama eskiye nazaran çok yüksek hızlara ulaşılmasını sağladı. 1664 Cuda OC la 1.5'u görürken 1280 Cuda 2.1 ghz'e ulaşıyor. Bit olayına gelincede nVidia'nın bit değerlerini düşürmesinin nedenide renk sıkıştırma teknolojisinden kaynaklanıyor. Yeni 192 bit eski 256 dan daha efektif çalışıyor diyebiliriz. Aradaki farkın büyük olacağını düşünmüyorum. 970 Cudadan ötürü geçecekse çok az bir fark olacaktır. Araştırmak lazım. Eğer para sizin için sorun değilse GTX 1060 6 GB modelden devam etmenizi tavsiye ederim. Yoksa 700-800 TL civarında garantisi bitmiş ya da bitmek üzere GTX 970 ya da 100 150 fark daha koyup GTX 980 alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 19 Ekim 2016; 23:23:59 >
  • Kullandığınız programın cuda çekirdeklerini nasıl kullandığına bakın. Eğer program mimarideki gelişmelerden etkilenmeyen, sadece eldeki mevcut cuda çekirdeği sayısına göre daha verimli çalışan bir programsa ihtiyacınız olan gtx 970 olabilir. Bunlar dışında her türlü gtx 1060, 970'den daha iyidir.
  • Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim! İkinci el yerine yeniyi tercih ederim, para miktarı çok önemli değil,amaç doğru ve verimli olacak kartı seçip almak!İlginiz için yine teşekkürler...
  • İkinci el garantili bir gtx 970 alabilirsiniz illa sıfır alacağım derseniz tabiki gtx 1060 almalısınız.
    Gtx 1060 gtx 970'den daha iyidir.
    Ama gtx 970'den gtx 1060'a geçilecek kadar değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chapitli

Selam arkadaşlar,imzamdan da görüldüğü gibi eski sistem PC im var! Yaptığım iş video editing ve converting!Şu anki ekran kartım MSI GTX 460! 4K video convert yaparken çok uzun zaman alıyor! Bildiğiniz gibi convert işlerinde CUDA kullanıyor! Mevcut sistemime daha hızlı convert ve edit yapabilmek için yeni bir ekran kartı önerebilirmisiniz? Yeni kartlar hakkında bilgim olmadığından tecrübeli arkadaşların yardımını rica ediyorum! Teşekkürler

Hocam ikinci el gtx970 e sakın 700tl den fazla verme.Sıfır yada çok az kullanılmış garantili uygun fiyatlı 6gb gtx1060 alabilirsin.
  • Bence GPU kadar CPU ihtiyacınızda var keza Ram ihtiyacınızda en nihayetinde Convert dışındaki editing vs. gibi süreçlerdede yazılım bu donanımları ağırlıklı kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 20 Ekim 2016; 11:55:21 >
  • Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler! Dün vatan bilgisayara gittim istediğimi anlattım! Ancak benim ana kart pci express 1.1 destekli olduğundan yeni nesil kartların çalışmayacağını söylediler ve yeni bir sistem kurmamı önerdiler! bu da yaklaşık 4500-5000 TL civarı! Gerçekten de pci express 1.1 olan ana kartlarda yeni nesil ekran kartları çalışmıyormu?!
  • chapitli C kullanıcısına yanıt
    çalışır. ancak 1.1 destekli derken? yani dual core veya core 2 quad filan işlemci varsa pek gerek yok bu kartlara zaten yüzde 100 verim alamazsınız ileride sistem değişecekse gene 1060 alınabilir.

pci exp 1.1 olsa bile takılır çalırır bu kartlar...

https://www.youtube.com/watch?v=LJVXhwTv3RU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihburak95 -- 22 Ekim 2016; 1:36:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.