Şimdi Ara

Note 4 Şebeke Sorunu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
24
Favori
176.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt yapı muhabbetleri falan hikaye, nedense not 4 aldığım gün başladı bu alt yapı çalışmaları ve 3 aydır bitmedi gitti. Neyse, belki donanımsal değildir yazılımsaldır diyerek uzun süredir lolipopu bekliyordum, sonunda dün gece kurdum ve şebeke problemi anında büyük oranda bitti, umarım böyle de devam eder, takip ediyorum. Sıkıntı yaşayan arkadaşlara odin ile Polonya lolipopunu yüklemelerini öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 26 Şubat 2015; 0:37:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkayco kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende cuma gunu note 4 aldim yalniz sebeke sorununu tam anlamiyla nasi anlayabilirz bazen sebeke sifir oluyo ama duzeliyo kendiliginden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss_06

arkadaşlar 2 şubatta türkcellden note 4 cihaz aldım aldıgımda şebeke sorunu vardı hattı değiştim 3g reset attırdım denemediğim yol kalmadı servise götürdüm telefonda sorun yok die geri verdiler 2. kez götürdüm yine aynı şekilde müşteri hizmetlerini aradım ayrıntılı donanım taraması die bişey dediler bana servise gitmeden önce arayın oluşturalım dediler gitmeden önce aradım oluşturdum servise gittiğimde sorgusuz sualsiz telefonu benden teslim aldılar samsungun sitesinden tamir durumuna baktıgımda gönderim aşamasında diye yazıyor allah bilir nereye gönderdiler bekliycez bakalım

değişim isteği için merkeze gönderiyorlar
  • 1.5 2 ay önce Turkcellden aldığım Note 4 telimde bende sadece Gsm modda kullanmama rağmen kapalı alanlarda şebeke sorunu yaşıyorum telde bana ulaşılamadı diye mesajlar görüyorum.Forumda hiç daha önce bakmamıştım bir test yapayım dedim 7 kat pencereye yakın Gsm moddda note 4 -81 dbm 16 asu çekerken aynı yerde eşimin Note 1 gsm modda -65 dbm 22 asu çekiyor yani ekranda full çekmesine rağmen signal infoda telde şeneke çekim problemi olduğunu kanıtlıyor.Ben Note 3 ü sıkıntılarından dolayı almayıp Note 4 aldım verdiğim paraya haram olsun.Yurt dışından wireless şarj cihazı ve s view wireless kılıf da almıştım.Bir daha Samsung evime sokarsam namerdim Samsung tek note serileri vardı oda Note 2'den sonra mahvoldu umarım Türkiyede insanlar bu Samsunga diğer ülkedekiler gibi gereken dersi verirler de pazar payı iyice düşer.Ben hemen şikayetvar a yazıp para iadesi isteyeceğim.Vermezlerse mecburen Note Edge isteyeceğim mecburiyetten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Ben şu anda Fas'ta ikamet ediyorum ve aynı problem bende de var . Ben telefonu Fas'ta ki samsung bayisinden aldım ve buranın yerel hattı olan marok telecom u kullanıyorum . Hatta işim gereği diğer arkadaşlar bana sms atıyorlar . Bazen sms gelmiyor. Mesaj gelmediğinde ben arkadaşı arıyorum neden göndermedin diye , arkadaşı aradığım anda hemen sms geliyor. Bu bazen oluyor bazen olmuyor. Önceleri Fastaki şebekeden olduğunu düşündüm ama burdaki yorumları okuyunca öyle olmadığı anladım .
  • Biriniz de ss koyunda inanalım bari? Biri servise yollar diğerinin şebeke gider geri gelir. vsvs ee hani ss? Niye inanalım her yazılana?
  • dün note 4 alıp bendeki note 2yi eşime verdim.. çıkıpta ss falan demeyin sakın!

note 2 turkcell hat ile 2 diş çekerken note 4 şu an edge modunda.. galaxy s4 lte ile başlayan hat sorunu note 4ün 4gli modelleri ile devam ediyor anlaşılan.resmen s.çtık

işten anlayan biri bunların derdi varmış deyip modifiye bir modem hazırlamadan bu sorun çözülmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killikli -- 2 Mart 2015; 12:05:38 >

• Note 4 de şebeke problemi yaşayanlar arkadaşlar cihazinizda ortalama sinyalsiz kalınan süre yüzde kaç?

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Bu kadar kişinin bir başlık altında toplanmış olması inanman için bir neden olabilir.

Ama yinede inanmıyorsan al sana iki tane note 4 yan yana.
     Note 4 Şebeke Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdasuzunoglu -- 2 Mart 2015; 21:03:01 >
  • cagdasuzunoglu C kullanıcısına yanıt
    Ben inanmıyorum demiyorum ben sorunun donanımsal olma ihtimaline inanmıyorum diyorum.Ya akıl var mantık var.Dünyanın her yerinde satılan note 4 lerin hepsinin donanımı aynı.Niye sadece sıkıntı Türkiyede var? Benim tek savım operatör kaynaklı bir sıkıntı yaşandığıdır.Bu arada beyaz olan cihazın operatörü nedir?
  • Ikı cihazda turkcell.
    Bence sorun yazılımsal çünkü belli aralıklarla olan birşey değil. Aylardır sorunu yaşıyorum ama belli birşey yapınca oluyor diyemeyeceğim. Bazen 1 hafta hiç sorun olmuyor.
    Sadece türkiyede yok, yukarıda uzunogluosman adlı kullanıcı fasta aynı sorunu yasadığını belirtti.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdasuzunoglu

Ikı cihazda turkcell.
    Bence sorun yazılımsal çünkü belli aralıklarla olan birşey değil. Aylardır sorunu yaşıyorum ama belli birşey yapınca oluyor diyemeyeceğim. Bazen 1 hafta hiç sorun olmuyor.
    Sadece türkiyede yok, yukarıda uzunogluosman adlı kullanıcı fasta aynı sorunu yasadığını belirtti.

Ben çekmiyor diye sırf aveadan turkcelle geçecektim. Şimdi korkmadım değil. Bi arkadaş lollipop yükleyince sorunum ortadan kalktı demişti. Umarım yazılımsaldır çünkü o zaman çözmesi basit yok operatörden kaynaklanıyorsa o zaman zor. Bekleyelim bakalım tr güncellemesi gelsin sonuç ne olacak.

• Arkadaşlar merhaba yazdıklarınızı uzun zamandır takip ediyorum bende yaklaşık birbuçuk iki ay önce bursa teknosadan note4 aldım ve şebeke problemi yüzünden telefonu 20.gün servise götürdümki bir ay dolmadan değişim yapabileyim diye fakat nokta kadar bir çizik yüzünden telefonu değişmediler ve samsung un telefonun sıfır gibi olmasını istediğini ancak böyle değişim yapabileceklerini söylediler onada tamam dedim kurulan herşeyim boşa gitti telefonu benden aldılar ve 3 gün sonra teslim ettiler ne yapıldığını sorduğumda ana kartın değiştiğini söylediler sıfır telefonun ana kartı değişti çok komik bir durum onada razı oldum yeterki bu problem bitsin cihazı aldığımda denedim ve bu problemin bittiğini gördüm yaklaşık bir hafta geçmediki aynı şeyi tekrarlamaya başladı ve şu anda eski haline döndü telefonu teslim aldığım kıza teknik servisle görüşmek istediğimi söyledim çağırdılar bana söylediği genelde turkcell hatlarda problem çıkardığını ve operatörün çözmesi gerektiğini söyledi ama vodafone da ilk defa problemli cihaz görmüş şaka gibio zaman benim telefonumun ana kartını nenden değiştiniz demekki bir problem vardı bir daha götürsem aynı şey tekrar edecek demektir ana kart değişmesi demek telefonın komple değişmesi demektir bu şekildede problem çözülmüyorsa demekki belli bir seride problem yok genel bir problem var çünkü aldığım telefon ile değişen ana kartın aynı seri olma ihtimali yoktur heralde. Ayrıca yeni telefon ile değişim yapan arkadaşlardada problemin devam ettiğini söylüyorlar yıllardır samsung kullanıyorum daha önce böyle bi problem hiç yaşamadım sorunun donanımsalmı yazılımsalmı olduğu hakkında gördüğüm kadarıyla bet bi fikir yok ama servisteki vatandaş lolipop kullanann herkesin çok memnun kalmadığını cihazları yavaşlatığını ve bu güncellemenin bu probleeme çözüm olabileceğindende emin olmadığını söyledi yani arkadaşlar swrvis bu işe çözüm bulamıyor ve ne olduğu hakkında hiç bi fikirleri yok telefonu rootlamanında garanti dışı kalacağını üstüne basarakta söylüyorlar gördüğüm kadarıyla tek çözüm güncelleme oda kimbilir türkiyeye nezamn gelir Allah bilir.

• quote:

Selamlar

Bu kadar kişinin bir başlık altında toplanmış olması inanman için bir neden olabilir.

Ama yinede inanmıyorsan al sana iki tane note 4 yan yana.
     Note 4 Şebeke Sorunu

kablosuz bağlantıyı kapatıp gösterseydiniz daha sağlıklı olurdu.. tahminimce beyaz telefon edge hızında bağlandığı için çekim gücü fazla görünüyor.diğer telefon ise 3g eşiğinde..

not: benim de hattım turkcell

• killikli K kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Fotoğrafı çektiğim yer kendi evim ve çoğunlukla(%99.999) 3g ile bağlanıyoruz. Kendi telefonumda wifiyi kapattığımda şebeke otomatik çekmeye başlıyor onun için kendi wifi mi foto çekerken kapatamam ama diğer telefonun wifisini kapatıp bi dahaki safere çekerim.

Bir hatırlatma wifi kapalı olduğunda da bazen yapıyor aynı şeyi.

Yani demem oki beyaz telefon E çekilyoda siyah telefon 3g de diye az çekiyor durumu yok. Beyaz telefondan yanındaki sorunlu telefonu aradığımda ulaşılamıyor. fotoğrafı çektiğim telefon dahil beyaz telefonda full çekiyor(daha evde hiç şebeke problemi yaşamadım yaşayanı da duymadım). Sorun var bariz şekilde.
  • quote:

Selamlar

Fotoğrafı çektiğim yer kendi evim ve çoğunlukla(%99.999) 3g ile bağlanıyoruz. Kendi telefonumda wifiyi kapattığımda şebeke otomatik çekmeye başlıyor onun için kendi wifi mi foto çekerken kapatamam ama diğer telefonun wifisini kapatıp bi dahaki safere çekerim.

Yani demem oki beyaz telefon E çekilyoda siyah telefon 3g de diye az çekiyor durumu yok. Beyaz telefondan yanındaki sorunlu telefonu aradığımda ulaşılamıyor. fotoğrafı çektiğim telefon dahil beyaz telefonda full çekiyor(daha evde hiç şebeke problemi yaşamadım yaşayanı da duymadım). Sorun var bariz şekilde.

Aklıma bişey daha geldi.İkisi de turkcell demiştiniz.Acaba ikisi de turbo internetli mi yoksa normal (7.2mbps) internet mi var?

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Selamlar

Aklıma bişey daha geldi.İkisi de turkcell demiştiniz.Acaba ikisi de turbo internetli mi yoksa normal (7.2mbps) internet mi var?

şöyle söyleyeyim benim yani bozuk olan cihazın interneti 4 gb aylık fatura harici 49 tl ödüyorum(başka bir ayrıntı bilmiyorum). Bozuk olmayan cihazın interneti paketin içinde gelen 1 gb internet.

yardımcı olabildimmi bilmiyorum ama bu kadarını biliyorum.

yardımcı olamadıysam nereden bakılıyo o dediğin internet farklılığı?

• quote:

quote:

quote:

Selamlar

şöyle söyleyeyim benim yani bozuk olan cihazın interneti 4 gb aylık fatura harici 49 tl ödüyorum(başka bir ayrıntı bilmiyorum). Bozuk olmayan cihazın interneti paketin içinde gelen 1 gb internet.

Çok güzel bir ayrıntı yakaladık sanırım.Sağlam olan telefon yani 1gb paketi olanda %99 7.2mbit hıza sahip internet paketi var.

Bozuk olanda ise turbo paket var sanırım çünkü o paketi ben de araştırmıştım.Az bir farkla turbo paket alınıyordu.

Sizin yapmanız gereken ilk önce MH yi arayıp her iki hat için bilgi talep etmek.Bilmiyorum eğer oluyorsa online işlemlerden de bakabilirsiniz ama sanmam.

Zamanında bir arkadaş turkcellin turbo paketlerinde bu sorunun olduğundan bahsetmişti.Note 4 ve turbo internet uyumsuzluğu gibi birşey.Sebebini ben de bilemiyorum.

Şimdi şunu deneyin.Hatları çıkarıp değiştirin.Yani kendi hattınızı sağlam olana , diğer hattı ise bozuk cihaza takın.Eğer aynı cihaz aynı hatayı veriyorsa olayın turbo internet ile alakası yoktur diyebiliriz.Yok simleri değiştiğiniz zaman sizin telefonunuz sıkıntısız çalışıyorsa ve diğer telefon çekmiyorsa olayı çözmüş oluruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar

Çok güzel bir ayrıntı yakaladık sanırım.Sağlam olan telefon yani 1gb paketi olanda %99 7.2mbit hıza sahip internet paketi var.

Bozuk olanda ise turbo paket var sanırım çünkü o paketi ben de araştırmıştım.Az bir farkla turbo paket alınıyordu.

Sizin yapmanız gereken ilk önce MH yi arayıp her iki hat için bilgi talep etmek.Bilmiyorum eğer oluyorsa online işlemlerden de bakabilirsiniz ama sanmam.

Zamanında bir arkadaş turkcellin turbo paketlerinde bu sorunun olduğundan bahsetmişti.Note 4 ve turbo internet uyumsuzluğu gibi birşey.Sebebini ben de bilemiyorum.

Şimdi şunu deneyin.Hatları çıkarıp değiştirin.Yani kendi hattınızı sağlam olana , diğer hattı ise bozuk cihaza takın.Eğer aynı cihaz aynı hatayı veriyorsa olayın turbo internet ile alakası yoktur diyebiliriz.Yok simleri değiştiğiniz zaman sizin telefonunuz sıkıntısız çalışıyorsa ve diğer telefon çekmiyorsa olayı çözmüş oluruz

sonucu bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: killikli

quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar

sonucu bekliyoruz

Alıntıları Göster

sonucu bekliyoruz

Valla eşimi ikna etmesi o kadar kolay değil.

Gül gibi bakıyo telefonuna ama benimkisi çizik içinde. Telefonları değiştirmeye hiç yanaşmadı :)

Telefonları değiştirince sonucu söyleyeceğm size. Ayrıca düşündüm de mantıklı olabilir turbo internetin sorun çıkarması ama sonuçta ben aynı interneti note 3 ümdede kullandım hiç sorun yaşamadım. yani her halükarda telefonda sıkıntı var.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.