Şimdi Ara

nvidia ekran kartı sorun.4 aydır mevcut :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim sorunum şu.toplama bir masaüstüm var.1gb ekran kartım var nvidia GTS250.ancak bilgisayar ekran kartını 8 bit olarak gösteriyor.hiç bir oyunu ya da çizim programını açamıyorum.oyunları opengl olarak açılabiliyor anca.msn den webcam dahi açamıyorum :D bilgisayarı aldığımdan beri böyle.nvidia nın sitesinden driver ını yüklemeyi denedim indirdim.ancak driver yüklemeye başlarken karşıma ''bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı'' diye bir uyarı getiriyor.ekran kartının fanı çalışıyor ve ışığı da yanıyor.zaten bilgisayar açılmazdı aksi takdirde.ne denetim masasında ne başka bi yerde nvidia yla ilgili bişey yok pc de.sorun driver ı nda diye düşünüyordum ancak onu da kurdurtmuyor bilgisayr.bir türlü çözemiyorum.ne yapabilirim bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.çok uzun süredir var bu problemim.gerçekten mutlu etmiş olursunuz beni :)
    şimdiden teşekkürler,yardımcı olan olamayan herkese

• hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrkonrk

benim sorunum şu.toplama bir masaüstüm var.1gb ekran kartım var nvidia GTS250.ancak bilgisayar ekran kartını 8 bit olarak gösteriyor.hiç bir oyunu ya da çizim programını açamıyorum.oyunları opengl olarak açılabiliyor anca.msn den webcam dahi açamıyorum :D bilgisayarı aldığımdan beri böyle.nvidia nın sitesinden driver ını yüklemeyi denedim indirdim.ancak driver yüklemeye başlarken karşıma ''bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı'' diye bir uyarı getiriyor.ekran kartının fanı çalışıyor ve ışığı da yanıyor.zaten bilgisayar açılmazdı aksi takdirde.ne denetim masasında ne başka bi yerde nvidia yla ilgili bişey yok pc de.sorun driver ı nda diye düşünüyordum ancak onu da kurdurtmuyor bilgisayr.bir türlü çözemiyorum.ne yapabilirim bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.çok uzun süredir var bu problemim.gerçekten mutlu etmiş olursunuz beni :)

Gts 250 driverini yuklerken sorun oluyorsa , aygit yineticisinden -> driverini guncelle -> disketi var secenegi -> driverin yerini browse deyip gosterio yukleme yapiniz bir uyari ekrani gelecektir taman deyip gecin yuklenecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onrkonrk

benim sorunum şu.toplama bir masaüstüm var.1gb ekran kartım var nvidia GTS250.ancak bilgisayar ekran kartını 8 bit olarak gösteriyor.hiç bir oyunu ya da çizim programını açamıyorum.oyunları opengl olarak açılabiliyor anca.msn den webcam dahi açamıyorum :D bilgisayarı aldığımdan beri böyle.nvidia nın sitesinden driver ını yüklemeyi denedim indirdim.ancak driver yüklemeye başlarken karşıma ''bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı'' diye bir uyarı getiriyor.ekran kartının fanı çalışıyor ve ışığı da yanıyor.zaten bilgisayar açılmazdı aksi takdirde.ne denetim masasında ne başka bi yerde nvidia yla ilgili bişey yok pc de.sorun driver ı nda diye düşünüyordum ancak onu da kurdurtmuyor bilgisayr.bir türlü çözemiyorum.ne yapabilirim bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.çok uzun süredir var bu problemim.gerçekten mutlu etmiş olursunuz beni :)

anakart işlemcı marka model olarak yazarmısınız onboard ekrankartıınız varmı anakart veya işllemci üzerınde

• Durum ciddi.Ekran karttını başka slota tak.Birde ekran kartı güç kablolarını kontrol et.Takmamış oturtmamış olabilirmisin.
    Birde tüm sistemi buraya yaz

• Ekran kartı güç kabloları takılmamış ya da kart yuvaya tam oturmamış olabilir. Bu ekran kartı için de kaliteli bir 400W güç kaynağınız olsun.
  • 1.işletim sistemim windows7
    2.aygıt yöneticisinde ekran kartı görünmüyor,dolayısıyla bu dediğinizi yapamıyorum
    3.ekran kartının ışığı yanıyor fanı çalışıyor.başka slotta da durum aynı
    4. sistemim şu şekilde

Operating System
    Microsoft Windows 7 Professional 32-bit SP1
    CPU
    Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz 34 °C
    Sandy Bridge 32nm Teknoloji
    RAM
    4,00 GB Tek-Kanal DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
    Motherboard
    ASUSTeK Computer INC. P8H61-M LX (LGA1155) 28 °C
    Graphics
    Genel PnP Monitör (1024x768@1Hz)
    Standard VGA Grafik Bağdaştırıcısı
    Hard Drives
    466GB Seagate ST500DM002-1BC142 ATA Device (SATA) 30 °C
    Optical Drives
    TSSTcorp CDDVDW SH-222AB ATA Device
    Audio
    Realtek High Definition Audio

ekran kartı burada da görünmüyor.bilgisayar kart takılı değilmiş gibi davranıyor.zaten denetim masasında falan da nvidia yok

• Görüntüyü ekran kartındanmı alıyorsun anakarttanmı ?
  • dostum belki onboarda takmissin kabloyu diycem ama sisteme kart takiliysa onboarda takilmaz sen hicbiryerde gorunmuyor diyorsun nvidia kart o zaman soketten cikart iyice bi oturt tekrar ve kablolari iyi bagla psu kablosunu kontrol et hicbirisi olmadiysa nerden aldiysan oraya gotur yazik ya 4 ay az mi

• kartı başka bir bilgisayarda dene birde anakartta sorun olabilir
  • bilgisayarı götüremiyorum aldığım yere çünkü şehir değiştirdim.bi bilgisayarcıya götürmüştüm yapamadı o da :) ekran kartını garantiye göndereceğim artık olmadı.emekleriniz için teşekkür ederim tekrar
  • aynı işlemciyi kullanıyoruz bıostan ıgpu kapalımı bence senın işlemci uzerındekı ekran kartı aktıf drıverıda ondan yuklemıyor bıosta ıgpu kapat sanırım anakartın bıosu uefi bios pc marka pc mı asustek computer yazıyorda bırde monıtorden gelen vga kablosu anakartamı takılı yoksa ekran kartınamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 6 Ekim 2012; 10:20:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.